preloader

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

12.07.2023
Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Yazı Boyutu:

Günün telaşına ve iş yoğunluğuna rağmen birçok insanın ortak noktası olan ve günlük yaşantımızda önemli rol oynayan vazgeçilmezleri Amazon.com.tr ile keşfedin.

Her sabah yeni bir güne uyanırken, gün boyunca yapılacaklar da bir bir aklımızda beliriverir. İş takvimlerinden spora, mutfak alışverişinden kahve buluşmasına kadar gün içinde yapılacak şeyleri kolaylaştırmak da bizim elimizde. Gündelik hayatın kalitesini artıran ve yaşamımızı daha da kolaylaştıran birçok önemli unsuru düşündüğümüzde, her birimizin farklı fikirleri olabilir. Ancak birçok insanın ortak noktası olan ve günlük yaşantımızda önemli rol oynayan adımlara birlikte göz atalım.

1

Tüm Gündelik İhtiyaçlarınızı Karşılamak için

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Her gün onlarca şeyi organize edip hayatımıza değer katıyor ya da yeni deneyimler yaşıyoruz. Tüm bu yoğunluk içerisinde gündelik hayatta ihtiyaç duyulabilecek her şeye fayda sağlayabilecek ürünler Amazon’da bulunabilir ve hayatı kolaylaştıran tüm ürünler Amazon Prime Day’deki özel fırsat günlerinden sağlanabilir. Milyonlarca üründe büyük indirimlerin olduğu bir alışveriş festivali olarak tanımlanan Amazon Prime Day, bu süre boyunca elektronik ürünler, giyim, ev eşyaları, mutfak gereçleri, kitaplar, oyuncaklar, spor malzemeleri gibi birçok kategoriye ait ürünlerde indirim fırsatlarını kullanıcılara sunuyor.

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Bu yıl Türkiye’de 11-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Prime Day’de, önceki dönemlerden farklı olarak indirim yapılacak ürünler influencer’ların takipçilerine sordukları sorularla belirlendi. Aralarında Berfu Yenenler, Berk Keklik, Ceyda Kasabalı Albayram, Danla Bilic, Tuğba Yılmaz gibi isimlerin olduğu Prime İndirim Avcıları, takipçilerinden indirim istedikleri marka ve ürün tercihlerini topladı ve Prime Day indirimleri belirlenirken de bu ürünlerin önceliklendirilmesi sağlandı.

Sağlıklı yemek pişirmek, dostlarla kahve yudumlamak ya da günlük iş planlarını takip etmek gibi ihtiyacınız olan her şey Amazon Prime Day’e özel fırsatlarla, hızlı ve ücretsiz teslimat avantajıyla Amazon.com.tr ’de.

2

İletişimde Kalmak

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

İşimiz, ailemiz, arkadaşlarımız ve gün boyunca alışveriş halinde kaldığımız herkes ile iletişimdeyiz. Gündelik hayatın belki de en önemli parçası önce sabah uyanıp aynada gördüğümüz kendimizle sonra da çevremizdekilerle doğru iletişimi kurabilmek. Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, e-posta ve sosyal medya platformları sayesinde anlık iletişim kurabiliyoruz. Ayrıca, sevdiklerimizle video görüşmeler yaparak uzak mesafeleri kısaltabiliyor ve bilgiye hızlı erişim sağlayabiliyoruz. Aileniz ya da arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için ihtiyacınız olan her şey amazon.com’un Prime Day etkinliğinde sizi bekliyor.

3

Aile ve Arkadaşlarla Zaman Geçirmek

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Şehrin koşturmacasında zaman zaman ikinci plana atsak da bizi en iyi tanıyan ve her koşulda yanımızda olan aile ve arkadaşlarımızla zaman geçirmek çoğu zaman gündelik hayatın vazgeçilmez parçalarından biri oluyor. Aile ve arkadaşlar, sosyal bağlarımızı güçlendirip desteklerken onlarla zaman geçirmek, duygusal destek sağlamak ve birlikte anılar biriktirmek, gündelik hayatımızın en değerli unsurlarından sayılabilir. Kalabalık sofralarda buluşmak ya da iş çıkışı kahve buluşmaları organize etmek, hayatın akışından farklı bir noktada biraz durup dinlenmemize de yardımcı olabilir. Arkadaşlarınızla geçen keyifli zamanlarda kullanabileceğiz ya da sevdiklerinize hediye edebileceğiniz seçenekler de burada.

4

Kişisel Gelişimi Desteklemek

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Hızla değişip dönüşen dünyanın içinde kendimizi geliştirmek, eğitimimize zaman ayırmak her zamankinden daha önemli bir hale geliyor. Kişisel gelişim, bireylerin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olup, kendilerini daha iyi anlamalarını sağlıyor ve yaşamlarında denge ve başarı elde etmelerine katkıda bulunuyor. Özgüven, hedef belirleme, zaman yönetimi ve iletişim gibi becerilerin geliştirilmesi de kişisel gelişimin bir parçası olarak düşünülebilir ve bireylerin kendi kendilerine büyümelerine ve gelişmelerine yardımcı olabilir.

5

Eğlenceye Zaman Ayırmak

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Eğlence de gündelik yaşamda önemli bir yer tutuyor çünkü eğlence insanların yaşamlarına keyif ve tatmin katmak noktasında önemli araçlardan biri sayılabilir. Gündelik hayatta karşılaşılan stresli durumlar, çalışma yoğunluğu, aile sorumlulukları veya diğer zorlukların karşısındaki stresi azaltmak, ruh halini iyileştirmek, yaratıcılığı teşvik etmek açısından oldukça yüksek verimlilik sağlayabilir. Sosyal bağları güçlendirip yaşamın renkli ve keyifli olmasını sağlayan eğlence unsurları gündelik hayatın vazgeçilmezleri arasında listelenebilir. Sinema, tiyatro, kitaplar, podcast, konserler, spor etkinlikleri, sergiler ve en sevdiğimiz diziler eğlenmenin farklı yöntemleri olabilir.

6

Temel İhtiyaçların Karşılanması

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Gündelik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri de temel ihtiyaçlar. Yiyecek, su, barınma ve giyim gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılamak, sağlıklı bir yaşam sürdürmek için hayati öneme sahipken bunları iyi ve doğru şekilde yapabilmek de günün koşturmacası içinde biraz zaman ayırmayı gerektiriyor. Gerekli ekipmanlar ise Amazon Prime Day’de sizi bekliyor.

7

Egzersiz Zamanı

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Hem zihinsel hem fiziksel sağlık için egzersiz gündelik hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Egzersiz yapmak, yaşam tarzının bir parçası haline getirildiğinde uzun vadeli faydalar elde etmek de mümkün olabilir. Bu nedenle, egzersizin düzenli olarak yapılması önemlidir. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için kısa bir yürüyüşten düzenli pilates egzersizlerine -gündelik hayatın akışına nasıl bir antrenman planı uygunsa- farklı sporları vazgeçilmezler arasına eklemenin sayısız faydası olabilir.

8

İş Hayatını Dengelemek

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Günümüzde iş dünyası, çoğu kişinin hayattaki öncelikleri arasında yer alsa da özel yaşam ile işi dengede tutmak hayli önemli. İş takibini düzenli yapmak, e-mail trafiğinin kontrol edilip aramaların yapıldığı yoğun saatleri gündelik yaşam içerisinde periyodlara bölmek ve kişisel zamanı iş zamanından ayırmak aslında daha düzenli ve verimli bir iş ortamına da zemin hazırlayabilir. Günlük iş yoğunluğunda ihtiyacınız olanlar da Amazon Prime Day’de.

9

Kişisel Zaman Ritüelleri

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Son dönemlerde “me time” olarak popüler olan bu kavram aslında gündelik yaşam içinde biri ya da bir şey için değil sadece kendimize ayırdığımız bir zaman dilimini anlatmak için kullanılıyor. Bu kişisel zamanlar yukarıda saydıklarımızdan bazılarını içerebilirse de ritüel olarak sadece kendine iyi gelmeye odaklı kurgulanır. Kişisel bakımı müzik ve mumlar eşliğinde özel bir zamana dönüştürmek, en sevilen kitap eşliğinde sokağın başındaki kahvecide yalnız başına bir kahve içmek, favori atıştırmalık ile yalnız film gecesi yapmak gibi alışkanlıklar her gün gerçekleşmese de gündelik hayatın telaşı içinde kendimizle kalmamız gereken anları taçlandıran bir zaman dilimi olarak konumlanabilir. Kitap saati için İlber Ortaylı’nın seçkisine göz atabilirsiniz.

10

Kişisel Bakım

Amazon Türkiye ile Gündelik Hayatta Kolaylık Sağlayan 10 Adım

Yaşadığımız hayatta en çok kendimizleyiz aslında ve bu yüzden öz bakımımızı hem zihinsel hem de fiziksel olarak iyileştirmek günümüz dünyasında gittikçe önem kazanıyor. Kişisel bakım, sağlığımızı ve genel refahımızı korumak için önemli olduğu kadar çevremizle kurduğumuz ilişkilerde de daha güçlü ve özgüvenli olmamıza yardım ediyor. Hijyen, egzersiz, beslenme, uyku düzeni ve ruh sağlığına önem vermek, gündelik yaşamın vazgeçilmez unsurları arasında sıralanabilir.

*Bu içerik Amazon iş birliğinde hazırlanmıştır.

Bahar Ergel
Bahar Ergel Tüm Yazıları