preloader

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

15.08.2022
Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Eylül ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Getir’den Sokak Hayvanlarına 1 Milyon Kap Mama

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Her yıl 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile sokak hayvanları için mama desteği sağlayan Getir, sekiz yıldır sokak hayvanları için hayata geçirdiği mama toplama projesinde bu yıl “Patiye El Ver” diyerek 1 milyon kaba denk gelen 150 ton mama toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının da desteğiyle toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Toplanan tüm mamaların Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvanların barınak, sokak ve orman beslemeleri için kullanılacağı projede, geçtiğimiz yıl İzmir’den Van’a, Ankara’dan Kars’a, Amasya’dan Diyarbakır’a toplam 52 ile mama ulaştırıldı. Bu yıl ise proje kapsamında 1 milyon kap mamanın geçen yılda da olduğu gibi ilçelere ve köylere kadar ulaştırılması planlanıyor.

Hilton Istanbul Bosphorus’da “Beni Hep Böyle Hatırla!- Bir Belleğin Mekanı” Sergisinin Açılış Töreni Gerçekleşti

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Hilton Istanbul Bosphorus, 17 Eylül Cumartesi günü Contemporary İstanbul kapsamında gerçekleştirilen, açıldığı 1955 yılından bugüne Hilton İstanbul Bosphorus arşivlerinde yıllar içinde biriken hatıraların fotoğraf Sanatçısı Berk Kır’ın yaklaşımı ile geçmişten geleceğe bir geçite dönüştüğü “Beni hep böyle hatırla!- Bir belleğin mekanı” sergisine ev sahipliği yaptı.

Hilton Istanbul Bosphorus’un, sanat ve deneyim dolu davetine aralarında uluslararası sanat çevrelerinden Kavachnina Contemporary Kurucu Direktörü ve Küratörü Gala Kavachnina, İspanyol Ressam ve NFT yaratıcısı Salustiano Garcia, Fransız koleksiyoner Isabel Simon, Kazakistan kültür ve sanat camiasından Assel Akhmetzhanova, Aigerim Ospanova, Assel Mukasheva, Venazuela’lı sanatçı Carlos Medina, İstanbul sanat ve cemiyet çevrelerinden Veronica Gündüzlü’nün de olduğu kültür-sanat dünyasından bir çok isim katıldı.

Trendyol Sanat, BASE’in Destekçilerinden Oldu

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Trendyol Sanat, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Bilgili Sanat işbirliği ve Akaretler Sıraevler ev sahipliğinde gerçekleşecek olan BASE’in destekçilerinden oldu. Base, yeni mezun sanatçı adaylarını sanatseverlerle ilk kez aynı çatı altında buluşturan, “Tüm Türkiye’nin ortak mezuniyet sergisi” olma özelliği taşıyor. 28 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan BASE’de bu yıl, 16 şehirde, 27 üniversiteden yeni mezun 73 sanatçı adayının 83 eseri sergilenecek. Trendyol Sanat ile sanatçılara eserlerini Türkiye’nin dört bir yanındaki sanatseverlerle buluşturmak için alan açarken, sanatseverlerin de istedikleri yerde ve istedikleri zamanda tek tıkla sanata ulaşabilmelerini sağlıyor.

Vidyodan’dan Her Canlı Yayına Özel Sürpriz Fırsatlar!

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Kullanıcıların canlı yayınlar aracılığıyla satıcılarla direkt iletişim kurduğu ve ürünleri yakından inceleyebildiği online alışveriş platformu Vidyodan’da harika fırsatlar sizi bekliyor. Kıyafetten gıdaya, kişisel bakım ve ev ihtiyaçlarından elektronik eşyaya kadar geniş bir seçki sunan Vidyodan, canlı yayınlarda her ihtiyaca göre yönelik her güne özel şok fiyatlarla alışveriş deneyimine farklı bir heyecan getiriyor. Sadece tek bir tuşla hızlı olanların kazandığı uygulamada ürünler kullanıcılar tarafından canlı canlı farklı açılardan inceleniyor, merak ettikleri soruların cevaplarını direkt satıcıdan öğrenebiliyor. Böylelikle hem eğlenceli hem de güvenilir bir alışveriş keyfi sadece size kalıyor.

Arzum’un 55’inci Yılına 55 Etkileyici Tasarım

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markası Arzum; 55’inci yılını, 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Galataport’ta 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutluyor. Arzum’un yolculuğunun 55 farklı tasarımcının gözünden yorumlandığı nostaljik sergide, Arzum yöneticileri farklı sektörlerden renkli isimlerle keyifli sohbetler gerçekleştiriyor. Dört gün süren etkinlik boyunca Osmanlı sarayında Türk kahvesi sunumu yapılırken, etkinliğe katılan misafirlere Arzum OKKA Ailesi ile hazırlanan Türk kahvesi ikram ediliyor.

Kellogg Türkiye’den Yerli Üreticiye Destek

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’de çiftçilere verdiği destekle sürdürülebilir tarıma odaklanan dünyanın en büyük kahvaltılık gevrek üreticisi ve lider atıştırmalık şirketi Kellogg, yerli üreticilere verdiği destekle yılın ilk yulaf hasadını gerçekleştirdi. Global çapta yürütülen ‘Better Days’ projesi kapsamında Isparta, Sivas ve Eskişehir’de yerli yulaf çiftçilerini, ziraat mühendisi danışmanlığı, gübre ve bitki koruma ürünleri gibi konularda destekleyen Kellogg, yulafı birbirinden lezzetli ürünler ile sevenleriyle buluşturacak.

Ünlü Tasarımcı Adam D. Tihanyve İş Ortağı Alessia Genova Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’a Geldi

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Tihany Design’ın kurucusu ve 2021 yılında New York Times tarafından en önemli Amerikan iç mimarlarından biri seçilen Adam D. Tihany ve şirketin yönetici ortağı Alessia Genova, İstanbul’un zengin ruhunu modern bir üslup ile yorumlayarak tasarladıkları Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’u açılışının ilk yılını kutlamak için ziyaret etti. Tihany Design, hareketliliği ve kültürel zenginlikleriyle dünyanın en popüler şehirleri arasında yer alan İstanbul’u ziyaret edenler için adeta bir huzur vahası yarattıkları bu projeye imza attı. Eşsiz bir lokasyonda yeşil ile mavinin mükemmel ambiyansın tam kalbinde yer alan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, iş ya da eğlence amaçlı İstanbul’u ziyaret eden seçkin misafirlerine özgün bir dünyanın kapılarını açıyor.

NetWork’ün Yeni Kampanyası ‘Let’s NetWork’ün Yüzü Pınar Deniz Oldu

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

NetWork’ün ‘Let’s NetWork‘ adını verdiği 2022 Sonbahar Kış sezon koleksiyonunda stil kodları yenileniyor ve değişiyor. Birlikte olma fikrinden yola çıkılarak hazırlanan koleksiyonun kampanya yüzü ise son dönemin yıldızı parlayan oyuncularından Pınar Deniz oldu. Pınar Deniz, kampanyanın çekimlerinde güçlü ve samimi stili ile İstanbul sokaklarında görülüyor.

Miu Miu Upcycled Girişimi ile Kullanılmış Ceketleri Yeniden İşliyor

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Sürdürülebilir moda adına Miu Miu’nun yeni bir girişimi var. Sonbahar Kış 2022 sezonu için özel olarak hazırlanan ‘Miu Miu Upcycled’da dünyanın dört bir yanındaki vintage mağazalardan deri ceketler toplanıyor ve el işçiliği ile yeniden işleniyor. Ceketler yeni yorumlarında maskülen tarzı öne çıkarıyor ve çiçekler, değerli kristaller, piton baskılı deriler, saten kurdele süslemelerle yeni hikayeler yazıyor.

Netflix ve Bahçeşehir Üniversitesi İş Birliği ile “Netflix Dizi Senaryosu Yazarlığı” Dersleri Başlıyor

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Netflix’in dizi ve film endüstrisindeki yetenek havuzunu genişletmek ve geliştirmek amacıyla projeler üreten Grow Creative ekibi, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile iş birliği yaparak dizi senaryosu yazarlığı üzerine bir lisans dersi başlatıyor. Dizi-film endüstrisindeki yetenekleri keşfetmek ve yetkinliklerini geliştirmek amacıyla Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerini odağına alan “Netflix Dizi Senaryosu Yazarlığı” dersinin içeriği Bahçeşehir Üniversitesi akademisyenleri ve Netflix Grow Creative ekibiyle ortaklaşa olarak hazırlandı.

Geleceğin senaristlerini yetiştirmeyi amaçlayan ve hibrit olarak hayata geçirilen dizi senaryosu yazarlığı dersine 16 öğrenci katılım gösterebilecek. 7 Ekim’de başlayacak derslere, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra devlet üniversitelerinin Sinema ve Televizyon Bölümü’nde öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabilecekler. Devlet üniversitesinde okuyan ve başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler ise eğitimlere, ders bünyesinde oluşturulan katılım bursuyla kolayca ulaşabilecekler. Başvuruların serieswriting.bau.edu.tr adresli web sitesi üzerinden yapılacağı dersin son başvuru tarihi ise 20 Eylül 2022.

Akasya’da Mağaza Vitrinleri Alenen Sanat ile Renklendi

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği ile Akasya Kültür Sanat ev sahipliğinde ortaya çıkan “Alenen Sanat” projesi kapsamında “Vitrinlerin Değişen Yüzü: Sanat” sergisi 15-31 Ağustos tarihleri arasında Akasya’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Dr. Feride Çelik küratörlüğünde; Dilan Kapar, Hicran Aksöz, İpek Erfidan, Melek Kaya ve Şimal Bilgiç’in ürettiği eserler, serginin ardından Akasya içerisindeki mağazaların vitrinlerinde yerini almaya başladı.

AKİŞ GYO Satış ve Pazarlama Direktörü Didem Hiçyorulmazlar konuya ilişkin “Akasya’da genç sanatçıları desteklemek için İyilik İçin Sanat Derneği ile önemli projelere imza atmaya devam ediyoruz. Akasya kurulduğu günden bu yana sanatı ve sanatçıyı destekleyen bir kültür alanı olmuştur. İyilik İçin Sanat Derneği ile hayata geçirdiğimiz Alenen Sanat projesi sayesinde genç sanatçılarımızın yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Eserlerin mağaza vitrinlerine taşınmasıyla da yepyeni bir pencere açıyor ve sanatı Akasya’nın her alanına dâhil etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Magnolia Bakery Vadistanbul’da Açıldı

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

New York’un meşhur pastanesi Magnolia Bakery nefis tatlarıyla artık İstanbul’da! Icebox Pie & Bar, Banana Pudding, Brownie & Bar, Cake & Cupcake, Fruit Crisps, Pie, Cookie, Cheesecake Tres Leches ve kahvaltılıklar olmak üzere 60 farklı çeşidi menüsüne taşıyan Magnolia Bakery, Vadistanbul’un Moda Caddesi girişinde olacak.

Gastronomi Tutkunları, Wise Wine Selection Seçkisi İçin Bir Araya Geldi

Eylül Ayında Göze Çarpanlar
Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Gastronomi kültürünün gelişmesi için 30 yılı aşkın zamandır çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Metro Türkiye, Vedat Milor’un danışmanlığı ile oluşturduğu Wise Wine Selection seçkisini gastronomi tutkunlarıyla buluşturdu. İstanbul’un en ikonik binasının kalbinde ve gastronomi, sanat ve kültürün kesişim noktası AKM’de yer alan Divan Brasserie Fuaye’de gerçekleştirilen buluşmada, dünyanın seçkin ve butik üreticilerin ürünlerinden oluşan seçki, Divan’ın Executive Şefi Giancarlo Gottardo’nun hazırladığı özel tadım menüsü ile eşleştirildi.

Toplam 28 üründen oluşan Wise Wine Selection seçkisinde Santorini’den Mosel’e, Korsika’dan Sicilya’ya kadar dünyanın 14 farklı bölgesindeki özellikle butik üreticilerin ürünlerinden oluşuyor. Seçkide, Türkiye’ye ilk defa getirilen ürünler de yer alıyor. Aynı zamanda, Metro Türkiye, Wise Wine Selection seçkisine ek olarak Wise Wine Local Selection ile Türkiye’nin 5 farklı bölgesine ve 35 üreticisine ait, her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan 100 yerel ürünü sunarak, ülkemizin üzüm bağlarının tanıtımına da katkıda bulunuyor.

Sıcak Konuksever Yaşam Kültürünün Yansıması: Salute

Eylül Ayında Göze Çarpanlar
Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Herkesi bir araya getiren büyükannelerimizin şık ve gösterişli sofralarına içten bir selam gönderen Salute, o günlerin ışığında, bugün de aynı misafirperverliği, samimiyeti ve dostluğu yaşatıyor. Geleneksel ve modernin buluşma noktasında, tekstil dünyasının merkezi Bursa’da yolculuğuna başlayan Salute, evlerinizdeki keyifli buluşmalara konuk oluyor.

Markanın bol bol çiçekli, renkli yaz sofralarından ilham alınarak hazırlanan İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonundaki ürünlerde mavi, turuncu, pembe gibi yazın renklerini yansıtan tonlar yer alıyor. Koleksiyon içerisinde rengarenk Amerikan servisleri, seramik tabaklar, desenli ekmek sepetlerinin yanı sıra bizi geçmişe götüren, dantelli ve nakış işlemeli bardak altıkları ve örgü ekmek sepetleri de yer alıyor.

212 Photography Istanbul Beşinci Yıl Programıyla Şehre Yayılıyor

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

5. yıl programını 6 Ekim – 16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirecek olan 212 Photography Istanbul, festival takipçilerini fotoğraf odağında kurgulanan farklı disiplinlerin de dahil olduğu içerikler ve İstanbul’u kapsayan programıyla ağırlamaya hazırlanıyor. Fotoğraf sanatı üzerinden disiplinlerarası bir diyalog ortamı sunan “Şehrin Festivali” 212 Photography Istanbul, 6 – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla festival takipçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Fern&Co.’nun Sürpriz Yeni Yıl Koleksiyonu İlk Kez Maison & Objet’te Sergilenecek

Eylül Ayında Göze Çarpanlar

Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği Paris’in en önemli etkinlikleri arasında yer alan Maison & Objet bu yıl da sanatseverleri buluşturmaya devam ediyor. Sanata hayat veren zanaatkarlar, yaratıcı el yapımı tasarımlar ve fiziksel sınırların ötesine taşan ilham verici ürünleri bir araya getiren etkinlikte Fern&Co. özgün tasarımlarını sergileyecek. Ayrıca markanın yeni yıl koleksiyonu da ilk kez sergilenecek. Heyecan verici tasarımlarını sanatseverlerle buluşacak olan marka, sanatçılar tarafından resmedilerek limitli adette üretilen ürünleriyle Paris’e damga vurmaya hazır.