preloader

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

01.10.2023
Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Ekim ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.


Bluechip ve Schwarzkopf Professional’ın Geleceği Birlikte Tasarlıyoruz Projesi

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Bluechip ve Schwarzkopf Professional, 2 Ekim 2023 tarihinde saç tasarımının geleceğine yön veren, sektöre ilham olacak gösterişli bir projeyi başarıyla gerçekleştirdi.

Zorlu Psm Sky Lounge’da başlayan “Partners in Craft – Geleceği Birlikte Tasarlıyoruz” etkinliğinde, saç tasarım sektörünün önde gelen isimleri bir araya gelerek, Ülkemizin ve Dünyanın teknoloji, yapay zekâ, sürdürülebilir futüristik tekstil ve lifestyle ile birleştiren moda tasarımcıları Ezra ve Tuba Çetin’in de katılımı ile, gelişen teknolojiler ve moda dünyasında benzersiz bir iş birliğine imza atıldı.

Zorlu PSM’de düzenlenen bu özel gecede, Ezra Tuba ve sektörün öncüsü Schwarzkopf Professional iş ortağı kuaförler yapay zekâ destekli çalışmalarla oluşturdukları geleceğin modası ve saçlarını hem sahnede dijital ortamda hem de podyumda modeller eşliğinde sunarak izleyicilerini büyüledi.

“Cumhuriyetin 100’ü” Sergisi Memorial Bahçelievler’de

Memorial Sağlık Grubu’nun, Cumhuriyetin 100. yılında ev sahipliği yapacağı Cumhuriyetin 100’ü” sergisi, Atatürk’ün, Türkiye’nin dört bir yanına gerçekleştirdiği ziyaretler ve günlük yaşamından kesitlerle tarihe ayna tutuyor. Sergi, 57 yıllık ömrünün her nefesini vatanı için harcayan, son nefesine kadar kararlılık ve azimle yeni bir ülke inşa eden Atatürk’ün 1915’ten 1937’ye az bilinen fotoğraf karelerini, tarihin derinliklerinden günümüze taşıyor.

Ulu Önder’in, tarihi fotoğrafları ve kendi el yazısına ait belgeden oluşan sergideki en önemli ayrıntılardan biri de, sağlıkla ilgili dikkat çeken sözleri… Atatürk’ün, “Devlet olma savındaki siyasal kuruluşların en birinci görevi, halkının sağlığı ve sağlamlığı..” sözünden yola çıkan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Saltık’ın arşivi, Gazi Mustafa Kemal’in ifadeleriyle sağlığa verdiği değeri yansıtıyor.

House Bağdat by Cansu Şekerci ile Sezon Trendleri Keşfedildi

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’de kadın giyim stil danışmanlığı servisinin önde gelen ismi Cansu Şekerci, Sonbahar/Kış 2024 sezon trendleri ve stil önerilerini “Frosty Fashion Fiesta” etkinliğinde anlattı. House Bağdat by Cansu Şekerci Frosty Fashion Fiesta etkinliğinde, Cansu Şekerci konuklarına, Sonbahar/Kış 2023-24 kadın modasının trendlerini, dünya modasına yön veren markaların defilelerinden örneklerle ve bu trendlerin gündelik yaşamda, ulaşılabilir şekillerde nasıl uygulanabileceğini anlattı. 2018 yılından itibaren stil danışmanlığı ve gardırop düzenleme servisi veren Cansu Şekerci, bu hizmetlere ek olarak yine House Bağdat çatısı altında dünyanın önde gelen markalarının yurt dışı temsilciliğini de yapıyor. Stil danışmanlığı servisi kapsamında yaptığı gardırop detoksunun sadece kadınları iyi giydirmeye yönelik olmadığını belirten House Bağdat Kurucusu Cansu Şekerci, “Danışanlarıma var olan kıyafetleriyle kombinler yaparak hem bütçelerine hem de sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyorum” dedi.

Pandora ME Koleksiyonuna Yeni Parçalar Ekleniyor

Ekim Ayında Göze Çarpanlar
Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Pandora ME koleksiyonun yeni eklenenlerle birlikte sembolik anlamları olan madalyon ve mini sallantılı charm’lar, boncuklu zincir kolye ve bileklik ile çivili yüzük tasarımlar öne çıkıyor. Güneşin sıcaklığından ve yaydığı enerjiden ilham alan 14 ayar altın kaplama Güneş Işığının Gücü Madalyonu, güneş ışıklarını temsil eden çizgi ve üçgenlerle geometrik bir tasarıma sahip. Koleksiyonda yer alan iki yeni madalyon charmı ise bir mantra fikrini ortaya koyuyor: Madalyonun üzerine işlenmiş güçlü sözler, her bir mücevheri kendine özel bir şekilde yansıtmanı sağlıyor ve yeni Pandora ME charmları sevgi, şans ve şükran gibi olumlu kelimeleri simgeleyen modern tılsımlar haline geliyor.

Tasarımcılar tarafından elde yapılan Pandora mücevherlerin her biri ortalama 25 tasarımcının elinden geçiyor. Pandora’nın Kreatif Direktörleri A. Fillippo Ficarelli ve Francesco Terzo, “Pandora ME tamamen yaratıcı bir alan fikriyle, insanları yaratıcılıklarını ifade etme yolculuğuna dahil etmekle ilgili.” diyor ve ekliyor: “Madalyon ve mini sallantılı charm’lar bunun büyük bir parçası… Bu dönüşüm, modernlik, anlam ve ince işçilikle ilgili.” diyerek mücevherlerin ışıltısını dile getiriyor.

Jumbo Michelin Rehberi’nin Resmi Partneri Oldu

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

İstanbul’un ardından İzmir ve Bodrum’un da dahil olacağı Michelin Rehberi’ne Türkiye resmi partneri olarak destek verecek olan Jumbo, 9 Kasım’da açıklanacak rehbere girecek restoranlara plaketlerini verecek. Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu, Michelin Rehberi’ne verdikleri destekle, Türkiye gastronomisinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtiyor ve ‘Michelin ile yaptığımız bu güç birliği sayesinde, Türk restoranlarının dünya çapında tanınmasına katkıda bulunduğumuz için gururluyuz” diyor.

adidas x Ivy Park’tan Yeni Koleksiyon: Ivy Park Noir

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

adidas ve Ivy Park iş birliğinin son koleksiyonu olan Ivy Park Noir 12 Ekim’den itibaren seçili adidas mağazalarında, web sitesinde ve seçili partner mağazalarında satışa çıktı. Hareket ve malzemenin gücünü birleştiren siyahlardan oluşan kapsül koleksiyon, insan formunu destekleyen siluetlerle güç, özgürlük ve bireyselliği simgeliyor.

Spor ve işlevsel üstünlüğü, Ivy Park’ın siluetleriyle birleştiren koleksiyon sadece siyah renk paleti kullanılarak tasarlanmış. Koleksiyon kumaş, kalıp ve dokuya odaklanırken kendine özgün tarzı da koruyor beden olarak da XXS’den 3XL’e kadar çeşitli seçenekler sunuyor. Crop üst ve pantolon, rahat 3D kalıplı örme eşofman takımları, çok işlevli ceketler, Ivy Park imzalı forma ve ayakkabı seçenekleri öne çıkıyor.

Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi Düzenliyor

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Perakende, güzellik ve kişisel bakım sektörünün sürdürülebilirlik yolculuğuna önemli katkı sağlayan Watsons Türkiye, bu yıl ilk kez Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi düzenliyor. 19 – 20 Ekim tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşecek zirvede, birçok farklı sektörden kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve akademik dünya bir araya gelecek. Sürdürülebilirlik yaklaşımlarının ve başarı hikayelerinin paylaşılacağı Watsons Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Zirvesi’ni kaçırmayın.

Bella Maison, TEMA Vakfı Aracılığıyla Soframda Bir Orman Hareketini Başlattı

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Evleri ve dünyayı güzelleştirme mottosuyla koleksiyon ve ürünlerini geliştiren ev dekorasyon markası Bella Maison, TEMA Vakfı aracılığıyla 10.000 adet fidana dönüşecek özel bir koleksiyon ile kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlattı. Türkiye’de yetişen ıhlamur, ceviz, meşe ve yerel endemik bir tür olan Kazdağı göknarı ağaçlarının resmedildiği özel koleksiyon içerisinde pasta tabağı ve su bardağı özel setleri bulunuyor.

Soframda Bir Orman sloganı ile etkili bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Bella Maison, müşterilerinin satın aldıkları her bir özel set ile sevdikleri adına bir adet fidan bağışı yapmalarını sağlıyor. Satın alınan her bir ürünle birlikte yapılan bir adet fidan bağışına karşılık Bella Maison’un da bir fidan bağışı yapacağı proje ile Gaziantep Sarılar Ağaçlandırma Sahası’na TEMA Vakfı aracılığı ile 10.000 adet fidan dikilerek Bella Maison Hatıra Ormanı oluşturulacak.

Dyson, Masterclass Etkinliğinde Saç Sağlığı Konuşuldu

Ekim Ayında Göze Çarpanlar
Dyson Türkiye Marka Elçisi İbrahim Zengin & Dyson Global Saç Bakım Marka Elçisi Matthew Collins

“Başkalarının görmezden geldiği sorunları çözmek” mottosuyla tasarım ve mühendisliği birleştiren Dyson, öncü yeni teknolojileriyle geleneksel düşünceye sürekli meydan okuyor ve güzellik kategorisine yatırım yapmaya devam ediyor.

Dyson’ın 4 Ekim’de gerçekleştirilen Masterclass etkinliğinde, gelecek yıllardaki büyüme hedefini güzellik alanına odaklayan Dyson’ın güzellik teknolojilerini sağlıkla nasıl buluşturduğu anlatıldı. Dyson İngiltere kampüsünden Dyson Kıdemli Tasarım Mühendisi Veronica Alanis saç sağlığı ve saç problemleri konusunda bilgiler paylaşırken, Dyson teknolojilerinin problemlere çözüm sunmadaki yardımlarından bahsetti. Dyson Global Saç Bakım Marka Elçisi Matthew Collins ise Dyson deneyimlerinden ve mühendislik süreçlerine nasıl katkıda bulunduğunu paylaşırken, Dyson Türkiye Marka Elçisi İbrahim Zengin ise Dyson saç bakım kategorisi ürünlerinin kullanımı konusunda bilgiler verdi.

Macar Yazar Magda Szabó’nun İzinde Minoa’da Bir Akşam Yemeği

Magda Szabó’nun doğum günü şerefine kendi tarif defterlerinden ve eserlerinde adı geçen yemeklerden ilhamla oluşturulan özel menü sunuldu. Şef ve gastro diplomat Ágnes Tóth’nun hazırladığı menü, hem yazarın hayatında yer tutan yemek kültürünü hem de dönemin varlıklı ailelerinin mutfaklarını günümüze taşıyor. Macar Kültür Merkezi’nin desteğiyle, Minoa Akaretler’in kitaplar arasındaki samimi ortamında gerçekleşen “Bir Yazar Masası”nda, Szabó’nun yaşamı ve eserlerini, Macar Edebiyatının gönüllü elçisi Eylül Görmüş aktardı.

“Pembe Ayna Söyle Bana”

Memorial Sağlık Grubu’nun, kadınların meme farkındalığı için her ay düzenli olarak ayna karşısında meme yapısını kontrol etmesi ve gördükleri herhangi bir değişiklikte önlem alması gerektiğine dikkat çekmek için hayata geçirdiği “Pembe Ayna” projesi, bu yıl sanat, spor ve televizyon dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu.

“Pembe Ayna Söyle Bana” mottosuyla ayna karşısına geçen ünlüler, meme kanseri farkındalığına ilişkin mesajlarını, Pembe Ayna’dan yansıtarak kadınlara aktardı. Birbirinden ünlü isimlerin; bedeninin farkında olan, kendini ve hayatı seven, kanserle mücadeleden vazgeçmeyen kadınları tasvir eden fotoğrafları ile mesajları, “Pembe Ayna Meme Kanseri Farkındalık Sergisi” ve dijital bilinçlendirme spotlarında anlam kazandı.

Begüm Khan Bir kez daha Guerlain ile Bir Araya Geliyor

Ekim Ayında Göze Çarpanlar
Ekim Ayında Göze Çarpanlar
Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Türk mücevher markası Begüm Khan, bu yıl bir kez daha dünyanın en köklü Fransız parfüm ve kozmetik markası Guerlain’ın Paris’te 1914 yılında kurulan efsanevi mağazasında, 8 Ekim’e kadar sürecek Begüm Khan Pop Up butiğini açtı. Maison Guerlain’ın Paris ChampsElysée’deki ikonik mağazasında, Begüm Khan’ın iş birliği kapsamında tasarladığı yeni, çarpıcı ve göz alıcı parçalar da ziyaretçilere gösterime sunuluyor.

Begüm Khan, Maison Guerlain’a bu sene 5 farklı proje ile ortak oluyor. Exceptional şişeler, ruj, en çok satılan kokulara ait benzersiz şişe kapak tasarımlarından oluşan bu projeler ile çarpıcı bir iş birliğine imza atıldı. İlk Paris ChampsElysée’de sergilenen eşsiz tasarımlar, İstanbul’dan sonra, sırası ile Dubai, Singapur, Hong Kong, New York ve Londra’da Begüm Kıroğlu ve Guerlain’in Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann – Caroline Prazan’ın katılımı ile sevenlerin görüşüne sunulmaya hazırlanıyor.

Köklü ve ihtişamlı balolarından ilhamla tasarlanan Begüm Khan’ın yepyeni Grandball koleksiyonu da ilk kez Paris’teki Guerlain Pop Up butiğinin içinde sergileniyor. Bu benzersiz koleksiyonun ilhamı, tarihte yapılmış Le Bal Oriental, Surreal Ball gibi müthiş balolar ve bu balolara katılmış ikonik kadınlardan geliyor.

Pembe Top Yeniden Sahada

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’de meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembollerinden Pembe Top, 10’uncu kez sahaya iniyor. Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi ise Cansu Dere oldu.

Pembe Top, 12 Ekim 2023’te hayat kurtaran erken tanı mesajını bir kez daha hatırlatmak için, Anadolu Efes SK – Real Madrid karşılaşmasında yeniden sahaya inecek. Pembe Top ile hava atışını ise Cansu Dere yapacak.

Tüm dünyada her yıl 2 milyonu aşkın kadına meme kanseri tanısı konuyor. Her 8 kadından birini etkileyen meme kanserinde erken tanı tedavi başarısında kritik bir öneme sahip. Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen Pembe Top Sahada projesi kadınların erken tanı farkındalığı kazanabilmesine destek olmak için 10’uncu kez gerçekleştiriyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları