preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

24.03.2022
İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Yazı Boyutu:

Nisan 2022 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da Nisan ayında düzenlenecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri ve tiyatro oyunlarını keşfedin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Kültür ve sanat şehri İstanbul, Nisan ayı boyunca tiyatrodan sinemaya, konserlerden atölye faaliyetlerine pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sizler de “Bu ay ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz kalbinize ve ruhunuza iyi gelecek etkinliklere bir göz atın. Baharın gelişini sizler için derlediğimiz etkinliklerle kutlayın!

Sohbet: HAN’da Muhabbet “Aşk ve İlişkilerde Neyi Arıyoruz?”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

“Aşk ve İlişkilerde Neyi Arıyoruz?” sorusunun cevabı 25 Nisan’ta “HAN’da Muhabbet’te! İlişkilerimizi en büyük desteğimiz de olabiliyor kösteğimiz de. Peki temel ihtiyaçlarımızdan bir tanesi olan ilişkilerimizin, hayallerimizdeki gibi olması mümkün mü? Aret Vartanyan moderatörlüğünde gerçekleşecek olan keyifli bir sohbette Gizem Burteçin ve Avi Alkaş ilişkileri bütünsel bir bakış açısı ile yaklaşarak ele alacaklar. Yaşamak istediğimiz ilişkileri yaşayabilmenin yolları, aşk, evlilik, ayrılık ve ilişkilerin etrafında oluşan sorunlar ve endişeler konuşuluyor olacak. HAN Spaces Levent lokasyonunda, hayatımızın en büyük parçası olan ilişkilerin çözümleneceği ve hayallerimizdeki ilişkileri yaşamanın yollarının araştırılacağı bu keyifli sohbete davetlisiniz!

Yer: HAN Spaces Levent

Tarih: 25 Nisan 2022, 18.30-21.00

Müzikal: Alice Müzikali Nisan Ayında da Seyircisi ile Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim ve Merve Dizdar’ı bir araya getiren Lewis Carroll’ın bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın en eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak yeniden sahnedeki yerini almaya bu sezon da devam ediyor.

BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında, dünya sahnelerinin dev prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisi ile yeniden buluşacak olan müzikal; dev sahne prodüksiyonu, etkileyici görsel efektleri, benzersiz kostümleri, müzikleri ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile büyüleyici bir sahne şovuna hazır! Şimdiden yerinizi alın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 Şubat – 9 Mayıs 2022

Bilet: Biletix

Sahne Sanatları: DasDas Nisan Ayı Programı ile Karşınızda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

DasDas’ın Nisan ayı programında 2021 – 2022 sezonunun en beğenilen prodüksiyonlarından “Romeo & Juliet”, “Deli Bayramı” ve “Zengin Mutfağı” gibi oyunlar sahnelenmeye devam edrken program elbette yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor, Kaan Sekban “Saçmalar” adlı stand-up gösterisi ile sizlere keyifli bir gece yaşatırken “Büyük Ev Ablukada – Mutsuz Parti” ile müziğe doyacak TuzBiber Stand-up ile kahkaha tufanının bir parçası olacaksınız.

Editörün Önerisi: Moritz Rinke tarafından kaleme alınan ve yüzyılın tüm bireysel trajedilerinin komedisini sarsıcı bir dille ortaya koyan Westend/Batının Sonu; Mert Fırat, Tülin Özen ve Gün Koper gibi isimleri aynı sahnede buluşturuyor. Eduard ve Charlotte’ın ilişkilerini merkeze alan oyun, bu ikilinin şehirden uzaktaki yeni evlerinde yıllar sonra yeniden görüştükleri eski arkadaşlarını ve komşularını ağırlarken sırların birer birer ortaya çıkmasıyla karakterlerle birlikte izleyicileri de şaşırtıyor.

Detaylı program bilgisi için: DasDas

Yer: DasDas Sahne

Bilet: Mobilet

Festival: IKSV, 41. İstanbul Film Festivali Programı ile Karşınızda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Tam 50 yıldır İstanbul’un kültür-sanat kalbi haline gelen IKSV, bu yıl da festivaller ile hayatınıza renk katmaya hazırlanıyor. 8 – 19 Nisan tarihleri arasında sinemaseverlerin huzuruna çıkacak film seçkisi belli oldu.

Sinema dünyasının güncel filmlerini, klasikleşen kült yapıtlar ile bir arada sunmaya hazırlanan 41. İstanbul Film Festivali, 135 uzun ve 22 kısa metrajlı filmden oluşan zengin programı ile sinemaseverler ile buluşmak için gün sayıyor. Festival kapsamında 12 günde, 14 bölümde 43 ülkeden 164 yönetmenin filmleri gösterilirken, gösterimlerin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek sohbetler, konserler ve özel etkinlikler de festival ruhunu yaşatacak.

İstanbul Film Festivali’nin bu yılki gösterimleri Beyoğlu’nda Atlas 1948, Beyoğlu Sineması, Pera Müzesi Oditoryumu, Nişantaşı’nda CineWAM Premium+ City’s (Salon 3 ve Salon 7) ve Kadıköy’de Kadıköy Sineması ile Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi olmak üzere 7 salonda gerçekleşirken, gösterimler her yıl olduğu gibi 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30’da yapılacak.

Programa dair detaylı bilgi edinmek için tıklayın.

Yer: Çeşitli Mekanlar

Tarih: 8 – 19 Nisan 2022

Tiyatro: Duru Tiyatro’nun Yepyeni Oyunu “Dönme Dolap” Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Yönetmen koltuğunda tiyatronun sevilen simalarından Emre Kınay’ın oturduğu “Dönme Dolap”, Duru Tiyatro’nun son derece yüksek tempolu yepyeni oyunlarından bir tanesi olarak Nisan ayı boyunca sizlerle buluşuyor.

Başrollerinde Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in yer aldığı, “Dönme Dolap”, Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde Nisan ayı boyunca sizlerle buluşuyor. 50’li yaşlarında bir adam olan Pierre’in bir akşam barda Juliette isimli genç ve hoş bir kadınla tanışması ile başlayan oyun bu iklilinin ilişkisine odaklanır. Pierre 50 yaşlarında evli ve bir çocuklu, evine sadık bir adamdır. Bir içki içip evine dönmeyi planlayan Pierre, Juliette’in sıcak ve çekici tavırlarına hayır diyemez ve soluğu evinde alır. Olaylar gittikçe tuhaflaşacaktır. Juliette aslında kimdir, neyin peşindedir? Kadının her anlattığı hikâyeye inanan Pierre’i inanamayacağı bir başka sürpriz bekliyordur.

Yer: Watergarden Performans Merkezi

Tarih: 1 – 30 Nisan 2022, 20:00

Bilet: Tiyatrolar

Atölye: Chef’s Table Mutfak Akademisi’nden Nisan Ayına Özel Lezzetler

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Chef’s Table Mutfak Akademisi, bu ay da dünya mutfağının keyfini çıkaracağınız workshop etkinlikleri ile hayatınıza keyif ve lezzet katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, uzakları yakın ederek Uzak Doğu mutfağından Avrupa mutfağına kadar pek çok lezzeti katılımcıları ile buluşturan akademi, bu ay da sizler için keyif dolu bir gastronomi programı hazırladı:

1 Nisan: Uzak Doğu Lezzetleri
6 Nisan: Et Pişirme Teknikleri
15 Nisan: Anadolu Lezzetleri
22 Nisan: Çocuklar Mutfakta (11 – 17 yaş)
27 Nisan: Sushi

Yer: Chef’s Table Mutfak Akademisi

Tarih: 1 – 27 Nisan 2022

Bilet: Passo

Tiyatro: İddialı Oyuncu Kadrosu ile Dikkat Çeken “Sır” Nisan Ayında da Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Hayatları yöneten sırlar, önyargılar, egoizm, faşizm, sol-sağ çekişmesi, pragmatizm, gerçekten sevme-sevdiğini beğenmeme çelişkisi ve bakmakla görmek arasındaki fark gibi insana dair değerler; zamanla kişilerin içlerinde biriktirdikleriyle ortaya çıkarsa ne olur? Özür mü dilenir? Yoksa bir şey yokmuş gibi devam mı edilir?

Tüm bu olgulara; birbirini çok iyi tanıdığını sanan insanlar üzerinden değinen samimi, gerçekçi, esprili ve sürükleyici bir hikâye; Sır sizlerle!

Fransa’da ve daha birçok ülkede büyük beğeni toplayan Cesar Ödüllü, Alexandre De La Patelliere & Matthieu Delaporte tarafından kaleme alınan “Le Prenom”; Hilal Arslangiray Kazanbal’ın samimi uyarlamasıyla tiyatroseverler ile buluşuyor. “Sır”, Tayanç Ayaydın, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Fulya Ülvan, Şeyma Gökçe Cengiz’i aynı sahne üzerinde buluşturuyor. Rejisörlüğünü Ahmet Kazanbal’ın yaptığı tek perdelik oyun; dram ile durum komedisini birlikte ele alırken müzikseverlerin yakından tanıdığı Pinhani’ nin oyuna bambaşka bir hava katan eşsiz şarkıları da kulaklarınızın pasını siliyor.

Yer: Zorlu PSM, Kozyatağı Kültür Merkezi

Tarih: 1 – 23 Nisan 2022

Bilet: Tiyatrolar

Gösteri: Anadolu Ateşi Yanmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Dansın, müziğin ve kültürlerin büyüleyici dünyasına tanıklık etmeye hazır olun.

Doğu ve Batı medeniyetleri arasında dans aracılığı ile güçlü bir köprü kuran Anadolu Ateşi, Türkiye’nin dört bir yanındaki gösterilerine devam ediyor. Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi, hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındırıyor. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan bu eşsiz proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmaya devam ediyor.

Yer: Mall of Istanbul Moi Sahne

Tarih: 1 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Akdeniz Müziği ile Harmanlanmış Bir Caz Konseri Deneyimi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Apostolos Sideris, “Summation” adını taşıyan projesi ile Borusan Müzik Evi’nde müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

New York’ta Lionel Loueke ve Rez Abbasi gibi gitar virtüözleri, saksofoncu Seamus Blake ve piyanist Leo Genovese gibi son derece önemli caz müzisyenleri ile birlikte çalışma şansı bulan Sideris, farklı coğrafyalara has müzik türlerine karşı yoğun bir ilgi beslemesi ile tanınıyor. Geçmişte Ziad Rahbani, Savina Yannatou ve Ara Dinkjian gibi isimler ile aynı sahneyi paylaşan, Sideris; caz müziği Akdeniz tınıları ile buluşturarak sizleri yepyeni bir müzikal deneyime davet ediyor.

Yer: Borusan Müzik Evi

Tarih: 1 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Konser: Ghostly Kisses, Salon IKSV’de Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Kanada’nın Quebec bölgesinden bir müzisyen olan Margaux Sauvé’nin “dream pop” projesinin bir ürünü olan Ghostly Kisses, hayranları ile buluşmak üzere Türkiye’ye geliyor.

Quebec’te büyürken radyoda duyduğu pop şarkılarının kendisine hitap etmediğini fark eden sanatçı kendi müziğini yaratma yoluna giderek Ghostly Kisses’i yarattı. Yayınladığı son albümü ile bir yas, büyüme ve arzu hikâyesinin içten bir portresini çizen sanatçı, Röyksopp’un ‘Running to the Sea’ şarkısını ve Britanyalı grup London Grammar’ı esin kaynağı olarak gösteriyor. 1 Nisan Cuma akşamı, Salon IKSV’de gerçekleşecek etkinlik için şimdiden yerinizi alın.

Yer: Salon IKSV

Tarih: 1 Nisan 2022, 20:00

Bilet: Passo

Tiyatro: TiyatroDEA’dan Çağdaş Bir Tragedya, “Feramuz Pis!”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Prömiyerini IKSV tarafından düzenlenen 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleştiren Feramuz Pis! sezon boyunca sahnedeki yolculuğuna devam ediyor. “Neden tiyatroyu seviyoruz?” sorusunun yanıtı olabilecek biçimde tiyatronun nimetlerinden incelikli bir şekilde yararlanan oyun, düş ve gerçeğin sınırlarını ortadan kaldıran dinamiklere sahip.

Süper kahramanlara, belgesellere, müziğe ve ateşe ilgi duyan Feramuz, İstanbul Feriköy’de yaşayan Mardin göçmeni Süryani bir ailenin özel gereksinimlere sahip bir evladıdır. Feramuz’un ailesi; topraklarından uzak, koca bir şehrin içinde küçük bir evde özel bir bireye sahip olmanın getirdiği sorumluluklarla, bir arada kalabilmenin yollarını ve kendileri olabilmenin çaresini ararken, bizler de Feramuz’un düş gözü sayesinde her birinin hayallerinin kesiştiği “büyülü gerçek” hikayelerine tanık oluyoruz.

Feramuz Pis! bu sezon mutlaka izlemeniz gereken oyunlardan, bilenizi şimdiden almanızı öneriyoruz.

Yer: Hann Sahne, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, Üsküdar Tekel Sahnesi

Tarih: 1 Nisan (Hann Sahne), 2 Nisan (Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi), 21 Nisan (Üsküdar Tekel Sahnesi)

Bilet: Tiyatrolar

Atölye: Eataly Mutfak Atölyeleri ile İtalya’yı İstanbul’a Taşıyın

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Eataly’de her biri benzersiz bir mutfak deneyimi sunan çeşitli İtalyan yemek kurslarını ve etkinliklerini keşfetmeye ne dersiniz? İtalyan mutfağına ilham veren şeflerin ve üreticilerin ardındaki hikayeleri keşfederken uygulamalı makarna derslerinden İtalyan üzümlerinin yolculuğuna kadar keyifli bir deneyime hazır olun.

Hemen istediğiniz bir derse kayıt yaptırarak kendinize ya da sevdiklerinize hem öğrenip hem de tadabileceğiniz harika bir deneyim hediye edebilirsiniz.

Editörün Önerisi: İtalyan mutfağı tutkunlarına iştah açıcı bir tavsiyemiz var. İtalyan mutfağının olmazsa olmazı olan makarnanın hazırlık aşamasından şekillendirilmesine ve en uygun sos ile lezzetlendirilmesine kadar makarna yapımının tüm inceliklerini öğrenmek için “Workshop: Taze Makarna – 1” etkinliğine şans tanıyın. Pişman olmayacaksınız.

Detaylı bilgi ve programa erişmek için tıklayın.

Yer: Eataly Mutfak Atölyesi

Tarih: 1 – 30 Nisan 2022

Bilet: Biletix

Konser: Pera Palace Hotel’deki Cumartesi Konserleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Pera Palace Hotel’in bir klasik haline gelen Cumartesi Sabah Konserleri hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer tanınmış viyola sanatçısı ve komedyen kimliği ile öne çıkan Efdal Altun’un, klasik müzik dünyasındaki birikim ve gözlemlerinden yola çıkarak hazırladığı unutulmaz gösteri ile, klasik müziğin mizahi yönden son derece zengin bir kaynak olduğu gözler önüne seriliyor olacak. Sessizce oturup dinleyeceğiniz bir konser olmanın ötesinde, kahkaha tufanı yaşatacak olan bu gösteride, Efdal Altun’a sahnede orkestra şefi ve keman sanatçısı Hakan Şensoy eşlik ediyor.

*Öğrenci biletleri, etkinlik günü öğrenci kimlik belgesi ibraz edilerek mekân girişinden temin edilebilir.

Yer: Pera Palace Hotel

Tarih: 2 Nisan 2022, 11:00

Bilet: Passo

Tiyatro: “Cyrano de Bergerac” Kumbaracı50 Yorumuyla Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Tiyatro tarihinin ikon haline gelmiş karakterlerinden bir tanesi olan Cyrano de Bergerac, bu ay da Kumbaracı50 yorumuyla tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Şair, silahşör ve aşık… Cyrano de Bergerac sizlerle!

Çöken imparatorluklar ve kapitalizmin ilk ayak seslerinin duyulduğu zamanlarda yazılıp; erdeme, iyiliğe, aşka, dostluğa dair ne varsa hatırlatan bu oyun bizi bugün çok heyecanlandırıyor. İnsan ruhunun gölgede kalan yanlarını müthiş edebi gücü, görkemli sahneleriyle ortaya döken Cyrano hepimize şifa olsun.

Cyrano de Bergerac’ın gerçekçi, bir o kadar da büyülü dünyası; Kumbaracı50 tarafından bir kabarenin danslı, müzikli dünyasında Cyrano’nun sivri diline, mizahına, ruhuna yaraşır şekilde arz-ı endam edecek.

Yer: Alan Kadıköy

Tarih: 2 – 17 Nisan 2022

Bilet: Tiyatrolar

Müzikal: Efsane Müzikal “Damdaki Kemancı” Nisan Ayında da Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Dünyanın en sevilen müzikallerinden biri olan Damdaki Kemancı, Talimhane Tiyatrosu’nun öncülüğünde bu sezon da Zorlu PSM sahnesinde sizlerle buluşmaya devam ediyor.

Eserin Ankara Devlet Tiyatrosu’ndaki ilk sahnelenişinin ardından dile kolay 50 yılı aşkın bir sürenin geçmesine karşın, Damdaki Kemancı günümüzde dahi popülerliğini korumaya devam ediyor. Damdaki Kemancı, Türk müziğinin en önemli bestecilerinden olan Nevit Kodallı’nın, ilk sahneleme için kaleme aldığı Türkçe sözlerle sahnelenmeye devam ediyor. Bununla birlikte, Türk tiyatrosunun en değerli oyun yazarlarından Güngör Dilmen’in, Devlet Tiyatroları için çevirdiği metin kullanılıyor. Size küçük bir zaman yolculuğu ve keyifli bir akşam vadeden bu gösteri için şimdiden biletlerinizi alın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 2 – 3 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Melike Şahin Dorock XL Venue Taksim Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Son dönemin en çok dinlenen şarkıcıları arasında yer alan Melike Şahin, konserlerine hız kesmeden devam ediyor. 2 Nisan Cumartesi akşamı Dorock XL Venue Taksim sahnesinde hayranları ile buluşacak olan Melike Şahin, en sevilen şarkıları ile sizlere keyifli bir gece yaşatacak.

Yer: Dorock XL Venue Taksim

Tarih: 2 Nisan 2022, 22:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Kapalı Gişe Oynayan “Dalgakıran” Bu Ay da Sizlerle Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Yapı Kredi bomontiada Sahne, Craft Tiyatro’nun ilk oyunu “Dalgakıran” ile tiyatroseverleri ağırlamaya devam ediyor. Simon Stephens’ın yazdığı ve Çağ Çalışkur’un yönettiği tek kişilik oyunda sanatçı Serkan Altunorak rol alıyor.

Ödüllü prodüksiyonları ve yaratıcı oyunculuk atölyeleri ile sesini duyuran Craft’ın Yapı Kredi bomontiada’da sahnelenecek ilk oyunu “Dalgakıran”. Simon Stephens’ın yazdığı ve Çağ Çalışkur’un yönettiği tek kişilik oyunda, başarılı sanatçı Serkan Altunorak rol alıyor. Oyun, hayata inanmakta zorlananların, kaybedilenlerin, kaybettiklerimizden ibaret olmadığının hikayesini anlatıyor.

Yer: Craft Tiyatro

Tarih: 2 – 30 Nisan 2022

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Her Gün Yaşadığımız Bir Komedi “Modern Zaman Humması”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Teknolojinin özellikle son on yılda inanılmaz bir hızda gelişmesiyle birlikte hayatlarımızın da bambaşka bir yöne savrulduğu inkâr edilemez bir gerçek. “Modern Zamanın Humması”, cep telefonu bağımlılığı, aşırı sosyal medya kullanımı ve tüketim çılgınlığı gibi günümüzün gündem maddesi haline gelen konularını ironik bir dil ile sahneye taşıyor. Sizi eğlendirirken düşündürmeyi amaçlayan “Modern Zamanın Humması”, 3 Nisan Pazar akşamı Akatlar Kültür Merkezi’nde sizlerle.

Yer: Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi

Tarih: 3 Nisan 2022, 18:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Kurgu ile Gerçekliğin İç İçe Geçtiği Bir Oyun “Ayrılıktan Sonra”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Aziz Er’in yazdığı ve Can Doğan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Ayrılıktan Sonra” izleyiciye kurgu ile gerçeklik düzleminin iç içe geçtiği farklı bir deneyim sunuyor. Yaratıcılık konusunda sorun yaşayan bir roman yazarı, yeni romanı için genç bir çifti gözlemlemeye başlar. Başrolünde çiftin yer aldığı romanını kaleme alırken rollerin değiştiğini gözlemler. Yazarın yazdıkları gerçek olur ve olaylar içinden çıkılamaz bir hale gelince yazar da hikâyeye dahil olur.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, A Salonu

Tarih: 3 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: “Kum Zambakları” ve Kadın-Erkek İlişkilerinin Gizemi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Bu sezon seyirci ile ilk kez buluşan “Kum Zambakları”, insanlık tarihi boyunca çelişkiler yaratan kadın-erkek ilişkilerine son derece gerçekçi bir yaklaşım getirirken bir yandan da meseleye ironik ve şiirsel bir yerden yaklaşıyor. Tutkulu bir aşkı merkeze alan oyun; şiirselliği ve ruhları dans ettiren müzikleri bir araya getirerek modern şehir hayatının içinde sıkışmış evli bir çiftin ilişki sürecine odaklanıyor.

Tarih boyunca doğal yaşam için yıkım getiren insanlığın kendi varlığı ve kadın-erkek ilişkisi üzerinden birbiriyle olan çatışmasını keyifli bir dil ile işleyen oyun, duygusal olarak iniş-çıkışlar yaşayan Duygu ve Fikret’in birbirlerini yok etmeye çalışan ilişkisini sahneye taşırken bir yandan da insanlığın doğa ile kurduğu ilişkiye eleştirel bir bakış açısı sunuyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 4 – 25 Nisan 2022

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Yiğit Özşener’in Tek Kişilik Oyunu “Aşınma”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Şahika Tekand’ın 2008 yılında kaleme aldığı ve sahnelediği “Karanlık Korkusu” adlı oyundan yola çıkarak yeniden yazımını gerçekleştirdiği “Aşınma”, Yiğit Özşener’in tek kişilik performansı ile sahneye taşınıyor.

Yirmi yedi yıldır birlikte çalışan Şahika Tekand ve Yiğit Özşener’e, yine uzun yıllardır birlikte ürettikleri oyunlarla hem yurt içi hem de yurt dışında ses getiren Studio Oyuncuları’nın usta kadrosunun eşlik ettiği oyun, oyuncunun gerçek zamanda maruz kaldığı zorlu koşullar ile şekillenen eğlenceli ve bir o kadar da ustalık gerektiren bir sahne aksiyonuyla var olma mücadelesi verdiği bir sahneleme düzeni içinde gerçekleşiyor.

Bir müzik parçası gibi tasarlanarak adeta spiraller üzerinde akan konuşma düzenine, ışık, müzikli komutlar ve renkli sinyallerin eşlik ettiği oyun, bu yapısıyla seyircisine aynı zamanda bir dinleti keyfi yaşatmayı vaad ederken, doğal hareketlerden sentetik artistik formlara kadar uzanan hareket düzeni de dilin müziğini hareketin müziğine tercüme ediyor.

Yer: Zorlu PSM, Alan Kadıköy

Tarih: 3 – 17 Nisan (Zorlu PSM), 14 Nisan (Alan Kadıköy)

Bilet: Passo (PSM), Tiyatrolar (Alan Kadıköy)

Stand-up: Adil Yıldırım, Yepyeni Hikayeleri ile Zorlu Touché’de Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Adil Yıldırım, kendi yaşam tecrübelerinden yola çıkarak anlattığı hikayeleri ile sizleri kahkaha tufanına davet ediyor. Özel hayatında yaşadıklarını ve genel olarak ilişkilerde gözlemlediği çeşitli sahneleri kendine has tavrıyla sahneye taşıyan ilişki koçu ve komedyen Adil Yıldırım; 4 Nisan Pazartesi akşamı Zorlu touché’de sizlerle buluşuyor.

Yer: Zorlu Touché

Tarih: 4 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Konser: ENKA Sanat, Şarık Tara’yı Konser Serisi ile Anıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Kurulduğu günden bu yana, ülkemiz kültür sanat birikimine katkı sağlamak ve sanatseverlerin bu birikimden en iyi şekilde istifade edebilmelerine olanak sağlamak misyonlarını üstlenen ENKA Sanat, Nisan ayında çok özel bir program sunuyor. ENKA Vakfı’nın kurucularından Şarık Tara’ya adanan program, ilk olarak 4 Nisan Pazartesi saat 20.30’da dört çellist arkadaştan oluşan Cello Paradiso’yu ağırlayacak. Şafak Erişkin, Didem Erken, Gülyar Balcı ve Dilbağ Tokay’dan oluşan Cello Paradiso, ENKA Sanat dinleyicilerinin karşısına farklı coğrafya ve dönemlerin müziklerinden oluşan repertuvarlarıyla çıkacak. Halen solo kariyerlerine ve akademik çalışmalarına bireysel olarak devam eden Cello Paradiso üyeleri, müziğin ve çellonun kendi hayatlarına kattığı zenginliği ENKA Oditoryumu’nda dinleyicilerle paylaşacak.

Yer: ENKA Auditorium

Tarih: 4 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Oyun Atölyesi, “Pencere” ile Karşınızda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

David Hare’ın “Skylight” adlı oyununu Türkçe’ye çeviren Haluk Bilginer bununla da kalmayıp metni “Pencere” adıyla tiyaroseverler ile buluşturuyor. Oyun, Tom ve Kyra’nın ikili ilişkisine odaklanıyor. İkili ilişkilerin hayal kırıklıklarını ve bireylerin birbirlerine dair sevgi ve kırgınlıklarını tüm çıplaklığı ile izleyiciye sunan oyun üç yıl önce noktaladıkları ilişkilerinin ardından Tom’un Kyra’yı ziyaret etmeye karar vermesi ile başlar. “Ayrı dünyaların insanları” gibi görünen Tom ve Kyra’nın ikili hesaplaşmasının sahnelendiği oyunun rejisörlüğünü Birkan Uz üstlenirken Haluk Bilginer’e sahnede, Esra Bezen Bilgin ve Kürşat Demir eşlik ediyor.

Yer: Zorlu PSM, Caddebostan Kültür Merkezi, Oyun Atölyesi

Tarih: 4 Nisan (Zorlu PSM), 5 Nisan (Caddebostan Kültür Merkezi), 11 Nisan (Oyun Atölyesi), 20:30

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Bergman’ın Kült Filminden Uyarlanan “Evlilikten Sahneler” Zorlu PSM’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Johan ve Marianne 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir. Her şey her an planlı, her gün olması gerektiği gibidir. Her evli çift gibi bazı sorunlar yaşar, bu sorunları karşılıklı oturup konuşup mantıklı bir şekilde çözüp hayatlarına devam ederler ama yavaş yavaş karşılaştıkları sorunları eski yöntemlerle çözemediklerini fark ederler, kurdukları günlük planlar da aynı mükemmellikte işlememektedir.

“İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?”, “Aile nedir?”, “Şefkat nedir?”, “Aşk nedir ne değildir?” sorularına yanıt arayan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” seyirciyi, bu çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 5 – 26 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Oyun Atölyesi, “Kral Lear”ı Gururla Sunar!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Hem aktör hem de çevirmen kimliği sayesinde sıklıkla Shakespeare oyunları üzerine mesai harcayan Haluk Bilginer, bu sefer Shakespeare’in “Trajedisini kendi elleriyle çizen” karakteri Kral Lear olarak izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. İktidarın ve mülkiyetin paylaşımı üzerine oldukça derinlikli bir olay örgüsüne sahip olan ve yüzyıllar içerisinde bir kült haline gelen oyunun rejisörlüğünü ise Muharrem Özcan üstleniyor. Kral Lear, kızları ve ülkedeki diğer güç makamları arasında tezahür eden bu trajedi, oyunun bünyesinde barındırdığı grotesk unsurlar eşliğinde izleyici ile buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM, Oyun Atölyesi

Tarih: 6 Nisan (Zorlu PSM), 12 Nisan (Oyun Atölyesi)

Bilet: Tiyatrolar

Atölye: Mutfak Sanatları Akademisi’nin Nisan Programı Yine Lezzet Dolu

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Maslak’ta bulunan Mutfak Sanatları Akademisi MSA; Profesyonel Barmenlik, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Makarna ve Ekmek, Profesyonel Aşçılık gibi alanlarda eğitim verirken, gastronomik lezzetlere meraklı amatörler için düzenli olarak atölye çalışmaları sunmaya devam ediyor. Ocak ayı içerisinde de ilgilileri için muhteşem bir workshop programı hazırlayan akademi, yoğun şekilde rağbet görmeye devam ediyor. Biletinizi bir an önce almayı unutmayın!

Editörün Önerisi: Hepimizin bildiği gibi Ramazan ayı geldi çattı. MSA, Ramazan’a özel yepyeni bir program ile karşınızda. Ramazan pidesi atölyesine katılarak klasik Ramazan pidesi, tam buğday unlu pide ve ekşi mayalı pide yapımını öğrenebilir, sonrasında da pidenizi afiyetle tadabilirsiniz. Kontenjanlar sınırlı olduğu için şimdiden kayıt yaptırmayı unutmayın.

Detaylı program ve bilgi için: Mutfak Sanatları Akademisi

Yer: Mutfak Sanatları Akdemisi

Tarih: 1 – 30 Nisan 2022

Bilet: Biletix

Tiyatro: Emre Kınay’dan Yepyeni Bir Oyun “Otelde Cinayet”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Duru Tiyatro’nun bu sezonki yeni oyunlarından bir tanesi olan Otelde Cinayet, Nisan ayında sizlerle buluşuyor. Yasak bir aşk yaşayan Mitchell Lovell ve Arlene Miller birbirlerine son derece bağlıdırlar. Fakat problem büyüktür. Arlene, Paul ile evlidir. İki sevgili Mitchell ve Arlene, Paul’ü ortadan kaldırmak için bir cinayet planı kurarlar. Planladıkları cinayet gittikçe rayından çıkarak onları karmaşık ve komik bir durumun ortasında bırakacaktır. Şimdiden biletinizi ayırtın.

Yer: Watergarden Performans Merkezi Duru Ataşehir

Tarih: 5 – 29 Nisan 2022, 20:00

Bilet: Passo

Müzikal: “Bana Amy De” – Amy Winehouse Müzikali

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

2000’lerin en özel seslerinden, her eylemi ile magazin gündemine bomba gibi düşen bir sanatçı: Amy Winehouse. 2011 yılındaki ani ölümü ile genç yaşta aramızdan ayrılarak hayranlarını şaşkına uğratan Amy Winehouse’un yaşamının son üç günü, yakın çevresinin duyarsızlığı ve onu ölüme götüren olaylar dizisi çağdaş dans ve canlı caz müzik eşliğinde son derece özgün bir yorum ile sizlerle buluşuyor. Amy Winehouse’u canlandıran Cansu Tekoluk’a sahnede yılın en iyi erkek müzikal oyuncusu ödülünü alan Savaş Alp Başar eşlik ediyor.

Yer: Moda Sahnesi, Kültüral Performing Arts

Tarih: 5 Nisan (Moda Sahnesi), 23 Nisan (Kültüral Performing Arts)

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: “Dünyada Karşılaşmış Gibi”​​ İki Gösterimle Sizlerle​​​​​

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Krek tarafından sahnelenen ve geçtiğimiz sezon izleyicilerin büyük beğenisiyle karşılaşan “Dünyada Karşılaşmış Gibi” yeni sezonda da tiyatroseverlerin huzuruna çıkıyor.

Türkiye’nin en önemli oyun yazarlarından olan “Bir Başkadır” dizisiyle ses getiren Berkun Oya’nın yazıp yönettiği “Dünyada Karşılaşmış Gibi” Alican Yücesoy, Okan Yalabık, Öner Erkan, Serkan Keskin, Defne Kayalar, Fatih Artman ve Settar Tanrıöğen gibi yetenekli isimleri aynı sahne üzerinde buluşturarak izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

“Okudu mesajımı, telefon elimde bekledim, yazmaya başladı, yazdı yazdı, sildi sonra, vazgeçti… Ne yazdı? Niye sildi? Ne oldu?’’

Karakolda, sıradan bir gecede, kayıpların ardından kesişen hayatların öyküsüne tanık olun.

Not: Oyuna çok rağbet olduğu için biletler hemen tükenebiliyor. Bu yüzden biletinizi vakit kaybetmeden ayırtmanızı öneriyoruz.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 6 – 25 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: “Göm Beni” Dobi Sahne’de Tiyatroseverler ile Buluşuyor

Dobi Sahne yepyeni bir oyunla geliyor. Aslı Sever ve Ömersan Yemişçioğlu’nun başrollerini paylaştığı “Göm Beni”, Nisan boyunca sizlerle. İlişkilerini tüketmiş evli bir çiftin, evlerinde birlikte geçirdikleri yüzleşme ve hesaplaşma dolu son gecesini anlatan oyun, günümüz kadın-erkek ilişkilerine ve ilişkilerdeki tükenmeye dair farklı bir pencere açıyor.

Yer: Dobi Sahne

Tarih: 7 – 28 Nisan 2022

Bilet: Passo

Tiyatro: Lale Mansur ve Gizem Aldemir’den Anlamlı Bir Kara Komedi “Acı Kaybımız”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Usta oyuncular Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in başrollerini paylaştığı sizleri derinden sarsacak bir kara komedi olan “Acı Kaybımız”, toplumun farklı sosyo-ekonomik sınıflarında yer alan kadınların yaşadığı baskı ve şiddeti sahneye taşıyor. Ataerkinin hüküm sürdüğü günümüz dünyasında çıkmaza sürüklenen kadının çaresizliği, toplumun göz ardı edilemeyen bir gerçeği haline geliyor. Sosyal farkındalık yaratmak amaçlı sahnelenen oyun; İstanbul Sözleşmesi’nin reddedildiği, kadına şiddetin görmezden gelindiği bu coğrafyada geçen sezon sahnelenmeye başlayan “Bernarda” adlı oyunda olduğu gibi, bu gerçekle yüz yüze gelen, dışlanan, dövülen, öldürülen kadınlarımız için sahnede ses yükseltmeye ve adaletsiz düzene başkaldırmaya devam ediyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Caz Müziğin Kalbi Zorlu Touché’de Atmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Caz müziğin Türkiye’deki en yetenekli ve duayen isimlerini bir araya getiren Ülkem Özsezen Quintet, müzikseverleri 7 Nisan Perşembe akşamı Zorlu touché’de karşılamaya hazırlanıyor. Piyanoda Ülkem Özsezen, saksafonda Barış Ertürk, gitarda Bora Çeliker, Kontrbas’ta Ozan Musluoğlu ve davulda Ferit Odman’ı dinleyebileceğiniz bu son derece özel etkinlikte; Ülkem Özsezen Quintet, klasikleşen caz parçaları ile Özsezen’in kendisine ait besteleri seslendirecek.

Yer: Zorlu PSM Touché

Tarih: 7 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Bir Caz Şarkıcısından Düğün Şarkıcısına Değişimin Hikâyesi “Düğün Şarkıcısı”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Sezonun en beğenilen oyunlarından “Düğün Şarkıcısı” 2000’li yılların başında katıldığı BBG yarışmasında popüler olan ve sonrasında hızla popülerliğini kaybeden bir jazz şarkıcısının (Şahnaz), düğün şarkıcılığı yapmaya başlamasına odaklanıyor. Oyunculuğu ile göz kamaştıran Nergis Öztürk’ü Şahnaz rolünde izlediğimiz, Türkiye’nin değişen sosyo-kültürel iklimini Şahnaz’ın kariyeri üzerinden izleyiciye sunan “Düğün Şarkıcısı” bu sezon mutlaka izlenmesi gereken oyunlardan.

Şahnaz’ın çalıştığı Urban Jazz Bar da değişen Türkiye ile birlikte hızlı bir dönüşüme uğrar. Önce bir masaj salonu, sonrasında da düğün salonu olan jazz bar, Şahnaz’ın işsiz kalmasına yol açar. İstanbul’un çeşitli mekânlarında sahne almak için her yolu deneyen Şahnaz, ülke ve işsizlik gerçeğiyle yüzleşir. Şahnaz son durak olarak ‘eski’ adıyla Urban Jazz Bar, yeni adıyla Şanzelize Wedding House’da düğün şarkıcılığı yapmaya başlar. Yeni işine adapte olmakta güçlük çeken Şahnaz, bu yeni müzik kariyerinde toplumunun ‘etnik’ ve ‘zengin’ müzik türlerini öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda yaşadığı toplumun halkını da tanıma fırsatı bulacaktır. Şarkıcılık yaptığı düğünlerden birinde, maganda kurşununa kurban giden iki yakını için bir televizyon programına katılarak ‘sesini’ duyurmaya çalışacaktır.

Yer: DasDas Sahne, Alan Kadıköy, Kadıköy Boa Sahne

Tarih: 6 Nisan (DasDas Sahne), 11 Nisan (Alan Kadıköy), 20 Nisan (Kadıköy Boa Sahne)

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Zerrin Tekindor, “Toz” ile Kapalı Gişe Oynamaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Betonların göğü henüz delmediği zamanlarda büyük şehrin sokaklarında, apartman önlerinde büyüyen bir kız çocuğu. Güzeller güzeli ev kadını anne ile titiz avukat babanın tek kızı: Handan. Sokakların da anne babasıyla yaşadığı evin içi gibi huzursuz olduğu zamanlardan geçerek büyüyen, kendi yolunu bulan bir genç kadın…

Kafasının ve kalbinin içi seslerle dolu; çok uzaklardan gelen bir melodi, kuşlar, rayların sesi, sevinçli bir hediye paketinin hışırtısı, annesinin, babasının, babaannesinin, halasının sesi… Sonra birden fazla ‘çat’ sesi, farklı zamanlarda, farklı evlerin duvarlarında yankılanan…

Karşımıza yetişkin bir kadın olarak çıkan Handan’la tanıştığımızda; o, çocukluğundan bugüne uzanan bir hikâyeye çoktan dalıp gitmiş olacak. Handan’ın ve onun hafızasından çıkıp gelen annesi Feri’nin öyküsü, 1960’lardan bugüne uzanan bir anlatıya yerleşiyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan, çok kişiyle kesişen bu tek kişilik kadın oyunu, Hira Tekindor’un yönetiminde, Zerrin Tekindor’un performansıyla seyirciyle buluşuyor.

Yer: Maximum UNIQ, Zorlu PSM

Tarih: 6 – 7 – 12 Nisan 2022

Bilet: Tiyatrolar

Konser: Kid Francescoli Garanti BBVA Konserleri Kapsamında Zorlu PSM’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Fransa’nın sevilen elektro-pop projesi Kid Francescoli, Türkiye’de hayranları ile buluşmak için gün sayıyor. Marsilya’nın deniz, güneş ve kumundan ilham alan ve “Play Me Again” albümüyle adını geniş kitlelere duyurmayı başaran Kid Francescoli, sizleri unutulmaz bir müzikal macera içerisinde gezintiye çıkarıyor. 7 Nisan Perşembe akşamı, Zorlu PSM’de gerçekleşecek etkinliği kaçırmayın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: “Aşk Geçmişim” Bu Ay da İstanbul’da, Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Usta oyuncular Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu, pandemi sonrası “Aşk Geçmişim” adlı oyun ile tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. İskoç yazar D.C. Jackson’ın anti-romantik komedi tarzında kaleme aldığı ve “Fringe First” başta olmak çok sayıda prestijli ödüle layık görülen oyunun rejisörlüğünü ise Tuğru Tülek üstleniyor. 2019-2020 sezonunun en ilgi gören oyunlarından biri olan “Aşk Geçmişim” Zorlu PSM’de seyircisiyle yeniden buluşuyor.

Kurumsal bir şirkette yeni işe giren Tom’un aşk hayatı tam bir fiyaskodur. Aynı şirkette çalışan Amy’nin de ondan kalır yanı yoktur. İş çıkışı bir şeyler içmeye çıkarlar ve o gece yaşadıkları tek gecelik ilişki sonucunda ikisi de kendini istemediği fırtınalı bir ilişkinin içinde bulur. Eski ilişkilerinin hayaletlerinden kurtulmak, kendi yaralarını sarıp gerçek aşka ulaşmak onlar için hiç kolay olmasa da bu iki yalnız kalp sonunda birbirleri için çarptığını fark edebilecek mi?

Yer: Zorlu PSM, DasDas Sahne

Tarih: 6 – 26 Nisan (Zorlu PSM), 22 Nisan (DasDas Sahne)

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: “Gabriel’in Düşü” Nisan Ayında da Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Prömiyerini 9 Kasım tarihinde 25. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan Gabriel’in Düşü, şubat ayında seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtı mücadelesine Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferinde ışık tutuyor.

Yönetmenliğini Ahmet Sami Özbudak’ın yaptığı tiyatronun oyuncu kadrosunda Ayşegül Tekin, Banu Çiçek, Batur Belirdi, Burak Tamdoğan, Çiçek Dilligil, Ersin Umut Güler ve Kerem Pilavcı yer alıyor.

Yer: Moda Sahnesi, Hann Sahne, Zorlu PSM, Alan Kadıköy

Tarih: 7 Nisan (Moda Sahnesi), 9 Nisan (Hann Sahne), 22 Nisan (Zorlu PSM), 26 Nisan (Alan Kadıköy)

Bilet: Tiyatrolar

Stand Up: Türkiye’nin İlk Stand Up Grubu “Çok da Fifi” İstanbul Seyircisi ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Aslı Akbay, Deniz Özturhan, Hande Yögen ve Meltem Parlak’tan oluşan Türkiye’nin ilk stand up grubu olma unvanına sahip olan “Çok da Fifi”, “Hayatla dalga geçmezsek çatlarız” diyen komedyenlerden oluşuyor. Bugüne kadar Adana’dan Berlin’e kadar 200’den fazla gösteriye çıkan ve çıktıkları tüm sahnelerde seyirciyi coşku ve kahkahaya boğan komedi dörtlüsü; gösterilerinde kişisel mizahın yanı sıra, kadın olmanın getirdiği ortak dertlerden de bahsederek özgün bir şov ortaya koyuyorlar. Bol bol güleceğiniz keyifli bir akşam geçirmek için biletinizi şimdiden almanızı öneriyoruz.

Yer: Motto Sahne

Tarih: 8 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası Bu Kez Genç Müzisyenler İçin Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Venezuela’da sosyal sorumluluk amacıyla kurulan Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası 8 Nisan’da konservatuvarlar ve güzel sanatlar liselerinin müzik bölümü öğrencilerine özel ücretsiz bir konser verecek. Konservatuvar ve güzel sanatlar lisesi öğrencilerine özel olarak düzenlenecek ücretsiz konser 8 Nisan Cuma saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. Konsere katılmak isteyen öğrenciler [email protected] e-posta adresinden rezervasyon yapabilecekler.

Yer: İş Kuleleri Salonu

Tarih: 8 Nisan 2022, 20:30

Müzikli Tiyatro: Selin Köseoğlu’nun Tek Kişilik Oyunu “Edith” Touché’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Ünlü Fransız sanatçı, “Edith Piaf”ın, nam-ı diğer “Kaldırım Serçesi”nin size anlatmak istediği bir hikâye var. “Kaldırım Serçesi”ni herkes tanıyor, peki Edith’le tanışmak nasıl olurdu?

“Edith’’ alışılagelmiş Kaldırım Serçesi figürünün dışında, seyircisine çok tanıdık gelen bir yabancı. Aşkları, kayıpları, hüzünleri ve şarkılarıyla günümüz dünyasına kolunun altında evini taşıyarak misafir gelmiş bir hikâye anlatıcısı. Selin Köseoğlu’nun yazıp yönettiği ve aynı zamanda “Edith’’ karakterine hayat verdiği tek kişilik müzikli oyunu, Piaf’ın meşhur şarkılarının Türkçe yorumları eşliğinde seyirci ile buluşuyor.

Edith karakteri ile seyirci karşısına çıkan Selin Köseoğlu’na, piyanoda Onur Avdan eşlik ediyor. Piaf’ın meşhur şarkılarının daha önce duymadığınız Türkçe versiyonları, Edith’in hikâyesinin önemli bir kısmını oluşturuyor.

Yer: Zorlu PSM Touché

Tarih: 27 Nisan

Bilet: Passo (Zorlu PSM)

Alışveriş Şenliği: TOG Bazar 26- 27 Nisan’da Divan Kuruçeşme’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Bu yıl 14.sü düzenlenecek olan TOG Bazar, 20 yıldır toplumsal fayda için çalışan Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk projelerini desteklemeyi ve gençliğin dünyayı iyileştiren projelerine dikkat çekmeyi hedefliyor. Yapı Kredi Crystal ana sponsorluğunda ve Otokoç Otomotiv’in desteğiyle 26-27 Nisan tarihlerinde Divan Kuruçeşme’de gerçekleşecek etkinliğe katılanlar yaptıkları alışverişlerle üniversiteli gençlere destek olma fırsatı da yakalıyor.

2005 yılından bu yana 8 farklı temada, 2.550 firmanın ve 30 bini aşkın ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen TOG Bazar’dan elde edilen gelir ile 41 bini aşkın üniversiteli genç eğitim alarak toplumsal fayda yaratan projelere imza attı. En son 2019 yılında 3.041 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen TOG Bazar etkinliği ile 1.619 Toplum Gönüllüsü gencin sosyal sorumluluk eğitimleri ve projeleri desteklendi.

14. TOG Bazar etkinliği, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 20. yılı dolayısıyla “Gönüllülükte 20. yıl ” temasıyla kapılarını ziyaretçilere açacak. 150 firmanın katılacağı TOG Bazar’da Birce Akalay, Siren Ertan, Ceyda Düvenci, Şebnem Çapa, İrem Yargıcı, Rahmi Koç, Ayşe Brav, Songül Toprak Özsan ve Dila Tahincioğlu gibi ünlü isimlerin markaları da yer alacak.

Etkinlik için Ümit Boyner, Ayşe Arman, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Irmak Köseoğlu, Seda Gazioğlu, Korhan Futacı, Derya Baykal, İbrahim Betil, Birce Akalay, Funda Arkas ve Cevher Özyavuz gibi iş, cemiyet ve sanat dünyasının önemli isimleri başarılı fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifinin karşısına geçerek gençlerin projelerini anlattı.

Türkiye’nin tüm illerindeki üniversitelerde öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelen Toplum Gönüllüsü gençler; her yıl çocuk haklarından kültür sanata, engelli farkındalığından sağlığa, hayvan haklarından sürdürülebilir yaşama kadar birçok temada projeler üreterek sosyal fayda yaratan çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu projeler sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarına katkı sunarak kişisel gelişimlerini de destekliyor. 2005’ten bu yana düzenlenen TOG Bazar etkinliğinden elde edilen gelir, gençlerin dünyayı iyileştiren sosyal sorumluluk projelerini ve eğitimlerini finanse ediyor.

Yer: Divan Kuruçeşme

Tarih: 26 – 27 Nisan

Detaylı bilgi: tog.org.tr

Konser: İpek Dinç Quintet, Zorlu Touché’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Caz müziğin Türkiye’deki en başarılı vokallerinden olan İpek Dinç, tenor saksafonda Yahya Dai, piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, basta Baran Say ve davulda Fırtına Kıral ile caz müzik tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Caz klasiklerinin yanında latin ve funk parçaların da programda yer aldığı keyifli seçkisiyle, İpek Dinç Quintet 8 Nisan Cuma akşamı touché’de!

Yer: Zorlu PSM Touché

Tarih: 8 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Grotesk Kara-Komedi, “Timsah Ateşi” Nisan Ayında da PSM’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nin en iyi oyunları arasında yer alan Timsah Ateşi; Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’i aynı sahne üzerinde buluşturuyor. Rejisörlüğünü Mehmet Ergen’in üstlendiği oyun, 1989 yılında Kuzey İrlanda’da geçen bir hikâyeye odaklanıyor. Sevgisiz bir ev, kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna (Hazar Ergüçlü) ile dindar ablası Alannah’ın (Funda Eryiğit) hikâyesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 8 – 9 – 19 Nisan 2022, 20:45

Bilet: Passo

Konser: Klasik Müzik ve Cazı, Elektronik Müzik ile Birleştiren Parra For Cuva %100 Studio Sahnesinde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Günümüz elektronik müzik dünyasında kendine has kompozisyonları ile dikkat çeken Parra for Cuva, 9 Nisan Cumartesi akşamı özlediği İstanbul seyircisi ile buluşmak için gün sayıyor.

House müzik elementlerini, caz ve klasik müziğin piyano kompozisyonları ile birleştiren Parra for Cuva, kendine has müziği ile şimdiden elektronik müzik dünyasında özel bir yer edinmiş durumda. Müziğinde piyanonun dışında; kalimba, davul, çan ve akordeon gibi enstrümanlara da yer veren Parra for Cuva, sizlere unutulmaz bir müzikal deneyim yaşatmayı vadediyor.

Yer: Zorlu PSM %100 Studio

Tarih: 9 Nisan 2022, 21:30

Bilet: Passo

Tiyatro: “Sesin Resmi” Tiyatroseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Kieran Hurley’nin kaleme aldığı ve yönetmenliğini Mert Öner’in yaptığı oyun Esra Bezen Bilgin ve Yağız Can Konyalı’nın performansları ile sahneye taşınıyor. Yazmaya olan inancını kaybetmiş oyun yazarı bir kadın ve
hayatın şiddetinden kendini resim çizerek korumaya çalışan genç bir erkek, şehrin tepelerinde bir yerde karşılaşır. Aralarında kurulan bağ ve yaşananlar ikisinin de yaşama olan bakışını değiştirir. Başkasının sesi olmak, başkasının hikayesini anlatmak sizi hikâyenin sahibi yapar mı?

Yer: Oyun Atölyesi

Tarih: 9 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Oyun Atölyesi

Tiyatro: “Şehirde Kimse Yokken” Nisan Ayında da Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Zorlu PSM son derece özel bir oyunla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. PSM’in kendi prodüksiyonu olma unvanını taşıyan ilk tiyatro oyunu “Şehirde Kimse Yokken” 14 Şubat’ta prömiyerini yaparak izleyici ile buluşmuştu. Türk edebiyatının çağdaş yazarlarından Ahmet Sami Özbudak’ın birbiriyle paralel iki öyküyü kaleme aldığı ve simgesel anlatılarla hikâyesini zenginleştirdiği “Şehirde Kimse Yokken”, ödüllü oyunların yönetmeni Lerzan Pamir’in yönetimi ile izleyici karşısına çıkıyor.

Oyuncu kadrosunda Elçin Sangu, Metin Coşkun, Elif Ürse, Kerem Arslanoğlu ve Ersin Arıcı gibi isimleri buluşturan oyun, Anadolu’nun kırsalından kopup yolu İstanbul’a düşen Rukiye’nin bir berber dükkanına sığınmasıyla başlayan hikayesini konu ediniyor. Kadınlık, erkeklik üzerine de pek çok tartışmayı içinde barındıran “Şehirde Kimse Yokken” sıra dışı karakterleri ve sürprizlerle dolu olay örgüsü, gerilim ve yer yer mizah ögeleriyle bezeli mistik bir anlatıyla sahneleniyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 5 – 28 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Oğuz Atay’ın Öyküsünden Uyarlanan “Demiryolu Hikâyecileri” Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Oğuz Atay’ın öykülerini içeren “Korkuyu Beklerken”de yer alan, “Demiryolu Hikâyecileri”, “Unutulan” ve “Beyaz Mantolu Adam” hikâyeleri, Yiğit Sertdemir tarafından sahneye uyarlandı. Terk edilmiş bir demiryolu istasyonunda, seyyar hikâye satıcılığı yapan üç kişinin hikâyeleri geriye kalan son kişi tarafından seyirciye aktarılıyor. “Unutulan” ve “Beyaz Mantolu Adam” hikâyeleri ise, kalan son kişinin hikâyesine eşlik ediyor.

Oğuz Atay’ın; edebi dehası ve kullandığı dildeki ironi ögeleri ışığında okuyucu ile kurduğu ilişki, sahne üzerinde de korunarak aynı plot üzerinden seyirciye aktarılan bir yolculuğa dönüşüyor.

Yer: Kumbaracı50

Tarih: 9 – 23 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Tiyatrolar

Konser: Daddy-E ve Dear Darling ile 2000’lere Geri Dönüş

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Son yıllarda popüler hale gelmeye başlayan nostalji partileri, sizlere keyifli bir akşam yaşatırken bir yandan da kısa süreliğine de olsa zaman yolculuğunu mümkün kılıyor. Daddy-E ve Darling Dear, sizi yakın bir geçmişe götürmek için 9 Nisan Cumartesi akşamı Blind sahnesinde. 2000’lerin klasik haline gelen şarkıları ile eğlenmek için şimdiden biletinizi alın.

Yer: Blind

Tarih: 9 Nisan 2022, 22:30

Bilet: Passo

Tiyatro: “Medea’ya Göre Ahlak” İlk Kez Seyirciyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Athena Farrokhzad’ın kaleme aldığı, Yeşim Özsoy’un yönettiği, Şenay Gürler ve Özgün Çoban’ın başrolleri paylaştığı “Medea’ya Göre Ahlak”, 9 Nisan Cumartesi akşamı prömiyerini yapıyor. İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı “Medea’ya Göre Ahlak”, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açıyor. Yazar oyununu şöyle anlatıyor: “Bir kadın, bir anne ve bir mülteci olarak, bu bakışla “Medea”yı anlamaya çalıştım”. İnsanlığın en eski tartışmalarından “Ahlak” kavramının bir karakter olarak seyirci karşısına çıkaran oyun, izleyenleri cevap aramaya değil daha çok soru sormaya davet ediyor.

Yer: DasDas, BAU Pera Sahne ve Oyun Atölyesi

Tarih: 15 Nisan 2022 (DasDas), 20 Nisan 2022 (BAU Pera Sahne), 21 Nisan 2022 (Oyun Atölyesi)

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Bir “Anne”nin Modern Eril Aile Yapılanmasında Kayboluşu Sahneye Taşınıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Fransız yazar Floran Zeller tarafından kaleme alınan bu oyun, yazarın, “Baba”, “Oğul” ve “Anne” olarak yazdığı bir seriden oluşuyor. Oyun, birbirini tekrar eden sahnelerle bir “anne”nin modern eril aile yapılanmasında kayboluşunu, hayatının elinden kayıp gidişini ve bunu fark etmenin yarattığı psikolojik gerilimi tüm çıplaklığıyla aktarıyor.

Oscar ödüllü yazarın izleyenlere hayati perspektifler katabileceği bu çarpıcı metni, bir annenin bu savaşta verdiği irili ufaklı her mücadeleyi zekice ve sürükleyici merak unsurlarıyla işlemeyi başarıyor. Bu başarıyla yazar ve yazdığı bu seri, tüm dünyada sinema ve tiyatrolarda büyük yankı bulmaya da devam ediyor. Tiyatro iN’in yapımcılığını üstlendiği, tüm provalarını Studio iN ve Moda Sahnesi çatısı altında gerçekleştiği oyun Nisan ayında da tiyatroseverler ile buluşmaya devam edecek.

Yer: Fişekhane, Zorlu PSM

Tarih: 9 Nisan (Fişekhane), 27 Nisan (Zorlu PSM)

Bilet: Tiyatrolar

Konser: SMA Hastası Pera’ya Destek Olmak İçin Küçükçiftlik Park “Pera Fest”te Buluşuyoruz

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

SMA farkındalığı oluşturmak ve ilacının etkili olabilmesi için çok az zamanı kalan SMA hastası minik Pera’nın kampanyasına destek olmak için Pera Fest düzenleniyor. 10 Nisan’da Küçükçiftlik Park’ta yapılacak olan Pera Fest’te birbirinden önemli isim konserleri ile sahnede olacak. Festivalin sunuculuğunu Pelin Batu üstlenirken; Hayko Cepkin, Nejat Yavaşoğulları, Cahit Berkay, İlyas Yalçıntaş, Gökhan Tepe, Burcu Tatlıses, Tuna Kiremitçi, Cem Özkan, Gökcan Sanlıman, Acil Servis ve Sahte Rakı sahne performanlarıyla sahne alacak. Konserin yanı sıra, kermes, yeme-içme imkanları ve çocuk etkinlikleri ile festivalde yer alacak.

Not: Pera Fest’in amacı, 20 aylık SMA hastası Pera’ya destek olmak. Pera’ya, 16 Temmuz 2021 tarihinde SMA tip2 tanısı konuldu ve tedavisi için gerekli olan Zolgensma ilacı için Dubai’de yer alan çocuk hastanesinden 1.822.259,93 USD’lik teklif alındı. Bu ilacın etkili olması için 2 yaşından ve 13 kg’dan önce alınması gerekiyor ve Pera şu an 20 aylık / 11,5 kg. Kampanya şu anda %36’ya ulaştı ve bu konserle birlikte Pera Dubai’ye uğurlanabilecek. Bu festivalde bilet ve satışı yapılacak her ürünün geliri Pera’ya bağışlanacaktır.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 10 Nisan, 13:30-23:30

Bilet: Biletino

Gösteri: İstanbul’da Buenos Aires Rüzgârı, “Tango Bardo”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Aşkın ve tutkunun dansı tangonun ana vatanı Arjantin, müzik ve dans ile İstanbul’a taşınıyor. Dünyanın en büyük Tango festivallerinden biri olan tanGO TO İstanbul’un 14. Edisyonu kapsamında İstanbul’da gelecek olan Tango Bardo, Atatürk Kültür Merkezi sahnesinde unutulmaz bir performansa imza atmaya hazırlanıyor. Dünyanın dört bir yanında sahne alan Tango Bardo, yetenekli müzisyenler ve tutkulu dansçılar eşliğinde ilk defa Türkiye’de sahne alacak. Bu özel etkinliği kaçırmayın.

Yer: Atatürk Kültür Merkezi (AKM)

Tarih: 10 Nisan 2022, 20:00

Bilet: Passo

Atölye: Sanat, Resim ve Müzik, Masterpiece Galata’da Bir Araya Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Masterpiece etkinlikleri, meraklıları ile buluşmaya devam ediyor.

Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablolar ve heykeller yapabilirsiniz. Daha önce resim ya da heykel geçmişinizin olmasına da gerek yok. Hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim ya da heykel kursu değil, sanat ile geçireceğiniz dolu dolu bir keyif seansı. Alanında uzman sanatçıların yönlendirmeleriyle ile seçmiş olduğunuz eseri tamamlayacak ve etkinlik sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir yağlıboya tablosuna ya da gururla bakıp biblo olarak kullanabileceğiniz bir heykele sahip olacaksınız.

Editör Önerisi: İçinize huzur verecek ve resim tekniğinizi konuşturabileceğiniz bir atölye ile karşınızdayız. “Geceye Karşı” için şimdiden yerinizi ayırtın.

*Etkinliğe ilişkin gerekli tüm malzemeler Masterpiece Galata tarafından karşılanmaktadır.

Yer: Masterpiece Galata

Tarih: 1 – 30 Nisan

Bilet: Biletix

Fasıllı Tiyatro: “Sonbahara Son Güller” Tiyatroseverler ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Özen Yula’nın yazıp yönettiği ve yapımcılığını Tuba Ünsal’ın üstlendiği “Sonbahara Son Güller”, seyircilerini zamanda kısa bir yolculuğa çıkartarak yakın bir geçmiş diyebileceğimiz; 11 Eylül 1980 gecesine götürüyor ve Gaziantep’te bir geceyi yeniden yaşatıyor. Antep’in Ferah Saz’ının yemekleri, şarkıları ve hikayesi ile sizleri bambaşka bir deneyime çağıran oyun, Hep Yeni Kal ve KüçükÇiftlik Park’ın katkılarıyla sahneleniyor.

Antep’in Ferah Saz’ında sıradan bir sonbahar gecesi… Patron Hamdi ile komi Asım gelecek müşterilerin, sırası karışan kadınların derdinde. Yüreği yangın yeri Seniha’nın. Sevdiği oğlanın çatışmada öldüğü haberini almış. Fitnat, sevdiği Sinemacı Osman’ın elinde gülleriyle gelmesini bekliyor. Lebibe sahne sırasını koruma derdinde. Cemile ise hırsının doruklarında. Kafası her daim iyi Assolist Feyruz meydanda yok daha. Beklenmedik misafirler bütün gecenin akışını alt üst ederler. Ama en beklenmedik olanı da o gece gelecektir.

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 11 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser:Yalın ve Bigband Orkestra’dan “Unutulmaz Şarkılar” Konseri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

“Zalim”, “Sonsuz Ol”, “Her Şey Sensin” ve “Keşke” gibi şarkılarıyla Türkiye’nin en romantik seslerinden biri olan Yalın, farklı bir proje ile sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. 27 kişilik Bigband Orkestra ile sanat hayatını etkileyen, kendisine ilham olan ve hepimizin hayatlarında iz bırakan şarkılar ile sahneye çıkacak olan Yalın 11 Nisan akşamı Zorlu PSM’de. Uzun yıllar boyunca hafızalarınızda yer edecek bu konserleri kaçırmayın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 11 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Sezonun En Beğenilen Oyunlarından “Escobar: Funeral” Nisan Ayı Boyunca Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

“Narcos” dizisiyle birlikte tüm dünyada tanınan bir figür haline gelen Escobar, Osman Kaan Girit’in kaleme aldığı bir oyunla bu defa tiyatro sahnesinde karşımıza çıkıyor. Kendi arafında son bir savaşa hazırlanan Pablo Escobar’ın nefesinizi kesecek hikayesine tanık olun. Bu sezonun en beğenilen oyunlarından biri olarak dikkat çeken “Escobar: Funeral” için biletlerinizi şimdiden ayırtmanızda fayda var.

Yer: Cevahir Sahnesi, Duru Ataşehir

Tarih: 13 – 29 Nisan (Cevahir Sahnesi), 17 Nisan (Duru Ataşehir)

Bilet: Tiyatrolar

Konser: Şevval Sam ile Sadece Alaturka

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Okan Bayülgen’in İstanbul’un eğlence dünyasına kazandırdığı Dada Salon Kabarett, oldukça özel bir ismi sahnesinde ağırlıyor. Müzik ve gastronomiyi birleştirecek bu etkinlikte Şevval Sam “Sadece Alaturka” diyecek ve Dada Salon Kabarett tarafından hazırlanan özel menü midenize olduğu kadar ruhunuza da hitap edecek.

Menünün detayları için tıklayın.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 13 Nisan 2022, 21:30

Bilet: Passo

Konser: Piyanonun Kanatları Altında BIFO ve Ufuk & Bahar Dördüncü Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Borusan Filarmoni Orkestrası, sezonun sonlarına doğru yaklaşırken son derece özel bir program ile klasik müzik tutkunlarını selamlıyor. Gergely Madaras yönetiminde sahneye çıkacak olan Borusan Filarmoni Orkestrası’na soloistler olarak Ufuk ve Bahar Dördüncü piyano ikilisi eşlik edecek.

Konserin programı ise şu şekilde:

ADAMS Grand Pianola Music

MUSSORGSKY/ RAVEL Bir Sergiden Tablolar

Not: Konser öncesi saat 19:00’da başlayacak olan ve bu sezonun bir klasiği haline gelen Aydın Büke ve Serhan Bali ile söyleşi etkinliğini kaçırmayın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 14 Nisan 2022, 20:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Metin Akpınar ve Mert Fırat’tan “Deli Bayramı”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Türk tiyatrosunun en önemli yazarlarından Turgut Özakman’ın 1987 yılında kaleme aldığı “Deliler” oyunu bu sezon DasDas Sahne’de izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Günümüze uyarlanan oyun 1980’lere göz kırparken komedinin gücü açığa çıkıyor. Bu sezonun kaçırılmaması gereken oyunlarından olan Deli Bayramı, bu ay Zorlu PSM sahnesinde de tiyatroseverler ile buluşacak. Şimdiden biletlerinizi almanızda fayda var.

Öyle ya ne diyordu Deliler?
“Kimi turşu kurar kimi fabrika
Ama biz deliyiz, hayal kurarız.”

Yer: Zorlu PSM, DasDas Sahne

Tarih: 8 Nisan (Zorlu PSM), 17 – 24 Nisan (DasDas Sahne)

Bilet: Passo (Zorlu PSM), Mobilet (DasDas Sahne)

Konser: Kenan Doğulu, Zorlu PSM Sahnesinde Sevenleri ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Türkiye’deki müzik dünyasının en üretken ve sevilen isimlerinden olan Kenan Doğulu, 9 Nisan akşamı sevenleriyle buluşmak üzere Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde.

“Aşk ile Yap”, “Baş Harfi Ben”, “Tutamıyorum Zamanı” gibi zamana meydan okuyan ve zaman içerisinde birer klasiğe dönüşen şarkılarını seslendirecek olan Kenan Doğulu, sevenlerine romantik ve unutamayacakları bir akşam vadediyor. Bu keyifli akşamın bir parçası olmak için siz de şimdiden yerinizi ayırtın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 9 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Müzikal: Uğur Aslan ile “Bir Arabesk Müzikali – Afara” Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Arabesk kültürünün yaygınlaştığı ve hayatımızın bir parçası haline geldiği 80’li yıllardan günümüze uzanan bir yolculuk, bir müzikal… Afara.

Başrolünde ekranlardan aşina olduğumuz başarılı oyuncu Uğur Aslan’ın yer aldığı ve bir döneme damgasını vurmuş arabesk şarkıları kendi hayat hikayesi süzgecinden geçirerek icra ettiği gösteri, 10 Nisan akşamı Zorlu PSM’de sizlerle. Şirin Aktemur’un yazıp yönettiği “Afara-Bir Arabesk Müzikali”, size adeta bir zaman yolculuğu deneyimi yaşatacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 10 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Nazım Hikmet’in Annesi Celile Hanım’ın Hayatı İzleyiciler ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Nazım Hikmet’in annesi, Yahya Kemal’in sevgilisi Celile Hanım’ın hayatı, ilk kez tiyatro sahnesine aktarılıyor.

Kadıköy Halk Tiyatrosu’nun elinden çıkan Celile (Nazım Hikmet’in Annesi) oyunu her gösteriminin ardından seyirciler tarafından ayakta alkışlanıyor. Türkiye turnesi kapsamında birçok ili dolaşan ekip, seyircileriyle ülkenin dört bir yanında buluşmayı hedefliyor.

“Saray soylusu olarak başlayan, Galata Köprüsü’nde açlık grevine uzanan; şaşalı olduğu kadar, mücadele dolu bir hayat… Osmanlı’nın son yıllarında yasak aşkı, Cumhuriyet’in ilk yıllarında oğlunun yaşamı ve özgürlüğü için verdiği mücadele ile konuşulan güçlü ve cesur bir kadın…

Resimlerini insanlara verirken; “Bunu yatak odasına değil salona asın lütfen” diye tembih eden, Osmanlı’nın ilk kadın nü ressamı…”

Yer: Şişli Tiyatrosu, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Sahne Cumhuriyet

Tarih: 15 Nisan (Şişli Tiyatrosu), 16 Nisan (Kadıköy Halk Eğitim Merkezi), 17 Nisan (Kozyatağı Kültür Merkezi), 21 Nisan (Sahne Cumhuriyet)

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Bir Aziz Nesin Klasiği “Tut Elimden Rovni” Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Tiyatro Keyfi tarafından sahneye aktarılan ve sezonun en yeni oyunlarından bir tanesi olan “Tut Elimden Rovni”, bir Aziz Nesin klasiği olarak bu ay da sizlerle buluşuyor.

En yakınındakini çoğu kez net değerlendiremez insan. Objelerin göze yaklaştıkça netliğini kaybetmesi gibi, değerini göremediğiniz en yakınınızdaki kişi, aslında size en çok değeri de verendir ve hayat yolculuğunuzda size en çok gerekendir. Kıymetini bilmezseniz, elinizden kayıp gider. Sonsuza dek.

Yer: Tatavla Sahnesi, Caddebostan Kültür Merkezi

Tarih: 15 Nisan (Tatavla Sahnesi) 19 Nisan (Caddebostan Kültür Merkezi), 29 Nisan (Caddebostan Kültür Merkezi)

Bilet: Tiyatrolar, Passo (CKM)

Etkinlik: Live to Bloom Wellness İyi Yaşam Tutkunlarıyla Buluşmaya Hazırlanıyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

5 gün boyunca devam edecek bu özel etkinlikte Kanyon Etkinlik Alanı ve G Katında yer alacak Mind&Body Room alanında toplam 25 farklı seans gerçekleşecek. Yoga, hamak yogası, ses banyosu, meditasyon, astroloji, Feng Shui, kişisel gelişim, bütünsel sağlık ve fonksiyonel beslenme ile sürdürülebilirlik gibi konularda pek çok seans ve deneyim eş zamanlı gerçekleşecek. Festivalde ayrıca iyi yaşam markalarının da stant alanları yer alacak.

Yer: Kanyon AVM

Tarih: 15 – 19 Nisan 2022

Stand- Up: “Abur Cubur Show” Cevahir Sahnesinde Güldürmeye Geliyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

‘Turneye giderken nerede oynuyoruz?’dan ‘Önce nerede ne yiyoruz?’ sorusunun temsilcileri Rüştü Onur Atilla ve Doğan Akdoğan yıllardır süren hoş sohbetlerini bu sefer sahneye taşıyorlar. Rastgele seçecekleri “Gecenin Konuğu” olman için sizleri karşılarında görmek ve beraber gülmek isterler abur cubur kişileri. Uzaktan bakıldığında bildik bir “Talk Show” olarak görünen bu etkinlik yakından bakınca samimi bir muhabbet ortamına dönüşüyor. Sohbetin yanında şarkılar, yarışmalar, doğaçlama oyunlar ve meydan okumalar da bilete dahil.

Yer: Cevahir Sahne

Tarih: 15 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Festival: Live From Istanbul Fest, İstanbul Kongre Merkezi’nde Müzikseverler ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Türkiye’nin en yeni ve başarılı YouTube konser kanalı “Live From İstanbul” ilk festivali olan “Live From İstanbul Fest” ile farklı isimleri aynı sahne üzerinde buluşturarak müzikseverlere nefes kesici bir deneyim sunuyor.

Türkiye’de rock müziğin önde gelen isimleri Sena Şener, Gripin ve Teoman, “Live From İstanbul Fest” kapsamında, 16 Nisan 2022 Cumartesi akşamı İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Oditoryumu sahnesinde sizlerle. Tek günlük festival tadındaki konser için şimdiden biletinizi alın!

Konserin programı ise şu şekilde:

18.00 Kapı Açılış
19.30 Sena Şener
20.30 Gripin
21.30 Teoman

Yer: İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Odiyoryumu

Tarih:16 Nisan 2022, 18:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Molière’in Sevilen Komedisi “Cimri” Tiyatroseverler ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Semaver Kumpanya tarafından 5 sezondur kapalı gişe oynayan oyun, Tansu Biçer’in yorumu ve Serkan Keskin’in çok konuşulan “Harpagon” performansıyla sizlerle buluşmaya devam ediyor.

17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Molière, ünlü oyunu Cimri’de, Paris’in zengin ve cimri burjuvalarından Harpagon’a ve ailesine odaklanır. Kızı Elise ve oğlu Cléante’yi varlıklı kişilerle evlendirerek servetine servet katmak isteyen Harpagon’u bazı sürprizler beklemektedir.

Yer: DasDas Sahne, Zorlu PSM

Tarih: 18 Nisan (DasDas Sahne), 27 Nisan (Zorlu PSM)

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Latife Tekin’in “Sevgili Arsız Ölüm” Romanı Sahneye Taşınıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Türkiye’de minör edebiyatın Sevim Burak ile birlikte en önemli isimlerinden biri olan Latife Tekin’in “Sevgili Arsız Ölüm” adlı romanı, Dirmit’in anlatısı ile sahneye taşınıyor. Oldukça sade bir sahneyi tek başına dolduran Nezaket Erden performası ile göz kamaştırıyor.

Yakın tarih Türkiyesi’nin ve Latife Tekin romanlarının önemli temalarından biri olan göç anlatısı, kendisine “Sevgili Arsız Ölüm” özelinde de yer buluyor. Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesi, Dirmit üzerinden seyirciye aktarıyor. Aile, yaşadıkları tek odalı evde şehir hayatına adapte olmaya çalışırken her birey farklı bir yol tutturuyor. Dirmit de güçlü merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor. Dirmit’i tehlikeli gördükleri şehir hayatından korumaya çalışan ailesi ona adet ve geleneklerin rehberliğinde türlü engeller koyuyorlar ama bunların hiçbirisi Dirmit’in pes etmesine engel değil.

Yer: Moda Sahnesi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Tarih: 17 Nisan (Moda Sahnesi), 20 Nisan (Nazım Hikmet Kültür Merkezi)

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Monica Bellucci Bir Kez Daha Türkiye’de, “Maria Callas: Mektuplar & Anılar”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Sinema dünyasının en ikonik isimlerinden biri olan Monica Bellucci, Aralık 2021’den sonra ikinci kez Türkiye’de!

Dünyaca ünlü yıldız Monica Bellucci, Tom Volf’un yazıp yönettiği Maria Callas’ın hayatına dair bilinmeyen detayların ve ilginç hikayelerin yer aldığı tek kişilik tiyatrosuyla ikinci kez Türkiye’de hayranları ile buluşmak için gün sayıyor.

Sinema kariyerindeki başarısını birkaç defa seçildiği “dünyanın en güzel kadını” unvanıyla taçlandıran Monica Bellucci, uluslararası sinemanın en ünlü yüzlerinden biri haline geldi. Bu muhteşem kariyerin devamında ise yeni projesi olan “Lettres et Mémoires by Maria Callas” okumalarını sahneliyor.

Sesine dünyaları sığdıran ve opera seyircisi tarafından “La Divina” ismine layık görülen Maria Callas’ın New York’taki mütevazı çocukluğundan Atina’daki savaş yıllarına, operadaki ihtiyatlı duruşundan skandallar ve kişisel sorunlarla gölgelenmiş bir kariyere… 20. yüzyılın en büyük sesinin en derin ve dokunaklı hikayesi, Monica Bellucci’nin anlatımıyla sahnede izleyiciler ile buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 21 – 22 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Mozart ile Salieri’nin Çekişmeli Hikâyesi “Amadeus”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Rejisörlüğünü usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği ve başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı, sahne önünde ve arkasında toplam 55 kişiden oluşan dev ekibiyle sezonun en çok ses getiren prodüksiyonlarından birisi olan Amadeus, Nisan ayı boyunca da seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Tüm zamanların en büyük bestecilerinden biri olan Mozart, gündelik yaşamında sıradışı karakter olarak yaşamdan hayli kopuk bir hayat tarzı sürdürmektedir. Yaşamı ile müziği zıt kutuplarda ilerleyen Mozart, yeteneğini sergilemek için gerçek üstü hareketlerde bulunur. Adeta bir “tutunamayan” profili çizen Mozart, bu sağlıksız yaşamı yüzünden Salieri’yi endişelendirmektedir. Mozart’a göre çok daha disiplinli ve müzik konusunda hırslı olan Salieri, müziğin tanrısı kadar başarılı olamamaktadır. Bu düşünceler zamanla farklı bir ilişki kurmalarına neden olur.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 17 – 23 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Tiyatrolar

Stand Up: Bar Psikoloğu 21 Nisan’da Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Daha önce hiç bir psikoloji talk show’unda bulundunuz mu? Gerçek ve girişimci bir psikoloğun psikoloji-psikoterapi klişelerini konu aldığı bir psikoloji talk show’u “Bar Psikoloğu”, sizlerle.

İlk perdede sıklıkla sorulan ve merak edilen konuları tiyatral, keyifli ve bar muhabbeti tadında yalın bir dille anlatan Bar Psikoloğu, ikinci perdede seyircilerden gelen sorulara bilimsel bulgular aracılığıyla ve kendi süzgecinden geçirdikten sonra cevaplar vererek interaktif bir muhabbet ortamı sunuyor.

5 yıldır 43 şehirde sürekli bir turne halinde olan Bar Psikoloğu “Madem bize gelmiyorsunuz, ben size gelirim” düşüncesiyle başlattığı, dünyada ilk kez gerçekleştirilen ve bir sosyal girişimcilik olarak değerlendirilebilecek bu “psikogösteri” format aracılığıyla, ülkemizde ruh sağlığı ile ilgili yanlış ve eksik bilinenleri anlatarak “önleyici ve koruyucu psikoloji” alanına katkı sunmayı hedefliyor.

Yer: Zorlu PSM Touché

Tarih: 21 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Passo

Söyleşi: 22 Nisan Dünya Günü’ne Özel Program

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

SALT, 22 Nisan Dünya Günü’nde saksı bitkileriyle çevrili, sıkıştırılmış toprak zeminden oluşan Kış Bahçesi’nde bitki meraklılarına özel bir program düzenliyor. Program kapsamında Ecem Ömeroğlu ile bir söyleşi ve bitki takası gerçekleştirilecek.

SALT’ın 22 Nisan Dünya Günü programında katılımcılar SALT Beyoğlu’nun dördüncü katında yer alan Kış Bahçesi’nin bahar bakımı ve yaza hazırlık sürecine dâhil olacaklar. Kış Bahçesi’nin bakımını üstlenen Ecem Ömeroğlu, bitki yetiştiriciliği üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Ömeroğlu, bitkilerle ilişkimizi çeşitli metinler ve anlatılar üzerinden katılımcılarla birlikte tartışmaya açacak. Söyleşiden sonra Kış Bahçesi’ndeki farklı bitkilerin temizlik ve bakım süreçlerini uygulamalı olarak anlatacak. Bahar temizliği esnasında hazırlanan bitki çelikleri takasa açılarak, katılımcıların getirdiği süs bitkilerinin değiş tokuşu yapılabilecek. Katılımcılar, takas etkinliği için hastalık ve böcek sorunları olmayan, kolay taşınabilir boyda ve önceden köklendirilmiş bitkileri, küçük saksılarda toprağa ekili veya yeni kesilmiş olarak yanlarında getirebilir.

Yer: SALT Beyoğlu, Kış Bahçesi

Tarih: 22 Nisan 2022, 16:00

Detaylı bilgi: saltonline.org

Tiyatro: “Kurt Adam” Nisan Ayında da Tiyatro Severlerle Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

İzleyenleri gerçek ve soyut dünya kargaşasına sürükleyen, ustaca işlenen metni ve güçlü oyuncu kadrosuyla tiyatro severlerden tam not alan “Kurt Adam Uykudan Sonra” oyunu Tatavla Sahne’de yeniden sahneleniyor. Teatro Rudius’tan Kosta Kortidis’in usta kaleminden çıkan hikâye İzleyiciyi “Gerçek dünya bir sorgu odası mı, yoksa aşık bir çiftin sıradan hayatı mı? Kanıtlanamayan bir cinayet soyut dünyaya mı aittir, yoksa tüm gerçekliğini korumaya devam eder mi? Peki ya bir Kurt Adam mı, yoksa bir kadın mı daha güçlüdür?” gibi birçok ikilemin arasında bırakıyor.

Yer: Cevahir Sahne

Tarih: 24 Nisan 2022, 20:30

Bilet: Biletinial

Stand Up:Kaan Sekban “Saçmalar”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Plaza hayatından cast ajanslarına dünyanın en saçma yolculuğuna hazır mısınız?

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk şovları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla bir gösteri sunuyor.

Yer: DasDas Sahne, Zorlu PSM

Tarih: 21 Nisan (DasDas Sahne), 25 Nisan (Zorlu PSM)

Bilet: Mobilet (DasDas Sahne), Passo (Zorlu PSM)

Tiyatro: Erdal Beşikçioğlu “Acting” ile Tiyatroseverler ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Kadrosunda Erdal Beçikçioğlu, Fatih Sönmez ve Ahmet Melih Yılmaz gibi isimleri barındıran “Acting”, 29 Nisan’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde İstanbullu seyirciler ile buluşuyor.

İnsanoğlunun doğduğundan bu yana tek varlık sebebi, çıkmazı… Kültürel yoksunlukta çürüyen bir toplumda varoluşunuza bir sebep ararken, hapishaneye düşseniz ve oradaki bir mahkuma, hayatınızı adadığınız tiyatro sanatı üzerinden oyunculuk çalıştırsanız? Bu yoksunlukta böylesi bir çaba sizin umutlarınızı yeşertir miydi? Yoksa bu batak dünyada oyunculuğun tanımının ün ve şöhretle sınırlı olduğu gerçeğiyle yüzleşip, tüm o vizyonunuzun, bilginiz dağarcığında kendi darağacınızı kurduğunu görüp derin bir yalnızlık duygusuyla mı boğulurdunuz

Dolandırıcı Gepetto, dilsiz Horace ve oyuncu-yönetmen Robert’in, hayatta da aranan bu dipsiz soruya birlikte balıklama dalışlarının hikayesi. Olmak ya da olamamak…

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Tarih: 29 Nisan 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Duayen Piyanist Gülsin Onay, Cumartesi Sabah Konserleri Kapsamında Pera Palace Hotel’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Türkiye’nin en başarılı piyanistlerinden olan ve dünyanın her köşesinde verdiği konserlerle adından sıkça söz ettiren duayen piyanist ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, J.S. Bach, L. van Beethoven ve “ruh ikizi” olarak nitelendirdiği F. Chopin eserlerinden oluşan bir program ile sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Mükemmel tekniği ve eserlere kattığı duygu yoğunluğu ile izleyenleri her seferinde kendine hayran bırakan Gülsin Onay, bu defa Pera Palace Hotel’in tarihi balo salonunda müzikseverlere unutulmaz bir konser verecek.

*Öğrenci biletleri, etkinlik günü öğrenci kimlik belgesi ibraz edilerek mekân girişinden temin edilebilir.

Yer: Pera Palace Hotel, Tarihi Balo Salonu

Tarih: 30 Nisan 2022, 11:00

Bilet: Passo

Şimdiden Programınıza Ekleyebileceğiniz Bazı Etkinlikler

Contemporary Istanbul – CI Bloom Fuar Günleri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Contemporary Istanbul, 12 – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştireceği CI Bloom sanat fuarında Türkiye’deki çağdaş sanat galerilerini bir araya getirecek. Tersane Istanbul’da gerçekleşecek ve 23 çağdaş sanat galerinin yer alacağı fuarda, İstanbul’dan yükselen dinamik çağdaş sanat ortamını öne çıkarmak için dünyanın dört bir yanından galeriler bir araya gelecek. Fuara girişler ise bilet ile olacak.

Yer: Tersane Istanbul

Tarih: 12 – 15 Mayıs 2022

Bilet: Mobilet

İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali, 6 – 24 Haziran tarihleri arasında 50. kez müzikseverlerle buluşacak.

50. İstanbul Müzik Festivali, “İstanbul” temasıyla üç hafta boyunca 12 farklı mekânda Türkiye ve yurtdışından 65’in üzerinde solist, topluluk ve orkestrayı ağırlayacak. İstanbul Müzik Festivali, şef ve besteci Tan Dun ile şef ve piyanist Thomas Adès’e verdiği eser siparişlerinin Türkiye prömiyerlerine ev sahipliği yapacak. Deutches Symphonie Orchester Berlin, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası gibi önemli topluluklar ve Anna Prohaska, Gautier Capuçon, Alice Sara Ott gibi yıldız solistler de festivalin konukları arasında yer alacak.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) uzun yıllar sonra ilk defa 50. yılında yeniden festival mekânları arasında yer alacak. İstanbul Müzik Festivali kapsamında hafta sonları İstanbul’un farklı park ve mekânlarında ücretsiz hafta sonu konserlerinin yanı sıra İKSV Alt Kat işbirliğiyle gerçekleştirilen Müzikli Bir Hafta Sonu etkinlikleri ile çocuklara ve gençlere yönelik atölyeler de düzenlenecek. Farklı disiplinlerden isimlerin katıldığı, festivalin klasikleşen Konsere Doğru Konuşmaları bu yıl da devam edecek.

Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında, her konser için belirli sayıda öğrenci bileti ise 10 TL’den satışa çıkacak. Konservatuvarların müzik ve şan bölümü öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Müzik Festivali konserlerini ücretsiz olarak izleyebilecek.

Tarih: 6 – 24 Haziran 2022

Bilet: Passo

65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın Birincisi Måneskin 23 Temmuz’da Türkiye’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Müzikal yolculuklarına 2015 yılında Roma sokaklarında sokakta çalarak başlayan baş vokalist Damiano David, bassist Victoria De Angelis, gitarist Thomas Raggi ve baterist Ethan Torchio’dan oluşan; 65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın “Zitti E Buoni” adlı şarkısıyla birinciliği elde eden İtalyan rock müzik grubu Måneskin, Rock’n’Roll’u adeta yeniden dirilttiği şarkıları ve benzersiz sahne şovlarıyla 23 Temmuz’da İstanbul’da konser verecek. MTV EMA 2021’de “En İyi Rock” ödülüne layık görülen ve Amerikan Müzik Ödülleri 2021 için “Beggin” şarkısıyla “Favori Trend Şarkı” olarak aday gösterilen ve Global Citizen Live 2021’de Doja Cat ve Ed Sheeran ile birlikte Paris’te headliner olan Måneskin, Rotterdam’daki 71. Sanremo Müzik Festivali’ni de kazanarak kanıtladığı başarısının ardından Coachella, Rock in Rio, Rock Am Ring, Reading & Leeds ve Lollapalooza gibi festivallerin de dahil olduğu dünya turnesi kapsamında Türkiye’de KüçükÇiftlik Park’ta sevenleri ile buluşacak. Heyecanla beklediğimiz konser için siz de yerinizi şimdiden ayırın!

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 23 Temmuz 2022, 17:00

Bilet: Passo

Jack Savoretti 30 Kasım’da İlk Kez Türkiye’ye Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

“Grey’s Anatomy” dizisine “Wonder” şarkısıyla damgasını vuran ve Türkiye’de önemli bir hayran kitlesi bulunan İngiliz akustik şarkıcı ve söz yazarı Jack Savoretti, “Europiana Encore” albümünün dünya turnesi kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak. “Europiana Encore” albümünden, Pino Donaggio ve Vito Pallavicini’nin 1965 yıllarındaki İtalyan klasikleri “Io che non vivo senza te” şarkısını 1966 yılında Dusty Springfield’in “You Don’t Have To Say You Love Me” olarak İngilizce söyleyip küresel çapta yakaladığı başarısının ardından İngilizce ve İtalyanca olarak aynı anda seslendirdiği “You Don’t Have To Say You Love Me/ Io che non vivo senza te (Medley)” şarkısını ilk kez Zoe Ball’un Radio 2’deki Breakfast Show programında tanıtan Jack Savoretti, 30 Kasım 2022 Çarşamba günü Volkswagen Arena’da hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 30 Kasım 2022

Bilet: Passo

Yepyeni Bir Festival deneyimine Hazır mısınız?

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Şehrin yeni, genç ve modern hip hop festivali ‘Trapped’, temelinde barındırdığı müziğin sınırları zorlayan, dinamik ve sarsıcı ruhunu yansıtacağı festivaller serisinin ilkinde hip-hop müziğin birbirinden güçlü isimlerini Küçük Çiftlik Park’ta ağırlayacak. Tek günlük dev bir festivale dönüşecek Trapped’de; Princess Nokia, AJ Tracey, Pi’erre Bourne, Güneş ve Artz KüçükÇiftlik Park’ta Hip Hop severlere hafızalara kazınacak benzersiz bir gece yaşatacaklar.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 19 Temmuz 2022

Bilet: Passo

İstanbulluların Merakla Beklediği Bozcaada Caz Festivali 2022 Yaklaşıyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Özellikle İstanbul’da yaşayanların şehirden kısa bir kaçış olarak heyecanla beklediği 6. Bozcaada Caz Festivali geri dönüyor! Bozcaada Caz Festivali, , 26-27-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Bozcaada Caz Festivali 2022 edisyonunda pandemi gibi, alışık
olmadığımız ve ön göremediğimiz farklı kriz anlarında duruma nasıl uyum sağladığımızı irdeliyor. Daha iyi bir dünyanın mümkün olduğuna olan inancı ve bir araya gelmenin gücüyle şifa bulmayı amaçlıyor. Paribu ana sponsorluğunda gerçekleşen Bozcaada Caz Festivali’nin biletleri 22 Mart 2022 tarihi itibarıyla Passo’dan satın alınabilir.

Yer: Bozcaada

Tarih: 26-27-28 Ağustos 2022

Bilet: Passo

İstanbul’da Nisan Ayı Boyunca Katılabileceğiniz Çocuk Etkinlikleri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Çocuğunuzun istek ve ihtiyaçlarına göre siz de onu sanat, kültür, eğlence, gezi ve bilgi ile besleyebilirsiniz. Birçok alternatif çocukların hayal dünyasını geliştirmek için farklı kanallardan size ulaşmayı bekliyor. Plan yapmadan önce OGGUSTO olarak derlediğimiz Nisan 2022 Çocuk Etkinlikleri listemize göz atmanızı öneririz, çocuğunuzdaki değişim ve mutluluğu siz de fark edeceksiniz…

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

İstanbul’da Nisan Ayı Boyunca Ziyaret Edebileceğiniz Sergiler

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022

Nisan ayında, Türkiye’nin kültür-sanat başkenti İstanbul’un sergi programı yine dopdolu. Nisan ile birlikte kışın yorgunluğunu atmaya ve baharı büyük bir coşku ile kucaklamaya hazırlanan güzel İstanbul’da “Hangi sergiye gitmeliyim?” diye düşünüyorsanız, en yeni sergi rehberimize göz atın. SSM, Arter ve Pera Müzesi gibi İstanbul’un önemli kültür-sanat merkezlerinde yer alan ve en çok merak edilen sergileri sizler için derledik.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Nisan 2022
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları