preloader

Müzikle Sporun Buluşma Noktası: John Reed Fitness Music Club

Müzikle Sporun Buluşma Noktası: John Reed Fitness Music Club

Yazı Boyutu:

Müzik, spor ve tasarımı bir arada sunan John Reed Fitness Music Club ile tanıştınız mı? Ataşehir Metropol AVM içerisinde açılan John Reed Fitness Music Club hakkında bilmeniz gerekenleri yazdık.

Sporsuz yaşamanın imkansız olduğu günümüzde Anadolu Yakası’na yeni bir kan geldi. Alışılagelmiş fitness salonlarının aksine müzik, tasarım ve fitness’ı bir araya getiren John Reed Fitness Music Club, Ataşehir Metropol AVM’de açıldı.

Almanya’nın lifestyle fitness markası JOHN REED, sadece bir fitness salonu olarak konumlanmıyor. Kapısından içeri girdiğiniz andan itibaren farklı tasarım detayları, graffitiler ve sanat eserleri ön plana çıkıyor. En önemli farkı ise JOHN REED salonlarında fitness’ın müzikle iç içe yaşanması.

Müzikle Sporun Buluşma Noktası: John Reed Fitness Music Club

JOHN REED VE MÜZİK

Canlı DJ setlerinin eşliğinde spor yapılmasını mümkün kılan spor salonunda üyeler, klasik bir antrenmanın yanı sıra farklı bir deneyim de yaşıyor. Burada en önemli noktalardan biri ise özenle seçilen müzik listeleri ve DJ performansları. Müzik ile fitness ayrı düşünülemez malum; o sebeple spor yapanları daha da motive edecek şekilde planlanmış müzik listeleri ön plana çıkıyor. Tüm müzik listeleri, JOHN REED’in kendi bünyesinde bulunan müzik uzmanları tarafından yaratılıyor.

Müzikle Sporun Buluşma Noktası: John Reed Fitness Music Club

İstanbul’daki salonda haftada iki defa gerçekleştirilen canlı DJ performansları da kulübün farkını yaratanların başında geliyor. Canlı performans olmadığında ise JOHN REED Radio ile, salonda spor için en verimli atmosfer yaratılıyor.

GRAFFITI VE TASARIM ETKİSİ

John Reed Fitness Music Club’ın Berlin gibi diğer şehirlerdeki salonlarında da dikkat çeken sanat eserlerinin çok daha fazlası İstanbul’da var. İstanbul’daki salonda yerli ve uluslararası sanatçıların eserlerini görebiliyorsunuz. Mesela İstanbul sokaklarından bildiğimiz graffiti sanatçısı Max on Duty’nin eşsiz duvar tasarımı sadece bir spor salonuna gelmediğinizi size hissettiriyor.

Müzikle Sporun Buluşma Noktası: John Reed Fitness Music Club

COVID-19 SONRASI FITNESS

COVID-19 döneminde spor salonlarında aranılanların başında; geniş alanlara yayılmış, sosyal mesafeyi koruyan ve temizlik konusunda çok dikkatli olan salonlar geliyor. Yaklaşık 4.400 metrekarelik iki katlı alana yayılan JOHN REED, kulüp içinde üyelerine her gün saat 06:00 ile 23:00 saatleri arasında fonksiyonel antrenmanlara ek olarak 100’ü aşkın sanal kurstan yararlanma imkanı da sağlıyor.​​​​​​​

Müzikle Sporun Buluşma Noktası: John Reed Fitness Music Club

Özellikle Anadolu Yakası’nın en büyük eksiklerinden biri olan iyi bir fitness salonu eksikliğini tamamlayan RSG Group Türkiye Genel Müdürü Özlem Kaçmaz’a yeni dünya düzeninde hayatımızın bir parçası haline gelen COVID-19 önemlerini ve bunların sporu nasıl etkilediğini sorduğumuzda aldığımız cevap ise şu şekildeydi:

“Hükümet tarafından düzenlenen tüm hijyen kurallarını, kulüp içerisinde görünür olacak alanlara yerleştirdik ve yoğun şekilde uyguluyoruz çünkü bizim için üyelerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın güvenliği ilk sırada yer alıyor. Örneğin İstanbul’da fitness alanları için iki metrelik sosyal mesafe kuralı geçerli, kulübe girerken ve ortak alanlarda maske zorunluluğu var. Havlu servisimizi durdurduk ve üyelerimizden kendi havlularını getirmelerini rica ediyoruz. Bunun yanı sıra üyelerimizin kulüpte bulunma sürelerini raporluyoruz. Ayrıca tüm kulüpte dezenfektanlar bulunuyor, böylelikle üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımız aletleri düzenli olarak dezenfekte edebiliyorlar. Tüm çalışma arkadaşlarımız ise sürekli maske takıyorlar.

İnsanların güncel hijyen ve güvenlik önlemlerini pandemi öncesi spor alışkanlıklarıyla karşılaştırınca karşımıza çok farklı bir durum çıkıyor. Sağlığımıza daha da çok dikkat ettiğimiz ve dünya olarak geçtiğimiz bu süreçte spor hiç olmadığı kadar önem kazandı. Spor ve hareket, insanların fit, sağlıklı ve güçlü kalmalarını sağlıyor. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin yanı sıra vücut ve ruh dengesinin güçlenmesine yardımcı oluyor. JOHN REED bu noktada geniş antrenman yelpazesi, canlı dersleri, fonksiyonel ve grup antrenmanları sayesinde, hijyen önlemlerini birinci sırada tutarak en iyi yolla sağlıklı ve fit kalma olanağı sunuyor.”

Müzikle Sporun Buluşma Noktası: John Reed Fitness Music Club

Her ne olursa olsun biz sporsuz bir hayat düşünemiyoruz. Sağlıklı yaşam, müzik, sanat ve spor vazgeçilmezlerimiz; o sebeple biz mümkün olan her dönemde spor yapmaya devam ederken müzikle motive olup sanattan da ilham almaya devam edeceğiz. John Reed Fitness Music Club’ın da Almanya’nın yanı sıra Budapeşte, Prag, Venedik, Salzburg, Linz ve Zürih’ten sonra İstanbul’da daha da fazla alanda sporseverler ile buluşacağını umuyoruz.

#JohnReedEtkisi ile tanışmak, programları öğrenmek ve hatta John Reed Radio’yu dinlemek için John Reed Fitness Music Club’ın internet sitesini ve Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Melis Topaloğlu Kasnaklı
Melis Topaloğlu Kasnaklı Tüm Yazıları