preloader

Tasarımcı Robin Levien ile Yeni Koleksiyonu East Üzerine

16.02.2021
Tasarımcı Robin Levien ile Yeni Koleksiyonu East Üzerine

Yazı Boyutu:

Yenilikçi tasarımlarıyla dünya çapında beğeni kazanan İngiliz tasarımcı Robin Levien ile tasarımları ve Bonna markası için Uzak Doğu’nun çeşitliliğinden ilham alarak hazırladığı East isimli koleksiyonu üzerine konuştuk.

Tasarımcı Robin Levien ile Yeni Koleksiyonu East Üzerine

Robin Levien

Kendi çizginizi ve değerlerinizi nasıl ifade edersiniz?

Tasarım stilimi, ölçülü zarafet olarak tanımlıyorum. Eksik olan şeyleri çıkarıp bana doğru gelen tasarımlara ulaşmayı seviyorum. Duyulara gerçekten dokunmayan ayrıntıları eleyerek, daha net ve etkili tasarımlara ulaşmayı seviyorum.

Bir tasarımcı olarak porselen ürünler sizde neyi çağrıştırıyor?

Yıllardır birçok seramik malzemesiyle çalıştım. Hepsinin özel nitelikleri var ama en sevdiğim malzeme kuşkusuz porselen oldu. Hataları affetmeyen bir malzeme olmasına rağmen elde edilen sonuçlar gerçekten büyüleyici. Porselenin yüzeyi diğer malzemelerin hepsinden daha güçlü.

Tasarımcı Robin Levien ile Yeni Koleksiyonu East Üzerine

Bonna markası için tasarladığınız East koleksiyonu hangi parçalardan oluşuyor?

Asya’nın zengin bir yemek kültürü var. Birçok Asya yemeğinde pirincin önemli bir rolü bulunuyor. Bunun yanı sıra turşular, baharatlı soslar gibi çok tüketilen yiyeceklerin servis edilmesi için de çeşitli sunum çözümlerine ihtiyaç duyuluyor. East koleksiyonu bu çeşitliliği karşılayacak çok yönlülüğe sahip. Bu özelliğiyle hem yiyeceklerin hem de bireysel porsiyonların paylaşımı için çözümler sağlıyor.

Seriyi tasarlarken nereden ilham aldınız?

Yeni bir şey tasarlarken her şeyi bir araya getiren kilit bir nokta arıyoruz. East koleksiyonunu tasarlarken öncelikle birçok Asya ülkesinin ulusal çiçeklerine baktık. Çiçeklerin hepsi farklı, ama aynı zamanda benzer olduğu için mükemmel bir ilham kaynağı oldu. Çiçeklerin tümünün farklı olmasının yanında, sahip oldukları görsel benzerlikler mükemmel bir ilham kaynağı idi. Koleksiyondaki parçalar için isteğimiz de buydu.

Markanın çağdaş tasarım anlayışıyla örtüşen orijinal ve benzersiz bir koleksiyon hazırlamak üzerine yola çıktık ve bunu başardık.

Tasarımcı Robin Levien ile Yeni Koleksiyonu East Üzerine

Sizce koleksiyonun en yenilikçi yönü nedir?

East koleksiyonunun en yenilikçi yanı, tüm koleksiyonda tek bir yuvarlak parça olmaması olarak ifade edebilirim.

{773573}

Bu seri kullanıcısının hayatına nasıl bir anlam katacak?

Asya yemeklerinin olduğu masada çok fazla çeşit vardır. Koleksiyon, Asya yemeklerini servis etmek ve yemek için oldukça zengin. Koleksiyonun parçaları, Asya mutfağının çeşitliliğini karşılarken, şeflere yaratıcı ve eğlenceli olanaklar yaratıyor aynı zamanda yiyeceklerin çiçek sunumlarını oluşturmak üzere üst üste yerleştirilebiliyor.

Tasarımcı Robin Levien ile Yeni Koleksiyonu East Üzerine

Koleksiyonun kullanıcılarına iletmek istediğiniz özel bir mesaj var mı?

East kullanıcılarına vermek istediğim mesaj, yemek sadece karnımızı doyurmaktan ibaret değildir, bir deneyimdir. East koleksiyonu, masaya biraz neşe katmak ve öğünlerin keyifli ve hatırlanacak deneyimler olmasını sağlamak için tasarlandı.

Bir diğer mesajım ise East'in çok esnek ve uluslararası bir koleksiyon olduğudur. Sadece Asya mutfağında değil küçük porsiyonun kullanıldığı tüm dünya mutfaklarında rahatlıkla yer alabilecek. Şeflerin sunumlarına neşe katarak, keyifli deneyimler elde edilmesi sağlayacak.

{773574}

Robin Levien Kimdir?

Robin Levien, eşi / ortağı Patricia Stainton ile birlikte 1999 yılında kurduğu Londra tasarım şirketi Studio Levien'in kurucu ortağıdır. Avrupa'nın son otuz yılın en başarılı ürün tasarımcılarından biridir, yenilikçi tasarımları uluslararası beğeni ve ticari başarı çekmeye devam etmektedir.

Bonna Hakkında

Bonna, kuruluşu 1983 yılına dayanan Türkiye’nin köklü markalarından Kar Porselen’in otel/restoran/kafe sektörüne yenilikçi çözümleri sunmak amacıyla 2014 yılında hayata geçirdiği HoReCa markasıdır. Yeme içme endüstrisinin bir paydaşı olarak tüm dünyada masa üzeri kategorisinde otel, restaurant ve catering ortakları için yenilikçi ve özgün ürünler üretiyor ve pazarlıyor. Farklı ihtiyaçlara uygun kişiselleştirilmiş ürün ve çözümler sunuyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları