preloader

Şokopop Portreler: Megastar Tarkan

13.07.2021
Şokopop Portreler: Megastar Tarkan

Yazı Boyutu:

Hüp’leteceğiniz spagettileriniz ve kıvrak dans figürleriniz hazırsa Türkiye’nin en derin magazin çukuruna Şokopop’la yolculuğa çıkıyoruz!

Türk magazin dünyasında sansasyon yaratmış kişileri ve olayları mercek altına alan Şokopop, bu kez GAİN’e özel hazırlamış olduğu 4 bölümlük Megastar Tarkan belgeseliyle karşımızda.

Bölüm 1

Belgesel serisinin ilk bölümünde pop starlığın sınırlarını yeniden çizen ve müzik endüstrisinin en etkili isimlerinden biri haline gelen Megastar’ın, 90’lı yılların başındaki hızlı ve olaylı çıkışından dünya starlığına uzanan yolculuğundaki ilk kırılma noktalarına ve durmak bilmeyen linç girişimlerine şahit oluyoruz.

Bölüm 2

Şokopop Portreler: Megastar Tarkan

1994 yazında gelen ikinci albümü Aacayipsin’le pop camiasındaki yaşıtlarının arasından sıyrılan Tarkan, önceki albüm imajını unutturarak hem vokal tekniği hem de yeni görünümüyle seyirci karşısına çıkıyor. Profesyonelliğe adım attığı bu albümün çıkış parçası ve Sezen Aksu’yla uzun yıllar sürecek olan dostluğunun da ilk adımı “Hepsi Senin Mi?” şarkısı o yılın en iyi hiti oluyor. Bu albümüyle hafızalarımızda yer edinen şarkılara imza atmakla kalmayıp hayran kitlesini katlayarak, konserlerinde izdihamlara sebep oluyor.

Bölüm 3

Şokopop Portreler: Megastar Tarkan

Belgesel serisinin bu bölümünde, Tarkan’ın şanslı tesadüfler içeren şöhret yolcuğunun zirvesindeyken karşılaştığı sınavların üstesinden gelişini seyrediyoruz. Yurt dışındaki ünü Amerika’ya kadar ulaşan ve gerçek bir Megastar olma yolunda konserden konsere koşarken Tarkan, yerli basının asker kaçağı sıkıştırmalarına maruz kalarak yurda dönüyor. Askerliğinin ardından meşhur zil takıp dans ettiği Kuzu Kuzu klibiyle tekrar zirveye oturuyor.

Bölüm 4

Şokopop Portreler: Megastar Tarkan

Çıtayı daima yukarıya taşıdığı kariyerinde ülke sınırları içinde benzeri görülmemiş bir başarıya imza atan Tarkan, Nazan Öncel’in albümünün prodüktörlüğünü üstlenmesi, söz yazarı kimliği, 10 yıllık bir sürece yayılan İngilizce albüm hayaline kavuşması ve yaptığı iş birlikleriyle kariyerinin ikinci döneminde saygınlığını nasıl arttırdığını seyrediyoruz.

Tarkan Gibi Olmak

Hüp diye spagettiyi içine çekip, zil takıp kıvrak dans figürleri yapmak isteyen gerçek Tarkan fanlarını da unutmadık!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları