preloader

Sürdürülebilir Saç Bakımı: En iyi Katı Şampuanlar

05.06.2021
Sürdürülebilir Saç Bakımı: En iyi Katı Şampuanlar

Yazı Boyutu:

Son dönemde adını çok duyduğumuz ‘katı şampuanlar’ nedir, ne değildir, nasıl kullanır? Hem cildinize hem doğaya yararlı en iyi katı şampuanları gelin yakından inceleyelim…

Saçlarımız hayatımızın bir döneminde mevsimsel ya da strese bağlı dökülmelere ya da aşırı yağlanmalara mutlaka maruz kalmıştır. Hal böyle olunca koştura koştura şampuan değiştirip, gerekirse saçımıza iyi gelecek bitkisel ürünler arayışına koyuluyoruz. Bu tarz araştırmalarınızda hiç katı şampuanla karşılaştınız mı bilmiyoruz fakat, kullananların çoğunluğu oldukça memnun bu katı şampuanlardan. Nedeni ise saç köklerine olan faydası ve kimyasal içermemesi.

Sürdürülebilir Saç Bakımı: En iyi Katı Şampuanlar

El sabunu formundaki çevre dostu katı şampuanların kullanımı ise oldukça basit. Saçınızı ve katı şampuanınızı ıslatın ve saçınızda köpürene kadar gezdirin. Dilerseniz öncelikle elinizde köpürtüp daha sonra saçınıza da uygulayabilirsiniz. Plastik kullanımını aza indiren katı şampuanların bir adedinin ömrü 80 yıkamaya kadar uzayabiliyor. Yani bu yaklaşık olarak 2-3 şişe sıvı şampuana tekabül ediyor. Üstelik seyahat ederken, bavulunuza dökülmeyecek bir şampuan olduğu da garanti!

Peki denemeye kalksanız her markada bulamayacağınız, piyasadaki en iyi katı şampuan markaları neler biliyor musunuz?

Yves Rocher Parlaklık Veren Katı Şampuan

İçeriğindeki organik Aynısefa içeren formülü, yoğun köpüren dokusu ile parlaklık veren katı şampuan, saçlarınıza bitkisel bir onarım sağlar ve yumuşaklık kazandırır. Sıfır plastik atık hedefiyle geliştirilen katı şampuanın 1 tanesi 300 ml miktarındaki 2 sıvı şampuana eşit yıkama sağlıyor.

Baboon Natural Zeytin Katı Şampuan

Bu katı şampuan kokusuyla da kullananları kendine hayran bırakıyor! Konsantre, plastik atıksız, tamamen doğada çözünen hammaddelerden üretilmiş, doğaya ve cilde dost ürünün içerisinde zeytin yaprağı tozu, nane ve lavanta uçucu yağı var.

95 gram olan katı şampuan ortalama 70-80 kullanım sağlıyor.

Krijen Bıttım & Kakao Katı Şampuan Katı Şampuan

Katı şampuanın içerisindeki bıttım yağı, vitaminlerle saçın sağlıklı uzamasına ve kepek gibi problemlerin önlenmesine destek oluyor. Saçlarınızı ıslattıktan sonra katı şampuanı saçlarınızın üzerinde gezdirerek köpürtebilir, parmak uçlarınız ile saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

{774055}

Soapy wow! Besleyici Katı Şampuan

Kuru saçlar için geliştirilen içeriğindeki bitkisel keratin ile kuru saçları ihtiyacı olan görünüm ve canlılığa kavuşturuyor. Bitkisel squalane, D-panthenol gibi içerikler, hücre yenilenmesini destekleyerek saç derisinin yenilenmesine de yardımcı oluyor. Bu ürün de diğerleri gibi yaklaşık 2-3 şişe sıvı şampuana denk geliyor.

Isana Katı Şampuan

Piyasadaki en çok kullanılan ve en ucuz olan katı şampuan Isana, içeriğindeki hint ve zeytinyağı ile saçınızı yeniliyor. Koku olarak ise mis gibi nar kokuyor.

Nuxe Rêve de Miel Hassas Katı Sampuan

Rêve de Miel, sülfat ve silikon içermeyen formülüyle ve çekici kokusuyla dikkat çeken, zengin köpüklü bir katı şampuan. Provence balı ve değerli ketencik yağının birleşimi saçlarda ipeksi bir doku bırakıyor, daha kolay durulanma ve tarama deneyimi sağlıyor. Kullanıcıların çoğu ise, yıkamadan sonra saçlarının daha kolay tarandığını deneyimlemiş.

Hassas katı şampuanın 65g için tavsiye edilen tüketici fiyatı ise 80 TL.

Sürdürülebilir Saç Bakımı: En iyi Katı Şampuanlar

The Life Co Katı Şampuan

Arginine içerikli, konsantre katı şampuan, bakıma ihtiyacı olan saçları nazikçe temizliyor. Biberiye, Bodrum lavantası ve limon kabuğu yağları ile saç derisini rahatlatıyor, kakao ve hindistan cevizi yağları ile saçları besliyor ve bakım yapıyor.

{772026}

SOLID Katı Şampuan

Mango yağı, ıtır uçucu yağı, kakao yağı, bitkisel keratin, hibisküs çiçeği tozu ve daha birçok bitkisel malzemeyi içeriğinde bulabileceğiniz bu katı şampuanın kullanımı 50-60 saç yıkamasına denk geliyor. Saçı ve saç derisini derinlemesine temizleyip, yumuşaklık sağlıyor.

Sakura Katı Şampuan

Plastiksiz, ambalajsız bu katı şampuan, kakao yağı, hidrolize protein gibi besleyici içerikleri ile saçı ve saç köklerini besleyip, derinlemesine temizlik sağlıyor. Bitkisel içerikli bu katı şampuan, her saç tipine ve hassas ciltlere uygun. Bir ürün ortalama 70-80 kullanım sağlıyor. Yaklaşık 3 şişe svı şampuana denktir.

Thalia Nemlendirici Etkili Katı Şampuan

Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş nemlendiricili katı şampuan saçlarınızı ve saç derinizi yıpratmadan temizlemeyi vaat ediyor. Özel kalıp kutusu sayesinde seyahatlerinizde de yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu katı şampuan, hem üretim hem tüketim aşamalarında % 90’a varan su tasarrufu sağlıyor. Yaklaşık 4 şişe sıvı şampuana denk gelen katı şampuan vegan formül ve PETA sertfikası ile üretilmiş.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları