preloader

Skinceuticals x OGGUSTO Etkinliği: Cilt Bakımında Bilimin Gücü

09.06.2022
Skinceuticals x OGGUSTO Etkinliği: Cilt Bakımında Bilimin Gücü

Yazı Boyutu:

Profesyonel cilt bakımında bilimin gücü, OGGUSTO ev sahipliğinde gerçekleştirilen SkinCeuticals etkinliğinde deneylerle beraber keşfedildi.

Amerika’nın bir numaralı premium cilt bakım markası SkinCeuticals, OGGUSTO ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir etkinlikte seçkin misafirlerle buluştu. OGGUSTO kurucusu Özlem Güsar moderatörüğünde Dr. Ömür Tekeli ve Marka Academy sorumlusu Yeşim Karabuda sohbet gerçekleştirdi. Sohbette, cilt bakımında bilimin gücü üzerinde duruldu. Dr. Ömür Tekeli; sanılanın aksine C vitaminin yaz aylarında kullanılması gerektiğine ve özellikle leke oluşumunu önlemek için ideal bir içerik olduğuna vurgu yaptı. Bunun yanı sıra antioksidanın hayatımızdaki önemi anlatılıp, SkinCeuticals C E Ferulic Antioksidan Serum’un nasıl kullanıldığından bahsedildi.

Skinceuticals x OGGUSTO Etkinliği: Cilt Bakımında Bilimin Gücü

Keyifli bir laboratuvar ortamı yaratılan organizasyonda, misafirler markanın ürünlerini yakından tanırken, cilt bakım analizleriyle cilt tiplerini öğrendiler ve kişiye özel ürün önerileri aldılar.

Laboratuvar dersinin sonunda misafirler için mezuniyet töreni düzenlendi!

Kurulan laboratuvarda, SkinCeuticals C E Ferulic Serum’un etkisi elma üzerinde test edildi. İkiye bölünen elmaların bir yarısına serum damlatılıp yaklaşık 40 dakika kadar beklendi.

Bu sürenin sonunda, serum damlatılan yarımın ilk kesildiğindeki gibi taze kalmaya devam ettiği, diğer yarımın ise kararmaya başladığı görüldü ve SkinCeuticals’ın aydınlatıcı serumunun faydası deneyimle sabtilendi!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları