preloader

Doğada Dinlenebilecek Şarkılar

Doğada Dinlenebilecek Şarkılar

Yazı Boyutu:

Doğayla baş başayken hem rahatlamak hem eğlenmek için önerdiğimiz çalma listesini keşfedin.

Piknikler, doğa yürüyüşleri, kamplar her biri bizi doğayla bir araya getirerek huzura kavuşturan, sevdiklerimizle unutulmaz anlar yaşamamıza vesile olan, bir yandan da kafamızı dinleyebileceğimiz keyifli aktivitelerdir. Böyle anlarda sizi biraz dinlendirip biraz eğlendirecek bazen de masalsı dünyalara götürecek roller coaster gibi bir liste. İyi eğlenceler.

Vance Joy, “Saturday Sun”

Haftanın yorgunluğunu üzerinizden alıp yeni haftaya enerji dolu bir şekilde başlamanızı sağlayacak, size pazar pikniğinizde eşlik edecek sıcacık güneş gibi içinizi ısıtacak bir şarkı.

Lizzy McAlpine, “To the Mountains”

Doğada bulunmanın kafamızdaki düşünceleri bir süreliğine de olsa sessize alması ve bu şekilde de hayatın akışında daha sakin olma halinin yansıtıldığı dinlendirici bir doğaya kaçış şarkısı.

Seafret, “Atlantis”

Sakinleştirici su sesiyle başlayarak sizi dinginleştirirken sözlerindeki hüzünle de bir sabaha karşı deniz kenarında gün doğumunu izlerkenki ruh halinizi hatırlatacak bir şarkı.

WILLIS, “I Think I Like When It Rains”

Birçok doğa aktivitesini yaparken yağmur şartlarımızı zorlaştırsa da yağmurla birlikte etrafa yayılan serinlik ve toprak kokusunu başka bir şekilde deneyimlemek pek mümkün gözükmüyor.

The Beatles, “Blackbird”

Ne kadar zaman geçerse geçsin şarkılarını dinlemekten hiçbir zaman sıkılmadığımız The Beatles grubunun bu şarkısında doğanın solistleri kuşlar, size eşlik edecek.

Eric Clapton, “They Call Me The Breeze”

Blues rock türündeki bu şarkı dünyanın en iyi gitaristleri listesinde adı bulunan Eric Clapton’ın seslendirmesiyle bulunduğunuz ortama baharı getirerek herkesin yüzünde bir tebessüme sebep olabilir.

Cigarettes After Sex, “Sunsetz”

En güzel fotoğrafların, en romantik anların yaşandığı gün batımları doğada geçirdiğiniz anıları ölümsüzleştirmenizi sağlarken arkada çalan bu şarkı da unutulmaz anlarınızda sizinle birlikte olabilir.

Katrina & The Waves, “Walking On Sunshine”

Yemyeşil çayırlar, masmavi denizler, kocaman ormanlar gördüğümüzde içimizde oluşan kıpırtıları ateşleyecek olan o şarkı…

Lesly Gore, “Sunshine,Lollipops And Rainbows”

Doğanın bir parçası olduğumuzu yaşadığımız mutlu anların doğadaki benzer yansımalarıyla birleştirerek bize anlatan mutluluk kokan bir şarkı sizlerle.

Evrencan Gündüz, “Mevsim Çiçekleri”

Yeni nesil Türkçe şarkılar arasında baharın gelişini, ağaçların tomurcuklaşmasını, havanın ılıklaşmasını bir aşk hikâyesi üzerinden anlatan; bazen de dertlerimize tercüman olabilecek bir şarkı.

Nilipek, “Küçük Bir An”

Bir andan keyif almak için o anda kalmak ve başka bir şey düşünmüyor olmak çok önemlidir. Bu şarkı sırasında Nilipek’in yumuşacık sesi ve doğanın tadını çıkartarak anda kalmayı deneyebilirsiniz.

Novo Amor – Lowswimmer “Ontario”

Bazı şarkılarda melodiler başlı başına şarkının duygusunu geçirmede çok etkilidir. Bu şarkıyı dinlerken de hem doğanın devinimini hissedebilecek hem de her dinlediğinizde farklı duygular yaşayacaksınız.

Earth, Wind & Fire, “September”

Arkadaşlarınızla veya ailenizle yaptığınız güzel bir piknik sonrası enerjinizi atmanız için mükemmel bir dans şarkısı. Hem eğlenip hem doğada olmanın tadını çıkartabilirsiniz.

Alabama, “Mountain Music”

Çocukluk tecrübelerini bize bu şarkıyla anlatmak isteyen Randy Owen sözlerin yazımını 3 senede tamamlamıştır. Randy Owen’ın çocukluk anılarına eşlik ederken country tarzdaki bu şarkı sizi de çocukluk anılarınıza götürebilir.

No Fun Haus, “Sleepwalkin”

Kendilerini “3,5 su bardağı çok amaçlı un, 1 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı, 1 çay kaşığı tuz, bir tutam orta batı varoluşçuluğu, bir miktar kontrolsüz travma ve 2 tiz gitar riffinden oluşur” şeklinde tanımlayan yeni nesil grubun bu şarkısı boş bir yolda kendi kendinize yürürken hissettiklerinizi müziğe dökmüş gibi duruyor.

The Oh Hellos, “Soldier, Poet, King”

İnsanların doğayla uyum içinde yaşadıkları dönemlerden biri olan orta çağın esintilerini tüm şarkı boyunca hissederek zamanda tatlı bir yolculuk yapacaksınız.

Joanna Wang, “Alice in Wonderland

Doğanın işleyişini biraz incelediğinizde büyüsüne kapılmamak imkansızdır. Bu şarkı sakince elinizden tutarak sizi büyülü, masalsı bir yolculuğa götürecek.

The Rolling Stones, “She’s A Rainbow”

Doğadaki tüm renkleri bir ahenk içinde barındıran gökkuşağını kaç yaşında olursak olalım her gördüğümüzde mutlu oluruz. Bu şarkı da nerede dinlerseniz dinleyin sıcacık sözleri ve notalarıyla sizi mutlu edecektir.

Alice Cooper, “Sun Arise”

Şarkıda da söylediği gibi her güneş doğuşu yeryüzünü ısıtır, karanlıkları bir kenara kaldırır. Her gecenin bir gündüzü vardır, bu da doğadan alabileceğimiz en güzel mesajlardan biridir.

Birdy, “Just Like A River Does

Sakin, duru melodisiyle bir nehirin akışı gibi zihninizdeki seslerin bir süreliğine de olsa akıp gitmesini sağlayacak bir şarkı.

John Denver, “Take Me Home, Country Roads”

Çalma listemizi doğa gezinizden evinize dönerken hâlâ doğa esintilerini yanınızda hissedeceğiniz bir şarkıyla bitiriyoruz. Sık sık doğada olmanız, bu şarkılarla bizi de yanınızda götürmeniz dileklerimizle.

{43029}

Zeynep Eylül Çelik
Zeynep Eylül Çelik Tüm Yazıları