preloader

Kendinizi İyi Hissetmeniz İçin 7 Yol

04.09.2023
Kendinizi İyi Hissetmeniz İçin 7 Yol

Yazı Boyutu:

Güneş masmavi gökyüzünde parıldasa da bazı günler enerjimizi yüksek tutmak için kendimize iyi gelecek küçük dokunuşlar yapmak gerekebilir. Mutluluğu artırmak da bizim elimizde…

Yaşamın getirdiği zorluklar her zaman iyi ve güçlü hissetmemizi sağlayamıyor olabilir. Stres ve günün yoğunluğu ile başa çıkmaya çalışırken bazen fiziksel yorgunluğa ruhsal durumun düşüklüğü de eklenebilir. Fakat, günlük hayatınıza katacağınız birkaç dokunuş, biraz pozitif düşünce ve biraz aktivite ile kendinizi iyi hissetmeniz mümkün. İçsel huzuru ve mutluluğu artırmak için uygulayabileceklerinizi derledik.

Yeni Yerler Keşfedin

İyi hissetmediğiniz bir günde biraz olsun enerjinizi toplayıp kendinizi hiç bilmediğiniz bir semtin sokaklarında keşfe bırakabilirsiniz. Yeni bir yerde kendinizle baş başa bir çay içmek, ağaçların kokusunu içinize çekmek ve güneşin enerji dolu gücünden faydalanmak gününüzü güzelleştirebilir. İş çıkışı yürüdüğünüz yolu değiştirmek bile bazen iyi hissetmek için bir adımdır ve rutin akışınızda fark etmediğiniz güzelliklerle karşılaşmanıza yardımcı olabilir.

Kendinizi İyi Hissetmeniz İçin 7 Yol

Kahve Rutininizi Değiştirmeye Açık Olun

Müdavimi olduğunuz kahveciye her gittiğinizde aynı kahve siparişini veriyorsanız sınırlarınızı biraz esnetmenin zamanı gelmiş olabilir. Yeni deneyimler size hiç bilmediğiniz anlar sunabilir. Farklı bir kahve, yanına daha önce denemediğiniz aromatik bir tatlı belki de çocukluğunuzdaki güzel bir anın hatırasını bugüne taşıyarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Denemeye değer…

Kendinizi İyi Hissetmeniz İçin 7 Yol

İyi Hissettirecek Ev Rutinleri Oluşturun

Herkes bilir ki derli toplu bir zihin, derli toplu ortamlarda var olur. Yoğun bir günün ardından eve döndüğünüzde kendinize biraz alan yaratmak size içsel huzurun kapılarını açabilir. En sevdiğiniz kitabı alıp, rahatlatıcı müzikler açmak her zaman işe yarar. Bu kez belki enerji yükselten kokuların canlandırıcı etkisini de rutininize dahil etmek isteyebilirsiniz. Atelier Rebul Bodrum Mandalinası Koleksiyonu’ndan mum ve çubuklu oda kokusu ile gittiğiniz her yere Bodrum havasını taşıyarak daha iyi hissetmeniz mümkün. Beynin duyusal merkezi ile doğrudan bağlantılı olan kokular, duygusal dengeyi sağlamak ve olumlu hissetmeye yardımcı olmak için benzersiz araçlardır.

Ilık Duşun Etkisine Güvenin

Zihninizi dinlendirerek başladığınız iyi hissetme yolculuğunu ılık bir duş ile taçlandırarak kendinizi huzurlu bir uykuya bırakmak da iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Atelier Rebul Bodrum Mandalinası Koleksiyonu’nun canlandırıcı etkili üyeleri duş jeli, sıvı sabun, el ve vücut losyonu ile günün her anı kendinize ve zihninize verdiğiniz değeri hatırlatabilirsiniz. Yaz gibi kokan ürünlerle şehre döndükten sonra bile klasikleşen mandalina kokusunu istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Bodrum Mandalinası Koleksiyonu’nun bu yaz Louis Vuitton Bodrum City Guide’da “Ayrılmadan yanınıza almanız gereken 5 hatıra” kategorisinde yer aldığını da ekleyelim… Koleksiyonu buradan inceleyebilirsiniz.

Kendinizi İyi Hissetmeniz İçin 7 Yol

Sağlıklı Beslenme ve Egzersize Önem Verin

Bedeni olduğu kadar zihni de etkileyen sağlıklı beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını hayatınıza düzenli olarak dahil ettiğinizde günden güne kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Daha enerjik hissetmek, fiziksel ağrı ve sorunları en aza indirmek için her sabah sadece 15-20 dakikalık basit egzersizlerle güne başlabilirsiniz. Tüm hücrelerinizi uyandırmak için büyük bir bardak su ile “güne merhaba” diyebilirsiniz.

Olumlu Düşünmeye Odaklanın

Zaman zaman herkes zihninin kontrolünü negatif düşüncelere bırakabilir ancak bunun bir alışkanlık haline gelmemesi için yapılması gereken en önemli şey, içinizdeki gücün farkında olup aklınızdan geçenlerin bedeninizi ve ruh halinizi de etkilediğini fark ederek olumluya doğru kendinizi yönlendirmektir. Her gün iyi hissetmek için kendinize küçük motivasyon sözleri belirleyip bunları tekrarlayabilirsiniz.

Kokuların Modunuzu Yükseltmesine İzin Verin

Güzel kokuların iyi hissetme ile bağlantısını bilmeyen yoktur. En güzel çocukluk anılarının ya da gittiğiniz eşsiz bahçelerin kokusu burnunuza geldiğinde bir anda modunuz yükselir ve kendinizi daha canlı hissetmeye başlarsınız. Daha mutlu hissetmek, odaklanmayı sağlayabilmek, enerjiyi artırmak, yaratıcılığı teşvik etmek ya da daha ferah hissetmek için Atelier Rebul’un en sevilenlerinden Japonya Koleksiyonu duyularınızı harekete geçirecek kokularıyla günlük rutinlerinizin bir parçası olabilir. Yaz parfümleri olarak da kullanılabilecek Eau De Cologne Koleksiyonu’nda altı eşsiz koku yer alıyor. Dünyanın en özel çiçeklerinden biri olan Isparta güllerinin yer aldığı Turkish Rose, siyah çayla harmanlanmış narenciye notalarının tazeliği Citrus Tea, sizi limon ağaçlarıyla dolu bir sahilde hissettirecek Lemon Leaves, armutun lezzetli kokusuna eşlik eden şakayıkların taçlandırdığı Pear&Peony, doğanın uyanışından ilham alan Pure White ve Japonya’da yeniden doğuşun güzelliğini simgeleyen Sakura Rain… Kendinizi iyi hissettirecek kokuların yer aldığı Japonya Koleksiyonu’nu buradan inceleyebilirsiniz.

*Bu içerik Atelier Rebul sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları