preloader

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

10.07.2023
Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Ağustos ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.

United Colors of Benetton Güvenle Giyin Projesini Sunuyor

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Elli yılı aşkın süredir Ar-Ge çalışmalarını moda tasarımıyla birlikte yürüten, uluslararası arenada çok renkliliği ve çeşitliliği sahiplenen hazır giyim markası Benetton; daha iyi bir gelecek sözünü tutmaya çocuk koleksiyonları için geliştirdiği “Güvenle Giyin” projesi ile devam ediyor. Güvenle Giyin projesi çocuk ürünlerinin üretim aşamasında gösterilen özen ve hassasiyetin bir sonucu olarak, ürünlerin güvenliğini vurguluyor. Güvenle Giyin projesiyle, tüm dünya genelinde Temmuz 2012’den günümüze United Colors of Benetton Çocuk ve Undercolors of Benetton Çocuk koleksiyonlarında yer alan parçalar, güven veren üretim aşamalarıyla gelecek için daha iyi bir dünyanın mümkün olduğunu savunuyor.

Türk Moda Tasarımcıları IFCO Fuarı Kapsamında Yeni Koleksiyonlarını Sergiliyor

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Türk tasarımcılar, 2024 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarıyla, 9-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı kapsamında kurulan “The Core İstanbul” alanında, çoğunluğu yabancı satın alma sorumluları, basın mensupları ve fuar katılımcıları ile buluşuyor. IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı, bu sezon gala yemeği, defileler, trend seminerleri, tasarımcılarla yapılacak moda konuşmaları ve konferanslarla zenginleşiyor. Fuar kapsamında kurulan, tek başına bağımsız bir yapılanma olan ve uzun dönemde farklı ülkelerde de gerçekleşmesi planlanan, Türk modasının dünyaya tanıtımını amaçlayan The Core İstanbul alanını ve Türk tasarımcıların stantlarını, geçtiğimiz sezon ziyaret eden coğrafyalar arasında Güney Kore, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, ABD ve Katar yer alıyordu.

Laguna Lounge Mutfağında Portekiz Rüzgârı

Bodrum Yalıçiftlik’te hizmet sunan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un imza restoranı Laguna Lounge, Portekiz mutfağının eşsiz lezzetlerine ev sahipliği yaptı. Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un Executive Şef’i Orhan Demirok ve “Gastro Team” ile birlikte Portekiz’in Albufeira kentinde faaliyet gösteren Hapimag Albufeira’nın Executive Şefi Antonio Carlos tarafından hazırlanan Portekiz lezzetleri, “Laguna Lounge” restoranında misafirlerin beğenisine sunuldu. Otel misafirlerinin yanı sıra dışarıdan gelen misafirlere de açık olan “Laguna Lounge”ta sunulan menüde Portekiz’in geleneksel deniz mahsulleri yemeği “Cataplana”, Piri-Piri sosunda marine edilmiş piliç ve “chocolate salami” gibi Portekiz’e özel tatlar yer aldı. Şef Carlos’un hazırladığı yemekler, tesiste konaklayan yerli ve yabancı misafirlerden yoğun ilgi gördü.

Sofistike Tasarımıyla La Grande Classique de Longines

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar
Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

1992’de lanse edilen La Grande Classique de Longines serisi klasik zarafetinin ve zamanın ötesindeki sofistike tasarımıyla öne çıkıyor. Bu yıl gümüş, altın ve roze seçenekleri ile yepyeni bir hasır kayışla tasarlanan La Grande Classique serisi mükemmel aksesuar seçeneği olarak karşımızda. Özgün değerin önemini bilenler için tasarlanan bu seri, bugün çok çeşitli modelleriyle saat tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Bu yıl gümüş, altın ve roze renklerine bürünen koleksiyon ayrıca hasır bileziği ile de dikkatleri çekiyor. Koleksiyon yıllar içinde zenginleşse de, orijinal özelliklerinden, özellikle de, arkası aynı zamanda bileziğin boynuzları görevini de gören kasasının özgün tasarımının ürünü olan oldukça ince profilinden, hiçbir zaman ödün vermedi. Longines tarafından patentlenen bu teknik saatin göz alıcı olmasının etmenlerinden.

İkonik Karavan Markası Airstream Türkiye’de!

Karavan endüstrisinde bir ikon haline gelen ve 1931 yılında Wally Byam tarafından kurulan 92 yıllık köklü şirket Airstream, Türkiye pazarına giriş yaptı. Kısa – uzun dönem araç kiralamadan transfer hizmetlerine, ilk online karavan kiralama hizmetinden tekne kiralamaya kadar çeşitli hizmetler veren TurMobil firmasının distribütörlüğü ile Türkiye pazarına giren Airstream, karavan tutkunlarının yeni gözdesi olacağa benziyor.

El işçiliği ile Jackson Center, Ohio, ABD’de tamamen el yapımı olarak üretilen ve gümüş renkli ikonik dış tasarımlarıyla tanınan Airstream karavanları, kaliteli işçilikleri, geniş iç mekanları ve sadece Airstream karavanlara özel ön tarafta yer alan panoramik cam tasarımı ile dikkat çekiyor. Ev konforundaki iç tasarımları, yerleşik bir mutfak, oturma alanı, yatak odası ve tuvalet/banyo gibi temel düzenlemeleri içeren Airstream karavanları, modern ve minimalist bir tarz sunarak eşyaların düzenli ve ev konforunda saklanmasına da olanak sağlıyor.

Kahve Dünyası’ndan Yaban Mersinli Nefis Dondurma

Ağustos Ayında Göze Çarpanlar

Kahve Dünyası, her aya özel hazırladığı “ayın dondurması” konsepti kapsamında Ağustos ayında Yaban Mersinli Dondurma’ya yer veriyor. Karakterize aroması ve tam bir antioksidan deposu olmasıyla iştah açan yaban mersini, salep ve tam yağlı Jersey inek sütüyle hazırlanarak sunuluyor. Mevsiminde toplanan yaban mersinlerinden, renklendirici ve aroma katılmadan yaratılan dondurma, damakta tam bir lezzet şöleni yaratıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları