Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Eylül ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Konfor Odaklı Bir Dünya: Academia Kadın 2020-2021 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Academia Kadın 2020-2021 Sonbahar - Kış Koleksiyonu, özgür ruhlu, çok yönlü, farkındalığı ve özgüveni yüksek Academia Kadını için konfor ve fonksiyonellik odaklı tasarımlarla yeni sezonu karşılıyor. Yalınlığın yüksek zevkini formlara yansıtan koleksiyon, militer ve ütiliter temalardan ilham alan zamanı genişletilmiş çözümler sunuyor. Koleksiyonun feminen detayları ise dikkat çekici ve özgür bir dünya kurguluyor. Academia ile özdeşleşen tezat birliktelikler ile beslenen hibrit tasarımlar; kaban ceketlerden sezonun yeni anlatımı ütiliter panço yağmurluğa, teknik kumaşlarla işlenmiş romantik formlardan satenlerle birleşen sweatshirt elbiselere kadar pek çok üründe karşımıza çıkıyor. Academia Kadın 2020-2021 Sonbahar - Kış Koleksiyonu, BEYMEN’lerde www.beymen.com adresinde bulabilirsiniz.

Lee Cooper ve Boyner’den Doğa Dostu İş Birliği

Sürdürülebilirlik, moda dünyasında her geçen gün daha çok öne çıkan bir gündem olurken ekolojik ve doğa dostu koleksiyonların sayısı da artıyor. Müşterileriyle birlikte iyiliği çoğaltmayı ilke edinen ve iyi yaşam konusunda müşterilerinde farkındalık yaratmayı hedefleyen Boyner, Lee Cooper ile sürdürülebilir geleceğe katkı sağlayan ve sürdürülebilir moda alanını genişleten yeni bir iş birliğine imza attı. Lee Cooper’ın repreve iplik kullanarak ve daha az su tüketimi ile oluşturduğu doğa dostu kapsül koleksiyon, yalnızca Boyner mağazalarında ve boyner.com.tr’de müşterilerle buluşmaya başladı.

Kapsül koleksiyon üretiminde konvansiyonel polyester malzeme yerine “repreve” ipliklerin kullanılması, sürdürülebilir üretim açısından çarpıcı sonuçları ortaya çıkardı. Yaklaşık 20 bin adet pet şişenin “repreve” bir içeriğe dönüştürülmesiyle hazırlanan koleksiyonun üretim aşamasında, yüzde 45 daha az enerji ve yüzde 20 daha az su tüketimi yapıldı. Gaz emisyonu ise yüzde 30 azaldı. Başka bir ifade ile 264.000 litre su tasarrufu yapılırken, CO2 salınımında 33.400 kg azalma sağlandı. Koleksiyonda yer alan tişörtler ise organik pamuktan üretildi.

Dolce & Gabbana 2020-2021 Sonbahar Kış Kampanyası

Dolce & Gabbana, Sonbahar / Kış 2020-2021 reklam kampanyasında Milano ve Sicilya'nın eşsiz görüntüleri eşliğinde, geleneksellik ve modernizmi buluşturuyor. Sicilya'nın tarih dokusu ve gelenekleri, Milano'nun parlak ve renkli görüntülerini bir arada sunan kampanyanın fotoğrafları, bu iki mekanın farklılıkları ve ortak noktalarını iki fotoğrafçının bakış açısıyla yansıtıyor.

Sicilya Custonaci'de çekilen siyah beyaz fotoğraflarda ünlü fotoğrafçı Francesco Finizio, adanın geçmişini ve zanaatkarlık geleneğini aktarıyor. Gölge oyunlarıyla aydınlık ve karanlığın derinliğini hissettiren şiirsel çekimlerde, İtalya’nın geleneksel el işçiliğini simgeleyen mesleklerin temsilcileri olan terziler, kuyumcular, makarna ustaları, ayakkabıcılar, çobanlar ve çiçekçiler, ünlü modeller Chiara Scelsi ve Amerigo Valenti ile birlikte objektif karşısına geçiyor.

Ünlü fotoğrafçı Branislav Simoncik imzasını taşıyan temalı fotoğraflara ise Milano ev sahipliği yapıyor. Modellerin hacim oyunları ve el işçiliği detaylarının öne çıktığı sıcak tonlardaki yün ve kadife tasarımlar ile kamera karşısına geçtiği çekimlere, görkemli Sforzesco Şatosu ve Lombard’ın doğal güzellikleri eşlik ediyor.

Montblanc, “Sizi Harekete Geçiren, Sizi Var Edendir” Mesajı Veriyor

Lüks prestij markası Montblanc, "Sizi Harekete Geçiren, Sizi Var Edendir'' mesajı veren yeni global imaj kampanyasıyla, herkesin dünyada bir iz bırakabileceğine olan temel inancının altını çizerek, kendini yeniden tanımlıyor.  Montblanc ürünlerinin, sevdiğiniz şeyin peşinden giderken yolculuğunuzda size eşlik edecek şekilde üretildiğinin anlatıldığı yeni iletişim kampanyasında, başarının ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan ve dünyada iz bırakan yazar ve yönetmen Spike Lee, oyuncu Taron Egerton ve şarkıcı, oyuncu ve yazar Chen Kun yer alıyor.

Beymen Club 2020 Sonbahar Kış Koleksiyonu ile Keşfetmenin Yeni Hali

Beymen Club, Sonbahar / Kış 2020 sezonunda “Kendin gibi ol” mottosundan ve kişiselliğin özgürleştiren tavrından ilham alarak modaseverleri, keşfetmenin yeni haliyle tanışmaya davet ediyor. Yalın ve grafik desen anlatımlarının, sürpriz detaylarla zenginleşen tasarımların öne çıktığı koleksiyon, form ve renklerle farklılaşıyor. Kişisel konforu merkez alan Beymen Club tasarımları, birbiriyle kolayca tamamlanabilen farklı renk, doku ve kumaş birliktelikleriyle yeni sezon için özgür kombin seçenekleri sunuyor.

Molped'in yeni marka yüzü Elçin Sangu, reklam filminde 'Kız Sözü' veriyor

Kendisini genç kızların en yakın arkadaşı olarak konumlayan Molped, Elçin Sangu ile 2 yıllık iş birliğine imza attı. Kampanyanın mottosu “Kız Sözü” ile Elçin Sangu, her yaştan tüm kadınları, başarıya olan inanca, kendini keşfetmeye, içindeki gücü fark etmeye davet ediyor.

Dijital bir lansman ile basın mensuplarının karşısına çıkan Hayat Kimya Hijyenik Ped Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez ve marka yüzü Elçin Sangu, kampanyanın ilk reklam filmini izledi ve marka iş birliği, 'Kız Sözü' sloganı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. 

Elçin Sangu lansmanda şunları söyledi: “Bu işin bir hikâyesi ve bu hikâyenin ürünle bir bağlantısı var. Biz kadınlar eğer inanırsak, kendi gücümüzün farkına varırsak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Ben istiyorum ki 'Kız Sözü' kadınların her an zihninde olsun. Her başarıda daha iyisini başarmaya sözü olsun, bir takım engeller onu durduğunda yeniden devam edebileceğine inandığı sözü olsun, kendisini ve arkadaşlarını motive ettiği bir söz olsun.”

Beymen Zamanın Ötesinde Bir Koleksiyon Sunuyor

BEYMEN Collection, 2020-2021 Sonbahar/ Kış sezonunda kendine güvenen modern kadınlar için hayatın her anına, günün her saatine uygun, zamansız, özgün seçenekler sunuyor. Koleksiyondaki feminen ve maskülen kombin birliktelikleri, Beymen Collection kadınının güçlü yapısını vurguluyor. Turuncu tonlardaki özel fırça desenli feminen ipek bluz ve elbiseler, lacivert maskülen pardesü ile; romantik nude tül etekler, kruvaze ceketlerle buluşurken, koleksiyonun basic trikoları indigo denimlerle cool, saten eteklerle ise sofistike bir görünüm vaad ediyor. Kadınlara kendini daha özgür ve yaratıcı ifade etme fırsatı sunan Beymen Collection 2020-2021 Sonbahar - Kış Kadın Koleksiyonu, BEYMEN’lerde ve www.beymen.com adresinde sizleri bekliyor.

Moda Tasarımcı Zeynep Tosun Nordia Aromalı Türk Kahvesi Kutu Serisi Tasarladı

Yüzde yüz yerli tasarım ve üretim özelliklerine sahip olan ve kadın girişimci Ceylan Emral tarafından kurulan Nordia, Türk kahvesi sevenler için 7 farklı aromadan oluşan Aromalı Türk Kahvesini üretti. Tasarıma her zaman önem veren Nordia, Aromalı Türk Kahvesi için moda tasarımcısı Zeynep Tosun’la iş birliği yaptı ve tasarımcı her aromaya farklı bir simge tasarlayarak, ortaya renkli ve şık bir kutu çıkardı. Simgeleri ve kutuları tasarlarken Türk kahve kültüründen etkilenen Zeynep Tosun, her bir ikonu bir aromayla birleştirdi. Nordia ve Zeynep Tosun’un bu güzel iş birliğinin yanı sıra Aromalı Türk Kahvesi, Güneydoğu Anadolu bölgesinde çalışan kadınları da destekliyor. Satın alınan her kahve kutusunun içinde kadınlar tarafından üretilen bileklikler bulunuyor. Satın aldığınız bileklikler sayesinde çalışan kadınları destekleyen ÇATOM’a destek oluyorsunuz. Zeynep Tosun X Nordia aromalı Türk kahvesini ve diğer tüm ürünleri www.nordia.com.tr ’den ve Trendyol, N11.com, Amazon ve hepsiburada.com ’dan satın alabilirsiniz! 

Prada ve Adidas'ın İkinci İş Birliği

Prada ve adidas Originals, Prada tarafından hazırlanan ikinci Prada Superstar'ı sunuyor. Prada ve adidas Originals, yeniden yapılandırılmış, zamansız ve ebedi bir klasik olan Superstar ile lüks moda evi ve spor giyim uzmanı arasındaki ortaklığın ifadesini yineleniyor. Tek başına ikonik Superstar, üç yeni renk tonunda sunuluyor: siyah, siyah beyaz ve krom gümüş ile beyaz.

Beymen Club'dan Şehre Uygun Yazlık Parçalar

Güneşin enerji ve mutluluk veren, iyileştiren pozitif etkisinden ilham alan Beymen Club, mevsimin özgür tavrını şehir stilinize taşıyor. Sezonun favorisi blazer ceketler, Beymen Club’ın grafik baskılı t-shirtleri ve yüksek bel şortları ile tamamlanarak, şehir yaşamının konforlu yeni nesil takımlarına dönüşüyor. Farklı doku ve renk birliktelikleri ile zenginleşen Beymen Club 2020 Yaz Koleksiyonu’nda mevsimin gözde rengi beyaz, sıcak yaz ile birlikte başrole taşınıyor. Hasır ve denim dokuların eşlik ettiği beyaz tasarımlar, hacimli ve keskin hatlı formları ile modern bir görünüm sunuyor.

Atelier Rebul'den 125. Yıla Özel Koleksiyon

125. yıldönümünü çok özel ve eşsiz bir koleksiyonla taçlandırarak, tüm dikkatleri üzerine çeken Atelier Rebul, yıldönümünü Eylül ayında çıkacak özel bir koleksiyon ile kutlamaya devam ediyor.Zamansız İmza parfümlerini 125.Yıl Özel Koleksiyonu'nun bir parçası yapan ve 'Gold Collection’ olarak adlandıran marka, bu parfümleri Atelier Rebul' ün som altın rengi şişelerle benzersizleştiriyor. Şık siyah el yapımı kutu içerisinde sunulacak parfümler, 125.Yıl özel mührüyle de nostalji yolculuğunun altını çiziyor. Koleksiyonerlerin dahi baş köşesinde olmaya aday parfümler, sadece 1895 adetle sınırlı, her biri numaralandırılmış olarak karşımıza çıkıyor.

Pharrell Williams & Adidas Originals Adilette

Tarzında rahatlığı tercih edenler için geliştirilen slip-on silüet, mükemmel bir uyum sağlamak için ayarlanabilir bir kayışla eşleşen yastıklı sentetik bir yapıya sahip. Orta tabana benzersiz bir rahatlık getiren stil, adidas’ın BOOST teknolojisini içeriyor. Siyah, turuncu ve pembe olmak üzere 3 çarpıcı renk grubuyla sunulan PW BOOST SLIDE’ a, Ağustos ayı itibariye adidas satış kanallarından ulaşabilirsiniz.

Akmerkez'de Terasta Tarım

Şehirde tarımın önemi pandemi sürecinde bir kez daha gözler önüne serildi. Şehrin içerisinde tarım alanlarının olması gıdanın geleceği için olmazsa olmaz. Akmerkez Terasta Tarım projesi ile kimyasal gübrelerin ve ilaçların toprağı zehirlemediği, fosil yakıtların havayı kirletmediği ve suyun aşırı tüketilmediği bir yöntem olarak uygulanan sürdürülebilir tarımın, plazalar arasında kalmış 1 dönümden küçük bir alanda bile mümkün olabileceğini, toprakların her santiminin kıymetli olduğunu gösteriyor. Permakültür teknikleriyle bakımı sürdürülen bahçede, her mevsim yetişen çok çeşitli bitkiler, faydalı böcek ve kuşların tarlayı ziyareti, biyoçeşitliliği teşvik ediyor.

Akmerkez, Terasta Tarım alanında gönüllü çalışmak ve şehirde tarım tekniklerini öğrenmek isteyenlere de kapılarını açıyor, nefes aldırıyor. Akmerkez; misafirleri, şehirde tarım meraklıları, günün yorgunluğundan kaçıp nefes arası vermek isteyenler için Terasta Tarım alanında gönüllü çalışma olanağını sunuyor. Fide ekimi, kompost hazırlama, bostan düzenleme, tohum ayıklama ve bahçe bakımına dair çalışmaları Terasta Tarım alanında Çarşamba ve Cumartesi günleri gönüllü çalışarak öğrenebiliyorsunuz.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.