preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

25.04.2022
İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Yazı Boyutu:

Mayıs 2022 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da Mayıs ayında düzenlenecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri ve tiyatro oyunlarını keşfedin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Kültür ve sanat şehri İstanbul, Mayıs ayı boyunca tiyatrodan sinemaya, konserlerden atölye faaliyetlerine pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sizler de “Bu ay ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz kalbinize ve ruhunuza iyi gelecek etkinliklere bir göz atın. Baharın gelişini sizler için derlediğimiz etkinliklerle kutlayın!

Festival: Yeniköy Caz Günleri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Yeniköy Caz Günleri ikinci kez 24 Mayıs -29 Mayıs ve 4 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinlik kapsamında Yeniköy Kitapçısı, Apartıman Yeniköy, Araka Yeniköy, Sedona Concept gibi mekanların yanı sıra Avusturya Kültür Ofisi ve Yeniköy Panaia Rum Ortodoks Kilisesi’nde müzik severler caza doyacak; aynı zamanda profesyonel caz severler için çeşitli atölyeler de gerçekleşecek.

Performans sergileyecek isimler: Cihan Gülbudak Thereminist & Mücellit, Akustik Latin Trio Sibel Köse Kamil Erden Serdar Barçın, Arto Tunçboyacıyan/ Cenk Erdoğan/ Derya Türkan/ Kağan Yıldız, Sizin ile Nada, Selüt, Göksu Sandıkçı Trio ve David Trieman/ François Lindemann/ Andreas Metzler.

Zaman: 24-29 Mayıs ve 4 Haziran 2022

Bilet: Mobilet

Festival: Şehirde Yazzz Festivali

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

11-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Şehirde Yazzz Festivali’nde, katılımcıları başarılı sanatçı performansları, BKM stand up gösterileri, sokak lezzetleri, kahve alanları, dijital oyunlar, mini yarışmalar ve alışveriş standları bekliyor. 11 Haziran Cumartesi günü Gazapizm, Sena Şener, Deniz Tekin, Melis Fis ve Rana Türkyılmaz’ın performans sergileyecek; ikinci günü 12 Haziran’da ise Ceza, Lvbel C5, Ahiyan, Eftelya ve Berto sahne alacak.

Yer: Maksimum UNIQ Açıkhava

Zaman: 11-12 Haziran

Bilet: Mobilet

Festival: Restoran Haftası ve Melis Danişmend Konseri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Türkiye’nin ilk gastronomi festivali olan Restoran Haftası, 11’inci yılında “sürdürülebilirlik” teması ile gerçekleşecek. Restoran Haftası süresince Türkiye’nin Ali Ocakbaşı, Gia Urla, Souq Istanbul ve Bigchefs gibi önde gelen katılımcı restoranlar, etkinliğe özel olarak oluşturdukları sürdürülebilirlik temalı menülerini daha uygun fiyatlarla lezzet severlerle buluşturacak. Lezzet tutkunlarına yaklaşık 3 hafta boyunca yeni deneyimler yaşatacak olan Restoran Haftası, birbirinden farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Bunlardan biri de Melis Danişmend konseri. Akasya AVM ev sahipliğinde 13 Mayıs’ta düzenlenecek olan konserde sahne alacak olan Melis Danişmend, şarkılarını Restoran Haftası’na özel seslendirecek.

Yer: Akasya AVM

Zaman: 5-31 Mayıs 2022, Melis Danişmend konseri ise 13 Mayıs’ta

Restoran Haftası restoranları, menüleri ve etkinlikleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.restoranhaftasi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Yardım: Rehber Köpekler Derneği yararına İlkbahar Balosu

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Rehber Köpekler Derneği tarafından, 24 Mayıs Salı akşamı yeni açılacak olan dünya çapında JW Marriott Marmara Sea’de denize sıfır balo salonunda Marriott International sponsorluğunda gerçekleşecek olan İlkbahar Balosu’nun tüm geliri rehber köpeklerineğitim masraflarının karşılanması ve rehber köpek okulunun ilk adımlarının atılması için kullanılacak.

Deniz kenarında saat 19’da gerçekleşecek olan kokteylin ardından balo salonunda etkinlik Zeliha Sunal orkestrası ile kulakların pası silinirken Merve Yıldırım sunuculuğu ile devam edecek.

Tarih: 24 Mayıs Salı (19:00 Kokteyl 20:00 – 23:30 Yemek )

Yer: JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea – Ataköy

Konser: Peggy Gou İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Tersane İstanbul, 14 Mayıs Cumartesi günü, saat 16:00’dan itibaren dans müziğinin fenomenlerinden; Setleri, parçaları ve remixlerinin yanı sıra moda anlayışı ve renkli karakteriyle de hem çok yönlü bir sanatçı hem de gerçek bir ikon olan Peggy Gou, günümüzde global ölçekteki en popüler isimlerden biri. Peggy Gou’yu ağırlamaya hazırlanıyor. Contemporary Istanbul’un Türkiye’deki çağdaş sanata odaklanan yeni sanat fuarı CI Bloom ile paralel gerçekleşecek Peggy Gou performansıyla Tersane İstanbul’da unutulmaz bir gece yaşanacak.

Yer: Tersane İstanbul

Tarih: 14 Mayıs 2022, 16.00

Bilet: bugece

Tiyatro: “Nora 2” Bahçe Galata Sahnesinde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Tülin Özen ve Tansu Biçer başrolde! Dönemin en çok ses getiren oyunlarından ‘Nora 2’,yepyeni bir metinle yeniden sahnede.

Oyun, Henrik Ibsen’in ünlü oyunu Nora (Bir Bebek Evi)‘nın devamı olarak Amerikalı oyun yazarı Lucas Hnath tarafından 2017 yılında yazılmıştır. Ibsen’in metninin finalinde Nora, kocasını ve üç çocuğunu geride bırakarak evini terk eder. Lucas Hnath oyunu yazmaya başlarken aklında iki fikir olduğunu söylüyor: Birincisi bir kapı çalacak (Bu kapı, Nora’nın 15 yıl önce çıkıp gittiği evin kapısıdır.), ikincisi Torvald (Bu erkek, Nora’nın 15 yıl önce terk ettiği kocasıdır.) ve Nora, Ibsen’in metninde yapmadıkları şeyi, gerçek bir tartışmayı (yazarın deyişiyle ‘boka batmak’) yapacaklar. Dolayısıyla bir kapı çalınır, Anne Marie (Bu kadın, Nora’yı da, Nora gidince Nora’nın üç çocuğunu da büyüten kadındır.) kapıyı açar, gelen Nora’dır; tam 15 yıldır kendisinden hiç bir haber alınamayan, öldü zannedilen Nora. Ve oyun başlar.

Yer: Bahçe Galata

Tarih: 6 – 13 – 20 – 27 Mayıs 2022

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Büyük Usta Şener Şen’in ‘Zengin Mutfağı’ Sahnelenmeye Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Şener Şen’in kapalı gişe oyunu ‘Zengin Mutfağı’ Mayıs ayında da DasDas’da! İlk kez 1978’de tiyatro seyircisiyle buluşan Zengin Mutfağı, 2018 yılında yine Şener Şen’in başrolüyle sahneye taşınmıştı. Bu 40 senelik arada, 1988 yılında oyun Başar Sabuncu’nun yönetmenliğinde filme de uyarlanmıştı. Ama Şener Şen’in rolü hep aynı, hiç değişmedi; ‘Lütfü Usta.’

Oyun Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını konu alıyor. Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır.

Yer: DasDas

Tarih: 3 – 4 – 5 – 23 – 24 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: DasDas

Konser: Suzan’ın Hıdırellez Bahçesi Dilekleri Bekliyor

Her sene 5 ile 6 Mayıs tarihlerinde kutlanan Hıdırellez öncesi sevenleri ile buluşacak olan Suzan Kardeş, bu özel konserinde Hıdırellez ritüellerinin ön hazırlığını gerçekleştirecek. Eğlenceli şarkılarından oluşan repertuvarı ve muhteşem orkestrası ile 3 Mayıs salı akşamı Mask Beach Beylikdüzü’nde kutlamalara başlayacak olan Suzan Kardeş, sevenleri için bolca bereket, sağlık, mutluluk ve güzellikler dileyeceği eşsiz bir gece yaşatacak.
UNESCO’nun Dünya Kültürel Mirası listesinde yer alan Hıdırellez Bayramı’nı festival tadında kutlamalara dönüştüren Suzan Kardeş, katılımcılar için hazırladığı sürpriz hediyeler ve çeşitli ritüellerle unutulmaz bir etkinliğin kapılarını aralayacak.

Yer: Mask Beach

Tarih: 3 Mayıs 2022, 22:00

Bilet: Biletix

Performans: Burak Yeter x Immersive DJ Experience

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

X Media Art Museum’da daha önce hiç görülmemiş Immersive Hybrid canlı DJ performans deneyimine hazır olun. Space konseptiyle uyarlanan performansta XMAM’da çok özel bir deneyim yaşayacak olan müzikseverler, aynı zamanda Burak Yeter’in doğum gününde de bir arada olacak. Tuesday şarkısıyla Türkiye’;de Youtube’da en çok izlenme rekorunu elinde bulunduran ünlü DJ’in 21:00’de görsel, performansla başlayacak olan konseri, 22:00 – 23:30 saatleri arasında sanatçının canlı performansıyla devam edecek. 5 Mayısta düzenlenecek olan Immersive Hybrid Burak Yeter DJ performansın sınırlı sayidaki biletleri XMAM gişelerinde ve Mobilet’te.

Yer: X Media Art Museum

Tarih: 5 Mayıs 2022, 21:00

Bilet: Mobilet

Tiyatro: “Dünyada Karşılaşmış Gibi” Volkswagen Arena’da Seyircisi ile Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

KREK Tiyatro’nun yoğun ilgi gören Afife Jale ödüllü oyunu “Dünyada Karşılaşmış Gibi” sezon boyunca Volkswagen Arena’da seyircisi ile buluşuyor. Yönetmen koltuğunda KREK’in kurucusu Berkun Oya’nın oturduğu; oyuncu kadrosunda tiyatro sahnesinin deneyimli isimleri Alican Yücesoy, Defne Kayalar, Fatih Artman, Okan Yalabık, Öner Erkan, Serkan Keskin ve Settar Tanrıöğen’in yer aldığı “Dünyada Karşılaşmış Gibi” sıra dışı sahne tasarımı ve zekice işlenmiş senaryosuyla, Pozitif işbirliği ile 5-6 Mayıs tarihlerinde Volkswagen Arena’da olacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 5 – 6 Mayıs 2022, 20:30 ve 17:00

Bilet: Tiyatrolar.com.tr

Bale: İki Ayrı Bale Eseri Aynı Gösterimde AKM’de Sanatseverlerle Buluşuyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği iki ayrı bale eseri Yunus Mana ve Alaz ile Cemre, aynı gösteride AKM’de sanatseverlerle buluşuyor. Librettosu Işık Noyan’a ait olan neoklasik bale eseri Yunus Mana, ünlü tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre’nin mana arayışındaki yolculuğunu sahneye taşıyor. Yunus’un varlığın manasının insanın kendi özünde olduğunu keşfetmesini konu edinen oyun, Hacı Bektaş-ı Veli, Taptuk Emre ve Mevlâna gibi önemli figürleri de Yunus’un hikâyesinde taşıdıkları roller üzerinden ele alıyor. Mehmet Dülger’in librettosunu yazdığı modern bale eseri Alaz ile Cemre, trajik bir aşk öyküsünü konu ediniyor. İhtiyar Bey’in tek oğlu Alaz, bilge Şaman’ın baktığı fal üzerine Issık Gölü’nde kader avına çıkıyor. Avladığı alageyik güzeller güzeli Cemre’ye dönüşse de Issık Gölü iki âşığa mezar oluyor. Yunus Mana ve Aziz ile Cemre’nin müzikleri, dünya bale repertuvarında yer alan ilk Türk bale eseri Judith’in bestecisi Çetin Işıközlü tarafından hazırlandı.

Yer: AKM Tiyatro Salonu

Tarih: 5 Mayıs 2022, 20:00

Bilet: Biletinial

Konser: Kahve Konserleri İstanbul’da Bir Dans Sabahı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

AKM klasiği haline gelen Kahve Konserleri, klasik müziği samimi bir atmosferde cumartesi sabahlarının bir parçası yapmaya devam ediyor. Kemanda Gaye Süslüoğlu, viyolonselde Jülide Canca Eke ve piyanoda Sarper Kaynak’tan oluşan “Stanbul Trio”, etnik dans ritim ve melodilerini taşıyan özgün eserlerle, 7 Mayıs Cumartesi sabahı AKM Çok Amaçlı Salonda olacak. Yusuf Yalçın’ın Stanbul Trio için özel olarak bestelediği Rhapsodie Orientale’nin yanı sıra, Yalçın Tura, A. Piazzolla ve F. Kreisler’ın bestelerinin yorumlanacağı konser, AKM sahnesinde dans rüzgârları estirecek.

Yer: AKM Çok Amaçlı Salon

Tarih: 7 Mayıs 2022, 17:30

Bilet: Biletinial

Rock Festivali: Rock Rüzgarı Volkswagen Arena’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Ülkemizde hatırı sayılır bir izleyici kitlesi olan Sons Of Anarchy’nin, “Come Join The Murder”, “The Whistler”, “Set My Body Free” gibi unutulmaz müziklerinin yazarı Jake Smith, sahne ismi ile The White Buffalo, +1 Rock Fest kapsamında, Vigor Event ve Freebird Agency organizasyonu ile 7 Mayıs Cumartesi günü Volkswagen Arena’da sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Gün boyu müziğin devam edeceği +1 Rock Fest programında ayrıca, kendine has şarkı sözleriyle ülkemizin en üretken rock gruplarından Redd ve Ogün Sanlısoy ile Pentagram grubundan tanıdığımız, ülkemizin yetiştirdiği en özel seslerden olan Murat İlkan akustik performansı ile yer alırken +1 Rock Fest’in DJ kabini ise Rock FM’den tanıdığımız Metehan Mert Çakır’a emanet olacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 7 Mayıs 2022, 17:00

Bilet: Biletix

Müzikal: Alice Müzikali Mayıs Ayında Da Seyircisi İle Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim ve Merve Dizdar’ı bir araya getiren Lewis Carroll’ın bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın en eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak yeniden sahnedeki yerini almaya bu sezon da devam ediyor.

BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında, dünya sahnelerinin dev prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisi ile yeniden buluşacak olan müzikal; dev sahne prodüksiyonu, etkileyici görsel efektleri, benzersiz kostümleri, müzikleri ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile büyüleyici bir sahne şovuna hazır! Şimdiden yerinizi alın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 8-9 Mayıs 2022

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Kum Zambakları” ve Kadın-Erkek İlişkilerinin Gizemi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

“Kum Zambakları” insanlık tarihi boyunca çelişkiler yaratan kadın-erkek ilişkilerine son derece gerçekçi bir yaklaşım getirirken bir yandan da meseleye ironik ve şiirsel bir yerden yaklaşıyor. Tutkulu bir aşkı merkeze alan oyun; şiirselliği ve ruhları dans ettiren müzikleri bir araya getirerek modern şehir hayatının içinde sıkışmış evli bir çiftin ilişki sürecine odaklanıyor.

Tarih boyunca doğal yaşam için yıkım getiren insanlığın kendi varlığı ve kadın-erkek ilişkisi üzerinden birbiriyle olan çatışmasını keyifli bir dil ile işleyen oyun, duygusal olarak iniş-çıkışlar yaşayan Duygu ve Fikret’in birbirlerini yok etmeye çalışan ilişkisini sahneye taşırken bir yandan da insanlığın doğa ile kurduğu ilişkiye eleştirel bir bakış açısı sunuyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 – 9 – 17 – 25 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: Passo

Müzikal: Dünyanın En Popüler Müzikali “Damdaki Kemancı” Zorlu PSM’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Broadway’de ilk kez 1964 yılında sahne alan ve aralıksız 8 yıl boyunca, 3.300 kez perde açan dünyanın en sevilen müzikali “Damdaki Kemancı” bu sezon da Talimhane Tiyatrosu iş birliği ile yine Zorlu PSM’de, dev kadrosuyla, tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Bu sezon Damdaki Kemancı, Türk müziğinin en önemli kompozitörlerinden Nevit Kodallı’nın, bu ilk sahneleme için kaleme aldığı Türkçe sözlerle devam ediyor. Ayrıca, dönemin üslubuna yakın olarak, Türk tiyatrosunun en değerli oyun yazarlarından Güngör Dilmen’in, Devlet Tiyatroları için çevirdiği metin kullanılıyor.

Daha önce izleme fırsatı bulamayanlar için bu gösterimler harika bir fırsat!

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 5 – 6 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Florian Zeller’in “Anne” Oyunu Seyirciyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Defne Kayalar, Engin Hepileri, Doğa Halis ve Sevda Erginci’yi bir araya getiren “Anne” oyunu, Fişekhane’de!

79 doğumlu Fransız yazar Floran Zeller’in yazdığı bu oyun, yazarın, “Baba”, “Oğul” ve “Anne” olarak yazdığı serinin bizce en kıymetlisi. Oyun, birbirini tekrar eden sahnelerle bir ‘anne’nin modern eril aile yapılanmasında kayboluşunu, hayatının elinden kayıp gidişini ve bunu fark etmenin yarattığı psikolojik gerilimi bize tüm çıplaklığıyla aktarıyor. Oscar ödüllü yazarın bizlere de hayati perspektifler katabilecek bu çarpıcı metni, bir annenin bu savaşta verdiği irili ufaklı her mücadeleyi bizlere zekice ve sürükleyici merak unsurlarıyla içimize işlemeyi başarıyor. Bu başarıyla yazar ve yazdığı bu seri, tüm dünyada sinema ve tiyatrolarda büyük yankı bulmaya da devam ediyor. Tiyatro iN’in yapımcılığını üstlendiği oyunumuz Fişekhane’de sizlerle buluşuyor.

Yer: Fişekhane Ana Sahne

Tarih: 7 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Kapalı Gişe “Dalgakıran” Bu Ay Da Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Yapı Kredi bomontiada Sahne, Craft Tiyatro’nun ilk oyunu “Dalgakıran” ile tiyatroseverleri ağırlamaya devam ediyor. Simon Stephens’ın yazdığı ve Çağ Çalışkur’un yönettiği tek kişilik oyunda sanatçı Serkan Altunorak rol alıyor.

Ödüllü prodüksiyonları ve yaratıcı oyunculuk atölyeleri ile sesini duyuran Craft’ın Yapı Kredi bomontiada’da sahnelenecek ilk oyunu “Dalgakıran”. Simon Stephens’ın yazdığı ve Çağ Çalışkur’un yönettiği tek kişilik oyunda, başarılı sanatçı Serkan Altunorak rol alıyor. Oyun, hayata inanmakta zorlananların, kaybedilenlerin, kaybettiklerimizden ibaret olmadığının hikâyesini anlatıyor.

Yer: Craft Tiyatro

Tarih: 7 Mayıs 2022

Bilet: Tiyatrolar

Tiyatro: Bergman’ın Kült Filminden Uyarlanan “Evlilikten Sahneler” Gösterime Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Johan ve Marianne 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir. Her şey her an planlı, her gün olması gerektiği gibidir. Her evli çift gibi bazı sorunlar yaşar, bu sorunları karşılıklı oturup konuşup mantıklı bir şekilde çözüp hayatlarına devam ederler ama yavaş yavaş karşılaştıkları sorunları eski yöntemlerle çözemediklerini fark ederler, kurdukları günlük planlar da aynı mükemmellikte işlememektedir.

“İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?”, “Aile nedir?”, “Şefkat nedir?”, “Aşk nedir ne değildir?” sorularına yanıt arayan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” seyirciyi, bu çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 3 – 8 – 10 – 19 – 24 2022, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Oyun Atölyesi, “Kral Lear”ı Gururla Sunar!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Hem aktör hem de çevirmen kimliği sayesinde sıklıkla Shakespeare oyunları üzerine mesai harcayan Haluk Bilginer, bu sefer Shakespeare’in “Trajedisini kendi elleriyle çizen” karakteri Kral Lear olarak izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. İktidarın ve mülkiyetin paylaşımı üzerine oldukça derinlikli bir olay örgüsüne sahip olan ve yüzyıllar içerisinde bir kült haline gelen oyunun rejisörlüğünü ise Muharrem Özcan üstleniyor. Kral Lear, kızları ve ülkedeki diğer güç makamları arasında tezahür eden bu trajedi, oyunun bünyesinde barındırdığı grotesk unsurlar eşliğinde izleyici ile buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM, Oyun Atölyesi

Tarih: 11 Mayıs Zorlu PSM, 19:30

Bilet: Zorlu PSM

Tiyatro: Zerrin Tekindor’lu “Toz” Mayıs Ayında Da Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Betonların göğü henüz delmediği zamanlarda büyük şehrin sokaklarında, apartman önlerinde büyüyen bir kız çocuğu. Güzeller güzeli ev kadını anne ile titiz avukat babanın tek kızı: Handan. Sokakların da anne babasıyla yaşadığı evin içi gibi huzursuz olduğu zamanlardan geçerek büyüyen, kendi yolunu bulan bir genç kadın… Kafasının ve kalbinin içi seslerle dolu; çok uzaklardan gelen bir melodi, kuşlar, rayların sesi, sevinçli bir hediye paketinin hışırtısı, annesinin, babasının, babaannesinin, halasının sesi… Sonra birden fazla ‘çat’ sesi, farklı zamanlarda, farklı evlerin duvarlarında yankılanan…

Karşımıza yetişkin bir kadın olarak çıkan Handan’la tanıştığımızda; o, çocukluğundan bugüne uzanan bir hikâyeye çoktan dalıp gitmiş olacak. Handan’ın ve onun hafızasından çıkıp gelen annesi Feri’nin öyküsü, 1960’lardan bugüne uzanan bir anlatıya yerleşiyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan, çok kişiyle kesişen bu tek kişilik kadın oyunu, Hira Tekindor’un yönetiminde, Zerrin Tekindor’un performansıyla seyirciyle buluşuyor.

Yer: Alan Kadıköy ve Baba Sahne

Tarih: 9 – 10 – 13 – 30 Mayıs 2022, 19:00

Bilet: Tiyatrolar

Konser: Sakiler Grubu’nu Canlı Dinlemek İsteyenlere Güzel Haber

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Pinhani grubunun ‘Dünyadan Uzak’ parçasını kendilerine has bir yorumla seslendiren ve milyonlarca izleyicinin beğenisini kazanan grup, Dorock XL Venue sahnesinde. 3 kişiden oluşan başarılı müzik grubunun üyeleri Hasan Gözetlik, Yücel Girgin ve Serkan Balkan’dır ve grubun solisti Hasan Gözetlik’tir coverladıkları şarkılarla canlı performans sergileyecekler.

Yer: Dorock XL Venue Fitaş Sahnesi

Tarih: 7 Mayıs 2022

Bilet: Biletix

Tiyatro: Lale Mansur ve Gizem Aldemir’den Anlamlı Bir Kara Komedi; “Acı Kaybımız”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Usta oyuncular Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in başrollerini paylaştığı sizleri derinden sarsacak bir kara komedi olan “Acı Kaybımız”, toplumun farklı sosyo-ekonomik sınıflarında yer alan kadınların yaşadığı baskı ve şiddeti sahneye taşıyor. Ataerkinin hüküm sürdüğü günümüz dünyasında çıkmaza sürüklenen kadının çaresizliği, toplumun göz ardı edilemeyen bir gerçeği haline geliyor. Sosyal farkındalık yaratmak amaçlı sahnelenen oyun; İstanbul Sözleşmesi’nin reddedildiği, kadına şiddetin görmezden gelindiği bu coğrafyada geçen sezon sahnelenmeye başlayan “Bernarda” adlı oyunda olduğu gibi, bu gerçekle yüz yüze gelen, dışlanan, dövülen, öldürülen kadınlarımız için sahnede ses yükseltmeye ve adaletsiz düzene başkaldırmaya devam ediyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 6 – 13 – 20 – 27 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: Passo

Konser: “PSM’de Caz” Yerli ve Yabancı Caz Ustalarını Bir Araya Getiriyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Zorlu PSM, müzikseverlere eşsiz deneyimler sunmayı planladığı caz konsepti “PSM’de Caz” ile yazın ilk günlerinde dinleyicilerine melodik bir ziyafet sunuyor. Caz’ın birbirinden değerli usta isimlerinin yer alacağı ve “Dinle, hisset, keşfet! PSM’de Caz ile dünyan değişsin!” mottosuyla yola çıktığı serisi “PSM’de Caz”, Zorlu PSM’nin büyüleyici sahnelerinde müzikseverleri bekliyor.

4 Mayıs’ta İsveçli star Lisa Ekdahl, 10 Mayıs’ta Grammy ödüllü caz-füzyon grubu Yellowjackets, 13 Mayıs’ta “Erol Evgin Caz Söylüyor” konseptiyle Türk pop müziğinin efsane ismi Erol Evgin, 20 Mayıs’ta kırk yılı aşkın müzikal deneyimiyle cazın yaşayan efsanelerinden Anouar Brahem, 20 Mayıs’ta caz ve funk melodilerini harmanladığı eşsiz performansıyla trompet ustası Sefi Zisling, 21 Mayıs’ta Liraz, 26 Mayıs’ta Ethio-Jazz’ın kurucuları arasında gösterilen; caz ve funk’ı geleneksel Etiyopyalı halk melodileriyle harmanlayan Mulatu Astatke, 27 Mayıs’ta önceden hazırlanmış elektronik seslerle doğaçlama performansı harmanlayan virtüöz davulcu Jojo Mayer’in projesi NERVE, 9 Haziran’da tanınmış caz sanatçıları ve Barok müziğin önemli yorumcuları ile PSM’de Caz’a özel içeriğiyle JazzAntique Zorlu PSM’nin birbirinden büyüleyici sahnelerinde sahne alacaklar!

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 4 – 10 – 13 – 14 – 17 – 18 – 20 – 21 – 26 – 27 – 28 Mayıs 2022

Bilet: Zorlu PSM

Resital: Beethoven Özel Ödülü Sahibi Piyanist ‘Martina Filjak’ İstanbul’u Büyülemeye Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Klasik müziğin yüksek platformunda, dünya salonlarından uluslararası gözde virtüözleri, ev sahipliğini üstlenen ve seçkin izleyicileri ile Türkiye’nin piyano odaklı müzik dizisi İstanbul Resitalleri’nin bu sezon da sonuna yaklaşıyoruz. Yıldız ve şampiyonlarla dolu, Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de gerçekleşen İstanbul Resitalleri’nin sezon finali Haziran ayında. Sezon bitmeden, sondan bir önceki resitali ise dünyaca ünlü piyano virtüözü Martina Filjak’a ait. Cleveland Uluslararası Piyano Yarışması Altın Madalya ve Beethoven Özel Ödülü sahibi Martina Filjak, tutkulu piyanizmi, güçlü tekniği ve zengin repertuarı ile 12 Mayıs’ta klasik müzikseverlerle buluşacak.

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi the Seed

Tarih: 12 Mayıs 2022, 20:05

Bilet: Biletix

Konser: Mem Ararat Volkswagen Arena’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Profesyonel müzik serüvenine 2013 yılında başlaya ve kısa sürede çok geniş bir kesim tarafından ilgiyle takip edilmeye başlayan Mem Ararat, 12 Mayıs’ta Volkswagen Arena’da sevenleriyle buluşuyor. Ararat’ ın canlı performansına tanık olmak için Volkswagen Arena’daki yerinizi almayı unutmayın.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 12 Mayıs 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Demet Akbağ 15 Yıl Sonra ‘Aydınlıkevler’ İle Tiyatro Sahnesinde

Uzun zamandır heyecanla beklediğimiz oyun sonunda sahnede! Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, Demet Akbağ’ın başrolünde olduğu tiyatro oyunu ‘Aydınlıkevler’ seyircisiyle buluştu. Kadrosunda Demet Akbağ ile birlikte Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yer aldığı, yönetmenliğini Serdar Biliş’in, proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği ‘Aydınlıkevler’in afişinde yer alan slogan ise ‘Babaannem Amerika’ya karşı!’

‘Zühre’, torunu ‘Ayhan’ın Ankara’da lisede okuması için zamanın ve aile bütçesinin yoklukları ile mücadele etmektedir. Mahallenin ressamı ‘Selim’ ise mahallenin güzeli ‘Sülün’e kara sevdalıdır! ABD’nin ambargosu altındaki ülkenin, bu küçük mahallesindeki inşaat alanı bir gün bir duvar ile örülür. Ardından, mahallede camlardan içeri birer kurşun gibi küçük toplar girmeye başlar… Ve olaylar, Zühre’nin ABD’ye savaş açmasına kadar uzanır…

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 12 Mayıs 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Atölye: MSA’nın Tatlılarıyla Serinlemeye Hazır mısınız?

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Maslak’ta bulunan Mutfak Sanatları Akademisi MSA; Profesyonel Barmenlik, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Makarna ve Ekmek, Profesyonel Aşçılık gibi alanlarda eğitim verirken, meraklısına gastronomik lezzetler için düzenli olarak atölye çalışmaları sunmaya devam ediyor. İşte onlardan biri! Bu yaz serinlemek için klimanın altında oturmak yerine MSA’nın “Tatlı Yaz” eğitimine gidin. Hem tatlı yapın hem de serinleyin.

Menü:

 • Taze meyveli pavlova
 • Frambuazlı mini cheesecake
 • Passion fruit puding
 • Çilekli parfe

Yer: Mutfak Sanatları Akdemisi

Tarih: 13 Mayıs 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Konser: Okay Temiz “Dünyada Barış“ İçin CRR’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Müziğin bütünleştirici, iyileştirici ve dönüştürücü gücü adına tüm ritimler bir araya geliyor. Ritim Günü, “Dünyada Barış” için çalıyor! Yıllar boyunca topladığı, yaptığı birçok farklı enstrümanı kendine özgü biçimde yorumlayan; en basit ritimleri bile çarpıcı bir anlatıma dönüştüren ritim ustası Okay Temiz müzisyen arkadaşlarıyla “Dünyada Barış“ için CRR’de!

Yer: CRR Konser Salonu,

Tarih: 13 Mayıs 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Sanat ve Teknoloji Zirvesi: Art & Tech For Good Summit 2022

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

goodspaces, sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü her ayrıntısıyla odağına alacak kapsamlı bir zirveye imza atıyor. 13 – 14 – 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022’de; konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı paneller, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri, NFT sergi, ‘Digital Art Party’, dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek konserler ve özel söyleşiler gerçekleşecek. Sürdürülebilirlik, sanat, girişimcilik, teknoloji ekosisteminin günümüzdeki buluşma noktası olan Metaverse, NFT ve Web 3.0’ı odağına alan zirve, katılımcılara ücretli ve ücretsiz geniş bir program sunuyor.

Yer: goodspaces

Tarih: 13 – 14 – 15 Mayıs 2022

Bilet: Biletix

Gösteri: Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, Mask Beach Sahnesinde Sevenleriyle Buluşuyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Türkiye’nin en sevilen gezgini Ayhan Sicimoğlu Latin All Stars’la eğlenceye hazır mısınız? Turcolatino akımının öncüsü Ayhan Sicimoğlu, Türkiye’de Latin müziğini sevdiren bir sanatçı olmasının yanı sıra yıllardır sunduğu gezi ve kültür programlarıyla da hayatın farklı renklerini öne çıkarıyor. Sicimoğlu’nun “Latin All Stars” orkestrasıyla seslendireceği eserlerin, samba kıpırtılarının, Bolero’lar, salsa’lar, cha cha’lar ve özel sürprizlerin, dansın ve muhabbettin bir arada olacağı bir gece sizi bekliyor!

Yer: Mask Beach

Tarih: 13 Mayıs 2022, 22:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Grotesk Kara-Komedi, “Timsah Ateşi” Mayıs Ayında Da PSM’de

2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nin en iyi oyunları arasında yer alan Timsah Ateşi; Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’i aynı sahne üzerinde buluşturuyor. Rejisörlüğünü Mehmet Ergen’in üstlendiği oyun, 1989 yılında Kuzey İrlanda’da geçen bir hikâyeye odaklanıyor. Sevgisiz bir ev, kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna (Hazar Ergüçlü) ile dindar ablası Alannah’ın (Funda Eryiğit) hikâyesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 13 – 14 – 27 Mayıs 2022, 20:45

Bilet: Passo

Tiyatro: Yiğit Özşener “Aşınma” İle Tek Başına Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Şahika Tekand’ın 2008 yılında kaleme aldığı ve sahnelediği “Karanlık Korkusu” adlı oyundan yola çıkarak yeniden yazımını gerçekleştirdiği “Aşınma”, Yiğit Özşener’in tek kişilik performansı ile sahneye taşınıyor.

Yirmi yedi yıldır birlikte çalışan Şahika Tekand ve Yiğit Özşener’e, yine uzun yıllardır birlikte ürettikleri oyunlarla hem yurt içi hem de yurt dışında ses getiren Studio Oyuncuları’nın usta kadrosunun eşlik ettiği oyun, oyuncunun gerçek zamanda maruz kaldığı zorlu koşullar ile şekillenen eğlenceli ve bir o kadar da ustalık gerektiren bir sahne aksiyonuyla var olma mücadelesi verdiği bir sahneleme düzeni içinde gerçekleşiyor.

Bir müzik parçası gibi tasarlanarak adeta spiraller üzerinde akan konuşma düzenine, ışık, müzikli komutlar ve renkli sinyallerin eşlik ettiği oyun, bu yapısıyla seyircisine aynı zamanda bir dinleti keyfi yaşatmayı vaad ederken, doğal hareketlerden sentetik artistik formlara kadar uzanan hareket düzeni de dilin müziğini hareketin müziğine tercüme ediyor.

Yer: Alan Kadıköy

Tarih: 15 Mayıs 2022, 18:00

Bilet: Passo

Festival: Dünya’nın En Renkli Festivali ‘HoliFest İstanbul’a Hazır mısınız?

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Dünya’nın 50’den fazla ülkesinde her yıl coşkuyla kutlanan Geleneksel Hint Kültürünün en büyük bayramı olan HoliFest, bu sene de rengarenk görüntülere ev sahipliği yapacak. Türkiye beşincisi gerçekleşecek olan etkinliğin baharın gelişini kutlamasının yanı sıra, etkinliğin Hint kültüründe önemli bir misyonu olan “iyiliğin, kötülüğe karşı mücadelesi” fikrini de taçlandırılıyor.

Etkinlik alanında Hint mutfağının birçok çeşidini bulacakları restoranlar, Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, dünyaca ünlü Hintli DJ’ler, Hint giysi ve aksesuarlarının sergilendiği butikler ile Hint kültürünün tüm güzelliklerini tadacaklar ve baharın gelişini müjdeleyen müthiş bir Holi’nin coşkusunu yaşayacaklar.

Sahne Alacak Sanatçılar:

 • Murda
 • Dktt
 • Khontkar
 • Sefo
 • Mavi Gri

Yer: Life Park

Tarih: 14 Mayıs 2022, 12:00

Bilet: Passo

Festival: Baharın Habercisi ‘Chill-Out Festival’ Müzik ve Eğlence Severleri Ağırlamaya Hazırlanıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

“Yeryüzündeki Cennet” mottosu ile yola çıkan ve Türkiye’de elektronik müziğin evrimini 16 senelik varoluşu üzerinden gözler önüne seren Chill-Out Festival, 15 Mayıs tarihinde Kemer Country & Golf Club’da bütün müzik ve eğlence severleri ağırlamaya hazırlanıyor. Lounge FM 96’nın küresel ve vizyoner bakış açısı üzerinden ilerleyen festival, müzik spektrumunda yer alan her tür müziği tanıtarak, çeşitli sanatsal ve kültürel workshop ve aktiviteler düzenleyerek, ve küreselleşmenin yan etkilerinden bir kaçış imkânı sunarak sadece elektronik müzik sevenlerinin değil aynı zamanda bir çok sanatçının da bir parçası olmak isteyeceği bir etkinlik haline gelmiştir.

Yer: Kemer Country

Tarih: 15 Mayıs 2022, 12:00

Bilet: Biletix

Konser: Biletinial Yaz Konserleri Cem Adrian İle Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan, kendine has yorumlarıyla adından söz ettiren Cem Adrian, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Son dönemin en önemli sanatçılarından olan Cem Adrian, Biletinial Yaz Konserleri kapsamında Turkcell Vadi’de hayranlarıyla ve müzikseverlerle buluşuyor. Şarkıları ve klipleri tıklanma rekorları kıran Cem Adrian’ın konseri, 14 Mayıs’ta Turkcell Vadi’de!adi

Yer: Turkcell Vadi

Tarih: 14 Mayıs 2022, 21:00

Bilet: Biletinial

Tiyatro: “Şehirde Kimse Yokken” Mayıs Ayında Da Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Zorlu PSM Prodüksiyon’un ilk oyunu “Şehirde Kimse Yokken” sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde! Türk edebiyatının çağdaş yazarlarından Ahmet Sami Özbudak’ın birbiriyle paralel iki öyküyü kaleme aldığı ve simgesel anlatılarla hikâyesini zenginleştirdiği “Şehirde Kimse Yokken”, ödüllü oyunların yönetmeni Lerzan Pamir’in yönetimi ile izleyici karşısına çıkıyor.

Oyuncu kadrosunda Elçin Sangu, Metin Coşkun, Elif Ürse, Kerem Arslanoğlu ve Ersin Arıcı gibi isimleri buluşturan oyun, Anadolu’nun kırsalından kopup yolu İstanbul’a düşen Rukiye’nin bir berber dükkanına sığınmasıyla başlayan hikayesini konu ediniyor. Kadınlık, erkeklik üzerine de pek çok tartışmayı içinde barındıran “Şehirde Kimse Yokken” sıra dışı karakterleri ve sürprizlerle dolu olay örgüsü, gerilim ve yer yer mizah ögeleriyle bezeli mistik bir anlatıyla sahneleniyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 11-18-23-28 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Muhteşem Bir Kahkaha Tufanına Hazır Olun ‘Plastik Aşklar’ Fişekhane Sahnesinde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Usta oyuncu Oya Başar ve başarılı oyuncu Begüm Birgören, Plastik Aşklar oyunuyla Fişekhane’de sizlerle buluşuyor. Plastik Aşklar, tıpkı yaşadığımız zamandaki aşklar gibi, bu yapaylıkla dalga geçebildiniz mi? Gittiğiniz her ortamda, hayatın en ortasında yüzünüze iliştirdiğiniz bir Mona Lisa gülüşüyle sıyrılabildiniz mi tüm olumsuzluklardan, aşktan, sevdadan? Bir tarafta eğitimli, kültürlü, hayatla eğlenebilen, elit ama bir o kadar da alaturka bir kadın, diğer tarafta çekingen, kendini savunmaktan korkan, geleneklerden bihaber saf bir kadın… Mayıs ayı, Hıdrellez günü, doğa uyanmaya baharı getirmeye hazırdır. Farklı geçmişlerden, farklı serüvenlerden gelen bu iki kadın kendi baharlarını, karşılaştıkları bu gecede acaba neye evirecekler.

Yer: Fişekhane Ana Sahne,

Tarih: 15 Mayıs 2022, 16:00

Bilet: Biletix

Konser: Hakan Ali Toker – Türk Rapsodisi, CRR Konser Salonu’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Türk müzisyenleri yakın zamana kadar iki genel gruba ayrılıyordu: Geleneksel Türk müziği icracıları ve batı müziği icracıları. Artık her iki sisteme birden hakim müzisyenlerimiz var.

İstanbul Strings yaylı grubuna eklenecek nefesli ve vurmalı sazlarla oluşturulacak senfonik orkestra tarihimizde ilk defa, her iki sistemi birden kullanan çoksesli, mikrotonal, konçertant bir eserin ilk seslendirilişini yapacak. Eserin bestecisi Hakan Ali Toker, solist olarak, her biri ayrı makama göre akortlanmış 4 farklı piyanoyu birden çalacak. Rapsodinin ardından Bora Uymaz solistliğinde, tanınmış Türk sanat müziği şarkıları üzerine Toker’in çoksesli düzenlemeleri seslendirilecek.

Yer: CRR Konser Salonu

Tarih: 17 Mayıs 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Konser: Serdar Yalçın’ın Yeni Eseri Nutuk Oratoryosu İş Sanat’ta

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Orkestra şefi ve besteci Serdar Yalçın’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”undan esinlenerek bestelediği Nutuk Oratoryosu, 17 Mayıs Salı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda prömiyerini yapacak.

Librettosunu geçen yıl vefat eden emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın yazdığı, “Nutuk Oratoryosunu’nu şef Serdar Yalçın yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası ve Korosu seslendirecek. Deniz Likos (soprano) Hande Ürben (mezzo-soprano), Hüseyin Likos (tenor) ve Gökhan Ürben’in (bas) solist olarak yer alacağı konserde 60 kişilik orkestranın konzertmeisterliğini Seda Subaşı Yalçın, 40 kişilik koronun koro şefliğini ise Sema Subaşı üstleniyor.

Yer: İş Kuleleri Salonu

Tarih: 17 Mayıs 2022, 20:30

Katılım: [email protected]

Tiyatro: Kara Komedinin Doruklarından, Ölümün Kıyısına Gelgitler Yaşayan Bir Hikâye; ‘Taxim’

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Şevket Çoruh, Ozan Güven, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir gibi ünlü isimlerin yer aldığı ‘Taxim’ oyunu kapalı gişe perde açmaya devam ediyor.

“Taxim Bistro”da yolları kesişen birbirinden farklı hayatlar…On farklı insan, on farklı kader. Bir araya gelmesi mümkün ama bir arada yaşaması imkansız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma” kavşağında sınava tabi tutulursa neler olur?

Yer: Baba Sahne

Tarih: 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: Tiyatrolar.com

Tiyatro: Mozart İle Salieri’nin Çekişmeli Hikâyesi; “Amadeus”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Rejisörlüğünü usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği ve başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı, sahne önünde ve arkasında toplam 55 kişiden oluşan dev ekibiyle sezonun en çok ses getiren prodüksiyonlarından birisi olan Amadeus mayıs ayında da sahnede.

Tüm zamanların en büyük bestecilerinden biri olan Mozart, gündelik yaşamında sıradışı karakter olarak yaşamdan hayli kopuk bir hayat tarzı sürdürmektedir. Yaşamı ile müziği zıt kutuplarda ilerleyen Mozart, yeteneğini sergilemek için gerçek üstü hareketlerde bulunur. Adeta bir “tutunamayan” profili çizen Mozart, bu sağlıksız yaşamı yüzünden Salieri’yi endişelendirmektedir. Mozart’a göre çok daha disiplinli ve müzik konusunda hırslı olan Salieri, müziğin tanrısı kadar başarılı olamamaktadır. Bu düşünceler zamanla farklı bir ilişki kurmalarına neden olur.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 18 – 19 – 22 – 23 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: Tiyatrolar

Konser: ‘Mirkelam İle Özel Bir Gece’ Dada Salon’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı gösteri mekânı Dada Salon Kabarett 20 Mayıs akşamı 90’lı yılların en sevilen ismi Mirkelam’ı ağırlıyor! Yemekli programda oturma yerine göre bilet fiyatları da değişiyor.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 20 Mayıs 2022, 21:30

Bilet: Biletix

Konser: BKM Yaz Etkinlikleri Kenan Doğulu ile Başlıyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Türk pop müziğinin efsane isimlerinden Kenan Doğulu, 21 Mayıs Cumartesi akşamı saat 21.00’de Maximum Uniq Açıkhava’da. Geçmişten günümüze dillerden düşmeyen hareketli ve romantik parçalarına son yıllarda eklediği “İlk Adımı Sen At” ve “Bumaya” gibi hitlerini ekleyerek her zaman gündemde kalmayı başaran başarılı sanatçı, yazı Maximum Uniq Açıkhava’daki konseriyle karşılayacak.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava,

Tarih: 21 Mayıs 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Türk Pop Müziğinin Sevilen İsmi Nazan Öncel IF Performance’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Türk müziğinin yıllara meydan okuyan ve bestelediği şarkılarla gönüllerde taht kuran ismi Nazan Öncel, 21 Mayıs akşamı sevenleri ile birlikte olacak…

Yer: IF Performance Hall Beşiktaş,

Tarih: 21 Mayıs 2022, 19:30

Bilet: Biletix

Konser: BacktotheSound Music Festival Bu Yıl Zorlu PSM’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

2018’den bu yana müzikseverleri bir araya getiren BacktotheSound Music Festival ile 22 Mayıs Pazar günü, yerli sahnenin özgün, bağımsız ve güçlü temsilcilerini %100 Studio’da bir araya getirerek müziğin merkezinde uzun saatler geçirebilirsiniz. Goss ve Vincent Baykal Ada festivalin açılışında şarkılarını seslendirecekler. Ardından indie folk müziği ve modern pop çizgilerini şarkılarına yansıtan Simge Pınar canlı performans sergileyecek. Sonrasında sahne Vera’nın olacak. Festivalin headliner hattında ise Batu Akdeniz var. kapanışında biz şehrin karmaşasına dönmeden önce görkemli şarkılarını, klas soundunu zihnimize işleyecek.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 22 Mayıs 2022, 16:30

Bilet: Zorlu PSM

Tiyatro: DasDas’ın Yeni Tiyatro Oyunu ‘Bir İhtimal Daha Var’ Mayıs Ayında Da Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Mart ayında prömiyerini yapan oyun, mayıs ayında da tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor. Berfu Öngören, Pelin Ermiş ve Talha Kaya’nın başrollerini paylaştığı oyunun konusu ise şöyle.

Günümüz İstanbul’unda işsizlikle mücadele eden iki üniversite mezunu, Umut ve Ada Beşiktaş’da evlerinde sefalet içinde günlerini geçirmektedirler. Yaptıkları ufak tefek işlerden kazandıkları gelir dışında kazançları yoktur ve doğru dürüst kendilerine bakamamaktadırlar. İşsizlik, soğuk, yarı aç yarı tok zamanlar, bakımsız ev ve otoparkçılık, kuru temizleme gibi işler yapan dengesiz lise arkadaşları Barış’ın tacizlerinden bıkan bu trajikomik ikili içinde bulundukları durumdan kurtulmak için doğaya kaçarlar.

Biraz nefes almayı umarken “doğa”nın bildikleri “doğa” olmadığını fark ederler.

Bu üç kişilik komik ve tuhaf oyun hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini farklı karakterlerin dünyasından onların da bakış açısını ciddiye alarak ele alıyor.

Yer: DasDas Sahne

Tarih: 13 – 25 Mayıs 2022, 21:00

Bilet: Tiyatrolar.com

Sanat Sunumları: Saha Studio’nun Dönem Sonu Sunumları Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

SAHA Studio‘nun dönem sonu sunumları 25 Mayıs Çarşamba günü başlıyor. Ekim 2021’den beri araştırma ve üretimlerini SAHA Studio’da yürüten sanatçılar Eser Epözdemir, Berat Işık, Ali Miharbi, İz Öztat ve TUNCA’nın desen, video, heykel ve yerleştirme gibi farklı mecralarda ürettikleri çalışmalar 25 – 28 Mayıs tarihleri arasında her gün 12.00 – 19.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

Yer: SAHA Studio

Tarih: 25 – 28 Mayıs, 12.00 – 19.00

Tiyatro: Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu Performansıyla ‘Bir Barda Bir Gece…’

Kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği, günümüze çok da uzak olmayan distopik bir dünyayı izleyenlere aktaracak oyun DasDas’ta.

Yer: DasDas Sahne

Tarih: 14-28 Mayıs 2022

Bilet: Tiyatrolar.com

Atölye: Glütensiz Tatlı Tariflerini Ustasından Öğrenmeye Hazır Mısınız?

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

MSA’nın çok sevdiğimiz work shoplarında bu ay en dikkat çekenlerden biri; Glütensiz Tatlı Tarifleri.

Son dönemde değişen beslenme alışkanlıklarıyla hayatımızda büyük bir yer edinen glüteni, çok sevdiğimiz tatlılardan nasıl çıkarırız? Menünüzden tatlıyı eksik etmeyeceğiniz, mutfak becerilerinizi yepyeni tarifler ve özel teknikler öğrenerek geliştirebileceğiniz bu workshop, tatlıya bakış açınızı değiştirecek.

Yer: MSA Maslak

Tarih: 26 Mayıs 2022, 10:00 – 14:00

Bilet: MSA.com.tr

Tiyatro: Sıra Dışı Bir Shakespeare Kolajıyla; “Irgat”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Irmak Bahçeci’nin Shakespeare’in tüm oyunlarını tarayıp önce Türkçe’ye ardından da ‘ırgatça’ya çevirerek yazdığı oyunu Emrah Eren yönetiyor. “Irgat” tamamen Shakespeare’in cümlelerinden oluşuyor ama onun hiç yazmadığı bir karakterin hikâyesini anlatıyor. Türkiye’de geçen müzikli oyunda, büyükşehre gidip kendini koskoca bir inşaatın, betonlaşmanın ve vahşi kapitalizmin içinde bulan “IRGAT’ı‘’ Emre Kınay, “Beyzadeyi ise Sertaç Nicolas Güder canlandırıyor.

Yer: Baba Sahne

Tarih: 27 Mayıs 2022, 20:30

Bilet: BabaSahne.com

Konser: Türkiye’nin İkonik Hip-Hop İkilisi Mode XL Volkswagen Arena’ya Konuk Oluyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

2001 yılında Basemode’u müzik sektörüne kazandırarak birçok rap sanatçısına ilham kaynağı olan, Türkiye’nin ikonik hip-hop ikilisi Mode XL, 27 Mayıs’ta Volkswagen Arena’ya konuk oluyor. Ankara Batıkent’ten ana akıma taşıdıkları müzikleriyle birçok farklı türdeki müzisyeni de etkilemeyi başaran ikili, yeni albümlerini yayınlamadan önce Volkswagen Arena ev sahipliğinde sahneye geri dönüyor. Her albümlerinde özgün dillerini korumayı başaran ikili “Besta Veyasin”in uzun zaman sonra tekrar bir araya gelerek verecekleri ilk konserde, “Serseri Serbest Stilini” yaşayacağınız bir hip-hop deneyimi için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 27 Mayıs 2022, 19:30

Bilet: Biletix

Konser: ‘Oscar and the Wolf’ Üç Yıl Aradan Sonra Yeniden Türkiye’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Dünya çapında milyonlarca müzikseverin kalbini fetheden Oscar and the Wolf, 3 yıl aradan sonra yeniden Türkiye’de!

Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan, her konserinin biletleri günler öncesinde tükenen ünlü Belçikalı grup, 3 ayrı konser için, 3 ayrı şehirde sahnede olacak. Epifoni organizasyonu ile gerçekleşecek etkinlikler, 26 Mayıs gecesi İzmir Arena’da, 27 Mayıs gecesi İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta, 28 Mayıs gecesi Ankara ODTÜ MD Vişnelik Çim Amfi ‘de yapılacak.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 27 Mayıs 2022, 16:00

Bilet: Biletix

Konser: Mor ve Ötesi Stadyum Konseriyle Sevenleriyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Türk rock müziğinin en eski ve en sevilen gruplarından Mor ve Ötesi, KerkiSolfej organizasyonu ile 28 Mayıs akşamı Vodafone Park’da sizlerle buluşuyor…

Son albümleri ‘Sirenler’ ile hayranlarıyla buluşan Mor ve Ötesi grubunun ve sevenlerinin yıllardır beklediği stadyum konseri sonunda gerçekleşiyor! 28 Mayıs Cumartesi akşamı Beşiktaş İnönü Stadı’nda (Vodafone Park) gerçekleşecek bu eşsiz atmosferli konseri sakın kaçırmayın.

Yer: Vodafone Park

Tarih: 28 Mayıs 2022, 17:00

Bilet: Biletix

Performans: Sihirbaz DJ Boys Noize İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Bugüne kadar sayısız festival ve kulüpte sergilediği performanslarıyla dünyanın en iyi dj’leri arasında gösterilen Berlin menşeili sihirbaz DJ Boys Noize 28 Mayıs’ta Volkswagen Arena’da elektronik müzik severlerle buluşuyor. Aralarında Gesaffelstein, Daft Punk, ASAP Rocky, Snoop Dogg, Chance The Rapper, Mark Ronson gibi isimlerin de bulunduğu duayenlerle yaptığı iş birliklerinin yanı sıra Skrillex ile beraber DOG BLOOD, dahi piyanist Chilly Gonzales ile OCTAVE MINDS ve yan projesi ELAX adıyla da harikalar yaratmaya devam eden dj Boys Noize’un unutulmayacak performansına hazır olun.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 28 Mayıs 2022, 20:00

Bilet: Gezi Makinesi Ticket

Konser: The Populist DJ’leri Babylon Soundgarden’da Çalacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Kendine Has’ın sunduğu Babylon Soundgarden, Pozitif deneyimi ile 28- 29 Mayıs’ta şehre dönüyor.
Heyecanla beklenen Babylon Soundgarden bu yıl 28-29 Mayıs tarihlerinde Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşecek. Festivalde The Populist’in sevilen DJ’leri Murat Beşer, Levent Şen, Ras Memo, Da Frogg ve Kiwi festival coşkusunu ikiye katlayarak müzikseverlere unutulmaz bir festival deneyimi yaşatacak.
İki gün boyunca dört tarafı müzikle çevrilecek Yapı Kredi bomontiada’da, festival katılımcıları birbirinden farklı aktivitelere dahil olurken, festivale özel hazırlanmış menülerin de tadını çıkarabilecek.

28 Mayıs Cumartesi

 • Weval
 • Hey! Douglas (Live) – Artz & Bugy
 • Dilan Balkay – Bosphoroots – Balkan Marching Band
 • Simba Roots Sound System
 • Volkan Judocu -Bant DJs
 • Discolog – Murat Beşer & Levent Şen

29 Mayıs Pazar

 • Yüzyüzeyken Konuşuruz
 • Gaye Su Akyol
 • Sattas – Mert Demir – Geeva Flava
 • Kaan Düzarat – Hünkar – Garan Garan
 • Ras Memo & Da Frogg – kiwi

Yer: Babylon

Tarih: 28-29 Mayıs 2022

Bilet: Biletix

Şimdiden Programınıza Ekleyebileceğiniz Etkinlikler

Konser: Halsey Türkiye’ye Geliyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Dünyaca ünlü pop yıldızı Halsey, 3 Eylül’de ilk kez KüçükÇiftlik Park’ta! ABD’li dünya starı Halsey, kendisini sabırsızlıkla bekleyen Türk hayranlarıyla 3 Eylül Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Park’ta kavuşuyor! 2022 yazına damga vuracak turnesi için özel bir şov hazırlayan Halsey, ilk Türkiye konserinde KüçükÇiftlik Park’ı dolduran binlerce hayranına enerji, müzik, dans ve eğlence dolu bir akşam yaşatacak. Heyecanla beklenen konser şehrin eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ta URU ve Concerts East organizasyonuyla düzenlenecek.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 3 Eylül 2022

Bilet: Biletinial

Festival: Bir Yaz Gecesi Festivali’nin 2022 Tarihleri Belli Oldu

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

İstanbullu film ve müzik severlere Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde ve Boğaz’ın kıyısında unutulmaz anlar yaşatan Bir Yaz Gecesi Festivali ’nin 2022 tarihleri belli oldu. Kundura Sinema ve Kundura Sahne’nin ortaklığında bu yıl altıncısı düzenlenecek festival, 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Cuma’dan Pazar’a film ve müzik keyfine davet edecek. Bir Yaz Gecesi Festivali’nin programı önümüzdeki haftalarda açıklanırken, biletleri de Haziran’dan itibaren beykozkundura.com​ adresinde satışta olacak.

Yer: Beykoz Kundura

Tarih: 29 Temmuz – 14 Ağustos 2022

Festival: İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali, 6 – 24 Haziran tarihleri arasında 50. kez müzikseverlerle buluşacak.

50. İstanbul Müzik Festivali, “İstanbul” temasıyla üç hafta boyunca 12 farklı mekânda Türkiye ve yurtdışından 65’in üzerinde solist, topluluk ve orkestrayı ağırlayacak. İstanbul Müzik Festivali, şef ve besteci Tan Dun ile şef ve piyanist Thomas Adès’e verdiği eser siparişlerinin Türkiye prömiyerlerine ev sahipliği yapacak. Deutches Symphonie Orchester Berlin, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası gibi önemli topluluklar ve Anna Prohaska, Gautier Capuçon, Alice Sara Ott gibi yıldız solistler de festivalin konukları arasında yer alacak.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) uzun yıllar sonra ilk defa 50. yılında yeniden festival mekânları arasında yer alacak. İstanbul Müzik Festivali kapsamında hafta sonları İstanbul’un farklı park ve mekânlarında ücretsiz hafta sonu konserlerinin yanı sıra İKSV Alt Kat işbirliğiyle gerçekleştirilen Müzikli Bir Hafta Sonu etkinlikleri ile çocuklara ve gençlere yönelik atölyeler de düzenlenecek. Farklı disiplinlerden isimlerin katıldığı, festivalin klasikleşen Konsere Doğru Konuşmaları bu yıl da devam edecek.

Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında, her konser için belirli sayıda öğrenci bileti ise 10 TL’den satışa çıkacak. Konservatuvarların müzik ve şan bölümü öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Müzik Festivali konserlerini ücretsiz olarak izleyebilecek.

Tarih: 6 – 24 Haziran 2022

Bilet: Passo

Konser: 65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın Birincisi Måneskin 23 Temmuz’da Türkiye’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Müzikal yolculuklarına 2015 yılında Roma sokaklarında sokakta çalarak başlayan baş vokalist Damiano David, bassist Victoria De Angelis, gitarist Thomas Raggi ve baterist Ethan Torchio’dan oluşan; 65. Eurovision Şarkı Yarışması’nın “Zitti E Buoni” adlı şarkısıyla birinciliği elde eden İtalyan rock müzik grubu Måneskin, Rock’n’Roll’u adeta yeniden dirilttiği şarkıları ve benzersiz sahne şovlarıyla 23 Temmuz’da İstanbul’da konser verecek. MTV EMA 2021’de “En İyi Rock” ödülüne layık görülen ve Amerikan Müzik Ödülleri 2021 için “Beggin” şarkısıyla “Favori Trend Şarkı” olarak aday gösterilen ve Global Citizen Live 2021’de Doja Cat ve Ed Sheeran ile birlikte Paris’te headliner olan Måneskin, Rotterdam’daki 71. Sanremo Müzik Festivali’ni de kazanarak kanıtladığı başarısının ardından Coachella, Rock in Rio, Rock Am Ring, Reading & Leeds ve Lollapalooza gibi festivallerin de dahil olduğu dünya turnesi kapsamında Türkiye’de KüçükÇiftlik Park’ta sevenleri ile buluşacak. Heyecanla beklediğimiz konser için siz de yerinizi şimdiden ayırın!

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 23 Temmuz 2022, 17:00

Bilet: Passo

Konser: Jack Savoretti 30 Kasım’da İlk Kez Türkiye’ye Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

“Grey’s Anatomy” dizisine “Wonder” şarkısıyla damgasını vuran ve Türkiye’de önemli bir hayran kitlesi bulunan İngiliz akustik şarkıcı ve söz yazarı Jack Savoretti, “Europiana Encore” albümünün dünya turnesi kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak. “Europiana Encore” albümünden, Pino Donaggio ve Vito Pallavicini’nin 1965 yıllarındaki İtalyan klasikleri “Io che non vivo senza te” şarkısını 1966 yılında Dusty Springfield’in “You Don’t Have To Say You Love Me” olarak İngilizce söyleyip küresel çapta yakaladığı başarısının ardından İngilizce ve İtalyanca olarak aynı anda seslendirdiği “You Don’t Have To Say You Love Me/ Io che non vivo senza te (Medley)” şarkısını ilk kez Zoe Ball’un Radio 2’deki Breakfast Show programında tanıtan Jack Savoretti, 30 Kasım 2022 Çarşamba günü Volkswagen Arena’da hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 30 Kasım 2022

Bilet: Passo

Festival: Yepyeni Bir Festival Deneyimine Hazır mısınız?

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Şehrin yeni, genç ve modern hip hop festivali ‘Trapped’, temelinde barındırdığı müziğin sınırları zorlayan, dinamik ve sarsıcı ruhunu yansıtacağı festivaller serisinin ilkinde hip-hop müziğin birbirinden güçlü isimlerini Küçük Çiftlik Park’ta ağırlayacak. Tek günlük dev bir festivale dönüşecek Trapped’de; Princess Nokia, AJ Tracey, Pi’erre Bourne, Güneş ve Artz KüçükÇiftlik Park’ta Hip Hop severlere hafızalara kazınacak benzersiz bir gece yaşatacaklar.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 19 Temmuz 2022

Bilet: Passo

Festival: 212 Photography Istanbul 5. Edisyonu ile Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı uluslararası fotoğraf festivali olan 212 Photography Istanbul, beşinci kez 6 – 16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilir bir sanat ve kültür geleneği oluşturmak amacıyla 2018 yılından itibaren her yıl düzenlenen 212 Photography Istanbul, bu yıl da Türkiye’den ve diğer ülkelerden birçok sanatçıyı sanatseverlerle bir araya getirecek. Festival programında sergiler, atölyeler, söyleşiler, paneller, film gösterimleri ve portfolyo incelemelerinin yanı sıra; edebiyat, dans, sinema, müzik, gastronomi gibi farklı disiplinlere de yer veriyor. 212 Photography Istanbul, Anadolu ve Avrupa yakasında 15’e yakın mekânla ziyaretçilerine bir keşif rotası sunacak. Geleneksel hâle gelen Uluslararası 212 Photography Istanbul Fotoğraf Yarışması için başvurular ise mayıs ayında başlayacak.

Tarih: 6 – 16 Ekim 2022

Detaylı bilgi: 212photographyistanbul.com

Festival: İstanbulluların Merakla Beklediği Bozcaada Caz Festivali 2022 Yaklaşıyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Özellikle İstanbul’da yaşayanların şehirden kısa bir kaçış olarak heyecanla beklediği 6. Bozcaada Caz Festivali geri dönüyor! Bozcaada Caz Festivali, , 26-27-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Bozcaada Caz Festivali 2022 edisyonunda pandemi gibi, alışık olmadığımız ve ön göremediğimiz farklı kriz anlarında duruma nasıl uyum sağladığımızı irdeliyor. Daha iyi bir dünyanın mümkün olduğuna olan inancı ve bir araya gelmenin gücüyle şifa bulmayı amaçlıyor. Paribu ana sponsorluğunda gerçekleşen Bozcaada Caz Festivali’nin biletleri 22 Mart 2022 tarihi itibarıyla Passo’dan satın alınabilir.

Yer: Bozcaada

Tarih: 26 – 27 – 28 Ağustos 2022

Bilet: Passo

Konser: Kings of Convenience Sonbaharda İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mayıs 2022

Kings of Convenience, Zorlu PSM’nin 10. yılı kapsamında 30 Eylül ve 1 Ekim olmak üzere iki gece konser verecek. Norveçli ikili, Erlend Øye ve Eirik Glambek Bøe’den oluşan, sakin vokaller, zarif gitar ve piyano melodileriyle huzuru dinleyicileriyle buluşturan, indie-pop’un en kült isimlerinden Kings Of Convenience sonbaharda Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde unutulmaz iki konsere imza atacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 30 Eylül – 1 Ekim 2022

Bilet: Passo

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları