preloader

Enis Karavil’in Seçimleri

24.06.2020
Enis Karavil’in Seçimleri

Yazı Boyutu:

İç Mimar ve Sanayi313’ün Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Enis Karavil’in favorilerine göz atın!

Sanattan tasarıma, gastronomiden mimariye, müzikten kitaba kadar farklı entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri bir araya getirmeyi amaçlayan KTSM için İç Mimar ve Sanayi313’ün Kurucu Ortağı / Kreatif Direktörü Enis Karavil’e favorilerini sorduk! İç mimari alanındaki en prestijli yayınlardan biri olarak görülen Andrew Martin Interior Design Review tarafından 2016’da yılın en iyi tasarımcılarından biri ünvanı verilen ve Sanayi313 ile son yılların en sıradışı konseptlerinden birine imza atan Enis Karavil, KTSM’nin bu misyonundan yola çıkarak en sevdiği Kitap, Tasarım, Sanatçı ve Mekanı bizlerle paylaştı.

Kitap: The Eye – Nathan Williams

Enis Karavil’in Seçimleri

Kinfolk Magazine’nin kurucusu ve kreatif direktörü Nathan Williams’ın kitabı The Eye, Claire Waight Keller ve Thom Browne gibi ünlü ve başarılı moda tasarımcıları ve Fabien Baron and Marie-Amélie Sauvé gibi ünlü editörlerin okudukları kitapları, örnek aldıkları insanları ve çalışma hayatlarında kullandıkları taktikleri konu alıyor.

Tasarım: James Plumb – Wing Bench

Enis Karavil’in Seçimleri

James Russell ve Hannah Plumb tarafından kurulan JAMESPLUMB, Londra’nın en başarılı ve ikonik kreatif stüdyoları arasında yer alıyor. Wing Bench tasarımı, mobilyadan heykele, iç mimariden galeri tasarımına kadar birçok farklı alanda başarılı tasarımlara imza atan JAMESPLUMB’ın en gözde çalışmalarından biri olarak öne çıkıyor.

{773101}

Sanatçı: Vivian Caccuri – Mosquitos Also Cry

Enis Karavil’in Seçimleri

Brezilyalı sanatçı Vivian Caccuri, Rio de Janeiro’da çalışma hayatına sürdürmekte olup Oslo, Helsinki ve Venedik gibi büyük şehirlerde de projelerini sergiliyor. Müzik ile sanatı birleştiren projeleri birçok müzisyen ve sanatçı tarafından da ilgi topluyor. “Mosquitos Also Cry” projesi ise sivrisineklerin insanoğlu ile olan iletişiminden ilham alınarak tasarlanmış.

Mekan: Sextantio, Matera

Enis Karavil’in Seçimleri

İtalya’nın Matera şehrinde konumlanan Sextanio, UNESCO Dünya Miraslarına ismini yazdıran tarihi bir otel. Yüzlerce mağaranın yapıtının bozulmadan ev, kilise ve saraya dönüştürülmesiyle dünya çapında ün toplayan ve Taş Devri ve Bronz Çağı’ndan kalma bir köy olarak dikkat çekiyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları