preloader

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

18.07.2020
Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Temmuz ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Hatice Gökçe Truva Müzesi Koleksiyonu

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Dünya tarihinde belki de en bilinen ve iz bırakan detaylara sahip Truva, Hatice Gökçe’nin yetenekli ellerinde şahane bir koleksiyona dönüşüyor. Truva Antik Kenti’nden ve bu şehrin destansı hikayesinden ilham alınarak tasarlanan ‘Hatice Gökçe Truva Müzesi Koleksiyonu’ her detayında adeta antik yaşama götürüyor. Günümüzden beş bin yıl öncesine dayanan Truva destanının anlatıldığı koleksiyondaki her bir parça MüzedenAl markası için sınırlı sayıda üretildi. Koleksiyonun güzel yanlarından biri de geri dönüştürülmüş ilk akrilik elyaf olan Acrycycle ile üretilmiş olması.

Chérie’de Erol Evgin Rüzgarı

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Türk Pop Müziği’nin duayen sanatçılarından Erol Evgin, 29 Temmuz Cuma akşamı saat 22.00’da Çeşme Chérie’de sevenleriyle buluşuyor. Çeşme’nin en ünlü mekanlarından olan Chérie’de yetenekli sanatçı, geçmişten günümüze en sevilen parçalarını seslendirerek dinleyicilere unutulmaz bir müzik zevki sunacak.

Adres: Alaçatı, 12500 Sokak No:46, 35930 Çeşme/İzmir

Rezervasyon: 0532 670 79 97 / 0232 729 56 56

Hepsiburada’nın En Avantajlı Hali Hepsiburada Premium Kullanıma Açıldı

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’nin ‘En Çok Tavsiye Edilen E-Ticaret Markası‘ Hepsiburada, müşterilerine birçok avantajdan yararlanma fırsatı sunduğu ‘Hepsiburada Premium‘ üyelik modelini hayata geçirdi. Yeni servis Türkiye’de e-ticaret alanında geliştirilen ve hayata geçirilen ilk üyelik bazlı sadakat uygulaması olma özelliği taşıyor.

Hepsiburada Premium’a, aylık sadece 9.90 TL‘ye dileyen herkes üye olabiliyor. Hepsiburada Premium’un avantajlar ve fırsatlar dünyasına adım atanlar için geçerli öne çıkan hizmetlerden biri ‘%3 Hepsipapel Kazancı‘. Bu ayrıcalık sayesinde belirli limitler dahilinde tüm Hepsiburada alışverişlerinin yanı sıra, Hepsiburada Market ve Hepsiburada Seyahat alışverişlerinde de harcanılan miktarın %3’ü HepsiPay Cüzdanım uygulaması üzerinden Hepsiburada Premium üyelerine iade edilecek.

Ayrıca Hepsiburada Premium üyeleri, 25 TL üzeri siparişlerinde ‘Ücretsiz Kargo‘ imkanının yanı sıra, mobilya alışverişinde montaj ve araç lastiği alışverişinde montaj hizmetlerinden de ücretsiz yararlanacaklar. Böylece ortalama 500₺ olan mobilya montajı ve ortalama 275 TL olan lastik montajı hizmetlerinden ücretsiz yararlanacaklar. Hepsiburada müşterileri, Premium üyelikleri boyunca mevcut paketi aylık 34.90 TL olan BluTV’ye de hediye olarak abone olabilecek.

Dagi 2022 Plaj Koleksiyonu

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Dagi, 80’li yılların plaj modasını 2022 Plaj Koleksiyonu ile geri getiriyor. Doğadan ve geometrik desenlerden iham alınarak yaratılan koleksiyonda bu sezon moda olan 80’li yılların plaj modasının izleri de görülüyor. Puantiye desenleri, yüksek belli bikini altları ve straplez üstler geçmişi kendi stiline yansıtmak isteyenler için ideal. Dagi, 2022 plaj koleksiyonunda aynı zamanda sürdürülebilir ürünlere de yer veriyor. Geri dönüştürülmüş iplikler kullanılarak üretilen Dagi Recycle ile tüketiciler,neon renkler ile düz ve dokulu kumaşların yer aldığı sürdürülebilir ürün seçenekleriyle doğaya hassasiyetle yaklaşırken, aradıkları stile uygun ürünleri bulabiliyor.

Diana Ödülü ile Türkiye’yi Onurlandırdı

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Dünyanın her yerinden kendi nesilleri için fark yaratan gençlere verilen Diana Ödülleri’nde, 2022 yılı kazananları belli oldu. Ödülün bu yılki kazananları arasında Liseli Gönüllüler’in kurucusu Derin Erçelebi de yer aldı. Erçelebi, Liseli Gönüllüler çatısı altında yaptığı çalışmalardan ötürü 2022 Diana Ödülü’ne layık görüldü.

Her zaman değişim yaratmak istediğini belirten Derin Erçelebi, bir sivil toplum kuruluşuna üye olmak için 18 ve üzeri yaş şartı arandığını öğrendiğinde kendisi bir adım attı ve Türkiye’nin lise düzeyindeki en büyük sivil toplum kuruluşu Liseli Gönüllüler’i kurdu. Erçelebi, yaşı ne olursa olsun sosyal sorumluluk projelerine katılabilecek, 17 sürdürülebilir kalkınma hedefine katkıda bulunabilecek ve değişim yaratabilecek 3500’den fazla öğrenciyi Liseli Gönüllüler çatısı altında bir araya getirdi.

Jin Official’ın Özel Tasarımları

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Yunus Can Önalan’ın yaratıcılığının ürünleri olan kolye, yüzük, küpe, bileklik ve charm gibi parçalardan oluşan Jin Official tasarımları, Kapalıçarşı’nın emektar zanaatkarlarının özel ve usta elleriyle hayat buluyor. Jin Official, 14 ayar Altın ve değerli taşların incelikli el işçiliği ile birer sanat eserine dönüştüğü parçalarının ilhamını geçmişin izlerinden, içine doğduğumuz topraklardan ve hayatın her alanından alıyor.

Satın Al: Jin Official

Darüşşafaka Cemiyeti, Kurban Bayramı’nda Hayırseverleri Desteğe Davet Ediyor

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

159 yıldır eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, bu bayram da eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları bağış yapmaya davet ediyor. Kurban Bayramı’nda Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağış yapan hayırseverler, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, 1.000’e yakın öğrencinin nitelikli eğitimle geleceğe hazırlanmasına katkı sunabilecek. Öğrencilerinin et ihtiyacını yıl boyu yapılan adak bağışlarıyla karşıladığı için Kurban Bayramı’nda vekaleten kesimli kurban bağışı kabul edemeyen Darüşşafaka Cemiyeti’ne, annesi veya babası hayatta olmayan çocukların eğitimine destek olmak isteyen hayırseverler “bayram bağışı”nda bulunabiliyor.

Bu yıl bayram bağışı için önerilen tutar 1.750 TL olmakla birlikte hayırseverler, Darüşşafaka’ya dilediği tutarda bağış yapabiliyor. Yapılacak bağışlar, bugün Darüşşafaka Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim alan, 1.000’e yakın öğrencinin başta eğitim olmak üzere beslenme, barınma gibi tüm ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacak.

İkinci Yıl Dönümünde Dinlebi, Almanca ve İngilizce Olarak Çoklu Dil Seçeneğini Platformuna Ekledi

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’nin en büyük yerli sesli kitap platformu olan Dinlebi, yurtdışına açılmaya başladı. Avrupa’nın en bilinen içerik dağıtıcılarından olan “Bookwire” ile anlaşma yapan Dinlebi, 100 binden fazla İngilizce ve Almanca içeriğe arşivinde yer vermeye başladı. Kitap ve Podcast dinlemelerinin oldukça yüksek olduğu Almanya’da Dinlebi, zengin bir Türkçe katoloğu sunan tek platform. Kitap hediye etme, içeriği dinlerken ortam sesi ekleme ve sosyal medyada sesli paylaşma gibi özellikleriyle diğer uygulamalardan ayrılan Dinlebi, çok yakında İspanyolca içerik ve dil desteğinin de yayınlanacağını ifade etti.

Sofia, 3 Milyon Tohum Topunu Toprakla Buluşturuyor

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Doğaya hassasiyet ve nezaketle yaklaşan Sofia, iklim krizine karşı sürdürülebilir çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişim olan Ecording ile iş birliğine imza atmıştı. Proje kapsamında tüketiciler yeşil dönüşümün bir parçası olmaya davet edilerek satın alınan her Sofia paketi bir tohum topuna dönüştü. Toplam 2 milyon tohum topu, öncelikle ulaşılması zor alanlarda insansız hava araçları ecodrone’lar vasıtasıyla toprakla buluştu. Projenin devam eden iş birliğinde Sofia ile ecodrone’lar bir kez daha yükseliyor ve toplamda 3 milyon tohum topu ile ağaçlandırmaya destek oluyor.

Tohum topları, atış sahasına yakın kırsal bölgelerde yaşayan kadınlar tarafından üretilerek iklim değişikliği krizinden mağduriyet yaşayan kadınların istihdamını sağlıyor. Sofia ürünü satın alan tüketiciler, ambalaj üzerinde bulunan QR kodu okutarak bir panele yönlendiriliyor ve istediği tohum topu türünü seçebiliyorlar. İletişim bilgilerinin girilmesi ile düzenli takip sistemi oluşturuluyor, tohum toplarının nereye atıldığı güncel fotoğraflar ile görülebilirken tüketicilere online sertifika da veriliyor.

Burberry İstinye Park Mağazası TB Summer Monogram Koleksiyonu’na Özel Tasarımı ile Büyülüyor

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Buberry’nin, markanın Kreatif Direktörü olan Ricardo Tisci tarafından tasarlanan TB Summer Monogram koleksiyonu, Gisele Bündchen’in başrolünde tanıtıldı. Markanın Thomas Burberry’e olan bağlılığını sembolize eden koleksiyonda yer verilen iç içe geçmiş harfler, Burberry’nin geçmiş ve gelecek hikayelerini temsil ediyor. İstinye Park Burberry de bu ikonik TB Summer Monogram Koleksiyonu’na özel hazırlanan mağazasıyla Ağustos sonuna kadar ziyaretçilerini ağırlıyor.

Adres: Pınar, Istinye Park, 34460 İstanbul

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, Beach Masters 2022’ye Ev Sahipliği Yaptı

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Ulusal ve uluslararası spor turnuvalarının vazgeçilmez mekanlarından Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, bu yıl ilk kez Beach Masters 2022 Plaj Voleybolu Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. 1 – 4 Temmuz tarihlerinde düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik Caner Doğançay, Seda Doğançay, Tuğba Özdemir, Ebru Karayılan, Simge Korkmaz, Melis Durasi, Dilara Yeşil, Yaren Sencel, Aysun Alan, Gizem Çağlayan ve Gizem Kaçar gibi profesyonel ve milli sporcuları ağırladı. Hapimag Sea Garden Resort Bodrum misafirlerine de açık olan turnuvada misafirler kurdukları ‘‘Hapimag Takımı“ ile profesyoneller ile yarışma imkanı elde etti. Kıyasıya geçen karşılaşmaların kazananları Yaren Sencel ve Dilara Yeşil oldu.

Yudum Egemden Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, Yılın İlk Yarısında 4 Ülkede 5 Ayrı Ödül Aldı

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Yarım asırlık bilgi ve tecrübesiyle Türk zeytinyağının kalite ve lezzetini uluslararası arenada tanıtan Yudum, Egemden Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı ile yılın ilk yarısında Olive China’dan altın; Olive Japan, Londra Uluslararası Zeytinyağı Yarışması ve İtalya merkezli EVO’dan gümüş, Master of Olive Oil’den yüksek kalite standardı ödüllerine layık görüldü. Ege’nin zengin topraklarında yetişen henüz olgunlaşmamış yeşil taneli zeytinlerden elde edilen Yudum Egemden Erken Hasat, yüksek meyvemsi tadı ve taze kokusuyla rafine damaklara hitap ediyor. Kazandığı ödüllerle lezzetini tescilleyen Yudum Egemden, Ümit Önal imzalı özel şişesiyle aldığı dizayn ödülleriyle de başarısını taçlandırıyor.

Mama Luma’nın Apulia Koleksiyonu

Temmuz Ayında Göze Çarpanlar

Lüks çocuk giyim markalarından Mama Luma, kız çocukları için hazırladığı, pastel tonların ve sevimli desenlerin, klasik kesimlerin üç boyutlu aplikelerle buluştuğu özel 12 tasarımdan oluşan Apulia’yı beğeniye sunuyor. Kısa sürede hoş tasarımlarıyla başarı yakalayan Mama Luma, yeni koleksiyonunda çiçek desenli, fiyonk ve kabarık etek detaylarına sahip elbise ve bluz-etek kombinlerine yer veriyor. Pudra pembesi, kırık beyaz ve açık mavi tonlarına ağırlık verilirken, kombinleri tamamlayacak aksesuarlar da unutulmuyor. Türk girişimci Ata Sarı tarafından, annesinin çocuk kıyafet tasarımlarını dünyaya tanıtmak amacıyla Santa Barbara’da yaratılan ve Mahinur Sarı’nın yetenekli vizyonundan doğan tasarımlarından elde edilen gelirin bir kısmı dünyanın farklı yerlerindeki kız çocuklarının gelişimi için bağışlanıyor.

Satın Al: Mama Luma

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları