preloader

Yaz Akşamlarına Hızlı Bir Şekilde Hazırlanmanın Yolları

14.07.2023
Yaz Akşamlarına Hızlı Bir Şekilde Hazırlanmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Bütün yaz beklediğiniz tatilinizde kaybedecek tek bir dakikanız dahi yok, değil mi? Yaz akşamlarına hızlı bir şekilde hazırlanmak için yapabileceğimiz pratik çözümlere bakalım.

Yaz tatilinizi planladınız; belki de aylar öncesinden uçak biletinizi aldınız ve otel rezervasyonunuzu yaptınız. Tüm günü plajda ya da havuz kenarında geçirdikten sonra vakit kaybetmeden kendinizi yaz akşamlarının zaman zaman dingin, zaman zaman eğlenceli atmosferine bırakmak istediğinizi biliyoruz. Kronometreler çalışsın; en hızlı şekilde göz alıcı görünmenin tüyolarını sıralıyoruz.

Bu Yazın Trendlerini Stilinize Uyarlayın

Yaz Akşamlarına Hızlı Bir Şekilde Hazırlanmanın Yolları

Kış boyu özlem duyduğumuz rengarenk ve çiçekli tasarımların tam zamanı! Yaz akşamlarında çiçekli elbiselerinizi bu sezonun trendi olan “crochet” hırkalarla kombinleyebilirsiniz. Geniş örgülere sahip, ince ve hafif bu tasarımlar yaz akşamlarının serinliğinde stilinizi ortaya koyabilmeniz için ideal. Ayağınıza ise gece programınıza göre düz sandaletler ya da dolgu topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Yaz Saçı ve Makyajı Yapın

Yaz Akşamlarına Hızlı Bir Şekilde Hazırlanmanın Yolları

Bronz tenin en güzel tarafı makyaja ihtiyaç duymaması olsa gerek… Hafif bir renkli nemlendirici likit allık ve bol maskarayla bu iş tamam! Dudaklar içinse çantaya atmalık bir gloss yeter. Yüz glitterları ve simler bu yaz olmazsa olmazlardan; makyajınızı yukarı taşımak için parmaklarla kolayca uygulanabilen glitterlı farlardan yardım alabilirsiniz. Gelelim saç konusuna… “Yaz saçı” denince aklınıza ne geliyor? Tabii ki yıka-çık modeller. O nedenle saç bakımını duşta halledin. Bunun için yoğun nemlendirici etkili bir saç bakım maskesi kullanın. Isıyla şekillendirmeye ihtiyacınız yok; saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Yoğun nem maskesi uyguladığınız saçlarınız bu sayede daha pürüzsüz ve parlak görünecek. Elektriklenmeyi kontrol altına almak içinse duştan sonra saçlarınıza elektriklenme karşıtı bir serum uygulayabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz: Enerji Veren Bir Parfüm Seçin

Yaz Akşamlarına Hızlı Bir Şekilde Hazırlanmanın Yolları

İdeal yaz parfümünü, iyi planlanmış bir tatil gibi düşünebilirsiniz: Heyecanlandıran, enerji veren ve sizi alıp götüren… Taze, çiçeksi, meyvemsi ve hatta Hindistan cevizi notaları taşıyan kokulardan daha iyisi düşünülemez. Kokular, anılarımızla da doğrudan bağlantılıdır; yazın tercih ettiğiniz parfümü tekrar kokladığınızda sizi tatil günlerinize götüreceğini unutmayın. Yoğun ve ağır EDP yerine EDT tercih edebilirsiniz. Kozmetik marketlerinde satılan ve parfümünüzü yanınızda taşımanız için özel tasarlanmış şişelerden bir tane edinip küçük yaz çantalarında parfümünüzü yanınızda taşıyabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda tazeleyebilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları