preloader

Arzum 55. Yılını 55 Etkileyici Tasarımla Kutluyor

22.09.2022
Arzum 55.  Yılını 55 Etkileyici Tasarımla Kutluyor

Yazı Boyutu:

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla İstanbul Galataport’ta gerçekleştirdiği sergiyle kutluyor.

Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markası Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergiyle kutluyor. 55 tasarımcının, Arzum’dan aldığı ilhamla kapağını tasarladığı Öteki Çağlarla Arzum’lu Yıllar kitabıyla geçmişe seyahat niteliği taşıyan etkinlik, 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Galataport’ta gerçekleştiriliyor.

Arzum 55.  Yılını 55 Etkileyici Tasarımla Kutluyor

Serginin ilk günü Melda Yücel Kocaalp’in moderatörülüğünde İzzeddin Çalışlar, Mehtap Yıldız ve İlkay Gürpınar 55’inci yıl kitabının hikâyesini anlattı.

İkinci günde Özlem Güsar, Arzum yöneticilerini kanaat önderleriyle bir araya getirdi. Bu buluşmada Özlem Güsar, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız ile sohbet gerçekleştirdi.

Arzum 55.  Yılını 55 Etkileyici Tasarımla Kutluyor

Aynı gün Arzum CEO’su Mete Zadil, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve Ahmet Faralyalı; ‘Film mi? Bilim mi?’ temasıyla güzel bir 55’inci yıl sohbeti yaptı.

Serginin üçüncü gününde Tarihçi-Yazar Saffet Emre Tonguç ve Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, 600 yıllık Türk kahvesi kültürünün yanı sıra Arzum’un yarım asırlık tarihiyle ilgili sohbet etti.

Serginin son günü ise ShiftDelete’nin kurucusu Hakkı Alkan ile Mete Zadil’in sohbeti keyifle izlendi.

Dört günlük etkinlik boyunca Osmanlı sarayında Türk kahvesi sunumu yapılırken, etkinliğe katılan misafirlere Arzum OKKA Ailesi ile hazırlanan; tam kıvamında, enfes lezzette, bol köpüklü, OKKA’lı Türk kahvesi ikram edildi.

Arzum 55.  Yılını 55 Etkileyici Tasarımla Kutluyor

Arzum’un bu özel yolculuğuna şahitlik yapmak için OGGUSTO kurucusu Özlem Güsar, seçkin davetlilerinden oluşan misafir kadrosuna ikramlar eşliğinde bir sergi turu düzenledi. Gezinin sonunda ise serginin hayata geçmesine vesile olan “Öteki Çağlarla Arzum’lu Yıllar” kitabı misafirlere hediye olarak verildi.

Arzum 55.  Yılını 55 Etkileyici Tasarımla Kutluyor
Özlem Güsar, Mehtap Yıldız

Arzum’un Yönetim Kurulu Başkanı sergiye özel şu cümleleri kurdu; “Öncelikle 55 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri olan Arzum’un hikâyesini yazar İzzettin Çalışlar ile kitap haline getirerek ölümsüzleştirdik. Kültür dünyamıza ve sektörümüze önemli katkıda bulunduğumuza inandığımız ‘Öteki Çağlarla Arzum’lu Yıllar’ kitabımızı, 55’inci yıl kutlamalarımızın merkezine koyduk.

Arzum 55.  Yılını 55 Etkileyici Tasarımla Kutluyor
Murat Kolbaşı, Özlem Güsar

Tamamı kendi alanında başarılı işlere imza atmış, 55 tasarımcının sahip olduğu 55 farklı bakış açısı, sergimizi daha da keyifli ve zengin hale getirdi. Türk kahvesi kültürünü tüm dünyaya yayma misyonuna sahip bir marka olarak etkinliğimizde Türk kahvesine çok özel bir yer ayırdık. Dört gün boyunca gerçekleştirdiğimiz Osmanlı sarayında Türk kahvesi sunumumuz kahveseverlerden yoğun ilgi gördü. Şimdi artık 55 yıllık köklü geçmişimizden aldığımız ilhamla ikinci 55 yıllık yolculuğumuza başlama zamanı. Buna ben ve tüm ekip arkadaşlarım hazırız.”

Etiketler

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları