preloader

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

23.03.2022
Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Yazı Boyutu:

aaa

Hayatın yoğunluğunda kendinizi daha iyi ve mutlu hissetmeniz için eğlenceli, keyifli ve işe yarayan tavsiyelerimize göz atın!

Zaman zaman kendinizi bazı nedenlerden ötürü olduğunuzdan daha az mutlu hissedebilirsiniz ve hayat her zaman size şanslı yüzünü göstermeyebilir. Hayat yoğunluğundan kendinize zaman ayıramadığınız, kendinize “Mutlu muyum?” sorusunu soramadığınız dönemleriniz olabilir. Bu noktada kendinizi daha iyi ve mutlu hissetmeniz için eğlenceli, keyifli ve işe yarayan tavsiyelere doğru bir yola çıkacağız. Yoğunluğa bir süre ara vererek uygulayabileceğiniz keyifli önerileri sizin için derledik.

Kendinizi doğaya bırakın

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Kendinizi ormanın içine, denizin kenarına, dağ manzaralı bir patika yola hatta evinizin yakınındaki sakin bir yeşil alana atmak zihninizi dinginleştirebilir. Herkesin arada bir sessizliğe, kendine dönmeye ve düşünmemeye ihtiyacı var. Doğada geçirilen zamanda tüm gün odaklandığınız konulardan uzaklaşırsınız; doğa sizden tam konsantrasyon beklemez. Doğada kalmak mutluluğun artışında, stresin ise azalışında oldukça etkili.

Online Danışmanlık Alın

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Kendinizi çıkmazda hissettiğinizde, mutluluğu ararken ya da konuşmanız gereken duygularınız olduğunu düşündüğünüzde bir uzmandan yardım almanızda fayda var. Alanında uzman psikologları bir araya getiren HiDoctor, platform ve uygulaması üzerinden online danışmanlık hizmeti sunuyor.

Yüksek veri güvenliği ve gizliliği sayesinde kullanıcıların gönül rahatlığı ile başvurabileceği bir teknoloji girişimi olan HiDoctor’a mobil uygulamadan veya web sitesinden ulaşılabiliyor. Kendi ihtiyacınıza uygun olarak farklı psikologlar arasından seçim yapma imkanı sunan platformda dileyenler ismini vermeden de seans alabiliyor.

Terapiyi çok daha ulaşılabilir hale getiren HiDoctor’da yapılan görüşmeler kesinlikle kayıt altına alınmıyor ve üçüncü kişilerle paylaşılmıyor. Erişilebilir fiyatlar sunan HiDoctor’dan alınacak ilk terapi seansında ise yüzde 25 indirim uygulanıyor.

Film İzleyin

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

İster vizyonda izlemek istediğiniz bir film olsun, ister her zaman izlemekten zevk aldığınız bir film, sizi farklı dünyalara götürür ve size farklı duyguları yaşatabilir. Keyif alacağınız filmleri vizyonda izlemek o hayatın içine daha kolay girmenizi sağlayabilir; izlemekten keyif aldığınız filmlere dönmek ise daha önce yaşadığınız hisleri yeniden canlandırırken gözünüzden kaçan detayları fark etmenizde yardımcı olur.

Kendinize Hediye Alın

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Her zaman aklınızda olan ama bir türlü alamadığınız “o” şeyi, kendinizi ödüllendirmek için alabilirsiniz. İhtiyaç alışverişlerimizden dolayı kendimize sevdiğimiz şeyleri almayı öteleyebiliyoruz. Emin olun, yakınınızın doğum gününüzde size aldığı hediye paketini açarkenki duyguyu, kendinize aldığınız hediyeyi açarken de yaşayacaksınız.

{773874}

Hayal Kurun

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Geleceğimizi kurabilmek, hayalsiz nasıl gerçekleşebilir? Hayallerinizi hayata geçirin demiyoruz… Çünkü bizi asıl mutlu eden şey biraz da istediğimiz sonuca ulaşırken geçtiğimiz yollar. Hayal kurarak da bu mutluluğa bir adım atabilirsiniz. Kariyeriniz hakkında yapmak istedikleriniz, gitmek istediğiniz ülkeler, hayatınızda neler değiştirmek istedikleriniz gibi konular hakkında hayal kurup düşüncelerinizi listeleyebilirsiniz. Gerçeklikten uzaklaşıp olmasını istediğimizi kısa bir süre için yaşamak iyi gelebilir.

Kursa Gidin

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Küçükken yapmak istediğiniz veya hep ilginizi çekmiş olan ama hiç zaman ayıramadığınız bir hobi var mıydı? Dans, fotoğrafçılık, seramik, dil… Haftada birkaç saat aldığınız kursla, kendinizi geliştirip bir sonraki dersi sabırsızlıkla bekleyeceğinize eminiz!

{773052}

Bağış Yapın

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Her gün dünyada birey olarak değiştiremediğimiz korkunç olaylar, afetler yaşanıyor. Siz de katkıda bulunarak eğitim görmek isteyen bir çocuğa, zor durumu olan bir aileye, doğal afetlerde zarar gören insanlara, ağaçlara ve hayvanlara, şiddet gören kadınların sığınma evlerine ve daha fazlasına bağışta bulunarak faydalı olabilirsiniz. Zor durumda olan herkesle dayanışmak ve yardımcı olmak sizi de iyi hissettirecektir.

Spora Başlayın

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Yaşam kalitenizi artırmak ve sağlıklı hissetmek için sevdiğiniz herhangi bir spora başlayabilirsiniz. Bu sayede zihniniz ve bedeniniz arasındaki ilginç bağa kendi gözlerinizle tanık olacaksınız. Spor yapmak tabii ki yalnızca kilo vermek ve kas yapmak için değil; spor yaparken hayatınızın diğer noktalarında da hayat kalitesi artıyor: Vücut aktif olmaya alışır, motivasyonunuz yükselir ve stresinizi azaltmaya yardımcı olur.

Konsere Gidin

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Sevdiğiniz sanatçıları canlı dinlemek ve görmek, konser atmosferini yaşamak kafa doluluğunu atmanıza yardımcı olabilir. Konserine gittiğiniz sanatçıyı sevenlerle ortak bir mekânda buluşmak oldukça keyifli; parçaları kulaklıkla dinlemek ile konserde dinleme deneyimi ise oldukça farklı ve heyecanlı.

{774394}

Rutininizi Değiştirin

Kendinizi Daha Mutlu Hissetmeniz İçin 10 Öneri

Hayatımızın düzene girmesini isterken yanlışlıkla bu düzeni monotonlukla karıştırabiliyoruz. Günlük rutininizde yapmaktan hoşlanmadığınız, minik de olsa sevmediğiniz bir şey değiştirerek gündelik hayatınızı daha iyi ve verimli yaşayabilirsiniz.

*Bu içerik Hidoctor sponsorluğunda hazırlanmıştır.