preloader

Ana de Armas’ın En Etkileyici Filmleri

20.11.2023
Ana de Armas’ın En Etkileyici Filmleri

Yazı Boyutu:

Son dönemin en çok konuşulan isimlerinden, başarılı oyuncu Ana de Armas’ın en etkileyici filmlerini inceliyoruz.

Küba’da doğan ve orada oyunculuk eğitimine başlayan Ana de Armas, 16 yaşındayken sinema dünyasına adım attı. Kariyerine Hollywood filmlerinde devam eden ve yıldızı parlayan oyuncunun, Altın Küre adaylığı getiren “Knives Out”tan merakla ikonik oyuncu Marilyn Monroe’yu canlandırdığı “Blonde”a en etkileyici filmlerini listeledik.

Amazon Prime Video’da İzleyebileceğiniz En İyi Ana de Armas Filmleri

Deep Water (Derin Sular), Amazon Prime Video – IMDb: 5.5

Patricia Highsmith’in aynı adlı romanından uyarlanan “Deep Water”, mutsuz bir evliliğe sahip bir çiftin hayatına odaklanıyor. Evliliklerini sonlandırmak istemeyen çift, birbirlerinin başkaları ile görüşmelerine izin vererek boşanmaktan kaçınmaya çalışıyor. Ana de Armas’ın canlandırdığı Melinda karakterinin görüştüğü kişilerin tek tek ortadan kaybolması, Ben Affleck’in canlandırdığı Vic karakterinin baş şüpheliler arasında yer almasına neden oluyor.

Bond 25 – No Time To Die (Ölmek İçin Zaman Yok), Amazon Prime Video – IMDb: 7.3

James Bond serisinin 25. filmi olan, Cary Joji Fukunaga’nın yönettiği “No Time To Die”, hizmetten ayrılmasına rağmen dostunun yardım çağrısıyla yeniden zorlu bir maceraya atılan Bond’un hikâyesini konu alıyor. Daniel Craig’in başrolde olduğu yapımda, Ana de Armas, Paloma karakteriyle karşımıza çıkıyor.

{774028}

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Ana de Armas Filmleri

Knives Out (Bıçaklar Çekildi), Netflix – IMDb: 7.9

Rian Johnson’nun yazıp yönettiği, başrollerini Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas ve Jamie Lee Curtis’in paylaştığı Amerikan polisiye-komedi, ünlü bir yazarın ölümündeki sırrı ortaya çıkarmaya çalışan bir dedektifin hikâyesini konu alıyor. Marta Cabrera karakterini canlandıran Ana de Armas, bu filmle beraber Altın Küre adaylığı aldı ve Saturn Ödülleri’ni kazandı.

Blonde, Netflix – IMDb: 5.5

Andrew Dominik tarafından yazılıp yönetilen ve Joyce Carol Oates’un aynı adlı romanına dayanan “Blonde”, Hollywood’un unutulmaz ikonlarından biri olan Marilyn Monroe’nun hem özel hem de kariyer hayatına odaklanıyor. Bu biyografik drama filminde başrol olan Ana de Armas, Monroe’yu canlandırırken, Adrien Brody, Monroe’nun eşi Arthur Miller’ı canlandırıyor.

The Gray Man, Netflix – IMDb: 6.5

Joe Russo ve Anthony Russo’nun yönettiği “The Gray Man”, yetenekli CIA ajanı Court Gentry’nin, tam bir efsaneye dönüşmek üzereyken üstleri tarafından verilen bir kararla avlayandan avlanana dönüşmesini konu alıyor. Mark Greaney’nin aynı adlı romanına dayanan aksiyon gerilim filminin oyuncu kadrosunda, Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas, Jessica Henwick ve Regé-Jean Page yer alıyor.

Knock Knock (Yanlış Kapı), Netflix – IMDb: 4.9

Senaryosunu Guillermo Amoedo ve Nicolás López’in yazdığı, Eli Roth tarafından yönetilen psikolojik gerilimin oyuncu kadrosunda, Keanu Reeves, Ana de Armas ve Lorenza Izzo yer alıyor. Film, başarılı bir mimar olan Evan’ın, eşi ve çocuklarının evde olmadığı bir hafta sonu, kaybolan masum görünüşlü iki genç kızın kapısını çalmasıyla hayatının kâbusa dönmesini konu alıyor.

Blade Runner 2049 (Ölüm Takibi 2049: Bıçak Sırtı), Netflix – IMDb: 8.0

Denis Villeneuve tarafından yönetilen, Hampton Fancher ile Michael Green tarafından senaryosu yazılan neo-noir bilimkurgu filmi “Blade Runner 2049″da, ilk filmdeki hikâyenin üzerinden geçen 30 yıl sonrası anlatılıyor. 1982 yapımı “Blade Runner”ın devamı niteliğinde olan filmin başrollerinde, Ryan Gosling ve Harrison Ford yer alırken, yardımcı rollerinde ise Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright ve Jared Leto yer alıyor.

Sergio, Netflix – IMDb: 6.2

Greg Barker tarafından yönetilen film, Brezilyalı diplomat Sergio Vieira de Mello’nun hayatına odaklanır. Sergio Vieira de Mello’nun Birleşmiş Milletler’in önde gelen diplomatlarından biri olarak görev yaptığı dönemdeki önemli anları ve özellikle Irak’taki görevi sırasında yaşadığı zorlukları konu alan filmde Sergio, barışı sağlama çabalarıyla tanınan bir figür olmuş ve dünya genelinde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Wasp Network (Casuslar Şehri), Netflix – IMDb: 5.9

1990’ların sonlarında ve 2000’lerin başlarında, Küba’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki muhalefet örgütlerine sızan bir dizi Kübalı casusu konu alan filmde casuslar, Amerika’nın Küba’ya yönelik politikalarına ve sürgündeki Kübalı anti-Castro gruplarına karşı bilgi toplamakla görevlendirilir. Ancak, zamanla bu casuslar kendi kişisel ve ahlaki çatışmalarını yaşamaya başlarlar.

{775288}

Diğer Platformlarda İzleyebileceğiniz En İyi Ana de Armas Filmleri

Ghosted, Diğer – IMDb: 5.8

Ana de Armas’ın Chris Evans ile başrollerini paylaştığı “Ghosted” filmi, Cole ve gizli ajan Sadie karakterlerinin dünyayı kurtarmak için uluslararası bir maceranın içinde yaşadıklarını ele alıyor.

War Dogs (Vurguncular), Diğer – IMDb: 7.1

Todd Phillips tarafından yönetilen film, Pentagon’dan Amerika’nın Afganistan’daki müttefiklerini silahlandırmak için bir sözleşme kazanan David Packouz ve Efraim Diveroli adlı iki genç adamın gerçek hikâyesine dayanıyor. Filmin başrollerini Jonah Hill, Miles Teller, Ana de Armas ve ortak yapımcı olan Bradley Cooper paylaşıyor.

Exposed (Dedektif Galban), Diğer – IMDb: 4.3

Ana de Armas, Keanu Reeves, Christopher McDonald, Big Daddy Kane ve Mira Sorvino’nun rol aldığı, yönetmenliğini Declan Dale’in ve senaristliğini Gee Malik Linton’ın üstlendiği film, bir polis dedektifinin ortağının ölümünün ardındaki gerçeği araştırmasını konu alıyor.

Hands of Stone (Demir Yumruk), Diğer – IMDb: 6.6

Panamanian boksör Roberto Durán’ın hayatını ve kariyerini konu alan biyografik bir spor filmidir. Yetenekli boksör aynı zamanda sert bir dövüşçüdür ve “Hands of Stone” (Taşın Elleri) lakabını alır. Film, Durán’ın çocukluk yıllarından başlayarak kariyerinin zirvesine kadar olan yolculuğunu ve özellikle 1980’deki Sugar Ray Leonard ile yaptığı unutulmaz dövüşü ele alır.

The Informer (Muhbir), Diğer – IMDb: 6.6

Film, eski bir suçlu olan Pete Koslow’un , bir uyuşturucu işine sızmakla görevlendirildiği ancak işin ters gitmesi sonucu bir cinayete karışması ve Federal Ajan Wilcox’un onu bir suç örgütüne sızdırmak üzere kullanma çabalarını konu alır. Pete, hem suç dünyasında hem de yasal sistemin içinde hayatta kalma mücadelesi verirken, tehlikeli bir denge üzerinde hareket etmek zorunda kalır.

The Night Clerk (Gece Nöbeti), Diğer – IMDb: 5.6

Hikaye, genç bir otel resepsiyonisti olan Bart Bromley’in etrafında döner. Bart, oteldeki güvenlik kameralarını kullanarak konukları izlemektedir, ancak bir gün tanık olduğu bir olay, onu suç dünyasının içine çeker. Bart, bir cinayetin tanığı olarak kendini bulur ve bu durumun ardından karmaşık bir soruşturma başlar.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları