preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

06.03.2023
İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Yazı Boyutu:

Mart ayının kapımızı çalmasıyla birlikte İstanbul hangi yeni etkinliklere ev sahipliği yapacak? Mart 2023’te İstanbul’da hangi etkinlikler ön plana çıkıyor sizler için derledik.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Mart ayı, yeni etkinliklerle birlikte İstanbul’a “merhaba” diyor. Kültür ve sanat şehri İstanbul, 2023 Mart ayı boyunca tiyatrodan sinemaya, konserden atölyeye pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sizler de bu ay “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz kalbinize ve ruhunuza iyi gelecek etkinliklere bir göz atın!

*Yaşanan deprem felaketi nedeniyle ertelenen veya iptal edilen etkinliklerle ilgili plan yapmadan önce mekânla iletişime geçmenizi öneririz.

Konser: Borusan Sanat’tan Destek Konserleri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Borusan Sanat, Mart ayında izleyicisiyle yeniden buluşuyor. Yaşanılan zor günleri aşabilme umuduyla müziğin birleştirici ve iyileştirici gücünü önemseyen kurum, Mart ayındaki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ve Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek tüm konserlerinin gelirini, afet bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda bağışlayacak.

Deneysel müziğin tüm renklerini sunan Anıl Eraslan, Borusan Müzik Evi’nde

Rüya, doğaçlama ve film arasındaki ilişkileri temel alan uzun soluklu bir belgesel projesinin parçası olan deneysel müzik topluluğu Dream Works, 17 Mart Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak. İstanbul’daki doğaçlama müzik sahnesinin önde gelen isimlerinin yer aldığı grup, Osmanlı-Türk müziği, özgür doğaçlama ve elektro-akustik müzik etkilerini özgün bir kolaja dönüştüren albümleriyle dinleyenleri heyecan verici bir serüvenle baş başa bırakacak.

Yer: Borusan Müzik Evi

Tarih: 17 Mart 2023, 21.00

Biletler: Borusansanat

Konser: Tamino, Yeni Albümü “Sahar” ile İstanbul’u Büyülemeye Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ndeki performansıyla Parkorman’dan öte dünyalara adeta bir portal açılmasına sebep olan; sahnedeki dev varlığıyla seyircileri serseme çeviren Tamino, yoğun istek üzerine bir kez daha +1 coşkuyla Gezgin Salon’a konuk oluyor. Bu sefer Tamino’nun yeni albümüyle başrole yükseleceği konser, 18 Mart’ta Volkswagen Arena’da.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 18 Mart 2023, 18:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Richard’ın Gelirleri Depremzedelerle Bağışlanacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

W. Shakespare’in ölümsüz eseri III. Richard’ın Okan Bayülgen tarafından yeniden uyarlaması olan Richard, 5 ve 19 Mart’ta Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonunda seyirciyle buluşacak. Hayatı ve yardımı sürdürülebilir kılmak adına etkinliklerin bilet gelirleri depremzedelerle paylaşılacak. Sahnelendiği günden beri büyük beğeni kazanan Richard, 5 ve 19 Mart’ta AKM Türk Telekom Opera Salonunda tiyatroseverlerle buluşacak. Kabare Dada ve Net Sanat tarafından hayata geçirilen oyunun kadrosunda Okan Bayülgen’e birbirinden değerli oyuncular ve canlı müzik performansıyla seyircinin beğenisini kazanan müzisyenler eşlik ediyor. Bilet gelirlerinin depremzedelerle paylaşılacağı oyunun sonunda, Richard’ta sahne alan tüm oyuncuların katılacağı bir söyleşi de gerçekleştirilecek.

Yer: AKM Türk Telekom Opera Salonu

Tarih: 19 Mart 2023, 20:00

Bilet: Biletix

Stand-Up: Yasemin Sakallıoğlu “Doğru Koca Nasıl Seçilir?” Oyunu ile Seyirciyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Genç komedyen; aile bağları, kadın erkek ilişkileri ve bu ilişkilerin psikolojik etkilerini çeşitli tiplemelerinden yardım alarak esprili bir dille aktarıyor. Kendini de eleştirmeyi ihmal etmeyen Yasemin Sakallıoğlu’nun gösterisinin ismi “Doğru Koca Nasıl Seçilir?” Yasemin Sakallıoğlu’nun sürpriz sahne performansı, kendi yaşamının birbirinden komik hikayeleriyle Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi’nde ilk kez gerçekleşecek.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 21 Mart 2023, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: The Diva Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Nebi Birgi’nin yazıp yönettiği müzikalde yine kendisi başrolde. Bu hikâye, biraz romantik, biraz hüzünlü, Diva’nın varoluşundan gerek biraz da komik. Hikayemiz müzikal hayalleri kuran genç bir Türk oyuncunun yıllar içerisinde Broadway’de tutunması ve sonucunda seçildiği ilk başrolünü içeriyor.

Yer: Ses Tiyatrosu

Tarih: 21 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletino

Tiyatro: Evlilikten Sahneler Tam Gaz Sürüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

“İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?”, “Aile nedir?”, “Şefkat nedir?”, “Aşk nedir ne değildir?” sorularına yanıt arayan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” seyirciyi, bu çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Tarih: 21 Mart 2023

Bilet: Passo

Konser: Kings & Queens of Opera Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Metropolitan Opera’nın yıldızı Diana Damrau ile Fransız bas Nicolas Testé, Pavel Baleff’in şefliğindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile 25 Mart akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde!

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Tarih: 25 Mart 2023, 21:00

Bilet: Passo

Konser: “Zorluk Tanımayan Kemancı” Valeriy Sokolov Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

BİFO, sezonun en dikkat çekici programlarından birinde “zorluk tanımayan kemancı” Valeriy Sokolov’u konuk ediyor. Parlak tekniği ve detayları atlamayan titiz yorumu ile başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen sahnelerinde ilgi ile izlenen Sokolov, Türkiye’yi ilk kez 2007 yılında, henüz 20 yaşında ziyaret etmiş ve dinleyicilerini büyülemişti. Aram Khachaturian’ın Re Minör keman konçertosunun seslendirileceği konserde BİFO, incelikli tekniği ile büyük beğeni toplayan Belçikalı orkestra şefi Karel Deseure’nin yönetiminde Hector Berlioz’un başyapıtı Fantastik Senfoni ile huzurlarınızda olacak.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: Tarihi henüz net değil

Bilet: Passo

Tiyatro: Broadway’in Başyapıtlarından Küheylan

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Amadeus’un oyun yazarı Peter Shaffer’ın gerçek bir olaydan esinlenerek kurgulayıp kaleme aldığı, Broadway’de 1200 kez sahnelenen Tony ödüllü başyapıtı Küheylan, Barış Erdenk rejisi ile sahnede! Başrollerini Kerem Alışık, Emir Özden, Hatice Aslan, Devrim Nas, Açelya Devrim Yılhan ve Gizem Katmer’in üstlendiği efsanevi oyun, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment ortak yapımı ile seyirciyle buluşuyor… Tutkularının esiri olup gerçekleştirdiği korkunç bir olaydan ötürü hastaneye yatırılan 17 yaşındaki Alan Strang (Emir Özden) ile onu analiz eden ve iyileştirmeye çalışan psikiyatrist Martin Dysart’ın (Kerem Alışık) hikâyesini konu alıyor.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Tarih: 28 Mart 2023, 20:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Şener Şen, Zengin Mutfağı’ında

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması. Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır. Vasıf Öngören’in bu olayları eğlenceli bir biçimde aktardığı oyun, tiyatro sahnesinde defalarca yorumlanmış ve beyazperdeye de uyarlanmıştır. 1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bu oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla tekrar sahnede.

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 28 Mart 2023, 21:00

Bilet: Biletix

{47706}

Etkinlik: Depremden Etkilenenler İçin Dayanışma Sahnesi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

DasDas, İhtiyaç Haritası, Zorlu PSM, ülkemizi yasa boğan büyük deprem felaketine karşı dayanışma ve birliktelik duygusunu sahneye taşımak için bir araya geldi. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına katkıda bulunmak için 30 Mart tarihinde Zorlu PSM sahnesinde üç kurum ortaklığında “Dayanışma Sahnesi” etkinliği düzenlenecek. Bu geceden elde edilecek tüm gelir, deprem bölgesindeki eğitim materyalleri ve eğitimle ilgili oluşacak ihtiyaçların karşılanması için İhtiyaç Haritası’na aktarılacak.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 30 Mart 2023, 18:00

Bilet: Passo

Süresi Geçen Etkinlikler

Konser: “Piyano ve Kemanla Kış Esintileri”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

İstanbul Filarmoni Derneği Klasik Müzik Festivali kapsamında genç keman sanatçısı Naz İrem Türkmen ve piyanist Arya Su Gülenç aynı sahneyi paylaşacaklar. Konserde Grieg, Sarasate, Manav, Schumann, Saygun, Bruch ve Kreisler’in eserleri seslendirilecek.

Yer: All Saints Kilisesi Moda

Tarih: 1 Mart 2023, 20:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Einstein Kumpanyası, THINK House Sahnesinde Seyirciyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Devrim Pınar Gürbüzoğlu’nun kaleme aldığı, Hasan Demirci’nin yönettiği “Einstein Kumpanyas” oyunu, 1930’lu yıllarda yaşanan ve milyonlarca insanın evlerinden ayrılmasına, yollarda hayatını kaybetmesine neden olan Mübadele Dönemi’nin sonuçlarını alaturka bir bilim-kurgu tadında seyrinize sunuyor.

Yer: THINK House

Tarih: 3 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

{16521}

Tiyatro: Semaver Kumpanya, “Cimri”yi 7 Sezondur Kapalı Gişe Sahneliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri “Cimri”de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Tarih: 3 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: İstanbul Filarmoni Derneği Klasik Müzik Festivali, “Kaan Bıyıkoğlu ve Batu Şallıel” Konseriyle Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

İstanbul Filarmoni Derneği Klasik Müzik Festivali kapsamında Moda All Saints Kilisesi’nde düzenlecek bu konserde Kaan Bıyıkoğlu ve Batu Şallıel kendi bestelerinin yanı sıra Brahms, Bartok, Puccini ve Ravel’in eserleri üzerine yaptıkları, yer yer doğaçlamalara da yer veren modern caz stilindeki özgün düzenlemeleri icra edecekler.

Yer: All Saints Kilisesi Moda

Tarih: 4 Mart 2023, 14:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” Seyirci Karşısında

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Denize karşı bir sigara yak. Tek şekerli, demli bir çay koy masaya, çok neşeli bir müzik çalsın mutlaka, kapat gözlerini, gülümse, çünkü… Bütün kadınların kafası karışıktır, çünkü… Bir gün bir anda, bazı kızgınlıklarını unuttuğunun farkına varacaksın, artık pek düşünmediğini, çünkü artık bildiğini anlayıp, ellerini bir klarnet taksimi gibi uzatacaksın, hâlâ kafan karışık olacak ama artık bunu seveceksin, sevmelisin de. Kadınsın…

Yer: Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi

Tarih: 4 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: “Barok Saraylarda Gezinti”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Festival üçüncü gününde üç ayrı konserle devam edecek: Saat 14.00’te sahne alacak Duo Lamente topluluğu kontratenör Kaan Buldular ve lavtacı Hande Cangökçe’den oluşuyor. Konserde Avrupa Barok dönem bestecileri Dubuisson, Caldara, Lambert’in eserlerinin yanı sıra Tanburi Mustafa Çavuş ve 3. Murad gibi Osmanlı dönemi bestecilerinin eserlerine de yer verilecek.

Yer: All Saints Kilisesi Moda

Tarih: 5 Mart 2023, 12:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Kuğu Gölü Balesi Tiyatro Oyunu Sizlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Klasik bir bale eseri olan “Kuğu Gölü” Thykovsky’nin besteleriyle ilk kez tiyatroya uyarlandı. Tiyatrosu daha önce yapılmamış olan eserin tiyatro oyununda bale bölümleri de yer almaktadır. Bu uyarlamada çocuklara cesaret ve doğa sevgisi, yardımlaşma, güçlü arkadaşlık duyguları aşılanırken, Kuğu Gölü bale eserinin konusuna ve Thykovsky’nin Kuğu Gölü klasik müzik eserlerine aşinalık yaratmak hedeflenmektedir.

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 5 Mart 2023, 13:00 – 15:00

Bilet: Biletix

Konser: Müzikal Düello “Two Tenors”, İzleyicisiyle Buluşmaya Hazırlanıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Konservatuvardan iki sınıf arkadaşının 20 yıl sonra sahne üzerindeki müzikal düellosuna tanıklık edeceğimiz “Two Tenors”un başrollerinden birinde hem uluslararası arenada hem de ülke çapındaki projelerde yer alarak sanatseverlerin beğenisini kazanmış opera sanatçısı Cenk Bıyık var. Diğer başrol ise tiyatro oyunlarının, televizyon yapımlarının ve sinema filmlerinin aranılan oyuncusu aynı zamanda eğitimli tenor Atılgan Gümüş’e ait.

Yer: Duru Tiyatro – Watergarden Performans Merkezi

Tarih: 5 Mart 2023, 20:00

Bilet: Biletix

Konser: Rus Rap Efsanesi Oxxxymiron Dünya Turuna Çıkıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Rus rap müziğinin 6 yıldır turne yapmayan efsanevi ismi Oxxxymiron sessizliğini bir dünya turnesi ile bozuyor. Ukrayna işgalini daha ilk gününden kınadığı için Rusya’da sahne alması yasaklanan Oxxxymiron, 2023/2024 turnesi kapsamında 6 kıtada konser verecek. Rus rapçi, Rusya hükümeti tarafından “yabancı ajan” ilan edilmesine rağmen son 15 yılda hem ülkesinde hem de tüm dünyada muazzam bir hayran kitlesi yaratmayı başardı. Oxxxymiron turne kapsamındaki konserlerde hayranlarına son albümü “Beauty and Ugliness”tan şarkıların yanı sıra klasikleşmiş hitlerini ve az bilinen cevherlerini de sunacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 6 Mart 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Gösteri: “Anadolu Ateşi” Depremzedeler İçin Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Efsanelerin Dansı Anadolu Ateşi, 6 Mart’ta İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek özel gösteride de depremzedeler yararına sahneye çıkacak.

Yer: AKM

Tarih: 6 Mart 2023, 20:00

Bilet: Biletinial

Tiyatro: Eksik Oyunu Sahne Alıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Aksel Bonfil’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu “Eksik” oyununda, Levent Can,
Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz birlikte rol alıyor. Yapımcılığını Begüm Ertuğrul’un,
uygulayıcı yapımcılığını Omnia’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı Berçin Mayruk’un, ışık
tasarımı Alev Topal’ın, müzikleri ise Tayfun Karatekin’in imzasını taşıyor.

Yer: Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi

Tarih: 7 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Amy Winehouse’un Hayatı Gözler Önünde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Genç yaşta dramatik bir şekilde hayata gözlerini yuman Amy Winehouse’un son 3 günü, yakın çevresinin duyarsızlığı ve onu ölüme götüren olaylar serisi, çağdaş ve özgün bir yorumla sunuluyor. Yeni Tiyatro Ödülleri’nde Savaş Alp Başar yılın en iyi erkek oyuncusu ödülünü aldı.

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi

Tarih: 8 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Orchestra Theatre’ın İkinci Oyunu Bir Terennüm Sahneleniyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Ortak akılla üretme prensibinden yola çıkan Türkiye’nin ilk içerik şirketi Orchestra Content’in, deneyimli tiyatrocu Şebnem Sönmez süpervizörlüğünde hayata geçirdiği Orchestra Theatre, yeni oyunu “Bir Terennüm” ile seyirciyle buluşacak.

Yer: Alan Kadıköy

Tarih: 8 Mart 2023, 20:30

Bilet: Tiyatrolar.com

Konser: Bonobo İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Dans müziğinin dünyadaki önde gelen isimlerinden Bonobo “Fragments Live Tour” kapsamında 9 Mart’ta Volkswagen Arena’nın atmosferinde seyircisiyle buluşuyor.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 9 Mart 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions Sahne Alacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

İlhan Erşahin’in, Wax Poetic, Love Trio, Nublu Orchestra, Praia Futuro, Silver gibi projelerinden farklı olarak, birlikte çalabileceği bir ‘session grubu’ olarak 2005’te İstanbul’da kurduğu “İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions” müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Blind İstanbul

Tarih: 9 Mart 2023, 22:00

Bilet: Biletix

Konser: Madrigal Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Madrigal, 10 Mart akşamı Bostancı Gösteri Merkezi Sahnesi’nde sizlerle buluşuyor…

Yer: Bostancı Gösteri Merkezi

Tarih: 10 Mart 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Köfn & Skapova Aynı Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Köfn & Skapova, 10 Mart Cuma akşamı JJ Arena sahnesinde sizlerle…

Yer: JJ Arena

Tarih: 10 Mart 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Amsterdamn Night 2023 9. Yılında

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Her sene merakla beklenen ve biletleri günler öncesinden tükenen Amsterdamn Night, 9. yılında Dorock XL Venue’de katılımcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. En çok ziyaret edilen 5. şehir olan efsaneler şehri Amsterdam’ın büyüsünü yaşamaya hazır olun.

Yer: Dorock XL Venue – Fitaş Sahnesi Taksim

Tarih: 10 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Ghostly Kisses, İstanbul’a Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

İstanbul’un kültür, sanat, tiyatro, eğlence ve konser hayatının en keyifli etkinlik mekânlarından Maximum Uniq Box, 10 Mart’ta büyülü sesiyle, ruhlara dokunan, hayranlarının “kendisi bu dünyadan değil” dediği Ghostly Kisses’i ağırlayacak. Daha önce Türkiye’de verdiği konserlerle adından uzun süre söz ettiren, esas ismi Margaux Sauvé, sahne adı ‘Ghostly Kisses olan şarkıcı ve söz yazarı 10 Mart’ta Türk dinleyicileri ile bir kez daha buluşacak.

Yer: Maximum UNIQ Box

Tarih: 10 Mart 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Atölye: Ravioli Yapımı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Ravioli, İtalyan usulü taze makarna hamuru ile hazırlanan ve İtalyan mantısı olarak bilinen bir yemektir. Bu eğitimde İtalya’ya özgü quattro formaggi dolgusu ile, pomodorolive cream sos eşliğinde Ravioli hazırlanacak. Bu workshop’un işlem basamakları ve edinimleri aşağıdaki gibi;

  • Makarna hamuru açma ve kesme teknikleri
  • İtalyan ravioli yapımı
  • Ravioli sosu yapımı
  • Ravioli sunum teknikleri

Yer: Cooking Class Academy

Tarih: 15 Mart 2023, 12:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Moda Sahnesi, Yeni bir William Shakespeare Oyunu ile Seyirci Karşısına Çıkıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Daha önce Hırçın Kız olarak çevrilen ve sahnelenen The Taming Of The Shrew bu edisyonunda, Emine Ayhan tarafından Şirreti Evcilleştirmek olarak Türkçe’ye uyarlanıyor. Moda Sahnesi’nin deneyimli kadrosu tarafından sahnelenen oyun, yönetmen Kemal Aydoğan’ın rejisi ile sahneleniyor.

Yer: ENKA Oditoryumu

Tarih: 13 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: ‘Paraya Hayır’ Seyirciye Keyifli Anlar Yaşatacak

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Claire ve kocası Richard’ın evine, Richard’ın annesi Rose ve yakın arkadaşı Etienne yemeğe gelmişlerdir. Richard mimardır. Emekliler için “Kazıklı Evler” projesini hazırlamıştır. Bu projeyi takip eden yakın arkadaşı Etienne, üzülerek projenin kabul görmediğini açıklar. Ancak Richard’ın da çok önemli bir haberi vardır. Bu haberi açıklar: Lotodan 162 milyon tutarında “Büyük İkramiye”yi kazanmıştır. Eşi Claire, annesi Rose ve arkadaşı Etienne sevinçten deliye dönerler. “Bu parayla neler yapılmaz ki!” Her biri kendine göre planlar yapmaya başlar. Richard susmaktadır. Paranın toplumu zehirleyici ve huzuru kaçırıcı bir şey olduğunu düşünen Richard, insanların mutluluğu parada bulacaklarını sanmalarının, tüm felaketlerin tek nedeni olduğunu ileri sürer. Ona göre hayatta tek mutluluk “sevginin varlığı”dır. “Sevgiyi yakalamak”tır. Nitekim dünyada her türlü kötülüğün ve hatta savaşların bile nedeni paradır. Sizce Richard’ın bu düşüncelerini duyan üçlümüzün tavırları ne olacak? Peki Richard bu parayı alacak mı yoksa ‘Paraya Hayır!’ mı diyecek?

Yer: Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

Tarih: 15 Mart 2023, 20:30

Bilet: Passo

Festival: Frankafon Film Günleri Sinemaseverler İçin Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Institut français Türkiye, Frankofoni etkinlikleri çerçevesinde Ankara, Istanbul, Izmir ve Bursa’da Mart ayı boyunca Frankofon Film Günleri düzenliyor. Fransa, Belçika, Kanada, Lüksemburg, Isviçre Büyükelçilikleri ve Alliance Française Bursa işbirliği ile düzenlenecek Frankofon Film Günleri’nde toplam 9 uzun metrajlı film Türkçe altyazı ile gösterimde olacak.

Yer: Institut Français

Tarih: 10-16 Mart 2023

Bilet: Ifturquie.org

Tiyatro: Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası Müzikali

İstanbul Etkinlik Rehberi: Mart 2023

Bir acayip kumpanyadır bu; Shakespeare’in bir yaz dönümü gecesini anlattığı şahane oyunu canlandırılıyor. Aşıklar, periler, soylular ve esnaflar… Kumpanyada insana dair her şey var. Üstelik derdini koyu bir kasvetle değil şarkıyla, dansla ve eğlenceyle anlatıyor. Shakespeare’in şiirsel dili günümüz doğallığı ile birleşince ortaya samimi bir anlatı çıkıyor.

Yer: Cevahir Salon A

Tarih: 15 – 16 Mart 2023, 20:30

Bilet: Biletix

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları