preloader

Vegan Makyaj Ürünleri

Vegan Makyaj Ürünleri

Yazı Boyutu:

Vegan trendi kozmetik sektöründe de farkındalık yaratmaya başlamışken, sizlere detaylı bir vegan makyaj dosyası hazırladık. Vegan kozmetik ve makyaj ürünlerine dair her şeyi şimdi keşfedin.

Vegan Kozmetik ve Makyaj Ürünü Nedir?

Vegan kelimesini sadece kendi lugatına değil, hayatına da uyarlayan kişi sayısı gün geçtikçe artıyor. Hayvansal kaynaklı herhangi bir şeyi reddetmek kozmetik dünyası için de aynı anlamı taşıyor. Vegan kozmetik ve vegan makyaj ürünleri; hayvansal ya da hayvanlardan dolaylı olarak elde edilen hiçbir içeriğe formülünde yer vermeyen kozmetik ürünlerini ifade ediyor.

Vegan Kozmetik ve Makyaj Ürünlerinin Performansı

Vegan Makyaj Ürünleri

Daha önce hiç vegan kozmetik ve vegan makyaj ürünleri kullanmayan birinin sahip olduğu en büyük ön yargılardan biri vegan ürünlerinin performansı ve kalıcılığıdır. Halbuki vegan kozmetik markaları da dünyada çok satan ve çok iyi performans gösteren ürünler arasında sayılır. Bu ürünleri aşağıda keşfedecek ve performans konusunda kozmetik dünyasının birçok gözde markalarının aslında vegan içerikli ürünler olduğunu öğreneceksiniz.

Cruelty Free Ürünler Aynı Zamanda Vegan Mı?

Kozmetik ve makyaj ürünlerinin üzerinde gördüğünüz “Curelty Free” logosunun karşılığı “Hayvanlar üzerinde denenmemiş”tir. Eğer bu ibare incelediğiniz komzetik ürünün üzerinde yer alıyorsa bu, üretim sürecinin hiçbir aşamasında hayvanlar üzerinde deney yapılmadığı anlamına geliyor. Peki, hayvanlar üzerinde herhangi bir deney ve test uygulanmaması rağmen “cruelty free” ürünler aynı zamanda vegan mı? Bu sorunun cevabı: Hayır!

Cruelty Free olması ürünün vegan içeriğe sahip olduğu anlamına gelmez. Bunun için ürnün üzerinde aynı zamanda “Vegan” logosu aramalısınız.

İşte Vegan kozmetik ve vegan makyaj markalarının yanı sıra vegan konusunda adım atan ünlü markaların en çok satan vegan ürünleri…

Rare Beauty by Selena Gomez

Hollywood’un ünlü isimleri tarafından piyasaya sürülen markalar arasında Selena Gomez’in Rare Beauty, tüketiciler tarafından oldukça popüler oldu. Rujları, rimelleri ve krem allıkları markanın favori ürünleri arasında olup, Rare Beauty, tamamen vegan ve Cruelty Free’dir

Ürün: Rare Beauty Stay Vulnerable

Soft-focus etkisine sahip renklerle en doğal görünüm için hatasız uygulama sunan, ciltte eriyen likit benzeri krem allık. Türünün ilk örneği olan bu suya dayanıklı allık, hafif yağ ve pudra karışımı ile renk pigmentlerini bir araya getiriyor. Ultra hafif, likit benzeri dokusu ciltle temas ettiği anda eriyerek topaklanmayan, birikme yapmayan ve gözenekleri tıkamayan pürüzsüz ve satensi bir bitiş sunuyor.

Kat Von D Beauty

Kat Von D Beauty, makyajın kaliteden ödün vermeden yüzde 100 vegan ve zulümsüz olabileceğinin en iyi örneklerinden. Marka, balmumu ve karmin (böceklerden yapılan kırmızı bir boya) gibi yaygın hayvan türevli bileşenlere en iyi alternatifleri kullanır.

Ürün: Lock-It Fondöten

Lock-It likit fondöten, tamamen eşit bir ten görünümü sağlıyor. Anında parlamayı önler ve lekeleri kapatır.

Anastasia Beverly Hills

Romanya doğumlu kozmetik girişimcisi Anastasia Soare, Anastasia Beverly Hills şirketinin ilk ürün yelpazesini, 2000 yılında piyasaya sundu. Kökenleri Altın Oranın kutsal geometrisine dayanan Anastasia Beverly Hills, markanın tüm ürünleri yüzde yüz vegan olmasa da vegan kozmetik ürünleri konusunda büyük devrim yapmaya çalışıp, ürün yelpazesini vegan formüllerine çevirmeye devam eden markalardan. Markanın tüketicler tarafından tam not alan vegan ürünlerinden biri: DIPBROW Pomade.

Ürün: Anastasia Beverly Hills DIPBROW Pomade

Anastasia Beverly Hills DIPBROW Pomade, kaşları doldurmak ve belirginleştirmek için kullanılabilen, tam pigmentli, su geçirmez bir briyantindir. Kolayca uzun ömürlü, şekillendirilebilir formülü kayar, tamamen kurur ve kalır, zahmetsiz, doğal görünümlü dolgun kaşlar sunar.

Fenty Beauty

Rihanna’nın çıktığı günden bu yana oldukça popüler olan kozmetik markası Fenty Beauty, her ne kadar cruelty free ürünlere sahip olsa da marka yüzde yüz vegan değil. Ancak Fenty Beauty’nin birçok iddialı ürünleri vegan formüle edilmiştir.

Ürün: Fenty Beauty Cheeks Out Freestyle Cream Bronzer

Doğal görünümlü bronz veya yumuşak bir kontur için ciltte zahmetsizce eriyen, bu yağsız krem bronzlaştırıcı tüm cilt tonlarına uygun.

Huda Beauty GloWish Cheeky Vegan Allık

Bu krem allık tüm cilt tipleri için uygundur. Yanaklarda kadifemsi, taze dokunuş ve ışıltı vermek için tasarlandı. Yüzde 90 doğal içerik olan Huda Beauty GloWish Cheeky Vegan Allık pudra içermeyen dokusu ile ciltte mükemmel eriyor.

Too Faced Born This Way Natural Finish Longwear Liquid Fondöten

Bu komedojenik olmayan yağsız formül, cildi nemlendirirken uzun süre kalıcılık sağlar.

Milk Mini Stick Matte Bronzer

Doğal görünümlü mat bitirişi ile ciltte anında güneşte parıldayan bir ışıltı yaratıyor. Tüm nemlendirici bileşenlerle formüle edilmiş bronzerı yumuşak dokusu sayesinde belirgin kontur uygulaması için veya bronzluk görüntüsü kullanabilirsiniz.

Sephora Collection #Lipstories Renklendirici Dudak Balmı

Karton ambalajda dudakların doğal rengini artıran, renkli saydamlığa sahip ultra eriyen dudak balsamı, mango yağı ve jojoba yağı ile zenginleştirilmiş ultra rahat dokusu ile dudakları pürüzsüzleştiriyor ve 6 saat nem sağlıyor.

Nars Velvet Matte Lip Pencil

Nars Velvet Matte Lip Pencil, Mükemmel dudak çerçevesi oluşturur ve uzun sürece kalıcılık sağlar. Zengin renkleriyle dudaklarınızı en iyi şekilde belirgin hale getirmekle birlikte pürüzsüz kremsi formülü sayesinde rahat ve hızlı bir uygulama sağlar.

Too Faced Better Than Sex Maskara

Too Faced Better Than Sex Maskara, kum saati şeklindeki fırçası ile kirpikleri tek tek ayıran ve kirpiklere mükemmel kıvrık gösteren yoğun siyah renkli hacim veren maskaradır. Tek kat uygulama ile kirpikler yoğun ve belirgin hale gelirken, iki kat uygulama ile daha da hacimli, kıvrık ve dramatik kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Beautyblender Makyaj Süngeri

Kadifemsi sünger, ıslak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Beautyblender daha sonra ultra yumuşak hale gelir ve uygulamayı kolaylaştırmak ve bir profesyonele layık tamamen doğal bir görünüm sunmak için gözenekleri ustaca kapatır. Ek olarak, makyajı değil içeriğindeki sıvıyı emer, böylece en sevdiğiniz formüller süngerle değil cildinizle bütünleşir.

Revolution Blur & Prime Pore Blur Makyaj Bazı

Cildin pürüzsüz görünümünü engelleyen gözeneklerin görünümünü azaltmaya ve minimize etmeye yardımcı olan Revolution Pore Blur Primer ipeksi jel formülü makyajınızın kalıcılığını arttırmaya yardımcı olurken, cildinizi beslemeye yardımcı olur.

NYX Lip Lingerie Xxl Liquid Lipstick Flaunt It

Lip Lingerie ailesinin en yeni üyesi Lip Lingerie XXL 16 saate kadar kalıcılığını koruyor. Bulaşma yapmayan dudakların doğal şeklini alır ve mükemmel mat bir bitiş sağlar. Lip Lingerie XXL vegan formüle sahiptir. Hayvansal kaynaklı veya türevi bileşenler içermez.

NYX Pore Filler Targeted Stıck

NYX Professional Makeup’ın dünya çapında en çok sevilen ve çok satan gözenek gizleyici makyaj bazı Pore Filler, kırışıklık, parlama, geniş gözenekleri kapatıp, gün boyu süren pürüzsüzlük saplar.

Gizem Burcu İncircioğlu
Gizem Burcu İncircioğlu Tüm Yazıları