preloader

2023 Pirelli Takvimi Çıktı

16.11.2022
2023 Pirelli Takvimi Çıktı

Yazı Boyutu:

aaa

Çekimleri Emma Summerton tarafından gerçekleştirilen, “Love Letters to the Muse/ (İlham Perisine Aşk Mektupları başlıklı 2023 Pirelli Takvimi’ni keşfedin.

Çekimleri Emma Summerton tarafından gerçekleştirilen, “Love Letters to the Muse/ İlham Perisine Aşk Mektupları” başlıklı 2023 Pirelli Takvimi, Milano’daki Pirelli HangarBicocca Çağdaş Sanat Müzesi’nde tanıtıldı. Avustralyalı fotoğrafçı, Pirelli Takvimi’nin (The Cal™) 49. edisyonunu ilham arayışında, sanatçı ve insan olarak seçimlerinde ona yol gösteren tüm kadınlar diye tanımladığı ilham perilerine adadı.

2023 Pirelli Takvimi’nde Emma Summerton’ın eserlerinin öne çıkan düşsel tarzına hayat veren 14 modelin 28 fotoğrafı bir araya getirildi. Her model, temsil etmesi istenen “İlham Perisi” rolü için özel olarak seçildi. Çekimler ise haziran ve temmuz aylarında Londra ve New York’ta kurulan setlerde gerçekleştirildi.

Takvimde; Lila Moss – Kahin, Guinevere Van Seenus – Fotoğrafçı, Adwoa Aboah – Kraliçe, Karlie Kloss – Teknoloji Uzmanı, Sasha Pivovarova – Ressam, Lauren Wasser – Sporcu, Emily Ratajkowski – Yazar, Cara Delevingne – Sanatçı, Bella Hadid – Peri, Kaya Wilkins – Müzisyen, Precious Lee – Masalcı, He Cong – Bilge, Adut Akech – Düş Avcısı, Ashley Graham – Aktivist rolü ile yer aldı.

2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Ashley Graham; Takvimdeki Rolü: Aktivist
2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Bella Hadid; Takvimdeki Rolü: Peri
2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Cara Delevingne; Takvimdeki Rolü: Sanatçı
2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Emily Ratajkowski; Takvimdeki Rolü: Yazar
2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Guinevere Van Seenus; Takvimdeki Rolü: Fotoğrafçı
2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Lauren Wasser; Takvimdeki Rolü: Sporcu
2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Precious Lee; Takvimdeki Rolü: Masalcı

Emma Summerton, Pirelli Takvimi’ne imza atan beşinci kadın fotoğrafçı oldu

Emma Summerton ilk edisyonun yayınlandığı 1964 yılından bu yana Pirelli Takvimi’ne imza atan beşinci kadın fotoğrafçı oldu. Daha önce 1972’de Sarah Moon, 1989’da Joyce Tenenson ve 2007’de Inez Van Lamsveerde (Inez ve Vinoodh ikilisinden) ile 2000 ve 2016’da Annie Leibovitz, takvim fotoğraflarını çekmişlerdi. Emma Summerton bu yıl yönetmen Carlo Alberto Orecchia ile birlikte 2023 takviminin tanıtım videosunun yönetmenliğine de katkıda bulundu.

2023 Pirelli Takvimi Çıktı
Emma Summerton ve takvimdeki kraliçe rolü ile Adwoa Aboah

Başta annem olmak üzere olağanüstü, yaratıcı şeyler yapan kadınlar hayatım ve kariyerim boyunca beni büyülemiştir ve bana ilham vermiştir. Yazarlar, fotoğrafçılar, şairler, oyuncular ve yönetmenlerden çok şey öğrendim. Bu nedenle de bu olağanüstü kadınları kutlamak ve onları temsil edecek bir dünya yaratmak istedim.

EMMA SUMMERTON