preloader

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

18.07.2020
Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

aaa

Temmuz ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Sumahan On The Water ‘The Leading Hotels of The World’un En Yeni Üyesi

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Sumahan On The Water, bağımsız, lüks otellerden oluşan bir koleksiyon olan The Leading Hotels of the World, Ltd.'ye katıldı. Son derece sıra dışı seyahat deneyimleri sağlamaya yönelik doksan senedir servis veren Leading Hotels, yalnızca kalite ve farklılık açısından yüksek standartlarını karşılayan üyeleri seçmektedir.

Otelin hem sahipleri hem de mimarları olan Nedret & Mark Butler için Sumahan On The Water, 30 yıllık bir emeğin sonucu olarak hayat buldu. Vizyonlarını paylaşan kızları Yasha Butler ve Eren Butler Bayer de ekibe katılarak projeye bir aile boyutu ve dokunuşu kattılar. Yasha, otelin iç mimarisini yönetti ve Eren yaratıcı tasarımı destekledi. Marka Danışmanlığını yapan SP Branding kurucusu Selin Persentili Aral, Otelin stratejik marka konumlandırmasını yaptı ve LHW ile marka işbirliğine öncü oldu.

Alexander McQueen Graffiti KoleksiyonuTemmuz Ayında Göze Çarpanlar

Alexander McQueen, yeni kapsül koleksiyonu Grafitti’nin tanıtımı için Milano, Londra, New York ve Paris’te binalardan otobüslere, metro duraklarından kaldırımlara uzanan bir dizi gerilla marketing çalışmasına imza attı. Koleksiyon için hazırlanan markanın pre fall 2021 ve 2021 Sonbahar koleksiyonlarındaki erkek ve kadın ürünlerin yer aldığı siyah beyaz bir kısa filmi çok ilgi çekti.

ETRO’dan Bodrum’a Özel Kapsül Koleksiyon

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Ünlü İtalyan moda markası ETRO, 2021 yazını Türkiye’den Bodrum’un da aralarında yer aldığı dünyanın en etkileyici beş tatil lokasyonuna ithafen limitli sayıda hazırladığı kapsül koleksiyonlar ile kutluyor. ETRO’nun Bodrum için özel olarak tasarladığı, sınırlı sayıda üretilen ETRO BEACH BODRUM Koleksiyonu 13 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında BEYMEN Resort Mandarin Oriental’deki özel Pop Up Store'da modaseverlerle buluşuyor.

Bikinilerden mayolara, denim şortlardan elbiselere, pamuklu veya denim gömleklerden oversize hoodilere uzanan alternatifler sunan ETRO BEACH BODRUM Koleksiyonu, yazın enerjisini ve mutluluğunu yansıtan tasarımlardan oluşuyor. Plaj stilinizin vazgeçilmezi olacak koleksiyonun aksesuar grubunda; ikonik Paisley deseni ve düz renk seçenekleriyle Globetrotter kanvas çantalar, yazın olmazsa olmazı espadriller ve şapkalar yer alıyor.

Prada Outdoor

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Yalıkavak Marina Bodrum'da 12 Temmuz – 12 Eylül tarihleri arasında açık kalacak yeni Prada Outdoor pop-up mağazası, kum tepeleri, kayalar, beyaz ve deniz mavisi tente ve güneşliklerle yaratılan eğlenceli bir plaj görünümü sunuyor. Burası insanların güneşlenirken rahatlayabilecekleri, şnorkelle yüzebilecekleri veya gün batımında beach barın terasında içkilerini yudumlayabilecekleri bir yer. Plaj kabinleri, sörf tahtaları ve cankurtaran kuleleri arasında her biri Sahil temasıyla bağlantılı özel bir kadın ve erkek hazır giyim koleksiyonu şekilleniyor.

Yves Rocher Vakfı Desteği İle Büyüyen Puduhepa ve Kız KardeşleriProjesi Doğadan İlham Alan Yeni Bebebğini Bodrum’da Tanıttı!

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Dünyayı değiştirmek için harekete geçen kadınların çevre ile mücadelelerine yıllardır ışık tutan Yves Rocher Vakfı’nın, kadın özgürlüğü ve eşitliğini desteklemek amacı ile 2001 senesinden bu yana düzenlediği Toprağın Kadınları ödülünün, Türkiye ayağında 2021 kazananı; ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Renan Tan Tavukçuoğlu olmuştu.

Bu topraklarda yaşamış kadınların başarı hikayeleri ile çocuklara ilham olan 'Puduhepa ve Kız Kardeşleri' ailesine Yves Rocher Vakfı desteği ile katılan dördüncü bebek Türk kadın botanikçi Asuman Baytop, 14 Temmuz Çarşamba günü ZAI Bodrum’da gerçekleşen bir davet ile tanıtıldı. Bodrum’daki keyifli davet, ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ proje kurucusu Renan Tan Tavukçuoğlu, Yves Rocher Türkiye Genel Müdürü Elif Berker, TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Eda Çetin önderliğinde gerçekleşirken Aslı Cüreklibatır, Ece Vahapoğlu, Armağan Portakal, Şebnem Burcuoğlu, Elif Çürüksulu, Sibil Çetinkaya ve Pelin Atay gibi isimler de davete katıldı.

Boyner’den İyi Yaşama Davet “Boyner Live Well”

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Doğa dostu koleksiyonlarına ve sürdürülebilirlik çalışmalarına ağırlık veren Boyner, topluma ve müşterilerine değer katacak yepyeni bir inisiyatif hayata geçirdi. Boyner, “Bizim İçimiz Güzel” temasıyla hayata geçirdiği Boyner Live Well ile iyiliğe, iyi yaşama dair farkındalık yaratmaya ve aslında küçük değişimlerle iyi bir yaşamın mümkün olduğuna dikkat çekiyor.

Yapılacak küçük değişimler ve benimsenecek yeni alışkanlıklarla hayatta daha iyi, daha zinde ve daha mutlu hissetmenin mümkün olduğuna inanan Boyner, herkesi iyiliğe, kendisi için toplum için iyi gelecek şeylere odaklanmaya davet ediyor. Boyner, iyi yaşam kavramını Live Well ile günlük hayatın her anına taşıyarak farkındalık yaratmayı, iyiliği çoğaltmayı hedefliyor.

Hopishop Sokaklarda Yaşanan Alışveriş Keyfini Telefona Taşıyor

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Hopi, yüzlerce tasarımcıyı ve yenilikçi markayı bir araya getiren Hopishop’u açtı. Hopi’nin 10 milyondan fazla üyesi olduğunu, günlük 300 bin ziyaret aldıklarını ve uygulama üzerinden günlük 70 bin alışveriş yapıldığını belirten Hopi CEO’su Yalın Özcan, “Pandemi döneminde üyelerin değişen alışveriş alışkanlıkları bize Hopishop için ilham verdi. Kullanıcılarımızın Karaköy’de, Galata’da, Urla’da ya da Bodrum’da tasarım dükkanlarla dolu bir sokakta yaşadıkları alışveriş keyfini telefonlarına taşımak istedik. Ve ‘Kimsede Olmayan Her Şey’in adresi Hopishop’u tasarladık” dedi.

Türkiye’nin mobil sadakat ve alışveriş uygulaması Hopi, tasarım ve yenilikçi markalardan özel bir seçkinin yer aldığı Hopishop ile sokak alışverişinin ruhunu telefonlara taşıyor. ‘Kimsede Olmayan Her Şey’in adresi Hopishop, günlük giyimden plaj kıyafetlerine, aksesuardan kozmetiğe, organik gıdadan ev dekorasyonuna ve spor malzemesine yüzlerce markayı alışveriş severlerle buluşturuyor.

adidas Türkiye’nin Kadın Çalışanları Kampanya Yüzü Oldu

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Dünyadaki her dört kızdan biri sızıntı korkusu nedeniyle regl döneminde sporu bırakıyor. adidas’ın Flow Shield kalkan teknolojisinden yararlanan yeni TechFit Period Proof taytlar sızıntıya karşı korumaya yardımcı olarak sporcuların regl dönemi boyunca güvenle harekette kalmasını sağlıyor.

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

adidas, Hareket Sırası Bizde mottosuyla sunduğu yenilikçi ürünleriyle spor yapan tüm kadınların ihtiyaçlarını anlamayı önceliklendiriyor. Yapılan çalışmalarla kadınların spor yaparken karşılaştığı engellere ışık tutarak sporu herkes için daha kapsayıcı kılmayı hedefliyor. adidas tarafından yapılan son araştırmada her dört kızdan birinin sızıntı korkusu nedeniyle regl döneminde sporu bıraktığı sonucuna ulaşıldı. Bu bilgiler ışığında sporculara ek bir koruma katmanı sağlayarak, regl döngüleri boyunca rahatça spor yapmalarına yardımcı olan Techfit Period Proof taytları tasarlandı. Ayrıca, menstrüasyon konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyenler için adidas, dünyanın dört bir yanındaki okullar için ücretsiz kaynaklar ve ders planları oluşturmak üzere Dr. Georgie Bruinvels ve Orreco ile işbirliği yapıyor.

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Kampanyayı geniş kitlelere duyurabilmek için adidas Türkiye, anlamlı bir çalışmaya imza atarak koleksiyon çekimini kadın çalışanlarıyla gerçekleştirdi. Çekimleri, moda fotoğrafçısı Nurdan Usta’nın gerçekleştirdi. adidas Türkiye’nin farklı departmanlarında aktif olarak görev yapan kadın çalışanlar, her vücut tipiyle en iyi uyumu ve rahatlığı sağlayan bra’lar ve regl döneminde tampon veya pedle giyildiğinde sızıntılara karşı koruma sağlayan yeni TechFit Period Proof taytlardan oluşan Hareket Sırası Bizde ürünlerini kamera karşısında deneyimleyerek “Regl döneminde spordan vazgeçme” mesajını verdi. Çekilen fotoğrafların tamamının @adidas.Türkiye Instagram hesabından paylaşılarak farklı meslek gruplardan birçok farklı vücut tipine sahip kadına ilham olması hedefleniyor. Marka, bu anlamlı proje ile kadın çalışanlarından başlayarak tüm kadınların spora katılımına olan desteklerini sürdürüyor.

Vichy, Cilt Bilimi Etkinliği Global Derm Live'ı Gerçekleştirdi

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Cildin zaman içindeki gelişimine etki eden unsurların kapsamlı çalışmasına dayalı bir uzmanlık geliştiren Vichy, cilt için daha iyi çözümler oluşturmaya devam ediyor. Etkili ve yenilikçi cilt ve saç bakım ürünleriyle öne çıkan Vichy, 29 Haziran Salı günü, dünya çapında pek çok dermatolog ve uzmanın katılımıyla Global Derm Live etkinliğini düzenledi. Menopoz, akne, saç bakımı, stres ve ekspozom konularına değinilen Derm Live'da cilt bakımının arkasında yatan bilim ile Vichy cilt bakım ürünleri konuşuldu ve cilt tutkunlarının soruları yanıtlandı.

UV ışınları, kirlilik ve iklim değişiklikleri gibi çevresel faktörler; diyet, stres, uyku eksikliği, fiziksel aktivite gibi davranışsal faktörler ve menopoz gibi hormonal faktörler, ciltte zamanla hasar oluşturuyor. Cildin potansiyelini artıran kişiselleştirilmiş çözümlere ulaşmak için bu faktörleri ve cilt üzerindeki etkilerini anlamak da büyük önem kazanıyor. Ekspozom biliminde bir öncü olarak Vichy, sağlıklı cilt görünümünü etkileyen birçok iç ve dış ekspozom faktörü hakkında bilinmeyenleri aktararak farkındalık yaratıyor.

Trendyol’dan Türkiye’nin Müzelerine Tam Destek

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Trendyol, binlerce yıllık kültürel mirasımızı, tarihinin yansımalarını koruyup geleceğe aktaran, ülkemiz gastronomisine sahip çıkan, modern sanatın en önemli eserlerini sanatseverlerle buluşturan müzelerini "Türkiye'nin Müzeleri Trendyol'da" hareketi ile destekliyor. Trendyol, program kapsamında aralarında Topkapı Sarayı, Göbeklitepe, Troya, Zeugma ve Efes'in de bulunduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 180’in üzerindeki müzenin online mağazası olan Müzedenal ve Pera Müzesi, Atatürk Vakfı, Adatepe Zeytinyağı Müzesi ve Borusan Contemporary bünyesinde hizmet veren Borusan ArtStore ürünlerini Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterisiyle buluşturuyor.

BVLGARI, Yeni Bodrum Mağazasını Görkemli Bir Etkinlikle Kutladı

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Dünyanın önde gelen lüks mücevher markası Bvlgari, Bodrum'un gözde lüks alışveriş noktası Yalıkavak Marina’da kapılarını açan mağazasını 30 Haziran Çarşamba akşamı gerçekleşen çok özel bir davet ile kutladı. Markanın CEO’su Jean-Christophe Babin’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Bvlgari Türkiye marka elçisi Serenay Sarıkaya ve Bvlgari marka dostu Anna Cleveland da bulunuyordu.

Davete katılan isimler arasında Hayrettin- Buket Taşdelen, Esra – Şenol Şankaya, Tuğana Savgı Kaya, Arzu Savgı, Yasmin Karamolla, Nesrin Sarıoğlu, Selen Sarıoğlu, Begümhan Kurdoğlu, Ecehan Kurdoğlu, Neşe Boysanoğlu, İlke-Chirag Shah, Rachel Araz Kiresepi, Buse Terim Bahçekapılı, Nur Bilen Yavuzer, Reha Yavuzer, Pelin Kaya ve Didem Bağrıaçık bulunuyordu.

Bvlgari CEO’su Jean-Christophe Babin’in ev sahipliğinde gerçekleşen davette misafirler, öncelikle markanın Romalı kimliğini yansıtan, Sonsuz Şehir’in büyüleyici gün batımlarına atıfta bulunan safran renginin başrolde olduğu, 110 m2 büyüklüğünde mağazayı ve Bvlgari’nin nefes kesici mücevher ve saat koleksiyonlarını keşfettiler. Daha sonra ise Halas 71 yatının benzersiz atmosferinde, Akdeniz ruhunu yansıtan keyifli bir yaz akşamının tadını çıkardılar.

Bvlgari Bodrum mağazası etkinliği için Türkiye’ye gelen, markanın CEO’su Jean-Christophe Babin, yeni yazlık mağaza ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle özetledi: “1884'ten beri markamızın yaratıcılığına ilham veren Akdeniz Cenneti'nin en coşkulu ve sofistike konumlarından biri olan Bodrum'a BVLGARI’nin gelişini kutlamaktan çok mutluyum. Bu açılış, Zorlu Center ve İstanbul Havalimanı mağazalarımız aracılığıyla sahip olduğumuz prestijli konumumuzu tamamlıyor ve Bvlgari'nin Türkiye'deki liderlik hedefini pekiştiriyor”

Bvlgari’nin benzersiz mücevher, saat ve aksesuar koleksiyonlarının yanı sıra en seçkin tatil destinasyonlarında yer alacak olan seçili özel parçalar da sezon boyunca mağazada yerini alacak.

Bodrum Loft ve Sevil Dolmacı Art Gallery’den Loft Art Sculptville

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Bodrum Loft ve Sevil Dolmacı Art Gallery Türk ve uluslararası dünyaca tanınan sanatçıların eserlerinin buluşacağı Loft Art Sculptville projesiyle ülkemizde bir ilke imza atıyor. Projede 15 sanatçıya ait enstalasyon, heykel ve neon işerden oluşan 28 farklı eser yer alıyor. Sanatseverler isterse QR kodlarıyla rotaya bağlanıp eğlenceli bir deneyim yaşayabilecek ve dilerlerse rehber eşliğinde doğa ve sanatın muazzam birlikteliğini keşfe çıkabilecek.

Güney Koreli heykeltraş Seo Young Deok’un Londra’da Mayfair Sculpture Trail ve Capri şehrinin surları gibi birçok ülkenin kamusal alanında sergilenen Meditation serisi, bu kamusal alan sergilemesinin Türkiye ayağı olacak biçimde Bodrum Loft’ta sergilenecek. Türkiye’de de birçok özel ve kurumsal koleksiyona dahil olmuş sanatçının üç farklı heykeli daha Loft Art Sculptville’de sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Ayrıca bir zamanlar Pablo Escobar’a ait olan ve günümüzde görkemli bir çağdaş sanat koleksiyonuna sahip beach resort Casa Malca, Tulum koleksiyonunda eserleri yer alan ve Londra Saatchi Gallery’de uzun süreli sergilenen Kolombiyalı sanatçı Rafael Gomezbarros’un alternatif malzemelerle ürettiği ve derin toplumsal mesajlar içeren karınca enstalasyonları “House Taken” yine Türkiye’de ilk kez Bodrum Loft’un açıkhava heykel parkında yer alacak.

Loft Art Sculptville için özel olarak büyük ölçekli heykeller üreten deneyimli heykeltraş Ozan Oganer, geleneksel bir obje olan dantel oyasını eğlenceli figüratif heykellere dönüştürecek. Sanatçının Dubai Havalimanı ve Çanakkale’de yer alan Caeli Otel ile başladığı Alis Harikalar Diyarında serisinin bir devamı niteliğindeki heykel enstalasyonu Bodrum Loft için özel olarak üretilecek. Genç sanatçılar Yasin Uysallar ve Gözde Can Köroğlu, Bodrum Loft için özel olarak ürettikleri heykellerinde kendilerine özgü yorumları ve Türk heykeline kattıkları çağdaş yorumla neşeli eserler ortaya çıkaracak.

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Genco Gülan, Bahadır Çolak ve Fırat Engin gibi Türk heykeltıraşların eserlerine de Loft Art Sculptville ev sahipliği yapacak. Bahadır Çolak’ın Screeds of Echo isimli heykeli Leonardo Da Vinci’ye bir saygı niteliği taşımakta. İtalya’da Da Vinci’nin atölyesinde özel bir mermer kullanılarak üretilen eserin ekranında ise Da Vinci’nin atölyesinin yakınında bulunan nehrin videosu dönüyor.

Karışık tekniğe sahip heykelleriyle Loft Art Sculptville’de yer alacak olan Alea Pınar Du Pre, epoksi ve buluntu eşyalarla ürettiği bu eserlerinde günümüzün tüketim toplumuna bir gönderme yapmakta. Ayrıca Antik Yunan ve Roma heykelleri görünümündeki bu heykeller aynı zamanda geçmişe özlem niteliği de taşıyor.

Türk çağdaş sanatının en önemli isimlerinden Haluk Akakçe, Bodrum Loft’a özel bir eser üretiyor. Kendine özgü dışavurumcu ve spontan tarzıyla üreteceği bu rölyef eser, Bodrum Loft’un resepsiyonunda sanatseverleri karşılayacak.

Türkiye’de Borusan Contemporary’nin koleksiyonunda Neon eserleriyle yer almış olan Alman sanatçı Ruby Anemic, 2018 yılında Contemporary İstanbul sanat fuarına paralel olarak Maçka Demokrasi Parkı’nın girişinde kamusal alanda sergilenen Neon enstalasyonu Love Is What You Are Looking For ile Loft Art Sculptville’de sanatseverleri ihtiyacımız olanın aşk olduğuna ikna edebilecek mi?

Pandora Alsancak Mağazası Geri Dönüyor!

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Pandoraseverlere en iyi hizmeti verebilmek için bir süredir kapalı olan Pandora Alsancak Mağazası 8 Temmuz Perşembe günü yeni yerinde açıldı.

Her stile uygun muhteşem mücevherleri ile Pandora, tüm İzmirli Pandoraseverleri yenilenen Alsancak mağazasına bekliyor. Özlenen Pandora ışıltısı için Pandora Alsancak’ta buluşalım!

Pandora’dan Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Önemli Adımlar

Pandora, 2025 itibarıyla %100 geri dönüştürülmüş metallere yönelerek karbon ayak izi, su kullanımı ve diğ­er olumsuz çevresel etkileri azaltmayı ve tedarik zincirinin tüm aşamalarında, mağazalarda ve ofislerde karbon emisyonunu sıfıra düşürmeyi hedefliyor. Üretim merkezlerinde %100 yenilenebilir enerjiye geçen şirket, mücevher üretiminde kullanılan metalleri 2025 yılında tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden elde edecek.

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Pandora, sürdürülebilir metal kullanımında bir adım daha atarak, 2021 yılının başında İngiltere’de tamamen laboratuvar ürünü elmaslardan oluşan “Pandora Brilliance” koleksiyonunu çıkardı. Bu koleksiyonla birlikte Pandora, mücevherlerinde laboratuvar yapımı elmas kullanmaya başlamış olacak.

Sürdürülebilirlik çerçevesinde, Birleşmiş Milletler İş Dünyası ve İnsan Haklarına Dair Rehber İlkelerini göz önünde bulundurarak, insan haklarına saygılı, kapsayıcı ve çeşitliliğin ön planda tutulduğu bir şirket kültürünü benimsiyor.

UNICEF iş birliği ile 1 milyondan fazla çocuğa ve gence ulaşarak kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerini öğrenmelerini ve gelecekte iş bulabilmelerini sağlamak için çalışıyor.

Monies, Nişantası’ndaki yeni yerinde tutkunlarını bekliyor

Türkiye temsilcisi Anna Laudel tarafından ilk kez 2012 yılında İstanbul'da açılan dünyaca ünlü mücevher markası Monies’in sıradışı koleksiyonu, Nişantaşı’nda yer alan PUNTO Leather & Fur içerisindeki yeni Pop Up mağazasında tasarım ve mücevher tutkunlarıyla buluşuyor.

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Brescia, Cenevre, Kopenhag, Lille, Milano, Paris, Roma ve Zürih’te bulunan mono brand mağazalarının ardından İstanbul’da açılan Monies, uzman dokunuşlarla şekillenen kusursuz formlardaki ahşap, kemik, boynuz ve doğal taşlardan hazırlanan mücevher koleksiyonlarını Nişantaşı’ndaki yeni yerinde ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

Uzun süre Donna Karan, Christian Lacroix ve Chanel gibi büyük moda markalarına eşsiz koleksiyonlar tasarlayan Gerda ve Nikolai Monies, bir süredir sadece kendi markaları olan Monies için tasarımlar yapıyor.

Aldıkları eğitim ve yıllar içinde kazandıkları deneyimler sayesinde eşsiz bir stil yaratan çiftin Kopenhag'da bulunan atölyelerinde hazırladıkları mütevaziliğe yer olmayan tasarımları avangard olarak tanımlanıyor. Çağdaş ve avangard tasarımları mücevherlerle buluşturan Monies, doğanın sunduğu sadeliği, tevazu göstermeyen modellerle bir araya getirerek sanat eseri niteliğinde mücevherler sunuyor.