preloader

Netflix Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

27.05.2021
Netflix Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

Yazı Boyutu:

Oyun sektörüne girmeyi düşünen Netflix, yönetici arayışına girdi. Gelişmelere dair detayları öğrenin!

The Information tarafından yayınlanan bir rapora göre, Netflix video oyun bölümünü yönetmesi için bir yönetici arayışında. Rapor, Netflix'in pozisyonla ilgili olarak çok sayıda “deneyimli oyun sektörü yöneticisine” başvurduğunu ve bunun video oyunlarındaki çalışmalarını artıracağı yönünde.

Aslında Netflix geçtiğimiz yıllarda izleyicilerin karakter kararlarını ve olay örgüsünü etkilemek için ekranlarına tıklamalarına olanak tanıyan Black Mirror: Bandersnatch gibi etkileşimli diziler ve filmler yayınlamaya başlamıştı. Ayrıca, popüler dizi Stranger Things’i video oyun geliştiricilerine lisanslamıştı. Ancak şirketin oyunlara yönelik son hamlesi, ileride çok daha büyük bir fırsat gördüğünü gösteriyor.

Netflix Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

Yayın şirketi Apple Arcade ve Google Play Pass'e benzer bir oyunlar için abonelik paketi sunmayı hedefliyor. Netflix’in böyle bir durumda çok daha fazla kullanıcıya ulaşması öngörülebilir, çünkü Apple Arcade yalnızca Apple cihazlarda, Google Play Pass ise yalnızca Android cihazlarda kullanılabiliyor. Ancak şu an için sistemin nasıl geliştirileceği ve platforma nasıl üye olunabileceği gibi özellikler henüz netleşmiş değil. Raporda, şirketin oyun stratejisinin detayları hala çok belirgin olmasa da, oyunlarda reklam yapılmayacağına yönelik karar verildiği de belirtiliyor.

{772112}

Netflix Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

Netflix’in, Polygon'a yaptığı açıklamada, "Üyelerimiz içeriğimizin çeşitliliğine ve kalitesine değer veriyor. Bu yüzden sunduğumuz imkanları genişletmek istiyoruz… Bu nedenle, interaktif eğlenceye ve oyun sektörüne daha fazla yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz” sözleri yayın şirketinin sektöre girmek konusundaki kararlılığını da gösteriyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları