preloader

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

01.09.2023
Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Eylül ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.

Akbank Caz Festivali İstanbul’u Caz ile Buluşturuyor

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Akbank Caz Festivali, Mercan Dede’nin Live DJ Set with Secret Tribe projesiyle Müze Gazhane sahnesinde 5000’e yakın izleyicinin katılımıyla başladı. 33. yılında 33 konsere ev sahipliği yapan festival, 8 Ekim’e kadar İstanbul’u caz ile buluşturmaya devam edecek.

Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Vestel tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi iş birliğiyle geçen yıl ilki düzenlenen “Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu”, yaklaşık 2 bin kişinin katılımı ile 17 Eylül Pazar günü gerçekleşti. Manisa Atatürk Kent Park’tan başlayan ve Avrupa’nın tek alan üzerinde kurulu en büyük fabrikalarından Vestel City’den geçen Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu, elit atletlerin de katılımıyla 5, 10 ve 21 kilometrelik üç koşuya ek olarak çocuk koşusunu da kapsayan dört etapta düzenlendi.

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

2. Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu’nda erkeklerde 01:04:22’lik derecesiyle Frankline Keıtanyı Ngelel, kadınlarda 01:14:36 ile Ivyne Jeruto lagat birinciliği elde etti. 275 minik koşucunun katıldığı çocuk koşusunda ise kızlarda 7-8 yaşta Elif Uymaz, 9-10 yaşta Elif Atılgan, 11-12 yaşta Nisa Nur Akarsu birinci oldu. Erkeklerde ise 7-8 yaşta Tarık Kerem Şafak, 9-10 yaşta Yağız Mert Kurular, 11-12 yaşta Aras Utku Binbaş yarışın kazananı oldu.

2. Uluslararası Vestel Yarı Maratonu dolayısıyla açıklamalarda bulunan Vestel CEO’su Ergün Güler, “20 bin kişiyi aşan istihdamı, dünyanın 160’tan fazla ülkesine yönelik ihracatı, Manisa ve ülke ekonomisine sunduğu geniş katkının yanında Vestel, toplumsal gelişimin ivme kazanması için sorumluluk alan bir marka. İnsana, topluma yatırım yapmayı ilke edinen bir kurum olarak biliyoruz ki, toplumsal fayda yaratmak için en etkili yol spora yatırım yapmak. Bu farkındalıkla 30 yıldan fazla bir süredir sporun farklı dallarını destekliyoruz. Başta voleybol olmak üzere cimnastik, futbol, hentbol, yelken dallarındaki sponsorluklarımızla, spor yatırımlarında öncü rol üstlendik. Son olarak Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru olarak spor sponsorluklarımızın kapsamını genişlettik. Spor yatırımlarımızı sürdürülebilir kılmayı ve desteklediğimiz spor dallarının marka değerini yükseltmeyi başardığımız için gururluyuz” dedi.

Restoran Modern Davetinde Kültür, Sanat ve İş Çevresi Bir Araya Geldi

Eylül Ayında Göze Çarpanlar
Pınar Sabancı
Eylül Ayında Göze Çarpanlar
Edip & Aslı İlkbahar

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in içinde yer alan Restoran Modern, İstanbul’un kültür, sanat ve iş çevresini buluşturan büyülü bir akşama ev sahipliği yaptı. Tarihi Yarımada manzarasının nefes kesen fonunda gerçekleşen akşamda, Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu şiirsel anlatımlarıyla İstanbul’un gizemli öykülerini davetlilerle paylaştılar.

İstanbul’un kültür, sanat ve tarihinden ilham alan Haziran ayı başında kapılarını açan Restoran Modern’deki davete katılan isimler arasında Pınar Sabancı, Kıvılcım Kocabıyık, Sina & Ekin Güler, Edip & Aslı İlkbahar, Ece Vahapoğlu & Ümit Boyner, Tuçe & Tuba Peksayar, Sedef İybar, Zeynep Bora, Murat Süter, Sinem Güven, Tuğçe Yüzbaşıoğlu Arnas & Arda Arnas ve Doğa Bursalı gibi birçok tanıdık sima vardı. Şehrin kültür ve gastronomi sahnesine yepyeni bir renk katan mekan, misafirlerini şık ve ferah ambiyansında, Türk mutfağına çağdaş dokunuşlar katan menüler, her seferinde nefes kesen muhteşem Tarihi Yarımada manzarası ile keyifli ve dinamik müzikleri eşliğinde ağırlıyor.

Pandora Moments koleksiyonu zevkini ve stilini sevdikleriyle paylaşmak isteyenleri bekliyor

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Mücevherleriyle çok sevilen Pandora’nın Moments koleksiyonunu keşfetmelisiniz. Her biri elde tamamlana koleksiyonda ince işçilikler dikkat çekiyor. En dikkat çekici parçası Trok Örgülü Zincir olan Moments koleksiyonu 14 ayar altın kaplama ve 14 ayar pembe altın kaplama olmak üzere iki yeni seçenekle koleksiyona dahil oluyor. Yeni koleksiyon her bir burcun takım yıldızından oluşan ışıltılı pavé detaylarıyla süslenen ve arka tarafında burçlarının adının yazdığı charm’larla öne çıkıyor.

İki yeni Yılan Zincir Bileklik tasarımı ve U şekilli kolye ise at nalı, dört yapraklı yonca ve kalp gibi geleneksel şans sembollerini temsil eden yeni arkadaşlık charm’ları ile mükemmel bir görünüm sağlıyor.

Pandora Moments koleksiyonundaki yeni mücevherler ayrıca Pandora’nın sürdürülebilirlikte liderlik taahhüdüne uygun olarak tüm taşların laboratuvar ortamında yetiştirilmesi ile tasarlandı. Pandora’nın Kreatif Direktörleri A. Filippo Ficarelli ve Francesco Terzo, koleksiyonu yakınlarımızla paylaştığımız sevgi ve değerlerden ilham alarak hazırladıklarını belirtiyor. Ficarelli: “Bu koleksiyon, aramızdaki benzerlikleri vurguluyor. Şans charm’ları, burç ve arkadaşlık sembolleri, her ne kadar her birimiz eşsiz olsak da ortak bir paydada buluştuğumuzu gösteriyor.” diyor. Terzo ise “Yeni Moments koleksiyonu güçlü ve destekleyici bir topluluk oluşturmak için bizi birleştiren ilgi alanlarını, sevgiyi ve değerleri temsil ediyor.” diyerek koleksiyonun detaylarını anlatıyor.

Boyner Dynamic Fest’i Ajandanıza Kaydedin

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Boyner, aktif yaşamı odağına alan herkesi dinamik, bol hareketli ve eğlenceli bir festivalle buluşturuyor. 23-24 Eylül tarihlerinde Kemerburgaz Kent Ormanı’ndaki YBY Woods Yaşam ve Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek olan Boyner Dynamic Fest ile iki gün boyunca farklı spor deneyimleri, eğlenceli aktivite ve atölyeler, ilham veren konuşmalar festival ziyaretçilerini bekliyor.

Katılımın ücretsiz olduğu festivalin programında yer alan spordan dansa, sağlıklı beslenmeden nefese, mindfulness’tan yogaya birçok alanda ilham veren konuşmacılar, ruha iyi gelen deneyimler, bolca hareket, eğlence, müzik, dans ve keyifli atölyeler dikkat çekiyor.

Gün boyu devam edecek streetball turnuvası, kaykay akrobasi şovları, zorbing futbol, dev eller basketbol, yüz boyama ve vücut boyama gibi etkinlikler de Dynamic Fest’e ayrı bir enerji ve eğlence katacak.

Temiz havada hareket ve enerji dolu iki gün geçirmek isteyen herkes Boyner Dynamic Fest’in programına dynamicfest.boyner.com.tr üzerinden ulaşabilecek. Uygulama mağazalarından Boyner Dynamic Fest uygulamasını indirerek kayıt yaptıran herkes için festivale giriş ücretsiz olacak. Ayrıca, 23 Eylül akşamı festival sonrası enerjisini katlamak isteyenler için Can Bonomo ve Mavi Gri konser biletleri Biletix’te satışa sunuluyor.

Orkid, Hatay’da Suna’nın Kızları Çocuk Yaşam Merkezi’nin Ana Destekçisi Oldu

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

11 ili etkileyen depremlerin ardından sağlık ve hijyen ihtiyacı için bölgeye destek veren Orkid, depremden etkilenen bölgelerde çocukların gelişimleri için güvenli ve destekleyici alanlar kurmaya, kız çocuklarının ihtiyaçlarına destek olmaya odaklanan Suna’nın Kızları ile bir iş birliğine başladı.

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Orkid, bölgede kız çocuklarının özgün ihtiyaçları başta olmak üzere 12- 18 yaş aralığında tüm çocukların ihtiyaçlarının gözetilmesi amacıyla Hatay’daki Koç Topluluğu Umut Kent’te kurulmuş olan Çocuk Yaşam Merkezi’nin kurulum maliyetini üstlenerek ana destekçisi oldu. Orkid bu desteğine ek, depremden etkilenen tüm bölgelerde kurulan Çocuk Yaşam Merkezleri’nde kız çocukların bir yıllık hijyenik ped ihtiyaçlarını da karşıladı.

Roka’nın Menüsüne Butterfly Chocolate Dokunuşu

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

İstanbul’da Japon mutfağı denildiğinde akla ilk gelen restoranlardan olan Roka’da bu ay sonuna kadar denenebilecek bir lezzet misafirlerini bekliyor. Butterfly Chocolate ile bir araya gelinerek hazırlanan Chocolate sundae with poki sticks Roka’nın tatlı menüsünde yer alacak. Artizan çikolata markası Butterfly Chocolate’ın yüzde 80 Madagaskar çikolatasıyla hazırlanan tatlı yer fıstığı ve vanilya ile zenginleştiriliyor.

Roka’nın baş şefi Suna Hakyemez önderliğinde, restorana özel olarak gerçekleşen bu işbirliği aynı zamanda Roka’nın Türk bir markayla olan ilk işbirliği. Tatlıda kullanılan Butterfly Chocolate yüzde 80 Madagaskar bean to barının hikayesi Sambirano vadisinde bulunan Bejofe Estate çiftliğinde başlıyor. Craft çikolata dünyasında en çok aranan “single origin” kakao çekirdeklerini üreten bu çiftlikten Butterfly Chocolate tarafından tedarik edilen çekirdekler, yine Butterfly tarafından el ile işleniyor. Herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan, kakaonun “teruar özellikleri ile” çekirdeğin doğal aromaları ortaya çıkarılıyor.

Maison Valentino’nun Yeni Butiği İstinyePark’ta Açıldı

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Maison Valentino, yeni butiğini Türkiye’nin ünlü alışveriş merkezi İstinyePark İstanbul’da açtı. 50 metrekarelik butik, iç tasarımıyla 1930’ların Art Déco motiflerine ve 1970’lerin cesur estetiğine atıfta bulunuyor; eklektik bir malzeme paleti ve Roma yapılarından esinlenen detaylarla bir araya gelerek çağdaş bir dil oluşturuyor. Tekstil duvarlarda kullanılan renk tonları, couture dünyasına ait prova mankenlerine gönderme yapıyor. Pirinç ve şeffaf akrilik unsurlar; sıcaklık, zariflik ve gösterişsiz lüks hissine katkıda bulunuyor. Kanepeler ve desenli kilimler de dahil olmak üzere tüm mobilyalar konfor hissini artırıyor.

Valentino İstinyePark butiğinde, Valentino Garavani’nin en yeni; ayakkabı, çanta ve küçük deri aksesuar koleksiyonları yer alıyor.

Yolcu Haklarını Savunan AirHelp Türkiye’de

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Avrupa ülkelerinde 10 yıldır havayolu yolcularının haklarını savunarak hizmet veren AirHelp, Türkiye’deki yolculara da hizmet vermeye başlıyor. Dünyanın en büyük yolcu hakları şirketi olan ve 2013 yılından bu yana 16 milyonu aşkın yolcuya destek olan AirHelp, rötarlı uçuşlar ve iptaller olması, eşyalarının kaybolması ve hasar görmesi durumunda yolculara doğru şekilde hizmet verilmesini ve tazminat almalarını sağlıyor. Yolcuların olası mağduriyetlerinde 600 Euro’ya kadar tazminat hakları olduğunu belirten AirHelp CEO’su Tomasz Pawliszyn, Türkçe dahil 18 dilde destek sunduklarını ve havayolu ile seyahat eden yolcu hakları konusunda uzmanlaşmış dünyanın en geniş hukuk ekibi olarak çalıştıklarının altını çiziyor.

Rötar, iptal, overbooking ve kaçırılan aktarma uçuşu gibi uçuşlarda sıklıkla yaşanan aksaklıklarla karşılaştığınızda haklarınızı öğrenmenize ve adil bir şekilde tazminat almanıza destek olan uygulama ayrıca bagaj tazminatı gibi konularda da yardımcı oluyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları