preloader

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

13.01.2023
Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

Yazı Boyutu:

Her sene heyecanla beklenen Super Bowl devre arası performansları mercek altında! Gelmiş geçmiş en iyi Super Bowl şovlarını keşfedin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl Şubat ayında yapılan, büyük bir coşkuyla izlenen ve seyircileri ekrana kilitleyen Amerikan futbolu liginin şampiyonluk maçı Super Bowl, bu sene 13 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Bu yıl 57.ncisi düzenlenecek olan karşılaşmanın ev sahipliğini ise Arizona’daki Glendale kentinde yer alan State Farm Stadyumu üstlenecek.

Ünlü isimlerin devre arasında performanslarını gerçekleştirdiği gösteriler ise her yıla damgasını vuracak cinsten sahne şovları ile izleyiciyi büyülemeyi başarıyor. Gelin, Super Bowl’un gelmiş geçmiş en iyi devre arası şovlarına göz atalım…

Bu sene Super Bowl’da bizi ne bekliyor?

https://www.instagram.com/p/Ci8KpteuaJU/

Sahnelerden uzun süre uzak kalan Rihanna, Amerikan futbol topunu tuttuğu bir fotoğrafını Instagram hesabında paylaşarak 2023 Super Bowl’da yer alacağını doğruladı. Ayrıca bir süredir kendine ait giyim ve kozmetik markalarıyla ilgilenen Rihanna, geçtiğimiz günlerde Savage X Fenty markasında da Super Bowl temasına yönelik çıkardığı “Game Day” adlı koleksiyonunun tanıtımını yapmıştı. Rihanna’ya eşlik edecek diğer sanatçılar ve milli marşı seslendirecek sanatçı ise henüz açıklanmadı.

En İyi Super Bowl Şovları

Dr. Dre, Kendrick Lamar, Eminem, Snoop Dogg and Mary J. Blige

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

Dr. Dre, Mary J. Blige, Snoop Dogg, Eminem ve Kendrick Lamar gibi R&B yıldızları, 2022 Halftime’da yer aldı. “Efsaneler buluşması” olarak adlandırılan şov, NFL yönetiminin nostaljik bir seçim yapmış olduğunu gösterdi.

Performansı izlemek için tıklayın.

Prince

Prince, Miami’de gerçekleştirdiği devre arası performansı esnasında tam “Purple Rain” şarkısını söylemeye başlayacakken yağmur yağmaya başladı. Bu durum Prince’in gösterisini daha da olağanüstü hale getirdi. Yağmur performansı zorlaştırsa da engel olmadı. Performans sonuna kadar çalınan enstrümanlar, gösteriden sonra tekrar açılmaya çalışılınca ise çalışmadı ve Prince’in bu olağanüstü performansı akıllara kazındı.

Michael Jackson

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

Pop’un kralı Michael Jackson, 1993 şovuyla beraber Super Bowl devre arası şovlarını devleştiren bir star haline geldi. Sahneye çıkışında iki dakika boyunca hareketsiz bir şekilde durmasına rağmen stadyumun coşkusu hiç durmadan devam etti. “Jam”, “Billie Jean”, “Black or White”, “We Are the World” ve “Heal the World” hitleriyle beraber Jackson, Super Bowl devre arası şovlarının devrimini gerçekleştirdi.

Performansı izlemek için tıklayın.

Jennifer Lopez& Shakira

Latin rüzgarı estiren Jennifer Lopez ve Shakira’nın performansı tüm dünyadan tam not aldı. Dans koreografisi, müzik seçimleri, kostümler büyüleyiciydi. Jennifer Lopez’in kızı ile düet yapması izleyicilerden beğeni topladı. Şovun sonunda Shakira ve Jennifer Lopez’in birlikte sahne alırken “Waka Waka” şarkısını seslendirmesi ise akıllara kazındı.

Madonna

Pop müziğin kraliçesi Madonna, “Vogue” şarkısıyla açtığı şovunu “Like a Prayer” şarkısıyla bitirdi. Kostümleri ise oldukça dikkat çekiciydi… Antik Mısır kostümüyle ponpon kızı kostümünü harmanlayan Madonnna’nın tercihi oldukça ilgi çekici oldu. Aynı zamanda Nicki Minaj ve M.I.A’in de ponpon kızı kostümüyle sahneye çıktığı performans sonrası bazı tartışmalar yaşansa da üç kadın da sahnede ışıldıyordu.

Lady Gaga

İzleyenleri yerinden fırlatan bir girişle başlayan Lady Gaga, stadyumun tepesinden sahneye ip yardımıyla atladı… Akrobasi hareketleri yaparken ve dans ederken hiç detone olmadan pürüzsüz bir performans sergileyen Lady Gaga, efsaneliğini bir kez daha kanıtladı.

Coldplay & Bruno Mars & Beyonce

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

Coldplay’in sahneye kattığı pozitif enerji ve huzurlu şarkıları, Bruno Mars’ın hit şarkıları ve efsanevi koreografisi ve Beyonce’nin her yönden güçlü performansının birleşimi ve son olarak üçünün de aynı sahnede yer almaları oldukça etkileyici bir şov yaratıyor. İzleyince mutlu olabileceğiniz türden bir performans…

Performansı izlemek için tıklayın.

Katy Perry

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

Kendisi gibi oldukça renkli bir performans sergileyen Katy Perry’nin repertuvarında “Roar”, “Dark Horse”, “I Kissed a Girl” (feat. Lenny Kravitz), “Teenage Dream”, “California Gurls”, “Get Ur Freak On & Work It” (feat. Missy Elliott), ve “Firework” şarkıları yer aldı.

Performansı izlemek için tıklayın.

Beyonce

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

Beyonce, 2013 yılında gerçekleşen ilk Super Bowl performansında bir saniye bile nefes almadan senkronize bir biçimde dans edip şarkı söyledi ve asla yorulmadı. Şovun ilerleyen dakikalarında ise “Single Ladies” adlı şarkısını eski grubu Destiny’s Child’dan Kelly ve Michelle ile seslendirdi.

Performansı izlemek için tıklayın.

The Weeknd

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

2021 yılında, pandemi sebebiyle stadyumun onda biri dolu olsa da The Weeknd izleyiciyi ekran başına kitledi. 14 dakikalık performansında “After Hours” albümünden sevilen şarkıların yanı sıra popüler şarkılarına da yer verdi. Sanatçının menajeri tarafından performans için 7 milyon dolar harcandığı açıklandı.

Performansı izlemek için tıklayın.

U2

Gelmiş Geçmiş En İyi Super Bowl Şovları

Hiç kimsenin sahne almak istemediği 11 Eylül olaylarından beş ay sonra, İrlandalı rock grubu U2 sahneye çıktı. Final sahnesinde 11 Eylül’de hayatını kaybedenlerin isimleri müzik grubu “Where Streets Have No Name” şarkısını söylerken arkada yansıtıldı.

Performansı izlemek için tıklayın.

Diana Ross

1996 yılında “Indiana Jones” temalı bu şovda Diana Ross’un kostümleri, özellikle mor tulumu, çok beğenilmişti. Fakat akıllara kazınan an, finalde Diana Ross’un helikopterle stadyumdan çıkışı oldu…

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları