preloader

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

01.08.2020
Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

aaa

Ağustos ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

BEYMEN 2021-22 Sonbahar/Kış Kampanyası: “STAYIN’ ALIVE”

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

900’ü aşkın dünya markasının en yeni koleksiyonlarını ve en hit ürünlerini modaseverlerle buluşturan BEYMEN, sevdiklerimizle bir arada olmanın, anın değerini bir kez daha anladığımız bugünlerde, müzik ve dansın enerjisini taşıyan “Stayin’ Alive” reklam kampanyasıyla 2021-22 Sonbahar/Kış sezonunu karşılıyor.

Bizi hayata bağlayanları kutlama niteliğindeki kampanya, yaşama sevincini ve coşkuyu neon ışıkların aydınlattığı bir dans pistine taşıyor. Fonda ise 70’li yıllarda gençliğe ilham olan Saturday Night Fever filminin soundtrack’iyle tanıdığımız Bee Gees’in meşhur şarkısı Stayin’ Alive var. Tüm dünyanın müzik kültüründe yer eden, bir dönemin ikonik parçası Stayin’ Alive, BEYMEN kampanyasına özel olarak FFW Records tarafından yeniden düzenlenerek modernize edildi.

Four Seasons Hotel İstanvul at The Bosphorus ve The Spa’ya Haute Grandeur’den Altı Ödül

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Ulusal ve uluslararası düzeyde her geçen gün başarılarına yenilerini ekleyen Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, dünyanın saygın otel ödüllerinden olan Haute Grandeur Hotel & Spa Awards tarafından bir kez daha ödüle layık görüldü. Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’un aldığı ödüllerin yanı sıra The Spa aldığı 2 prestijli ödül ile sunduğu hizmetteki kalite sürekliliğini dünya çapında bir kez daha gösterdi.

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Açıldığı günden bu yana kalitesi, ambiyansı ve sunduğu hizmetlerle birçok ödüle layık görülen Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, her yıl dünya çapında mükemmel kalitede hizmet sunan otel ve spa merkezlerini değerlendiren ve sektörün tanınmış ödüllerinden biri olan Haute Grandeur Hotel & Spa Awards tarafından toplam 6 kategoride ödüllendirildi.

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasına hâkim konumuyla misafirlerini ağırlayan Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus “Best Lifestyle Hotel on a Global Level”, “Best Honeymoon Hotel in Europe”, “Best Wedding Hotel in Europe”, “Best Leisure Hotel in Turkey” ödüllerini topladı. Four Seasons Hotel Bosphorus’un sunduğu yaşam tarzı, düğün ve balayı seçenekleri ve yaşattığı deneyim çeşitliliği ödül almasında etkili rol oynadı.

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’ta bulunan The Spa ise “Best Spa Destination on a Global Level” ile iddiasını küresel boyuta taşırken, bir diğer ödül “Best Signature Spa Treatment in Turkey” ile başarısını bir kez daha dünya çapında kanıtladı.

Boğaz’ın incisi konumu, lüks otelcilikteki emsalsiz hizmet anlayışı, detaylara gösterdiği önem ve çalışanlarına verdiği değer ile tanınan Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus Lead With Care programı ile hijyen ve fiziksel mesafe protokollerini titizlikle hayata geçirmeye ve misafirlerini özenle ağırlamaya devam ediyor.

Selin ile Şehirde Hijyen Daima Sizinle

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Uzun bir tatilden sonra, günlük yaşamın temposu kaldığı yerden devam ediyor. Tatil dönüşü yoğun şehir yaşamında hijyen tedbirlerini aksatmamak oldukça önem taşıyor. Çantanızdan eksik etmeyeceğiniz Selin Limon Kolonyası, elleri yıkamanın mümkün olmadığı durumlarda hijyen ve güven imkanı sunuyor. Eylül ayının gelişi aynı zamanda şehre ve yoğun tempoya dönüşün de göstergesi… Taşınabilir ölçülerdeki Selin Limon Kolonyası, pratik kullanımıyla gündelik hayatın her anında hijyen sunuyor.

Yenilenen Solo Şimdi Çok Daha Kaliteli

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Hem kaliteli hem hesaplı ürünleriyle tüketicilere ulaşan Solo, Türkiye’de bir ilke imza atarak Solo Tuvalet Kağıdı’nı güçlendirilmiş doku teknolojisi kullanarak üretmeye başladı. Türkiye’de ilk kez kullanılan teknoloji sayesinde Solo Tuvalet Kağıdı daha kalın ve daha emici hale geldi. “Az yaprakla çok iş” diyen Solo, yeni dönemde Kağıt Havlu’yu da daha dayanıklı hale getirdi.

Solo’nun yenilikleri ürün içerikleriyle de sınırlı kalmadı. Uygun fiyata kaliteli ürünler kullanarak gönül rahatlığıyla temizlik yapmanın mümkün olduğunu tüketicilere gösteren Solo, logosunda ve ambalajlarında da yeniliğe gitti. Solo’nun yeni logosu, markanın pratik, sıcak, eğlenceli ve akıllı yönünü ortaya çıkarıyor. Yenilenen Solo ambalajları ise daha modern ve dikkat çekici oluşuyla öne çıkıyor.

İstanbul’un Gizli Köşelerini Conrad İstanbul Bosphorus’da Konaklayarak Öğrenin

İstanbul’un tam kalbinde yer alan ve Boğazı kucaklayan muhteşem manzarası ile unutulmaz anlara ev sahipliği yapan Conrad İstanbul Bosphorus, misafirlerine hem ayrıcalıklı konaklama imkanları sunuyor hem de gerçek bir İstanbul deneyimi yaşatıyor.

Conrad İstanbul Bosphorus, konaklayan misafirlerine ayrıcalıklı ve lüks bir deneyim yaşatarak, çocuklu misafirlerine ‘’Lost Diamond’’, tarihi yarım adanın derinliklerini Saffet Emre Tonguç’tan dinlemek isteyenlere ‘’Piri Guide’’, Osmanlı mutfağının lezzetlerini deneyimlemek isteyenlere ise ‘’Osmanlı Mutfağı’’ programlarını sunuyor.

İstanbul’un Saklı Köşelerini Saffet Emre Tonguç ve Vedat Milor ile Keşdefin

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Misafirler Piri Guide Turu ile ister Saffet Emre Tonguç’un sesinden İstanbul’un gizli saklı köşelerini gezebiliyor, ister Gurme Vedat Milor eşliğinde Türk gastronomisinin lezzetli yemeklerinin en doğru adreslerinin bulunduğu programlara katılabiliyorlar.

Çocuklu Misafirler İçin Lost Diamond Programı

Konaklayan misafirlerine ayrıcalıklı ve lüks bir deneyim yaşatarak İstanbul’un saklı köşelerini keşfetmeye imkan sunuyor. Çocuklu misafirler, ‘’Lost Diamond’’ programı ile hem tarihi yarımadayı deneyimliyor hem de sürpriz sandığı bulmak için deşifre edilmesi gereken kodların peşinden giderek eğlenceli anlar geçiriyor.

Osmanlı Mutfağından Lezzet Şöleni

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Conrad İstanbul Bosphorus, sizi muhteşem bir Osmanlı Mutfağı deneyimine davet ediyor… Conrad İstanbul Bosphorus executive şefi Ziya Çıkrıkçı misafirleri için Manzara Restaurant’ta özel olarak Osmanlı lezzetlerinini hazırlarken, misafirler Osmanlı kültürünün lezzetlerinin tadını çıkartıyor.

Eylül’e Özel Konaklama Avantajları

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Şehrin saklı hazinelerinden Conrad Istanbul Bosphorus, ister keyifli bir tatili, ister ofis çalışmaları ve toplantılarınızı, ister şehrin tüm yorgunluğunu unutacağınız eşsiz bir konaklama deneyimi için her detayını düşündüğü ayrıcalıklar sunuyor. Bosphorus’un Boğaz’ı kucaklayan eşsiz konumu, hayalini kurduğunuz rahatlatıcı ve keyifli deneyimlere ev sahipliği yapmak için Conrad İstanbul Bosphorus, Eylül ayına özel yüzde 20’ye varan indirim olanaklarıyla sizleri bekliyor.

Hilton CleanStay Güvencesi

Sağlık Bakanlığı’ndan Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip Conrad İstanbul Bosphorus, Hilton CleanStay programı kapsamında siz ve sevdikleriniz için her zamankinden daha hijyenik ve güvenli bir konaklama deneyimi sunuyor. Misafirler, Conrad Istanbul Bosphorus’a ayak bastıkları andan itibaren hiçbir temasta bulunmadan telefonlarına okutacakları QR kodlarıyla oteldeki tüm menüleri görüntüleyebiliyor. Aynı zamanda, otel odasında en çok temas edildiği bilinen 10 nokta düzenli olarak özenle temizleniyor. Odanın temizlik işlemi tamamlandığı gibi mühürlenmesi uygulaması, odada konaklayacak misafirin mührü ilk defa açarak tatiline güven içinde başlamasını sağlıyor.

*Tüm tur programları ve kullanımlar için Conrad İstanbul Bosphorus ile iletişimize geçiniz.

Four Seasons Hotel Bosphorus The Spa’da üç etkili detoks bakımı sağlayan MLX I³Dome

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Four Seasons Hotel Bosphorus’ta, bakım ve masajlarıyla misafirlerine özel bir deneyim yaşatan The Spa, üç etkili detoks terapisi sağlayan MLX I³Dome ile yeni mevsime taze bir başlangıç sunuyor. Bu etkili cihaz, yaz aylarının ciltte yarattığı olumsuz etkilere karşı, uzun dalga kızılötesi ışınlarla vücudun metabolizmasını ve terlemesini uyarırken baş kısmındaki ek plazma ve ışık terapisi cihazı (PLT) ile cildi gençleştirmeye yardımcı oluyor.

Ağustos Ayında Göze ÇarpanlarTürkiye’de ilk kez The Spa’da yer alan MLX I³Dome tek başına uygulanabildiği gibi The Spa’da sunulan masaj ve bakım içerikleriyle birleştirilerek daha hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebiliyor. The Spa’nın masajları arasında yer alan Abhyanga, diğer ismiyle "Yağ Masajı" ritmik hareketlerle derinlemesine bir zindelik sunuyor. Vücuttan kötü enerjiyi atarak, pozitif enerji ve yaşam gücü ‘Prana’nın akışını geri kazanmaya yönelik olan Abhyanga, sakinleştirici, mutluluk ve huzur verici özelliğiyle ön plana çıkıyor. 60 veya 90 dakika süren Abhyanga’nın yanı sıra The Spa terapistlerinin uyguladığı İsveç ve Derin Doku masajları, MLX I³Dome ile bütün bir paket olarak sunulduğunda zindelik, tazelik ve yenilenmeyi garanti ediyor.

Kızılötesi teknolojisini (FIR), plazma ve ışık ile birleştirerek üç terapiyi aynı anda sunan MLX I³Dome, The Spa’da Four Seasons servis anlayışı ile birleşerek canlandırıcı ve unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Rezervasyon için The Spa: 0212 381 41 60

Vakt-i Fener

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Fenerbahçe, “Vakt-i Fener” kültür ve sanat projesi ile gurur duyulası bir tarihi, sanat eserine dönüştürdü. USA Fenerbahçe Derneği Başkanı Fatih Akarsu ve sanatçı Burak Karavit ile birlikte hayat verilen ve Fenerbahçe’nin mirasını unutulmaz bir tabloya dönüştüren projenin detaylarını konuşmak üzere, sanatçı Burak Karavit ile sizi bir araya getirmek isteriz. Tablo, geçtiğimiz günlerde ilk defa BAAF Bodrum Sanat ve Antika Fuarı’nda ziyaretçiler ile buluştu.

Tabloya ilişkin detaylar;

  • “Vakt-i Fener”in kronolojik hikayesi, saat mekanizması yönünde işleyen bir sistem ile oluşturuldu. Saat 12.00 pozisyonunda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün doğuşu ile başlayıp tarihe geçen hikayelerle devam eden eser, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile yine aynı noktada birleşiyor.

  • Fenerbahçe Spor Kulübü arşivinden almış olduğu bir milyon 676 bin fotoğraf ve 400 bine yakın yardımcı görsel arasından seçtiği 880 adet fotoğraf ile eserin iki boyutlu kısmını oluşturdu.

  • Sanatçının eserin kalbi diye adlandırdığı orta bölümü ise 3D Lenticular tekniği ile tasarlandı.

  • Eserin ortasında yer alan bu üç boyutlu alan 6600 adet görselle kolaj tekniği ile oluşturulan Fenerbahçe logosu 5 aşamalı geçiş yaparak Atatürk portresine dönüşüyor.

Netflix, HABİTAT Derneği ve ICC Türkiye İş Birliğiyle Geleceğin Ekranı Projesini Hayata Geçiriyor

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Netflix, Habitat Derneği ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi iş birliğiyle Geleceğin Ekranı projesini hayata geçiriyor. Proje ile dijital okuryazarlık ve dijital ebeveynlik anlayışının toplum geneline yayılması ve genç nesillere bilinçli içerik tüketim alışkanlıkları kazandırılması hedefleniyor.

Bu doğrultuda, projenin ilk ve en önemli aşamalarından biri, alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek dijital buluşmalar olacak. Bu aşamada çocukların ve gençlerin eğitiminde kilit rol üstlenen öğretmenlerin ve ebeveynlerin katılımıyla dijital ortamdaki öğrenci davranışları mercek altına alınacak ve bilinçli içerik tüketim yöntemleri paylaşılacak. Öğrencilerin bu bilgilere erişimini kolaylaştıracak özel bir eğitim setiyle de desteklenecek dijital buluşmalar ile yıl sonuna kadar 3 bini aşkın öğretmen ve aile en güncel bilgilerle donatılacak.

Güney Kore, Budist Tapınakları ile Mistik Bir Yolculuğa Davet Ediyor

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Güney Kore'nin doğal ve külterel zenginliğini farklı bir deneyimle sunmak üzere 2002 yılında başlattığı Tapınakta Konaklama Programı, Asya kültürünün mistik yanını günlük pratiklerle yaşatıyor. Dağlarla çevrili doğal bir ortam içinde konumlanan Güney Kore tapınaklarında ziyaretçiler şehir hayatının karmaşası ve stresinden uzaklaşırken, Kore Budizmiyle tanışarak kendi içlerinde bedenen ve ruhen bir keşfe çıkıyorlar.

Budist Geleneği Yerinde Yaşayın

Güney Kore’de Budist tapınak kültürü 1700 yıllık bir geçmişe sahip. Ülke genelinde 20 binden fazla tapınak bulunduğunu ve bu tapınaklarda kültürel ve manevi zenginliğin bir arada ziyaretçilerle buluştuğunu söyleyen

Kore Turizm Organizasyonu (KTO) İstanbul Ofisi Direktörü Soyoung Park, "Tapınakta Konaklama Programı, Güney Kore kültürünü önemli ölçüde etkileyen Budist geleneğini yerinde yaşatarak benzersiz bir deneyim sunuyor" diyor.

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Pandemi döneminde Güney Kore hükümetinin aldığı önlemler çerçevesinde devam eden programda UNESCO Dünya Mirası listesine alınan tapınaklar da yer alıyor. Ziyaretçiler; konaklama sürelerine, tapınağın konumuna, sunulan aktivitelere göre tapınak tercihlerinde bulunabiliyorlar. Tapınakta Konaklama Programı dingin bir ortamda içe dönmek, Güney Kore kültürünü tanımak ve Budist gelenekleri deneyimlemek isteyenlere eşsiz bir fırsat sunuyor.

Konaklanabilen İki Özel Tapınak

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Gyeongju Bulguksa Tapınağı

Gyeongbuk tarihi bölgesinde yer alan Gyeongju Bulguksa, tapınakta konaklama deneyiminin yaşanabileceği en özel yerlerden biri. 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan tapınağın tarihi 5. yüzyıla dayanıyor. Uzun yıllar Kore Budizminin dünyada temsilciliğini yapan Gyeongju Bulguksa, Buda öğretisinin aktarılması konusunda da önemli merkezlerden biri olarak kabul ediliyor. Tapınak, pandemi döneminde aldığı önlemler ve sunduğu imkanlarla hem yerli hem de uluslararası turistler için cazibe noktalarından biri olmayı sürdürüyor.

Jogyesa Tapınağı

Kore Budizminde önemli bir role sahip Jogye Düzeni öğretisinin baş tapınağı konumunda. Seul’da yer alan tapınak, şehir merkezinden uzaklaşarak dingin ve rahatlatıcı bir deneyim yaşamak isteyenlere farklı bir kaçış olanağı sunuyor. Budizmle ilgili önemli etkinliklere, ritüellere ve konferanslara ev sahipliği yapan tapınak, aynı zamanda her yıl Nisan ayında Buda’nın doğum gününe özel düzenlenen özel renkli fener ışığı festivali nedeniyle de çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Konaklama programına dahil olan tüm tapınaklarla ilgili bilgilere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz. Kore sizi bu benzersiz deneyimi yaşamak üzere bekliyor.

Daha fazla bilgi içi tıklayın.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

Double C de Cartier

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Cartier’nin “Grande Maison” çantası olarak tanımlanan Double C de Cartier’nin repertuarında şimdi iki yeni renk var; Capri mavisi ve nane yeşili. Kırmızı, mavi ve toz pembe seçenekleriyle de sunulan çanta, Cartier’nin baş harflerinden oluşan mücevher detaylı tokayla çantanın stilini belirliyor, ton sür ton işlenmiş lakenin zarif dokunuşu, metal logoyu daha da ön plana çıkartıyor.

İç içe geçen CC harfleri, oldukça şık ve modern bu aksesuarı tanımlayan nitelikleri oluşturuyor. Tarz ve zarafet bu temel parçada buluşuyor; yalın çizgiler, değerli bir toka, zincir detaylı omuz askısı ve sadece gerekli ölçüde parlayan pürüzsüz bir deri. Cartier’nin zincir detaylı çanta koleksiyonu iki boy modelden oluşuyor. Beş renk seçeneğiyle sunulan mini model ile kırmızı ve siyah seçeneklerine sahip küçük boy model. Koleksiyon, çanta ile uyumlu küçük deri eşyalarla birlikte sunuluyor. Bunlar, baş harfler ya da ince altından sıcak presleme yöntemiyle ya da iç aynaya işlenebilen bir tarihle de kişiselleştirilebiliyor.

Luisaviaroma Türkiye’ ye Girişini Dünyaca Ünlü Capri UNICEF Balosunda Duyurdu

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Dünya çapında lüks markaların seçkin koleksiyonlarını müşterileri ile buluşturan Luisaviaroma.com Türkiye pazarına girişlerinin duyurusu, markanın sponsorluğunda global çapta isimlerin katılımıyla gerçekleşen Luisaviaroma ve UNICEF Italya tarafından düzenlenen yardım balosunda gerçekleştirildi. Gecede toplanan bağışların bir kısmı Luisaviaroma Türkiye tarafından Tema Vakfına bağışlandı.

Luisaviaroma ve UNICEF , yıllardır büyük başarıyla gerçekleştirilen yardım balosunun dördüncüsünü 31 Temmuz tarihinde gerçekleştirdi. Katy Perry ve John Legend’ın performansına ek olarak Katy Perry- Orlando Bloom’un sürpriz düetiyle renklenen yardım gecesine Sevim Uyar, Emir Uyar, Burcu Esmersoy Hacı Sabancı, Nazlı Kayı, Erben Öztürk, Çiğdem Hitay, Vildan Enderer, Burcu Ekinci ,Luisaviaroma Ceo’su Andrea Panconesi, Emily Ratajkowski, Vanessa Hudgens, Olivia Culpo, Amina Muaddi, Heidi Klum, Natasha Poly, Jon Kortajarena, Karolina Kurkova, Maria Bakalova ve Frida Aasen gibi isimler katılım gösterdi.

Omega, Başlat Tuşuna Bastı!

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

İsviçreli marka, 29. kez olimpiyat oyunlarının Resmi Zaman Sponsoru görevini üstlenerek 90 yıla yakın tecrübesini Tokyo 2020'ye getiriyor. Zamandan sorumlu ekip olarak OMEGA, her bir yarışı mikrosaniyelere varan hassasiyetle ölçüyor ve en son teknoloji ürünü sensörler kullanarak performansların tamamını izliyor. Marka ayrıca zaman ölçümü tecrübesini karate, spor tırmanış ve sörf gibi yeni olimpik sporlarda da kullanıyor.Olimpik hayalleri kayda almak için; zaman ölçümü uzmanları, kendini işine adamış gönüllüler ve bir dizi teknoloji gerekli: Toplam 400 tonluk zaman ölçüm cihazları, sporlara özgü 350 skorbord, 85 genel skorbord ve toplam uzunluğu 200 kilometreyi bulan kablolar ve fiber optik kablolar.

Güzellik ve Kişisel Bakımın “En İyileri” 7. Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri’nde Sahiplerini Buldu!

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’de güzellik ve kişisel bakım sektöründe trendlere yön veren ve ilklere imza atan Watsons Türkiye’nin, bu yıl yedincisini düzenlediği Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri ödül gecesinde yılın en iyi ürünleri ve başarıları, güzellikleri ve stilleri ile öne çıkan ünlü isimler ödüllendirildi. Ödül gecesinin sunuculuğunu ünlü sanatçılar Çağla Şıkel ve Emre Kınay üstlendi. İkilinin arasında yaşanan birbirinden eğlenceli diyaloglar davetlilere keyifli anlar yaşattı.