preloader

"HAN ART Community" Powered By OGGUSTO ile İstanbul Modern Turu

25.08.2023
"HAN ART Community" Powered By OGGUSTO ile İstanbul Modern Turu

Yazı Boyutu:

HAN Spaces ve OGGUSTO’nun iş birliğiyle düzenlenen “HAN ART Community” powered by OGGUSTO ile sanatseverler, yeniden kapılarını açan İstanbul Modern’i keşfetti.

HAN Spaces ve OGGUSTO’nun iş birliğiyle düzenlenen “HAN ART Community Events” powered by OGGUSTO etkinlikleri, farklı temaları ve sanat disiplinlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. “HAN ART Community Events” powered by OGGUSTO etkinliğinin üçüncüsü ise çok kısa bir süre önce yeni binasında sanatseverlere yeniden ‘merhaba’ diyen İstanbul Modern’de gerçekleşti.

İstanbul Modern’de gerçekleşen koleksiyon turunda, ilk olarak İstanbul Modern Üyelik Direktörü Seçil Ertuğrul açılış konuşması yaparak misafirlere ‘merhaba’ dedi.

Ardından misafirler, İstanbul Modern’in zengin ana koleksiyonunu keşfetme fırsatını bulduğu sanat turuna başladı. Ana kalıcı koleksiyonun en dikkat çeken eserleri ise İstanbul Modern Sosyal Projeler Yöneticisi Melda Tütüncüoğlu eşliğinde misafirlere aktarıldı. Misafirler birbirinden değerli sanat çalışmalarının yer aldığı ana koleksiyonu gezerken aynı zamanda hem Renzo Piano’nun imzasını taşıyan yeni binanın mimarisi hakkında bilgi edindi hem de geçici sergilerdeki dikkat çekici eserleri yakından inceleme şansı buldu.

Koleksiyon turunun ardından tüm misafirler, İstanbul Modern’in yeni açılan “Restoran Modern” isimli restoranında keyifli bir “happy hour” etkinliği gerçekleştirdi. Sanatseverler, sanat dolu bir günün ardından modern ve rahat atmosferde bir araya gelerek keyifli sohbetlere adım attı.

İş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı İstanbul Modern koleksiyon turunda, misafirler farklı sanat disiplinlerini ve eserleri yakından tanıma fırsatı bularak unutulmaz bir deneyim yaşadı.

{150902}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları