preloader

Ana de Armas’ın En Etkileyici Filmleri

Ana de Armas’ın En Etkileyici Filmleri

Yazı Boyutu:

Son dönemin en çok konuşulan isimlerinden, başarılı oyuncu Ana de Armas’ın en etkileyici filmlerini inceliyoruz.

Küba’da doğan ve orada oyunculuk eğitimine başlayan Ana de Armas, 16 yaşındayken sinema dünyasına adım attı. Kariyerine Hollywood filmlerinde devam eden ve yıldızı parlayan oyuncunun, Altın Küre adaylığı getiren “Knives Out”tan merakla ikonik oyuncu Marilyn Monroe’yu canlandırdığı “Blonde”a en etkileyici filmlerini listeledik.

Ghosted, Diğer – IMDb: 5.8

Ana de Armas’ın Chris Evans ile başrollerini paylaştığı “Ghosted” filmi, Cole ve gizli ajan Sadie karakterlerinin dünyayı kurtarmak için uluslararası bir maceranın içinde yaşadıklarını ele alıyor.

Deep Water (Derin Sular), Amazon Prime Video – IMDb: 5.5

Patricia Highsmith’in aynı adlı romanından uyarlanan “Deep Water”, mutsuz bir evliliğe sahip bir çiftin hayatına odaklanıyor. Evliliklerini sonlandırmak istemeyen çift, birbirlerinin başkaları ile görüşmelerine izin vererek boşanmaktan kaçınmaya çalışıyor. Ana de Armas’ın canlandırdığı Melinda karakterinin görüştüğü kişilerin tek tek ortadan kaybolması, Ben Affleck’in canlandırdığı Vic karakterinin baş şüpheliler arasında yer almasına neden oluyor.

Knives Out (Bıçaklar Çkeildi), Netflix – IMDb: 7.9

Rian Johnson’nun yazıp yönettiği, başrollerini Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas ve Jamie Lee Curtis’in paylaştığı Amerikan polisiye-komedi, ünlü bir yazarın ölümündeki sırrı ortaya çıkarmaya çalışan bir dedektifin hikâyesini konu alıyor. Marta Cabrera karakterini canlandıran Ana de Armas, bu filmle beraber Altın Küre adaylığı aldı ve Saturn Ödülleri’ni kazandı.

Blonde, Netflix – IMDb: 5.5

Andrew Dominik tarafından yazılıp yönetilen ve Joyce Carol Oates’un aynı adlı romanına dayanan “Blonde”, Hollywood’un unutulmaz ikonlarından biri olan Marilyn Monroe’nun hem özel hem de kariyer hayatına odaklanıyor. Bu biyografik drama filminde başrol olan Ana de Armas, Monroe’yu canlandırırken, Adrien Brody, Monroe’nun eşi Arthur Miller’ı canlandırıyor.

{775288}

Bond 25 – No Time To Die, Apple TV – IMDb: 7.3

James Bond serisinin 25. filmi olan, Cary Joji Fukunaga’nın yönettiği “No Time To Die”, hizmetten ayrılmasına rağmen dostunun yardım çağrısıyla yeniden zorlu bir maceraya atılan Bond’un hikâyesini konu alıyor. Daniel Craig’in başrolde olduğu yapımda, Ana de Armas, Paloma karakteriyle karşımıza çıkıyor.

The Gray Man, Netflix – IMDb: 6.5

Joe Russo ve Anthony Russo’nun yönettiği “The Gray Man”, yetenekli CIA ajanı Court Gentry’nin, tam bir efsaneye dönüşmek üzereyken üstleri tarafından verilen bir kararla avlayandan avlanana dönüşmesini konu alıyor. Mark Greaney’nin aynı adlı romanına dayanan aksiyon gerilim filminin oyuncu kadrosunda, Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas, Jessica Henwick ve Regé-Jean Page yer alıyor.

Knock Knock (Yanlış Kapı), Netflix – IMDb: 4.9

Senaryosunu Guillermo Amoedo ve Nicolás López’in yazdığı, Eli Roth tarafından yönetilen psikolojik gerilimin oyuncu kadrosunda, Keanu Reeves, Ana de Armas ve Lorenza Izzo yer alıyor. Film, başarılı bir mimar olan Evan’ın, eşi ve çocuklarının evde olmadığı bir hafta sonu, kaybolan masum görünüşlü iki genç kızın kapısını çalmasıyla hayatının kâbusa dönmesini konu alıyor.

Blade Runner 2049 (Ölüm Takibi 2049: Bıçak Sırtı), Netflix – IMDb: 8.0

Denis Villeneuve tarafından yönetilen, Hampton Fancher ile Michael Green tarafından senaryosu yazılan neo-noir bilimkurgu filmi “Blade Runner 2049″da, ilk filmdeki hikâyenin üzerinden geçen 30 yıl sonrası anlatılıyor. 1982 yapımı “Blade Runner”ın devamı niteliğinde olan filmin başrollerinde, Ryan Gosling ve Harrison Ford yer alırken, yardımcı rollerinde ise Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright ve Jared Leto yer alıyor.

War Dogs (Vurguncular), Diğer – IMDb: 7.1

Todd Phillips tarafından yönetilen film, Pentagon’dan Amerika’nın Afganistan’daki müttefiklerini silahlandırmak için bir sözleşme kazanan David Packouz ve Efraim Diveroli adlı iki genç adamın gerçek hikâyesine dayanıyor. Filmin başrollerini Jonah Hill, Miles Teller, Ana de Armas ve ortak yapımcı olan Bradley Cooper paylaşıyor.

Exposed (Dedektif Galban), Diğer – IMDb: 4.3

Ana de Armas, Keanu Reeves, Christopher McDonald, Big Daddy Kane ve Mira Sorvino’nun rol aldığı, yönetmenliğini Declan Dale’in ve senaristliğini Gee Malik Linton’ın üstlendiği film, bir polis dedektifinin ortağının ölümünün ardındaki gerçeği araştırmasını konu alıyor.

{774028}

Diren Bilgesu Işık
Diren Bilgesu Işık Tüm Yazıları