preloader

2024 Pirelli Takvimi Tanıtıldı

30.11.2023
2024 Pirelli Takvimi Tanıtıldı

Yazı Boyutu:

Çekimleri fotoğrafçı Prince Gyasi tarafından gerçekleştirilen “Zamansız” (Timeless) başlıklı 2024 Pirelli Takvimi’ni keşfedin.

Çekimleri fotoğrafçı Prince Gyasi tarafından gerçekleştirilen, “Zamansız” (Timeless) başlıklı 2024 Pirelli Takvimi, Londra’da tanıtıldı. Eserlerinde izleyiciye Batı dünyasındaki hakim “Afrika” algılarına zıt bir söylem sunan Gyasi, 1964’ten beri ikonik bir kültürel mirasa dönüşen Pirelli Takvimi’nin bu yılki çekimlerinde Afrobeat yıldızı Tiwa Savage, şair Amanda Gorman ve Gana’nın Asante halkının kralı Otumfuo Osei Tutu II gibi isimlere de yer verdi. Pirelli Takvimi’ni yaratan 39 sanatçının sonuncusu olan Prince Gyasi’nin eserleri, “The Cal”in yayınlanmadığı yıllar da hesaba katıldığında, 1964’ten 2024’e 60 yıllık tarihindeki 50. edisyonunu oluşturuyor.

Fotoğraflanan her kişi yeteneklerinin farkına varıp kendini kabul ettirmiş bireyler. Kendi güçlerini keşfederek kaderlerini değiştirmeyi başardılar. Zamansız olmak da bu anlama geliyor. Bu kişiler sorguluyor, toplumun düşüncelerine uymak zorunda hissetmiyor, yaş, şöhret veya paradan etkilenmiyor ve kendi yeteneklerini özgün bir şekilde geliştirebiliyor. Başkalarına olağanüstü gibi görünen ama kendilerine normal gelen şeyler yapıyor ve kaderlerini değiştirebiliyorlar. Tüm gözler üzerlerinde olmasa bile kendi alanlarındaki söylemi değiştirebiliyor ya da farklı bir şeyler yapabiliyor, böylece başkalarına ilham verebiliyorlar.

Prince Gyasi
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları