İstanbul Etkinlik Rehberi: Temmuz 2022

İstanbul Etkinlik Rehberi: Temmuz 2022

Temmuz 2022 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da temmuz ayında düzenlenecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri ve tiyatro oyunlarını keşfedin.

Kültür ve sanat şehri İstanbul, temmuz ayı boyunca tiyatrodan sinemaya, konserlerden atölye faaliyetlerine pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sizler de “Bu ay ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz kalbinize ve ruhunuza iyi gelecek etkinliklere bir göz atın.

Konser: Yaz boyu Kesintisiz Eğlence The Populist’te   

Sevilen DJ performansları ve kesintisiz eğlence ayrıcalığıyla misafirlerini ağırlayan The Populist, temmuz ayında da şehrin eğlence hayatına yön vermeye devam ediyor. Nadir Duman, Murat Beşer, Kaan Yüceil gibi deneyimli isimlere bu ay Tolga Bostancı, Ege, DJ Meejay, Aytun ve yepyeni isimler eşlik ediyor. Temmuz ayının heyecanla beklenen performansına imza atacak olan ünlü DJ Murat Uncuoğlu, 17 Temmuz Pazar günü plakların başına geçerek Disco House’un en sevilen parçalarını müzikseverlerle paylaşacak. Uncuoğlu uzun bir aradan sonra ilk kez plak çalacak.

Yer: The Populist

Tarih: 1 – 31 Temmuz 2022

Rezervasyon: 0212 296 20 34

Festival: Kalamış Yaz Festivali Başlıyor

Kadıköy Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kalamış Yaz Festivali bu yıl da film gösterimleri ve konserlerle dolu programıyla izleyicisiyle buluşuyor. Kent içi hareketliliğin ve kültür sanat buluşmalarının odak noktası olan Kadıköy’de 51 gün boyunca sürecek festivalde 34 konser, 17 film gösterimi yer alıyor. Büyüleyici atmosferiyle izleyicisini karşılayacak festival 1 Temmuz – 30 Ağustos tarihleri arasında saat 21.00’de Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleşecek. 

Festival 1 Temmuz saat 21.00’de Türk Pop Müziği’nin usta isimlerinden Nazan Öncel’in sahnesiyle konser programının açılışını yapacak. Festivalin film programı ise 3 Temmuz saat 22.00’de Charlie Chaplin’in “Sirk” filmi ile başlayacak. Chaplin’in 1928 yapımı filmine Şef Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Flarmoni Orkestrası canlı orkestra müziği ile eşlik edecek.  

Yer: Kalamış Atatürk Parkı

Tarih: 1 Temmuz – 30 Ağustos 2022

Bilet: Mobilet

TiyatroDostoyevski’nin “Beyaz Geceler” Sahnede

Bu romantik aşk hikayesinin anlatıcısı yirmili yaşlarında, oldukça hayalperest, asosyal biridir.  Adını öğrenemediğimiz hayalperest anlatıcı Petersburg'un "beyaz geceler"inde sokakları arşınlar. İnsanları, binaları dikkatlice gözlemler, bunlar hakkında tespitlerde bulunur. Yine böyle bir gecede Nastenka adında bir genç kızla tanışır. Birbirlerine kendi yaşam öykülerini anlatırlar. Anlatıcı Nastenka'ya giderek tutulduğunu fark eder; fakat derin duygularını gizler. Nastenka ise yaşlı ninesinin kiracısı olan taşralı adama deli gibi aşıktır. Adam, iş için gideceği Moskova'dan bir yıl sonra döneceğini söyler ama tek bir mektup bile yazmaz... Peki sonra, sonra ise her şey değişir…

Yer: Farklı sahneler

Tarih: 6 – 25 – 29 – 30 Temmuz 2022

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatroİçimdeki Bal Porsuğu

İçimizdeki Bal Porsuğunu nihayet bulduğumuzda geçip giden zamanı geri alamasak da, geleceğe daha korkusuzca devam edebilir miyiz? Belki de geçen zamanı geri alabilir, her şeyin başına dönebiliriz! Kahramanımız bize kadın olmakla ilgili bir hikaye anlatacağını söylüyor. Olaylar, İstanbul’da Maslak'ta bir gökdelenin 40. katındaki hummalı bir toplantının ortasında başlıyor, Galata’daki bir nöbetçi eczaneden, erkeklerin son görevlerini yerine getirdikleri Zincirlikuyu şehir mezarlığına devam ediyor…

Yer: DOTOrmanda

Tarih: 21-22 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Tiyatrolar

TiyatroSezar Ödüllü “Sır” KüçükÇiftlik Park’ta

Fransa'da ve daha birçok ülkede büyük beğeni toplayan Cesar Ödüllü, Alexandre De La Patelliere & Matthieu Delaporte' nin yazdığı "Le Prenom"; Hilal Arslangiray Kazanbal'ın samimi uyarlamasıyla tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Adından farklı yapımlarla söz ettiren Gate Production tarafından sahneye konulan "SIR"; Altın Portakal - En İyi Erkek Oyuncu ödüllü Tayanç Ayaydın, Komedi Erkek Oyuncu ödüllü Anıl Çelik, En İyi Erkek Oyuncu ödüllü Tolga Güleç ve başarılı oyuncular Fulya Ülvan, Şeyma Gökçe Cengiz'i sahnede bir araya getirdi. Ahmet Kazanbal'ın yönettiği tek perdelik oyun; dram ile durum komedisini iç içe işliyor. Müzikseverlerin yakından tanıdığı Pinhani' nin benzersiz şarkıları da oyuna bambaşka bir hava katıyor.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 21 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Tiyatrolar

TiyatroMoliere'in Ünlü Eseri ’Cimri’ Sahnelenmeye Devam Ediyor

"Dünyadaki insanların en az insan olanı; yeryüzündeki canlıların en katı yüreklisi, pintilerin en pintisidir. Onun sevmesinden kuru, onun okşamasından kısır bir şey olamaz. Vermek öylesine zoruna gider ki, selam bile vermez kimseye, onu bile alır; yalnız alır..."

Böyle betimliyor onu tanıyanlar Cimri'yi... Kimdir bu Cimri? Gerçekten de dedikleri kadar acımasız, katı yürekli, pinti ve kötü müdür? İnsan doğuştan mı böyle olur? Sadece yazılmış bir karakter midir? Etrafımızda var mıdır böyleleri? Nasıl bir şey olurdu böylesi bir insanla yaşamak? 17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere'in ünlü eseri Cimri'de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 20- 27 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Tiyatrolar

FestivalCityFest ile Müzik ve Eğlence Bir Arada

CityFest ile Müzik ve Eğlence Bir Arada, KerkiSolfej organizasyonuyla Park Orman'da!

20 Temmuz Çarşamba

 • Sıla

 • Can Bonomo

 • The Away Days

 • Cem Pilevneli

 • Burak Akyol

21 Temmuz Perşembe

 • Sertab Erener

 • Yüksek Sadakat

 • Evdeki Saat

 • Batuhan Kordel

 • İlhan Güyralçın

22 Temmuz Cuma

 • Buray

 • Kalben

 • Evrencan Gündüz

 • Kendimden Hallice

 • Albin Hasani

23 Temmuz Cumartesi

 • Mabel Matiz

 • Sena Şener

 • Nova Norda

 • Seda Erciyes

 • Merve Çalkan

24 Temmuz Pazar

 • Dolu Kadehi Ters Tut

 • Ozbi

 • Sedef Sebüktekin

 • Batu Akdeniz

 • Baturalp

25 Temmuz Pazartesi

 • Mor ve Ötesi

 • Aylin Aslım

 • The Ringo Jets

 • Mert Demir

 • Kula

26 Temmuz Salı

 • Kenan Doğulu

 • Ersay Üner

 • Canozan

 • Deniz Tekin

 • Selin Geçit

Yer: Parkorman

Tarih: 20 – 26 Temmuz 2022, 20:00

Bilet: Passo

KonserEurovision Birincisi ‘Maneskin’ İstanbul’da

65. Eurovision Şarkı Yarışması'nda “Zitti E Buoni” adlı şarkısıyla birinciliği elde eden İtalyan rock müzik grubu Måneskin, 23 Temmuz’da Charm Music organizasyonu ile İstanbul Küçükçiftlik Park’ta sevenleriyle buluşacak. Måneskin’e açılışı ise Türkiye’nin en sevilen rock gruplarından The Ringo Jets yapacak.

Yer: Küçükçiftlik Park

Tarih: 23 Temmuz 2022, 17:00

Bilet: Passo

KonserAthena Turkcell Vadi’de

Athena Türkiye'nin en yeni en genç açıkhava sahnesi Turkcell Vadi’de 23 Temmuz Cumartesi akşamı sevenleriyle buluşacak.

Yer: Turkcell Vadi

Tarih: 23 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Pink Martini Avrupa Turnesi Kapsamında İstanbul’da!

“Sympathique”, “Hang on Little Tomato”, “Hey Eugene!”, “Splendor in the Grass”, “Joy to the World”, “1969”, “A Retrospective”, “Get Happy”, “Dream A Little Dream” ve “Je Dis Oui” albümleriyle Türkiye'de büyük bir hayran kitlesine sahip olan, her albümü ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini, Avrupa turnesi kapsamında Pasion Turca organizasyonu ile 26 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Türkiye’deki hayranları ile buluşacak. 

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 26 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserSertab Erener Harbiye’de

Türk müziğinin yıldız sanatçısı Sertab Erener, DenizBank Açıkhava Etkinlikleri kapsamında, son albümü ‘Ben Yaşarım’ ve geçmişten günümüze gelen sevilen şarkılarını Bkm organizasyonu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sizler için söyleyecek.

Yer: Harbiye Açıkhava Sahnesi

Tarih: 27 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: ‘Misket’ Kadıköy Boa Sahnesinde

Gökkuşağını sığdırmışlar bu küçücük şeyin içine, baksana Güneş’te nasıl da parlıyor?

Âlem demek; eğlence demek! Eğlence demek; Misket demek!
Misket demek?
Her şey demek! Ben, sen, biz demek!
Ersin ve Deniz demek!
Kıvrak mı kıvrak, azıcık da işveli ama bir o kadar kederli
Ersin ve Deniz’in ıslık çalacakken, çığlık atılmasından korktukları,
Ankara’nın isinde ve pusunda birbirlerini sobelerken,
Hoyrat bakışlarla büyütülemeyen çocukluklarını,
Darbukadan, terden, kokudan, zilden, çıngıraktan,
Eğlenceden ve askerlikten sonra
Sevgiyle, aşkla, dostlukla büyütmelerinin hikayesi….

Yer: Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 29 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Kara Komedinin Doruklarından, Ölümün Kıyısına Gelgitler Yaşayan Bir Hikâye; ‘Taxim’

Şevket Çoruh, Ozan Güven, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir gibi ünlü isimlerin yer aldığı ‘Taxim’ oyunu kapalı gişe perde açmaya devam ediyor.

“Taxim Bistro”da yolları kesişen birbirinden farklı hayatlar…On farklı insan, on farklı kader. Bir araya gelmesi mümkün ama bir arada yaşaması imkansız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma” kavşağında sınava tabi tutulursa neler olur?

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 30 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Stand – Up: “Haydaaa Mehmet Mayda” Efsahne Beyoğlu Sahnesi’nde İzleyicisi ile Buluşuyor...

Bu gösteride kimler yok ki! Brad Pitt yok. Michael Jackson yok tüm bunların yerine çılgın tespit ve anlatımlarıyla sizi güldürürken düşündüren bazen sadece güldüren bir gösteri. Aile, ilişkiler, din ve sosyolojik tespitleriyle sizin karnınıza ve beyninize ağrılar salmaya geliyor. Düşünme organınızdan başka bir organınızla ilgilenmiyoruz.

Yer: Efsahne Beyoğlu

Tarih: 31 Temmuz 2022, 20: 30

Bilet: Biletix

 

Şimdiden Yerinizi Ayırın!

FestivalGençliğin Yeni Rap Festivali DRILL DOWN KüçükÇiftlik Park'ta  

Şehrin dinamiğinden beslenen yeni festival DRILL DOWN bünyesindeki güçlü müziğin vurucu tınılarından aldığı ilhamı mekan tasarımıyla harmanlayarak müziğin birbirinden yetenekli isimlerini %100 Müzik katkılarıyla Küçük Çiftlik Park’ta buluşturuyor.

Şehre yeni bir soluk getirecek olan DRILL DOWN festivalinde; müzik ve kültürel tarihin zenginliğiyle çevrili Shepherds Bush'un içinde büyüyen, Day In The Life ve Loading hitleriyle milyonlarca dinlenmeye ulaşarak kendi jenerasyonuna ilham olan Central Cee, Portekiz ve Angola mirasından etkilenerek kadın hakları ve insani değerler konusundaki filtresiz müziği ile Vogue, Elle, GQ, Wonderland, Dazed, Evening Standard, Crack, NME ve The Guardian gibi önde gelen İngiliz basının 2021 yılının dinlenmesi gereken öncü kadınları listelerinde yer alan  IAMDDB, kariyerine Reckol‘le yaptıkları Kanalım Yok şarkısıyla başlayan, 2021 yılında Lütfen, Çarşamba Tatili, Riv Riv Riv şarkılarını yayımlayarak yaza damga vurduktan sonra 2022 yılında ANTRIKOT ve Benimle Gel parçalarıyla listeleri altüst eden Cakal, Cakal ile yaptıkları Glock parçaları Spotify'da listeleri alt üst ederek 20 milyon dinlenmeyi geride bıraktıktan sonra Sharingan, İstediğim Olucak, Perros Blancos parçalarının olduğu dokuz şarkılık “Özlüce Trap Boys” albümüyle büyük yankı uyandıran Reckol, Müzik İşletmeciliği ve Şarkı Yazarlığı eğitimi aldığı Berklee College of Music'e katıldıktan sonra kişisel deneyimini sürekli olarak sanatına çeviren ve çeşitli parti serilerinde boy göstererek muazzam bir dinleyici kitlesi yakalayan Lil Zey, 14 Ağustos Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ta müzikseverlere hafızalardan silinmeyecek bir festival yaşatacak.

Yer: Küçük Çiftlik Park

Tarih: 14 Ağustos 2022, 17:00

Bilet: Passo

KonserKırk Yılı Geride Bırakan Efsanevi İngiliz Grup New Model Army 3 Kasım’da Zorlu PSM’de!

Bradford’da 1980 yılında kurulan, kökleri dönemin Northern Soul ve Punk Rock müziğiyle kurulduğu günden itibaren uzun, yaratıcı ve maceralı bir yolculuğa çıkan ve ‘post-punk’, ‘folk-rock’, ‘political-rock’, ‘goth’, ‘metal’ müzik alanlarında derin izler bıraksa da kendilerini kısıtlayacak hiçbir etiket veya akıma dahil olmayarak her müzik türünde müzikal yeteneklerini gösteren New Model Army 3 Kasım 2022 akşamı Zorlu PSM %100 Studio’da hayranlarıyla buluşacak. 

Yer: Zorlu PSM %100 Studio

Tarih: 3 Kasım 2022, 21:30

Bilet: Passo

KonserBen Böhmer 3 Aralık 2022’de Volkswagen Arena’da! 

Eylül 2021’de çıkardığı “Begin Again” albüm turu kapsamında baş döndürücü müziğinin sınırsızlığını kanıtlayan Ben Böhmer, yakında çıkacak olan yeni albümünün tanıtım turuyla hayranlarını yeniden büyülemeye hazırlanıyor. Yeni albümünün tanıtım turu kapsamında gerçekleştireceği konserinde son derece özel, benzersiz ve doğaçlama bir şov sergileyecek olan Ben Böhmer, kendine özgü sahne prodüksiyonu ve oluşturduğu görsel atmosfer ile “Begin Again” albümünün eşsiz hitlerini, “Breathing” gibi kült eserlerini, Monolink’in “Father Ocean” remiksini ve henüz tamamladığı yeni parçalarını 3 Aralık 2022’de Volkswagen Arena’da sevenleri ile buluşturacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 3 Aralık 2022, 20:00

Bilet: Passo

 

Tarihi Geçen Etkinlikler

KonserChamber Pop’un Gizemli ve Zarif Sesi 1 Temmuz’da Zorlu PSM’de!

Chamber pop, neo klasik ve caz türündeki üretimleriyle müzik kariyerinde 10 yılı geride bırakan, çok sevilen Familiar şarkısıyla efsaneleşen dizi Dark’ın soundtrack’lerinde yer alan, gizemli ve zarif tarzını dünyaca ünlü festivallere taşıyan Agnes Obel, PSM Loves Summer kapsamında etkileyici şarkıları ve hayalgücünü besleyecek müzikleriyle 1 Temmuz 2022’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 1 Temmuz 2022, 23:30

Bilet: Passo

Eğitim: MSA’nın Mutfağında Ekşi Mayalı Ekmek Yapmaya Hazır mısınız?

%100 ekşi mayadan çıktığınızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu eğitimde, ekşi maya ve nohut mayasının oluşturulması, mayalama ve katlama teknikleri, maya çeşitlerinin arasındaki farklar gibi ekşi mayaya dair her şeyi öğreneceksiniz.

Öğrenmekle kalmayıp yoğurma ve pişirme tekniklerini deneyimleyecek, böylece pratiğinizi de geliştireceksiniz. Sadece ekşi maya kullanarak yapılan ekmek çeşitlerinin yanı sıra; köy ekmeği ve francala gibi birçok ekmeği de ekşi mayayla nasıl yapabileceğinizi göreceksiniz. Ekşi maya konusunda tecrübe edinmek isteyen aşçılık ve pastacılık öğrencileri, işletme sahipleri, mutfak personelleri ve tabii ki ekşi mayalı ekmek tutkunları için tasarlanan bu özel eğitim MSA’da sizi bekliyor.

Yer: MSA

Tarih: 1 – 2 – 3 Temmuz 2022, 10:00 – 16:00

Bilet: Biletix

FestivalMilyonFest Metal Kampı Kilyos’ta

Milyon Yapım tarafından Umut Kuzey’in öncülüğünde gerçekleşecek MilyonFest Metal Kampı, 1 – 2 – 3 Temmuz tarihlerinde Milyon Beach Kilyos'ta.

Yer: Milyon Beach Kilyos

Tarih: 1 – 2 – 3 Temmuz 2022

Bilet: Biletix

PartiRed Bull Istanbul Unlocked Mecidiyeköy’de

İstanbul gece hayatını tek bir çatı altında toplayacak olan Red Bull İstanbul Unlocked, 1 – 2 Temmuz’da şehrin nabzını tutan 11 popüler mekânı, tek bir binada, farklı odalarda, farklı müzik ve dekorlarıyla Mecidiyeköy Eski Likör Fabrikası’nda sadece iki günlüğüne bir araya getiriyor.

Yer: Mecidiyeköy Eski Likör Fabrikası

Tarih: 1 – 2 Temmuz 2022, 18:00

Bilet: Biletix

Tiyatro“RAN” Cevahir Sahnesi’nde

Yurdaer Okur’un Nazım Hikmet’in şiir ve mektuplarından sahneye uyarladığı Taylan Aygar’ın müzikal testere ve viyolonsel ile eşlik ettiği 'RAN', 1 Temmuz'da Cevahir Sahne'de.

Yer: Cevahir Sahne

Tarih: 1 Temmuz 2022, 20:30

Bilet: Biletix

KonserSerdar Ortaç Kuruçeşme’de

Poll Production organizasyonu ile gerçekleşecek Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde Serdar Ortaç, 1 Temmuz’da müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Kuruçeşme Açıkhava

Tarih: 1 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserÖzcan Deniz 15 Yıl Sonra Sevenleriyle Harbiye Sahnesi’nde Buluşuyor

Dev bir orkestrayla sahne alacak olan ünlü sanatçı 1 – 2 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'u etkileyici bir müzik yolculuğuna çıkartacak. Özel hazırlanan repertuvarıyla müzik şöleni yaşatacak olan Özcan Deniz, show ve eğlenceyle dolu unutulmaz iki geceye imza atacak.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 1 – 2Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserBulutsuzluk Özlemi, Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu'nda Sizlerle ...

Temeli Nejat Yavaşoğulları tarafından atılan, Türkiye'de rock müziğinin efsanevi gruplarından Bulutsuzluk Özlemi, sevilen şarkılarını hayranlarıyla bir arada söylemek için ENKA Açıkhava Tiyatrosu’na geliyor. Çoğunlukla söz ve müzikleri sanatçıya ait olan, batı kaynaklı rock melodi ve ritimlerine Anadolu'nun yüzlerce yıllık birikimini katmayı başaran grup, şarkı sözlerinde özellikle sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları işleyerek kendine has bir kitle oluşturdu. Gecede, grubun Yaşamaya Mecbursun, Sözlerimi Geri Alamam, Acil Demorkasi, Uçtu Uçtu, Beynim Zonkluyor gibi unutulmaz klasikleri hep bir ağızdan seslendirilecek.

Yer: ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 1 Temmuz 2022, 21:15

Bilet: Biletix

KonserHem Roman Hem Punk; Gogol Bordello

Punk rock'ı Roman kültürüyle buluşturan Gogol Bordello, sınırsız eğlence sunduğu gerçeküstü sahnesiyle 2 Temmuz Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Park’ta!

İstanbullular, yazın en eğlenceli konserinde uzun zaman sonra %100 partileyecek ve gypsy müziğin kan kaynatan ritmiyle tüm gece dans edecek. İstanbul’un rakipsiz eğlence adresi KüçükÇiftlik Park’ta, Yüzdeyüz Müzik katkıları, Vera Müzik ve URU organizasyonuyla düzenlenen Gogol Bordello konserinin biletleri satışta!

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 2 Temmuz 2022, 18:00

Bilet: Biletix

Eğitimİtalyan Mutfağında Olmazsa Olmaz – Pizza

Muhteşem bir italyan pizzasının sırrı, hamuru ve malzemelerin uyumunda saklı. Evinizde sevdiklerinizle gerçek İtalyan pizzası partisi  vermek için bu workshopu kaçırmayın.

Yer: Eataly Mutfak Atölyesi

Tarih: 2 Temmuz 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Stand-UpMesut Süre ile “Yalnızım Mesut Bey”

“Yalnızım Mesut Bey”, müzmin yalnızların terk ediliş hikâyelerinden, aldatılışlarına, karşılıksız aşklarından, flörte dahi varamamış açılma çabalarına kadar pek çok şeyi Mesut Süre’nin yer yer keskin ama her daim eğlenceli ve neşeli moderatörlüğü eşliğinde paylaştıkları bir talk show formatıdır.

Yer: Profilo Kültür Merkezi Batı Alternatif Sahne

Tarih: 2 Temmuz 2022, 20:00

Bilet: Biletix

TiyatroDoğaçlama Tiyatronun Öncüsü Mahşer-i Cümbüş, Tiyatroseverler ile Buluşmaya Devam Ediyor

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro'nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

Yer: Trump Sahne

Tarih: 2 Temmuz 2022, 20:30

Bilet: Biletix

KonserMahmut Orhan ile “Live in Concert with Orchestra” Performansı

Dünya sahnelerinde markalaşan prodüktör/DJ Mahmut Orhan “Live in Concert with Orchestra” isimli performansı ile 2 Temmuz Cumartesi akşamı Limits off desteğiyle ilk kez Maximum Uniq Açıkhava’da olacak.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava,

Tarih: 2 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

TiyatroZengin Mutfağı Bu Kez Açıkhava’da!

Şener Şen, Zengin Mutfağı’ında sahnelediği muhteşem performansıyla 3 Temmuz Pazar saat 21:00’de Maximum Uniq Açıkhava’da! Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15 – 16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 3 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserYıldız Tilbe, Kuruçeşme’de!

Poll Production organizasyonu ile gerçekleşecek Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde Yıldız Tilbe 3 Temmuz’da müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Kuruçeşme Açıkhava

Tarih: 3 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserSibel Can Sevenleriyle Harbiye’de Buluşuyor

Sibel Can, KerkiSolfej organizasyonu ile sizlerle buluşuyor.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 3 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

FestivalCoffee and More Festivalinde Kahve ve Müzik Bir Arada

Türkiye'nin en büyük kahve ve tatlı festivali ''Coffee and More'' 2-3 Temmuz tarihlerinde Festival Park Kadıköy'de.

Yer: Festival Park Kadıköy

Tarih: 2- 3 Temmuz 2022, 14:00

Bilet: Passo

TiyatroBKM Yaz Etkinlikeri Kapsamında “Aydınlıkevler”

Yaşamak, zemheriye ve yokluğa direnmek ve Amerika’yla baş etmek üzerine dar gelirli ama zengin bir öykü… Burası Aydınlıkevler ve babaannem Amerika’ya karşı!!!

Yer: Maximum Uniq Açıkhava,

Tarih: 5 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserFazıl Say & Bülent Evcil, Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu'nda Sizlerle...

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda benzersiz bir performansa imza atıyor. Sanatçı, çağdaş bestecilerin eserlerinden oluşan repertuvarın yanı sıra, piyano ve flüt için bestelediği son eserlerinden biri olan  PORTRELER opus 101‘i ilk kez İstanbul’da ENKA Sanat’ta seslendiriyor. Say’ın, müziğiyle portrelerini çizdiği isimler arasında, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, değerli iş insanı, ENKA’nın kurucularından Şarık Tara yanı sıra Tarık Akan, Nejat Eczacıbaşı, Yaşar Kemal, Yıldız Kenter, Ahmet Say, Türkan Saylan ve Fikret Otyam bulunuyor. Sanatçı, Şarık Tara’ya ithaf ettiği besteyi “onu betimlerken, balkan motiflerinden Türk sanat musikisi motiflerinden yararlandım” sözleriyle tanımlıyor. Gecede ayrıca, Beethoven’dan Ay Işığı Sonatı ve Schubert’den Do Minör Sonat’ı dinlenecek.

Yer: ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 5 Temmuz 2022, 21:15

Bilet: Biletix

YogaSait Halim Paşa Yalısı'nda Yoga

Boğaz’ın en güzel yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı’nda, Boğaz’ın mavisiyle iç içe yoga dersleri her seviyeden yoga severi bekliyor. YogaŞala’nın deneyimli hocası Duygu Erokan eğitmenlik yapacağı Vinyasa Yoga dersleri her çarşamba sabahı 10.00-11.00 saatleri arasında Harem Bahçe Salonu’nda gerçekleşecek.

Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

Tarih:  6 Temmuz 2022, 10:00

Bilet: Biletix

KonserMuazzez Ersoy Kuruçeşme’de

Poll Production organizasyonu ile gerçekleşecek Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde Muazzez Ersoy 7 Temmuz’da müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Kuruçeşme Açıkhava,

Tarih: 7 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

FestivalByzantion Fest 9. Edisyonu

2014 yılından itibaren organize edilen bağımsız alt kültür müzik&sanat festivali Byzantion Fest, 6-7 & 9-10 Temmuz tarihlerinde, 9. edisyonu ile 30 adet müzik projesini 2 farklı mekânda bir araya getirmeye çalışacak. 6-7 Temmuz Kadıköy The Wall Performance Hall ve 9-10 Temmuz tarihlerinde ise Burgazada Cennet Bahçesi'nde gerçekleşecek olan etkinlik; yerel sahneden pek çok ekibe ev sahipliği yapmanın yanı sıra, İsviçre'den "The Lovers" ve Rusya'dan "The Sextape" isimli garage gruplarına programda yer vermeyi planlıyor.

06 Temmuz Çarşamba (The Wall Performance)

 • 18:00 Stray Gaze

 • 18:45 Plastic İdeas

 • 19:45 Toprak Özcan

 • 20:45 Bernadette Lara

 • 21:45 Keçi K

 • 22:45 Golden Shore

 • 23:45 Yabancılar

07 Temmuz Perşembe (The Wall Performance)

 • 18:30 Sosyal Atık

 • 19:15 Flat Earth

 • 20:00 Slave Training

 • 20:45 Jornada Del Muerto

 • 21:30 Getaman 

 • 22:15 Hatespeech

 • 23:15 Varteres Durise

09 Temmuz Cumartesi (Cennet Bahçesi - Burgazada)

 • 17:00 Flower Room

 • 17:50 Deney / Padme

 • 18:45 Bunu Sen İstedin

 • 19:40 Hav Hav Band

 • 20:30 Holistic Tsunami

 • 21:15 Tampon + Steffi

 • 22:30 Cemiyette Pişiyorum

10 Temmuz Pazar (Cennet Bahçesi - Burgazada)

 • 18:00 Astronotun Bir Günü

 • 19:00 The Dirty Duo

 • 20:00 The Lovers (İsviçre)

 • 21:00 The Sextape (Rusya)

 • 22:00 Baba Sad

 • 23:00 Puck

 • + Kıyı Müzik DJ Set

Yer: The Wall Saloon & Performance,

Tarih: 6 – 10 Temmuz 2022, 17:00

Bilet: Biletix

KonserMirkelam ile Nostaljik Bir Akşam

Mirkelam, 8 Temmuz tarihinde Dorock XL Kadıköy sahnesinde!

Yer: Dorock XL Kadıköy

Tarih: 8 Temmuz  2022, 22:00

Bilet: Biletix

KonserChris Potter, Zakır Hussaın, Dave Holland Crosscurrents Trio

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu vizyonunu Harbiye Açık Hava Sahnesi’ne taşıyor. CRR, çağdaş cazın üç dev isminden oluşan Crosscurrents Trio, 9 Temmuz’da Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde ağırlıyor.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 9 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserJolly Joker Private Sahnesi Gülşen'i Ağırlıyor

Eşsiz boğaz manzarası ve dünya mutfağından seçkin yemekler eşliğinde 9 Temmuz akşamı şarkılarla mest olacaksınız.

Yer: Jolly Joker Private

Tarih: 9 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konserİzel ve Orkestrası Eşliğinde Bayram Özel Galası

İzel ve Orkestrası Eşliğinde Bayram Özel Galası, Eser Diamond Hotel'de!

Gala Programı

 • 20:30 Kapı Açılışı

 • 21:00 – 22:00 Yemek Müziği, Dj Performans

 • 22:00 – 24:00 İZEL ve Orkestrası

 • 24-00 – 01:00 Dj Performans

Yer: Eser Diamond Hotel

Tarih: 10 Temmuz 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: ‘Seni Unutmak İstemedim ki’ Oyunu Sizlerle

11 yıllık bir evliliği ayakta tutmak için en fazla ne yapardınız?

Mesela sırf karınızı mutlu etmek için hamile kalır mıydınız?

Kadınlar aslında ne ister? Erkekler bu isteklerin ne kadarını doğru anlar? Madem evlilik uzun bir oyun o zaman haydi oynamaya başlayalım ama kurallara dikkat edin zira bazıları size çok da uymayabilir.

Temaşa Gösteri Sanatları uzun ömürlü bir evliliğin tarifini sizler için yaptı...

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 13 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

KonserKristof Barati CRR Senfoni Orkestrası

Ünlü kemancı Ida Haendel tarafından kendi nesli ve gelecek kuşakların en yetenekli kemancılarından ve gerçek bir solist olarak adlandırılan, 2016’da Verbier Festivali’nde Bach’ın Solo Sonat ve Partitalarının televizyondan da yayımlanan performansıyla büyük bir çıkış yapan Baráti, aynı yıl Beethoven, Stravinsky ve Prokofiev konçertolarını Londra, Şanghay ve St. Petersburg’da seslendirmek üzere Gergiev’den davet aldı. 2014 yılında Macaristan’ın en büyük kültürel ödülü olan Kossuth Ödülü’ne değer görülen Kristóf Baráti, Murat Cem Orhan şefliğinde CRR Senfoni Orkestrası ile birlikte Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alıyor. Konserin ikinci yarısında Mussogrsky’nin Bir Sergiden Tablolar adlı eseri seslendirilirken Atakan Kızıltan’ın yapay zekâ algoritmalarıyla hazırladığı görsel şov izleyiciyle buluşuyor.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 14 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: LBT “Hava Kararınca” Müze Gazhane'de

Müze Gazhane’de bilgisayar veya synthesizer olmadan piyano, bas ve davullarla tamamen akustik canlı tekno deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Doğaçlamayı müziklerinin merkezine koyan LBT, Müze Gazhane “Hava Kararınca” etkinlikleri kapsamında son albümleri Make Kin ile sanatseverleri zaman duygusunun gitgide azaldığı bir dünyaya davet ediyor. Betzl, Hirning ve Wolfgruber üçlüsü, bu konserde yoğun ve tanıdık etkileşimleriyle yarattıkları mükemmel enerjiyi müzikseverlerle paylaşacak.

Yer: Müze Gazhane

Tarih: 14 Temmuz 2022, 20:30

Bilet: Ücretsiz

TiyatroKara Kutu'dan Sait Faik-Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey Oyunu

Burgazada gecelerinden, İstanbul gecelerine, Sait’in peşinde Sotiri, kalbinde sevgilisi Eleni, yanı başında Orhan Veli, düşlerinde Panço, elinde kalem kâğıt, ayaklarının dibinde kum, balık, martı ve gözlerinde insan sevgisi… Kara Kutu oyuncularıyla bir kez daha seyirciyle buluşuyor Sait Faik.

Yer: Aya Nikola Çay Bahçesi

Tarih: 15 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Stand UpYunus Günçe - Butik Ünlü

Hepsini, her şeyi, herkesi anlatıyor. En çok kendisiyle alay ediyor. Mezara götürmüyor. Neyi var neyi yok sahneye bırakıyor. İçini döküyor. “Yapacak daha iyi bir işim yoktu” diye başlıyor.

“Eyvallah!” diyerek bitiriyor.

2 saat nasıl geçti; kimse anlamıyor.

Yer: Kılkıç Mekân

Zaman: 15 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

FestivalIsle of Escape Festival 2022 ilk Kez İstanbul’da!

Marmara Denizi’nin ortasında, İstanbul’un bilinen yüzü Prens adalarının keşfedilmemiş üyesi Kınalıada Noya Beach’te, daha önce deneyimlenmemiş bir Isle of Escape deneyimine hazır olun!

Elektronik müziğin seçkin isimleri; yanına sanat, gastronomi, moda ve kusursuz doğayı da alarak katılımcılara yıllarca unutamayacakları bir festival deneyimi sunuyor.

 • Guy Gerber

 • Red Axes

 • Jeremy Underground

 • Paula Tape

 • Layla Benitez

 • Orkun Bozdemir

 • Murat Tokuz

 • Murathan Özbek & Can Balta

Yer: Noya Beach

Tarih: 16 – 17 Temmuz 2022, 17:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Yahya Kemal'in Sevgilisi Celile'nin Hayatı, Seyircisi ile Buluşmaya Devam Ediyor

Kadıköy Halk Tiyatrosu yapımı Celile (Nazım Hikmet'in Annesi) her gösteriminde seyirciler tarafından ayakta alkışlanıyor. Türkiye turnesi kapsamında birçok ili dolaşan ekip, seyircileriyle ülkenin her yerinde buluşmayı planlıyor. Celile hanımın hayatını ilk kez tiyatro sahnesine taşıyan oyunda Ayşegül Yalçıner'in performansı izleyiciden geçer not aldı. 

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 16 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Emre Aydın Harbiye’de

Emre Aydın 16 Temmuz akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sizlerle buluşuyor…

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 16 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Hüsnü Şenlendirici Jolly Joker Kıyı İstanbul’da

Hüsnü Şenlendirici, 16 Temmuz akşamı Jolly Joker Kıyı İstanbul sahnesinde.

Yer: Jolly Joker Kıyı İstanbul,

Tarih: 16 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

AtölyeMasterpiece Etkinlikleri, Sizlerle Buluşmaya Devam Ediyor

Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Sanatçılarımızın adım adım yönlendirmeleri ile seçmiş olduğunuz eseri tamamlayacak ve etkinlik sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir yağlıboya tablonuz olacak.

Yer: Masterpiece Maslak

Tarih: 17 Temmuz 2022, 13:00

Bilet: Biletix

KonserLondon Contemporary Soloists, Türkiye’deki İlk Konserini Vermeye Hazırlanıyor

İngiltere’nin en önemli müzik okullarından Royal Academy of Music’ten Türk besteci Cem Güven ve Emre Şener tarafından kurulan çağdaş klasik müzik topluluğu London Contemporary Soloists, Türkiye’deki ilk konserini İstanbul’da veriyor. Emre Şener (besteci), Cem Güven (besteci), Faruk Kalaycı (piyano), Lale Efediev (çello), Jeanne Coppey (mezzo soprano) ve Emmanuel Coppey’den (keman) oluşan London Contemporary Soloists’in ilk konserini 19 Temmuz Salı günü Decollage Art Space’de izleyebilirsiniz.

Yer: Decollage Art Space

Tarih: 19 Temmuz 2022, 19:30

Detaylı bilgi: 0532 363 09 89

KonserTeoman Hayranlarıyla Harbiye’de Buluşuyor

Teoman, N Kolay'ın katkıları ve Bayhan Prodüksiyon organizasyonu  ile Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 19 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Passo

TiyatroEmre Karayel ile Erkek Aklı “Oksimoron”

Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlam bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurur. İşte oluşan bu yeni ifadeye ‘Oksimoron’ denir.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 20 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Tiyatrolar

Konser: Le Bang Bang “Hava Kararınca” Müze Gazhane'de

Müze Gazhane’de vereceği konserde yeni albümleri Pure ile sanatseverlerle buluşuyor. Stefanie Boltz ve Sven Faller’dan oluşan bu sıradışı ikilinin yeni albümü Pure, sadece caz ve pop cover versiyonları değil, aranjmanlarıyla da kompozisyonun özünü gözler önüne seriyor. Boltz, sesini sofistike bir enstrüman gibi kullanarak hassas ve sınırsız çeşitlemelerle dinleyicileri büyülüyor. Faller’ın gürleyen bas hatları, yükselen yayı ve psikedelik olarak bozulmuş sesleri ile olan diyalog, müziklerinin özel karakterini, Le Bang Bang’in eşsiz sesini yaratıyor. Müze Gazhane “Hava Kararınca” etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek konserde Le Bang Bang, alışılmışın dışında kalan farklı nüansları farklı diyaloglarla dinleyicisine sunmaya hazırlanıyor. 

Yer: Müze Gazhane

Tarih: 20 Temmuz 2022, 20:30

Bilet: Ücretsiz

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.