preloader

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı

03.10.2023
IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı

Yazı Boyutu:

OGGUSTO tarafından düzenlenen IŞILDAYANLAR Konferansı, tüm dünyada kritik bir mesele olmayı sürdüren toplumsal cinsiyet eşitliği alanında farkındalık yaratma misyonuyla bu yıl ikinci kez düzenlendi.

İkincisi gerçekleşen IŞILDAYANLAR Konferansı, güçlü bir dönüşüm platformu olarak toplumsal cinsiyet alanında gelişim için harekete geçti. Konferans, Türkiye’nin ilerlemesi için yeni yollar ve keşiflere ev sahipliği yaptı. Her biri kendi alanında parlayan ve böylece sosyal, ekonomik ve çevresel kalkınmada rol alan kadınlar, bu etkinin artması için ilham veren hikâyelerini paylaştı. Bu alanda öncü markaların da yer aldığı konferansta ayrıca kadın liderlerin iş dünyasındaki algısına ışık tutan Işıldayan Kadınlar Araştırması’nın sonuçları da paylaşıldı.

Zorlu PSM’de gerçekleşen etkinlikte iş, sanat, spor ve sivil toplum dünyasının önde gelen kadın rol modelleri daha iyi bir gelecek yaratmanın yollarına dair görüşlerini ve deneyimlerini paylaştı.

2023 Işıldayanlar Konferansı’ndan Geriye Kalan Işıltılı Rakamlar

Konferansın ilk gününden son anına kadar;

  • Toplam 411 kişi çalıştı,
  • 56 konuşmacı sahnemizde parladı,
  • Sosyal medyada 3500’den fazla kişi konferansı paylaştı,
  • Sadece sahne alan konuşmacılarımızın sosyal medyadaki takipçi sayısı ile 14 milyon 710 bin kişiye ulaştık,
  • Sosyal medyadaki tüm paylaşımlarla ulaşılan kişi sayısı 22 milyon kişiyi geçti,
  • Canlı yayın 16 bin 942 kişi tarafından toplam 341 bin 261 dakika izlendi,
  • Konuşmacılar ve ekipler hariç alana 862 kişi giriş yaptı,
  • Mehmet Sinan Kuran tarafından tasarlanan ve Vakko tarafından bastırılan eşarpların satılmasıyla elde edilen 400.000 TL’den fazla gelir Yeniden Biz Vakfı’na bağışlandı,
  • Konferansa katılan katılımcılardan TEMA’nın 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı’na 100 adet fidan bağışlandı,
  • 20 kadına robotik süreç otomasyonu eğitimi verildi.

Etkileyici Performanslar ve Işıldatan İsimler, Işıldayanlar Sahnesinden Geçti

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı

2023 Işıldayanlar Konferansı, ışık oyunlarının yer aldığı mükemmel bir sahne performansı ile başladı. Etkileyici bir açılış şovu ile misafirlerine “Merhaba” diyen Işıldayanlar Konferansı, izleyicilere büyüleyici bir deneyim yaşattı.

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Burcu Hakyemez Dal ve Yekta Kopan

Aralarında oyuncu Demet Akbağ, kuzey kanalını yüzerek geçen Türkiye’nin ilk kadın yüzücüsü Aysu Türkoğlu, sanatçı Karsu, yemek yazarı Refika Birgül, milli sporcular Meryem Boz, Ayşe Begüm Onbaşı ve Sümeyye Boyacı, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Mert Fırat, Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Ateş, Mastercard Doğu Avrupa Bölge Başkanı Yasemin Bedir, L’oreal Türkiye Lüks Divizyon Genel Müdürü Ufuk Batur’un da bulunduğu ve her biri kendi alanında öncü olan 56 konuşmacının yer aldığı konferansın Masters of Ceremony’si ise Yekta Kopan ve Burcu Hakyemez oldu.

IŞILDAYANLAR’ın Etkisi Dalga Dalga Yayılıyor

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Özlem Güsar

Konferansın misyonunu koruyarak ve güçlenerek yoluna devam ettiğini belirten OGGUSTO Kurucusu Özlem Güsar; “Toplumun yarısını oluşturan kadınların geride kaldığı bir ülkenin ilerlemesi mümkün olamaz. Bu bilinçle ışıldayan kadınların diğerlerine rol-modeli olduğu ve tüm kadınların güçlenerek ışıldadığı bir Türkiye için iki yıldır aralıksız çalışıyoruz. Bu yıl hedefimizde toplumsal cinsiyet alanında daha büyük bir etki ve dönüşüm yaratmanın yeni çözüm yollarını keşfetmek vardı. Her biri kendi alanında yıldızlaşmış konuşmacılarımız bu kapsamda bizlere önemli reçeteler verdiler. Böylece güçlenerek yolumuzda ilerleyeceğimize inancımız tam. Aynı zamanda gelecek yıl bağımsız ve saygın bir jürinin yönetiminde IŞILDAYANLAR Ödülleri’ni de hayata geçireceğiz. Böylece toplumsal cinsiyet alanında en iyi örnekleri daha görünür kılarken, yenilerinin yaratılması için de ‘Kutup Yıldızı’ olacağız” diyerek konferansı başlattı.

Ezgi Yıldız Kefeli

“Hayalleri olan, başarı yolunda ilerleyen genç yeteneklerin yanındayız.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Aysu Türkoğlu, Özlem Süer, Özlem Güsar, Zehra Öney ve Ezgi Yıldız Kefeli

She’s Mercedes ile Işıldayanlar oturumunda konuşan Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli; “70’ten fazla ülkede aktif olan, içinde bulunduğu toplumda iz bırakan kadınlardan ilham alan, hedeflerini gerçekleştirmiş başarılı kadınlarla hayalleri olan kadınları bir araya getiren kadın güçlendirme platformu She’s Mercedes ile konferansın ana sponsoru olmak bizim için oldukça önemli. Mercedes-Benz olarak kadınlara verdiğimiz desteği artırmak için daha ne yapabiliriz, bunu nasıl bir sosyal faydaya dönüştürebiliriz diye düşündük ve She’s Mercedes platformunu bir adım daha ileriye taşıyarak, She’s Mentoring adlı bir mentorluk programı oluşturmaya karar verdik. Programa alanında birbirinden başarılı, She’s Mercedes platformumuzdaki gönüllü mentorlerimiz dahil oldular. Tüm bu gönüllü mentorler, hayalleri olan, başarı yolunda ilerleyen genç yeteneklerle tanışmak, kendi deneyimlerini ve bilgi birikimlerini aktarmak, kariyer yolculuklarında onlara ışık tutmak için oldukça heyecanlılar” dedi.

Yasemin Bedir

“Kadınların teknolojideki varlığı, hayata dahiliyetlerini bambaşka noktalara taşıyabilir.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Yasemin Bedir

Işıldayanlar sahnesinde Mastercard, teknoloji ve kadın ilişkisine ve bu alandaki kadınların varlığına değinen bir oturum gerçekleştirdi. Mastercard Doğu Avrupa Bölge Başkanı Yasemin Bedir, Mastercard Doğu Avrupa Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Develioğlu ve Mastercard Advisors Başkan Yardımcısı ve CIS Takım Lideri Esin Ünal Yılmaz, katıldıkları panelde, yakın gelecekte yaşama dokunacak teknolojik gelişmelerden ve teknolojide kadının yerinden bahsettiler.

“Teknoloji ile Işıldayanlar” oturumunda yapay zekâ temelli bir avatar ile sohbet gerçekleştiren Yasemin Bedir; “Yapay zekâ tabanlı teknolojiler dahil tüm yenilikçi alanlarda kadınların daha aktif rol alması, önümüzdeki yıllarda kadınların hayata dahiliyetini bambaşka noktalara taşıyabilir. Teknolojinin sıçraması hepimize onunla birlikte sıçrama imkânı da getiriyor. Bugün bilgimiz, azmimiz ve enerjimizi birleştirerek parlak bir gelecek yaratmak mümkün” dedi.

Nuran Aksu

Işıldayan Kadınlar Araştırması ile iş dünyasında kadın lider algısını merceğe alıyoruz.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Nuran Aksu

Işıldayan Kadınlar Araştırması’nın çıktılarını konferansta paylaşan ZENNA Kurumsal Marka Yönetim Araştırmaları ve Danışmanlığı Kurucusu Nuran Aksu; “Birebir görüşmelere dayanan araştırmamıza göre, kadın ve erkek liderler cesaret, esneklik, güven, çözüm odaklılık gibi özelliklerde eş tutulurken; erkek liderlerin algısında özgürlük teması öne çıkıyor. Kadın liderler ise sabır, azim, iletişim becerisi ve insan odaklılık gibi özelliklerle erkek liderlerden ayrışıyor. Öte yandan kadınların rol model olarak fark yarattığı alanlarda sivil toplum, spor ve özel sektör öne çıkarken; en az pay alan ve dolayısıyla daha fazla ışıldayan kadın lidere ihtiyaç duyulan alanlar tıp, bilim ve politika. Tüm bu alanlarda daha fazla kadın liderlere ihtiyacımız olduğunu biliyoruz ve bunun için de toplumsal algıyı değiştirmeli ve kadınlara eşit fırsatlar sunmalıyız” dedi.

Karsu Dönmez

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı

Etkili şarkılarından, piyanosunun tuşlarından ve şahane sesinden tanıdığımız şarkıcı Karsu Dönmez, “Sanatla Işıldamayı Anlatmak” üzere Hollanda’dan konferansımıza katıldı.

Jaklin Güner ve Jale Balcı

“Antakya bize Atamızın mirası.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı

Yeniden Antakya Platformu üyelerinden Jaklin Güner ve Jale Balcı, Yeniden Antakya olarak hedeflerinin sürdürülebilir bir geleceğin takipçisi olduğunu, geçmişimiz, çocukluğumuz, anılarımız, aynı zamanda geleceğimiz olduğunu vurguladı. Jaklin Güner “Umutsuzluğa kapılamayız. Yeniden Antakya Platformu olarak amacımız, hem ulusal hem uluslararası düzeyde Antakya’nın kültürel yerine dikkat çekmek, sosyokültürel, ekonomik ve sağlık alanında derin yara almış toplumu yeniden inşa etmek ve icra edilebilir şekilde hayata geçirmek” dedi.

Meltem Okyar Perdeci

“Afet bölgesinde yaşadıkları tüm zorluklara rağmen kadınlar, en karanlık anlarda dahi ışıldıyorlar.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Duygu Demirdağ, Nesrin Burç, Mustafa Alp Dumrul ve Meltem Okyar Perdeci

‘Shell Türkiye ile Dayanışma Güçlendirir’ oturumunda konuşan Hatay Defne Kadın Kooperatifi Başkanı Nesrin Burç, afet bölgesinde kadınların verdiği mücadeleyi yoğun duygularla yaptığı konuşma ile aktardı. Dayanışmanın, üretmenin ve birlikte ışıldamanın öneminin vurgulandığı oturumda Shell’in Kadınların Elinden Platformu iş birliğiyle Shell Select marketlerde kâr amacı gütmeden satışa sunduğu ve kadın kooperatiflerinin üretim ve istihdam gücüne güç katan ürünleri de tanıtıldı.

Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü ve Shell&Turcas İcra Kurulu Üyesi Meltem Okyar Perdeci; “Parlak bir geleceği inşa edebilmek kadın-erkek tüm insanlara gelişmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için fırsat alanları sağlanması ile mümkün. Bu kapsamda kadınların gelişimlerine daha fazla destek olmak ve örnek alabilecekleri rol modeller yaratmak, sosyal olduğu kadar ekonomik ve çevresel kalkınmanın da kilit noktası. Biz de bu misyonla ilerleyen IŞILDAYANLAR Konferansı’nın bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yıl bu platformda, Shell sahnesinde afet bölgesinde yaşadıkları tüm zorluklara rağmen üretmekten vazgeçmeyen, girişimci ruhunu terk etmeyen kadınlar var. Böylece en karanlık anlarda dahi ışıldıyor ve etraflarına ilham ve umut veriyorlar. Shell olarak biz de Kadınların Elinden platformu iş birliğiyle girişimci kadın kooperatifinin ürettikleri ürünleri Shell Select marketlerde misafirlerimizle buluşturuyoruz. Böylece kurduğumuz sıkı iş birliğiyle onların üretim ve istihdam gücüne güç katıyoruz. Kar amacı gütmeden yürüttüğümüz bu iş birliği orta ve uzun vadede bölgedeki iyileşme için yürüttüğümüz çalışmaların önemli bir parçası. Birlikte ilerlemeye ve birbirimiz için güven kaynağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

İrem Ergün ve Melike Satan

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı

Amerikan Hastanesi Fonksiyonel Tıp Bölümü Doktoru İrem Ergün ve Abdi İbrahim | İnoliva Şirketi’nde Pazarlama Müdürü Melike Satan’ın yer aldığı “Sağlık ve Güzellikle Işıldayanlar” panelimizde, sağlıkla ışıltının içten dışa nasıl yayıldığını konuştuk.

Mert Fırat

Bugüne kadar attığı adımlarla hep ilham olan ve bu yolda da adımlarımızı güçlendiren Met Fırat, kurduğu İhtiyaç Haritası ile dijital tabanlı sosyal kooperatifini ve yaptıkları projeleri
“We Are The Walkers ile Eşitliğe Yürüyenler” panelinde anlattı.

Selen Yorgun Tavit

“Güneşin geceyi kovması gibi, ‘Işıldayanlar’ çoğaldıkça karanlığın da kendiliğinden biteceğine inanıyorum.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Cansu Canan Özgen, Selen Yorgun Tavit, Ekin Bernay, Leila Azimpour, Furkan Yılmaz

Profesyonel voleybolcu olarak kariyerine başlayan ardından bir sakatlık nedeniyle bütün hayatını değiştiren ve ışıltısını kendine olan inancıyla elde eden Selen Kozmetik CEO’su & URBAN Care Marka Kurucusu Selen Yorgun Tavit, ‘Urban Care ile Bağlarımızla Güçlüyüz’ oturumunda, “Hayat her zaman istediğimiz gibi gitmeyebilir, planlarımıza hayat çok farklı karşılık verebilir ama sahip olduğumuz bağlardan güç alarak yol almayı bilmeliyiz. Benim tecrübem buna bir örnek, yeni bir hayale odaklanıp fark yaratmak için çok çalıştım ve şimdi geriye dönüp baktığımda tüm bu süreçte ‘IŞILTIMI’ hiç kaybetmedim. Girişimci ruhum ve aile bağlarımdan aldığım güç ile 25 yaşında kurduğum URBAN Care markamızın 10. yılına girdik. Şu an bir kadın girişimci ve aynı zamanda bir anne olarak ışıltımı kaybetmemek için durmadan üretmeye, çalışmaya ve yaratmaya devam edeceğim. Güneşin geceyi kovması gibi, ‘Işıldayanlar’ çoğaldıkça karanlığın da kendiliğinden biteceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Duygu Badem Uylukçuoğlu

“Sürdürülebilir Kalkınma yolunda hedeflerimizi toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamadan yerine getirmemiz mümkün değil.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Duygu Badem Uylukçuoğlu, Meryem Boz, Ayşe Begüm Onbaşı ve Sümeyye Boyacı

‘Vestel ile Duruşuyla İlham Olan Kadınlar’ oturumunda konuşan Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu; “Sürdürülebilir Kalkınma yolunda ilerlerken bu uğurdaki amaçları toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamadan yerine getirmemiz mümkün değil. Bu nedenle sürdürülebilirlik faaliyetleri tasarlanırken, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik sorumluluk almak her zamankinden daha fazla önem arz ediyor. Vestel Şirketler Grubu olarak biz, toplumsal cinsiyet eşitliğini tabana yayarak farkındalık yaratmanın ötesine geçen somut adımlar atıyoruz. Bu çalışmalarımızın bir parçası olarak sporu ve özellikle kadın sporunu destekleyerek sporcularımızın güçlenmesini ve altyapıdan daha çok kadın sporcu yetişmesine katkıda bulunuyoruz. İletişim ve pazarlama kampanyalarımız, reklam filmlerimiz aracılığıyla toplumda farkındalık yaratıyoruz. Zorlu Holding’in Akıllı Hayat 2030 vizyonunun yol göstericiliğinde hedeflerimizi belirledik ve bu kapsamda her geçen yıl ciddi mesafe kat ediyoruz” dedi.

Rana Birden

“Hayata birlikte sarılacağız.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Rana Birden, Damla Özenç ve Pelin Baykan

‘Kale Grubu ile Güçlendiren Kadınlar’ oturumunun moderasyonunu üstlenen Kale Grubu Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Rana Birden; “Kale Grubu olarak kadınların eğitime, iş gücüne ve toplumsal hayata katılması için çalışmalarımızı 360 derece bir bakış açısıyla hayata geçiriyoruz. Kadın liderliğindeki her işin başarılı olacağına inanıyor ve bu inançla kadınların önündeki engelleri aşmak için adımlar atıyoruz. 6 Şubat depreminden sonra da dünyanın kadınlarla daha anlamlı bir yer olduğunu gösteren birçok hikâyeye şahit olduk. Kadınların gücünün neleri değiştirebileceğini gururla izledik. Bugün, yarın ve daima kadınlarımızın yanında olacağız. Hayata birlikte sarılacağız” dedi.

Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin ‘İlham Verici Bir Yolculuğa’ Çıktık

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Zeynep Özler, Gülizar Öcal, Zahide Sözsoy, Refika Birgül

Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan, Yıldız Holding Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Özler ve marka elçisi Refika Birgül, “Kerevitaş ile İlham Verici Bir Yolculuk: Tarımın Kadın Yıldızları” paneli kapsamında tarımda kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmesi amacıyla yürüttüğü “Tarımın Kadın Yıldızları” projesini bizimle paylaştı.

Lancôme & KAGİDER ile Mentorlüğün Önemi Aktarıldı

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Esra Bezircioğlu, Ufuk Batur, Tanem Sivar

Varoluş amacını mutlulukla ışıldayan kadınlara adamış Lancôme ve çıktıkları yolculukta onlara eşlik edecek KAGİDER’i, “Lancôme & KAGİDER – Mentorlukla Işıldayanlar” panelimizde ağırladık. Moderatörlüğünü sunucu ve televizyoncu Tanem Sivar’ın üstlendiği panelde, eğitim ve mentorluk gibi desteklerle kadınların güçlenmesini hedefleyen “Write Your Future” programlarını, L’oréal Türkiye Lüks Divizyon Genel Müdürü Ufuk Batur ve KAGİDER Başkanı Esra Bezircioğlu’ndan dinledik.

Özlem Kahramaner

“Türkiye’nin ışıldayan kadınları daha çok büyük işler başaracak.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Özlem Kahramaner

‘ArkSigner ile Geleceği Işıldatanlar’ oturumunda konuşan ArkSigner Kurucu Ortağı Özlem Kahramaner; “Şirketim ArkSigner ve kendim adına Işıldayanlar Konferansı’nda bulunmaktan gurur duyuyorum. Biz şirket kültürümüzü kadın çalışanlarımızın gücü üzerinden inşa etmeyi şiar edinmiş bir şirketiz. Böyle bir duruş içinde Türkiye teknolojisine önemli katkılar yapan işler yapabildiğimiz için çok mutluyuz. Bugün burada geleceğimize umut veren genç kadınlarımızı desteklemenin gururunu da ayrıca yaşadık. Türkiye’nin ışıldayan kadınları daha çok büyük işler başaracak” dedi.

“Ben” Olmayı Koruyarak “Birlikte” Olmayı Başaranlar

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Saffet Emre Tonguç, Tuvana Büyükçınar, Selim Demir

Tarihçi, yazar ve TV Programcısı Saffet Emre Tonguç’un moderatörlüğünü üstlendiği “Yıldız Entegre ile Kapıların Ardında Birlikte Işıldayanlar” panelinde, birlikte ışıldayan ve birbirlerini ışıldatan çiftlerden sanatçı Gökçe İrten ve Sedat Girgin, A46 Organizasyon Kurucu Ortakları Tuvana Büyükçınar ve Selim Demir ile wag10project Kurucusu ve Influencer Ümin Karalar Gökmen ve Emre Gökmen‘in hikâyelerini dinledik.

Hakan Ateş

“Toplumun potansiyelini tam kapasitesiyle kullanmak için toplumsal cinsiyet eşitliği önem taşıyor.”

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Hakan Ateş, Özgecan Günöz, Başak Doğan ve Burcu Hancı

‘Deniz’den Yansıyıp Işık Saçanlar’ oturumunun moderatörlüğünü üstlenen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu CEO’su Hakan Ateş; “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına ilerlerken, toplumun potansiyelini tam kapasitesiyle kullanabilmek adına üzerinde durmamız gereken başlıca konular arasında toplumsal cinsiyet eşitliği geliyor. Kadınlarımızın ayakları üzerinde dimdik durması, hayatın her alanında; tarımda, sanayide, kültürde, sanatta ve çok daha az temsil edildikleri bilim, teknoloji ve inovasyonda varlık gösterebilmesi için elimizi taşın altına koymak hepimizin birincil ödevi” dedi.

Konferansın Onur Konuğu: Demet Akbağ

IŞILDAYANLAR Konferansı’nın onur konuğu olarak kapanış konuşmasını yapan Demet Akbağ’a kadınların toplumsal yaşamdaki rolünü sorgulatan ve bu alanda farkındalık yaratan oyunculuklar sergileyerek, sanata olduğu kadar toplumsal cinsiyet alanına da sunduğu katkılar dolayısıyla “Yılın En Işıldayan Kadını” özel ödülü takdim edildi. Akbağ, konuşmasında ailesindeki güçlü kadınlar ve sanatçı Yıldız Kenter de dahil olmak üzere kendisine rol-modeli olan isimleri ve mesleğinin dönüm noktalarını paylaştı ve kendi yaşam yolculuğunun da genç kuşağa ilham olması ve onların da ışıldaması temennisinde bulundu.

Konferans Molaları Keyif ve Sohbetle Geçti

Konferans gününe Bahçıvan‘ın kahvaltısıyla başladık. Zengin peynir menüsünün yanı sıra çeşitli lezzetlerle harika bir başlangıç yaptık. Panel aralarında Harem Chocolate ile içilebilir çikolata tadımı yaptık. Mastercard Priceless Öğle Yemeği saatine konuklar sohbet eşliğinde harika bir yemek yediler. IŞILDAYANLAR’ın kapanışında ise We Are The Walkers ile after party düzenlendi.

Hem girişte hem de molalarda Ara Colleciton‘ın dağıttığı yıldız şeklindeki bilekliklerle hep birlikte daha çok ışıldadık!

Konferans, Büyük Bir Güç Birliği ile Gerçekleşiyor

IŞILDAYAN Kadınlar Sürdürülebilir Bir Dönüşüm İçin Çözüm Yolları Paylaştı
Işıl Arıdağ, Zehra Öney, Ayşe Yağcı Büyükpınar, Özlem Güsar

OGGUSTO liderliğinde düzenlenen IŞILDAYANLAR Konferansı, kadınların sürdürülebilir gelişimini misyon olarak benimseyen sivil toplum kuruluşlarının stratejik ortaklığında gerçekleşiyor. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), Yeniden Antakya Platformu, yeniden işbaşı yapan kadınların platformu Yeniden Biz Derneği konferansa değer katıyor.

Jules Verne, ÜNİTE Edelman, 360+ Media Interactive ve Zenna’nın çözüm ortağı olarak katkı sağladığı konferansı toplumsal cinsiyet eşitliği konusunu sahiplenen ve değer üreten markalar destekliyor. She’s Mercedes Platformu, Mastercard, Denizbank, Lancôme, Yıldız Entegre, Urban Care, Shell, We Are The Walkers, Kale Grubu, SuperFresh, Vestel, Lipozone, ArkSigner konferansa katkı sunuyor. Bahçıvan, Ara Collection, Harem Chocolate, Jumbo ve LifeClub destekleyenler arasında bulunuyor.

2023 IŞILDAYANLAR Konferansı’nın tekrarını izlemek için tıklayın.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları