Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Ekim ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

 

Tommy Hilfiger 2021 Kış Koleksiyonunu Tanıttı

Dünyada, lüks giyim, tasarım ve yaşam tarzı ürünleri alanında en tanınmış gruplardan biri olan PVH grup çatısı altındaki Tommy Hilfiger, yeni koleksiyonunu basın ve influencerlardan oluşan misafirlerine seçkin bir davetle tanıttı.Etkinlik, PVH Türkiye, Tommy Hilfiger Kurumsal İletişim ve Kıdemli Pazarlama Müdürü Anita Koncabahar’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu yıl, “The Explorer Club” temasıyla gezegenimizin güzelliğini kutlayarak doğaya dönüşe kucak açan koleksiyon dünyayı koruma mesajı veriyor. ABD’deki ünlü Appalachian dağlarında doğa yürüyüşleri ve keşiflerden ilham alınarak tasarlanan Tommy Hilfiger 2021 Kış Koleksiyonu, açık havada hissedilen aidiyet ve huzur duygusunu benimsiyor. Sürdürülebilir inovasyon, biyolojik bazlı, geri dönüştürülmüş, PU (poliüretan) içermeyen kumaşlar ve tek malzemeden üretilen stillerle koleksiyonda büyük ilerleme kaydediliyor.

Sürüdürlebilirliğe ve geri dönüştürülmüş kumaşlardan tasarımlara odaklanan Tommy Hilfiger, “Her Şeyi Kucaklayan ve Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan” moda yaratma yolculuğunu bu koleksiyonu ile bir kez daha ileriye taşıyor. Tommy Hilfiger’ın bu dikkat çekici Kış 2021 Koleksiyonu tanıtımına; Mert Aslan, Melodi Elbirliler, Müge Boz, Nilay Yalçınkaya, Zeynep Soylu, Nil Ninat, Pelinay Yiğit, Pınar Yaranır, Gülşah Konak, Batya Kebudi, Dilara Köseler, Ceyda Akyol, Zuhal Okçu Özden, Mina Ceran, Leyla Tonya gibi isimler katılarak tasarımları yakından inceleme fırsatı buldular.

Türk Sinemasının 107. Yılı ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ ile Kutlanıyor

Türk Sinemasının 107. yılı onuruna, SE-SAM ve SİNEGED tarafından 13 Ekim Çarşamba akşamı düzenlenecek ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşiyor.

Ödül Töreni, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile, İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği’nin (SİNEGED) yönetiminde, SE-SAM iş birliği ile düzenleniyor. Ev sahipliği SİNEGED Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Türkşen, SİNEGED Yönetim Kurulu Üyesi Nur Türkşen, SE-SAM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Atadeniz tarafından gerçekleşecek bu özel gecede sinemaya gönül verenler ödüllerini alıyor.

Sunuculuğunu, aynı zamanda ödül töreninin organizasyonunu da üstlenen Hakan Türkşen ile yapımcı, senarist, sunucu Nur Türkşen’in gerçekleştireceği bu özel gecede ödül alacak isimler arasında Perran Kutman, Emel Sayın, İbrahim Tatlıses, Çetin Tekindor, Turgay Tanülkü, Kayhan Yıldızoğlu, Kerem Alışık, Güngör Bayrak, Nuri Alço, Tolga Savacı, Mehmet Ali Erbil gibi Türk sinemasına damga vurmuş isimlerin yanı sıra son yılların izleyicide iz bırakan Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, Kırmızı Oda gibi önemli dizilerinin yapımcısı Onur Güvenatam da bulunuyor. Ödül töreninde başarıları ile dikkat çeken Burcu Biricik, Caner Cindoruk, Erkan Petekkaya, İsmail Hacıoğlu, Afra Saraçoğlu, Kadir Doğulu, Elçin Sangu, Murat Cemcir, Willma Elles ve Emir Özden’in de aralarında olduğu ünlü isimler de ödüllerini Türk sinemasının usta isimlerinden alacaklar.

Begüm Khan, Yepyeni Bir Chain Koleksiyonu ile Sezonu Karşılıyor

Doğanın içinden seçtiği formları Chain Koleksiyonu için sevgi, aile, arkadaşlık kavramları ile harmanlayan Begüm Khan, hikayesi ve formlarıyla çok çarpıcı bir koleksiyon sunuyor. Tüm dünya gibi sevdiklerinden uzak geçirdiği zor bir senenin ardından aile ve arkadaşlarının, gerçek duyguların, doğanın ve yaşamın değerini derinden hisseden tasarımcı, zincirin sonsuzluğa dönüşüyle tüm bu kıymetli kavramları birbirine bağlamak istiyor. Evrenin insanlarla, doğayla ve her bir küçük canlıyla birbirine müthiş bir sonsuzluk çemberiyle bağlı olması ve bu bağların bizi yeni bir başlangıca götürmesini hayal ediyor. 80’li ve tasarımcının çocuk olduğu 90’lı yılların ruhundan izler taşıyan bu yeni mücevher koleksiyonu, klasik ve zamansız çizgisiyle herkesin vazgeçilmezi olacak.

Zincirinden kullanılan tüm motiflere kadar her detayıyla umuda, en güzel bağlara ve yenilik inancına göz kırpan bu koleksiyon, Begüm Khan ekibi tarafından incelikli eş işçiliğiyle hazırlanıyor. Her daim kullanılabilecek, sezon trendlerinden bağımsız olarak tasarlanan yeni Chain koleksiyonu, kendisini taktığı aksesuarlarla ifade eden, stilini anlatan özel parçalara yönelenlere hitap ediyor. Yeni renk ve motifleriyle dikkatleri üzerine toplayan bu özel seri, Ekim ayından itibaren satışta olacak.

Jotun Renkleri, İlham Yaratarak İnsanları Yeniden Birbirine Bağlıyor

Bir yıldan uzun bir sürenin ardından, tekrar bir araya gelmeye ve sosyal alanlarda neşe bulmaya başlayan insanların yeniden bir arada olmasının sıcak ve duygusal etkisi, Jotun’un 2022 yılı için oluşturduğu yeni global renk koleksiyonuna ilham kaynağı oldu. ‘Bir Arada’ renk koleksiyonu; yeniden birlikte olmanın keyfini çıkarabileceğimiz, anlamlı anlar ile sohbetleri kutlayabileceğimiz, düşünmek için zaman ayırabileceğimiz ve kendimize eğlence yanı sıra yaratıcı olmamıza izin verebileceğimiz farklı alanlar yaratmaya yardımcı olmak için tasarlanmış üç benzersiz ve özenle seçilmiş renk temasından oluşuyor.

Her yıl Jotun'un, Global Renk Uzmanı Lisbeth Larsen ve ekibi tarafından yürütülen global araştırmadan doğan yaratıcı fikirler özel renk teknolojisi laboratuvarında benzersiz renk tariflerine dönüştürülüyor. Daha sonra bu tonlar, dünya çapında yükselen trendler ve kültürel akımlarla uyum sağlayan, özgün ve zamanı yansıtan renk koleksiyonları yaratmak için popüler tonlarla birleştiriliyor. Böylece Jotun renk koleksiyonu, küresel ruh halini renkten bir portreye dönüştürüyor.

Bir Arada koleksiyonu, Jotun'un zengin renk arşivlerinden seçilen zamansız tonlarla uyumlu 12 yepyeni rengi içeriyor. Üç farklı tema halinde gruplandırılmış 28 renk seçeneğinden oluşan yeni koleksiyondaki “Kucakla, Neşelen ve Tadını Çıkar” olarak adlandırılan temaların her biri insanın kendisiyle, sevdikleriyle ve yaratıcılığı ile yeniden bağlantı kurma arayışının farklı bir yönüne hitap ediyor.

Vichy’den Yılın En Büyük Anti-age Lansmanı

Cilt ihtiyaçlarına uygun güçlü ürünleriyle etkili çözümler üreten Vichy, yaşlanma karşıtı cilt bakım serumu Vichy Liftactiv Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum’u güzellik tutkunlarıyla buluşturdu. 11 Ekim Pazartesi günü Cecconi’s Soho House’ta gerçekleşen Liftactiv Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum lansmanı ile Vichy, yaşlanma karşıtı bakımda ses getirdi. Oyuncu Ebru Şahin ve influencer Ezgi Fındık’ın katılım gösterdiği lansmanda Vichy Liftactiv Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum’un güçlü özellikleri ve faydaları paylaşıldı. Lansmana Pelin Kaya, Mert Vidinli, Zeynep Sever Demirel, Melodi Erbirliler Türkmen, Rüya Büyüktetik ve Mina Ceran gibi çok sayıda ünlü isim katılım gösterdi.

Vichy Liftactiv Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum; kırışıklık karşıtı bakımda yüksek oranda
saf Hyalüronik Asit, Cg Vitamini ve Vichy Volkanik Suyu ve peptitlerin güçlü ve benzersiz
birleşimi sayesinde günlük epidermal Hyalüronik Asit kaybını cilde %100 geri kazandırıyor. Klinik olarak kanıtlanmış etkinliğe sahip Vichy Liftactiv Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum,
6 haftada kırışıklık görünümünü %47*, ince çizgi görünümünü ise %60 azaltıyor. 

Sevil Dolmacı Art Gallery “Everything Has Its Place” Sergisini “Vengeful Ghost” Projesiyle Buluşturuyor

Sevil Dolmacı Art Gallery 8 Ekim Cuma günü, Londra doğumlu, Anglo-Fransız gitarist, besteci ve ses sanatçısı Dom Bouffard tarafından tasarlanan performans, yerleştirme ve sound sculpture olgularını birleştiren bir canlı performansa ev sahipliği yapıyor. “En ilginç müzikal yeteneklerden biri” olarak nitelendirilen Dom Bouffard ve ekibi Lewis Amar, Nick Burge ve Alli MacInnes’in gerçekleştireceği bu canlı performans Dr. Kathy Battista’nın küratörlüğünü yaptığı, çağdaş natürmort konulu “Everything Has Its Place” sergisinin bir parçası olarak kurgulandı. “Vengeful Ghost” projesi, Dom Bouffard tarafından tasarlanan performans, yerleştirme ve sound sculpture olgularını birleştiren sürükleyici bir çalışma olarak dikkat çekiyor. Koreografların dansçılarla kullandığı ‘oyun’lara benzer bir ‘rehberli doğaçlama’ yaklaşımı içinde çalışan grup performatif ve sonik unsurları bir araya getiriyor.

Bu canlı performans, Dr. Kathy Battista’nın küratörlüğünü yaptığı, çağdaş natürmort konulu “Everything Has Its Place” sergisinin bir parçası olarak kurgulandı. Yirmi uluslararası sanatçı ve farklı tekniklerin yer aldığı sergi, Villa Ipranosyan’da yer alan galerinin sergi programının başlangıcı olma özelliği taşıyor. Ziyaretçiler, bir yandan tüm sanatçıların yer aldığı grubu izlerken, bir yandan da galerinin farklı odalarında dolaşarak bireysel vinyetleri deneyimleyeme şansı buluyor.

“Geleceğin Ekranı” Eğitimleri Öğretmenler ve Aileler İçin Başlıyor!

Dijital okuryazarlık ve dijital ebeveynlik bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla Netflix, Habitat Derneği ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi işbirliğiyle hayata geçirilen “Geleceğin Ekranı” projesi öğretmenlerle buluşmaya hazırlanıyor. Dijital eğitim ve dijital okuryazarlık alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek eğitimler 12-13 Ekim tarihlerinde öğretmenler ile başlıyor. Habitat alanında uzman eğitmenler tarafından Ekim – Aralık ayları arasında online olarak gerçekleştirilecek eğitimler öğretmenlerin yanı sıra ebeveynleri de kapsıyor. Toplamda sekiz buluşmadan oluşacak eğitimlerde yıl sonuna kadar bine yakın öğretmen ve aileye ulaşılması planlanıyor. Ders içeriklerinin öğrencilerin dijital dünyada bilinçli içerik tüketimi yapmasını kolaylaştıracak özel bir eğitim seti ile desteklenmesi amaçlanıyor.

Moderatörlüğünü Dr. Elif Posos Devrani’nin üstleneceği buluşmaların eğitimci kadrosunda Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sultan Edip, Türk-Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Mona Aykul, Avukat Yaşar Canpolat ve Psikolog Dr. Hale Ogel Balaban bulunuyor. Teknolojinin çocuk gelişimindeki rolünden günümüzde çocuk haklarına ve ortak deneyime sahip olmanın öneminden aile içi medya planı hazırlamaya kadar birçok konuda kapsamlı bilgilerin verilmesi amaçlanıyor. Öğretmen ve ebeveyn eğitimleriyle dijital okuryazarlık ve ebeveynlik anlayışının toplum geneline yayılması ve genç nesillere bilinçli içerik tüketim alışkanlıkları kazandırılması hedeflenirken “Geleceğin Ekranı” projesi kapsamında eğitimlere dahil olmak isteyen tüm öğretmen ve ebeveynler Habitat’ın resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilmesi mümkün.

Başak Baykal, Sonbahar/Kış 2021-22 Koleksiyonunu Lanse Etti

Tasarımcı Başak Baykal, ilk koleksiyonu Natural Treasures’da göz alıcı bitki örtüsü sayesinde doğa ile ilişkisini ve mücevher tutkusunu tazeleyen Bodrum’a saygı duruşunda bulunuyor. Sahil kenti çiçek açarken şahit olduğu meditatif anlardan yola çıkan Baykal, begonvillerle örtülü popüler görüntüsünün ötesine geçerek Bodrum’un bizzat yaşadığı ve gözlemlediği halini resmediyor. Akuamarin, pırlanta, zümrüt ve safirler, Kapalıçarşı zanaatkarlarının hünerli ellerinde unutmabeni çiçeği, papatya, fuşya çiçeği, mum çiçeği, portakal çiçeği, elma çiçeği, vişne çiçeği ve başak görünümünde eşsiz kolye, küpe ve bilekliklere dönüşüyor.

Tasarımcının evinin balkonundaki küpe çiçeği ve menekşeler ile bahçesindeki görkemli mimoza ağacı gibi Ege’ye özgü bitkiler, her biri yalnızca bir adet tasarlanan heykelsi parçalara hayat veriyor.

Metro Türkiye Sürdürülebilirlik Kataloğu’nu Yayınladı

30 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerinde sürdürülebilirliği işinin merkezine yerleştiren MetroTürkiye, kendi operasyonlarındaki çalışmalarından sonra HORECA (otel, restoran, kafe) işletmelerinin de sürdürülebilirlik çalışmalarını desteklemek ve onlara yol göstermek için Sürdürülebilirlik Kataloğu’nu yayınladı. Sağlıklı - Sorumlu Ürünler ve Sürdürülebilir Çözümler başlıkları altında, restoran dünyası için yeni 10 sürdürülebilirlik trendini de dikkate alarak hazırladığı Sürdürülebilirlik Kataloğu ile Metro Türkiye, gıda güvenliği ve izlenebilirlikten sağlıklı beslenmeye, gıda atıkları yönetiminden sürdürülebilir restoran konseptine kadar birçok alanda yaptığı çalışmalardan örnek uygulamalar paylaşarak profesyonel mutfakları daha sürdürülebilir olmaya teşvik ediyor.

Metro Türkiye, bu kataloğunda sürdürülebilir restoran konusunda tüketicilerin ne düşündüğü ve neleri talep ettiği konusunda da işletmeleri bilgilendiriyor. Bu amaçla sürdürülebilir menü oluşturma kriterlerine ve sürdürülebilir gıda ve yemeklere yönelik kriterlere de yer vererek işletmeleri çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik idealine yaklaştırıyor. 

adidas NUMBERSUP Koleksiyonunu Tanıttı

adidas, EA SPORTSTM FIFA 22 oyunundan ilham alınarak geliştirilen yeni NUMBERSUP koleksiyonunu tanıttı. Ferran Torres, Jude Bellingham, Lena Oberdorf, Joao Felix ve Catarina Macario gibi isimler tarafından giyilecek olan modeller, sanal oyuncuları hem sahada hem de saha dışında performanslarını bir üst seviyeye taşımak için tasarlandı.

Gerçek ve sanal dünyayı bir araya getiren NUMBERSUP koleksiyonu, EA SPORTSTM FIFA 22’deki mümkün olan en yüksek oyuncu sıralama sayısı 99’dan güç alıyor. EA SPORTSTM FIFA 22'nin oyun kültürünün ilham verdiği yeni serinin modellerinin her birinde, cesur ve dinamik renkler eşsiz tasarıma eşlik ediyor.

Hafif yapısı sayesinde NUMBERSUP X SPEEDFLOW, futbolun en hızlı deneyimini yaşatmak için tasarlandı. Oyuncuların topa dokunuşlarını geliştirmelerini sağlayan NUMBERSUP COPA SENSE, top vuruşunu bir sonraki seviyeye taşıyor. NUMBERSUP PREDATOR FREAK ise kontrolü kendisinde tutmak isteyen oyuncular için üstün top kontrolü sunuyor.

KFC Türkiye, FSC Sertifikalı Yeşil Ambalajlarıyla Çevreciliğe Destek Veriyor

KFC Türkiye, Orman Yönetim Konseyi’nin dünya çapındaki Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt ürünlerine geçiş sürecini tamamlamasını, “Kağıtları Farklı Cidden” iletişim kampanyası ile destekliyor. Proje kapsamında; KFC’nin ikonik kırmızı renkli logosu, sınırlı sayıda üretilen yeşil renkli yeni ambalajlarda değiştiriliyor. KFC Türkiye, çevreye ve geleceğe artı değer sağlayan FSC sertifikalı kâğıt ambalajlara geçiş projesiyle daha iyi bir gelecek için soluduğumuz oksijenin en önemli kaynağı ormanların verimliliğine, biyolojik çeşitliliğe ve ekolojik süreçlere katkıda bulunuyor.

06 Ekim 2021 – KFC Türkiye; sürdürülebilirlik yaklaşımı çerçevesinde 2021 Nisan ayında duyurduğu Orman Yönetim Konseyi’nin dünya çapındaki uygulaması olan Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt ürünlerine geçiş sürecini, yenilenen ambalajların tüm restoranlarda yerini almasıyla tamamladı. “Kağıtları Farklı Cidden” mesajı ile desteklenen KFC Türkiye’nin geliştirdiği iletişim kampanyasında, markanın ikonik kırmızı logosu proje lansmanına özel limitli sayıda üretilen ambalajlarda geçici olarak yeşil renk ile hayat buldu.

KFC Türkiye, FSC sertifikalı ürünlere geçişiyle birlikte restoranlarında kullandığı yıllık ortalama 950 ton
kâğıdı, orman verimliliğini ve biyolojik çeşitliliği koruyan kontrollü kaynaklardan elde ederek, ekolojik
süreçlere artı değer sağlamayı hedefliyor.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.