preloader

"HAN ART Community" Powered By OGGUSTO ile "Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük" Sergisi Turu

12.02.2024
"HAN ART Community" Powered By OGGUSTO ile "Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük" Sergisi Turu

Yazı Boyutu:

HAN Spaces ve OGGUSTO’nun iş birliğiyle düzenlenen “HAN ART Community” powered by OGGUSTO ile iş insanı Mustafa Taviloğlu’nun İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’ndeki “Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük” adlı sergisini ziyaret ettik.

OGGUSTO olarak Han Spaces iş birliğiyle düzenlediğimiz “HAN ART Community” etkinliği ile bir kez daha sanat tutkunlarıyla buluştuk. “HAN ART Community Events” powered by OGGUSTO etkinliği kapsamında, iş insanı Mustafa Taviloğlu‘nun İstanbul Resim ve Heykel Müzesi‘ndeki “Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük” adlı sergisini keşfettik.

Etkinliğe, Espresso Lab’da gerçekleşen keyifli bir buluşma ile başladık. Katılımcılara özel ikramlar eşliğinde başlayan etkinliğimiz, özel atmosferiyle dikkat çekti. Espresso Lab’daki buluşmamızın ardından, sanatsever misafirlerimizle Mustafa Taviloğlu ve serginin küratörlüğünü üstlenen Neslihan Muratbeyoğlu ile İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’ndeki koleksiyonu keşfe çıktık.

Mustafa Taviloğlu’nun çok eski dostu ve koleksiyonda eserlerinin de yer aldığı sanatçı Şahin Paksoy da etkinlikte bize eşlik etti.

“Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük” sergisi gezen misafirler, Mustafa Taviloğlu’nun 2 bin 500 parçalık resim koleksiyonundan seçilen 52 eseri görme fırsatını yakaladı. İstanbul’un önemli simgelerinden biri olan balık ve balıkçılık temalarını işleyen sergi, misafirleri Taviloğlu’nun deniz tutkusu ve 1972’den günümüze 50 yıldır süregelen koleksiyonculuğunda keyifli bir yolculuğa çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen sergi turu, katılımcılara Mustafa Taviloğlu’nun benzersiz koleksiyonunu yakından inceleme şansı tanıdı. Katılımcılar, etkinlik boyunca sanat eserlerini detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulurken, özel ikramlar eşliğinde keyifli anılar biriktirdiler.

{179838}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları