preloader

Doğanın Sırrını Keşfedin

19.10.2019
Doğanın Sırrını Keşfedin

Yazı Boyutu:

Doğanın sırrını çözmek ve gücünden yararlanmak için uygulayabileceğiniz adımları öğrenin.

Topraklanmak, doğadan güç almak, doğadan beslenmek ve doğanın sırrını çözmek… Birçok yönde, tüm canlılara mucizevi güzellikler sunan doğanın gücüyle şifa bulmak, kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik. Uygulayacağınız birkaç adımda doğanın sırrını çözebilir, gücünden yaralanabilir ve doğayı koruyabilirsiniz.

Doğa ile iç içe olabileceğiniz mekanlara gidin

Özellikle şehir hayatı yaşayıp, bir işten diğerine koşan kişilerin mutlaka bir mola vermesi ve doğadan güç alabilecekleri mekanlara gitmesi gerekiyor. Sunduğu güzellikler ve huzur ile sizi doğal yaşama yönlendirerek adeta bedensel ve ruhsal detoks yapmanıza destek oluyor. Sizin için seçtiğimiz doğa ile iç içe olan mekanları inceleyin.

Royal Botanic Gardens, KEW, Londra

Doğanın Sırrını Keşfedin

Ağaçlardan ve bitkilerden oluşan en eski ve geniş koleksiyonu ile KEW, şehir hayatından uzaklaşmak ve rahatlamak için gidebileceğiniz en güzel yerlerden. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Royal Botanic Gardens, KEW, bitki ve mantar bilimi alanındaki eşsiz koleksiyonu, 250 yıllık botanik deneyimi ve global iş birlikleri ile evrensel bir kaynak sağlıyor. Bunun yanı sıra ziyaretçileri için mükemmel bir gezi ve keşif merkezi olarak hizmet veriyor. Dünyanın başlıca otoritelerinden biri kabul edilen Royal Botanic Gardens, KEW, doğal kökenli markaların güvenilirliğini tespit etme ve markalara onay verme yetkisine de sahip.

Narköy, Kıncıllı, Kocaeli

Doğanın Sırrını Keşfedin

Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin eğitim odaklı sürdürülebilir turizm merkezi ve organik tarım çiftliği Narköy, 14 oda, aile ve grup konaklama üniteleri, organik çiftlik yemeklerinin pişirildiği restoran, açık ve kapalı derslikler, organik tarım çiftliği, muhteşem bir orman ve doğanın sürprizlerini sunuyor. Narköy’ün kapısı, doğayla iç içe vakit geçirmek ve ona katkıda bulunmak isteyen herkese açık. Narköy’de çeşitli eğitim, aktivite ve atölye çalışmalarına katılabilir, sevdiklerinizle doğanın kalbinde bir tatil geçirebilirsiniz.

Grandma’s Wonderland, Silivri, İstanbul

Doğanın Sırrını Keşfedin

Silivri’nin Akören köyüne giden yol üstünde bulanan Grandma’s Wonderland, 20 yıl önce, şehirli bir ailenin toprağa dönme hayaliyle ortaya çıkan bir çiftlik otel. 40 bin metrekareye yayılan çiftliğe gelenleri ağaçların altında sakin bir gün ve çeşitli workshoplar bekliyor. Grandma’s Wonderland’de her biri farklı özelliklere sahip yedi oda bulunuyor. Gideceğiniz tarihten birkaç hafta önce yerinizi ayırtmayı unutmayın!

Saç bakımınızda doğal kökenli ürünler kullanın

Doğanın Sırrını Keşfedin

Doğanın sırrını saçlarınızda da keşfetmeniz mümkün. Doğal köken içerikli ürünlerden kullanarak saçlarınızın, güçlü ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Denemeniz gereken markaların başında, KEW tarafından onaylı Herbal Essences geliyor. Marka, %90 doğal köken içeren, parafin, gluten ve renklendirici bulunmayan Herbal Essences PURE:renew serisiyle doğanın gücünü saçınıza yansıtıyor.

Doğanın sunduğu içeriklerle saçınızı derinlemesine temizleyen ve bakım yapan Herbal Essences PURE:renew serisindeki şampuan, saç bakım kremi ve maskelerle, saçınız doğadan aldığı güç sayesinde hiç olmadığı kadar ışıltı saçacak. Herbal Essences PURE:renew; Fas Argan Yağı, Hindistan Cevizi Sütü, Altın Moringa Yağı, Çarkıfelek Çiçeği ve Pirinç Sütü, Beyaz Çilek ve Tatlı Nane olmak üzere beş farklı çeşitteki ürünleriyle dikkat çekiyor.

Herbal Essences PURE:renew Fas Argan Yağı serisi; canlı turunçgil, egzotik baharat ve kalıcı kremalı vanilya aroması ile saçlarınızın onarımına yardımcı oluyor. Ayrıca saçlarınızın gördüğü zararı azaltıp daha ipeksi bir görünüm sağlıyor.

Doğanın Sırrını Keşfedin

İçeriğinde beyaz çiçek buketi, canlandırıcı hindistan cevizi ve vanilya aroması olan Herbal Essences PURE:renew Hindistan Cevizi Sütü serisi, saçınızı güçlendirerek kırık uçlardan ve yıpranmalardan koruyor. Kokusu ise mükemmel!

Doğanın Sırrını Keşfedin

Bunun yanı sıra doğal içerikli maskelerle saçınızı nemlendirerek, kusursuz bir görünüm yakalamak mümkün. Maskeyi, haftada iki kere şampuandan sonra boydan uca doğru uygulayın. 3-4 dakika bekledikten sonra durulayın. Düzenli kullanımda saçınızdaki parlaklık gözle görülür şekilde artacak.

Herbal Essences PURE:renew Hindistan Cevizi Sütü Maskesi yıpranmış saçlarınızı derinlemesine besleyerek canlı hindistan cevizi, beyaz çiçek buketi ve vanilya ile yoğun nemlendirme sağlıyor.

Doğanın Sırrını Keşfedin

Doğayı koruyan ünlü isimlerden ilham alın

Doğayı koruyarak giydiği tasarımlarla sürdürülebilir modaya kapılarını açan birçok ünlü isim buunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Milano’da moda ve sürdürülebilirliğin buluştuğu bir tören gerçekleşti; Green Carpet Fashion Awards 2019. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen davette ünlü tasarımcılar, geri dönüşüm kumaşlarla çarpıcı tasarımlar ortaya koydu. Dünya çapındaki birçok ünlü isim de tasarımcıların elinden çıkan ve geri dönüştürülmüş kumaşlardan yapılan kıyafetleriyle dikkat çekti.

Green Carpet Fashion Awards’a gelen konuklar yenilikçi ve sürdürülebilir kumaşlarla üretilen tasarımları sergileyerek, artık ikonikleşen “yeşil halı”da sürdürülebilirliğin lükse ihtiyacı olmadığını gözler önüne serdi. Geceye Adut Akech, Jon Kortajarena, Stella McCartney, Dame Anna Wintour, Valentino Garavani, Sophia Loren gibi isimler doğayı koruma altına alarak yeşil halıda boy gösteren ünlüler arasındaydı. Siz de bu ünlü isimlerin sürdürülebilir stillerinden ilham alabilir ve sürdürülebilir modaya katkıda bulunabilirsiniz

Açık havada egzersiz yapın

Açık havada egzersiz yaparak doğanın gücünü bedeninizde en iyi şekilde hissedebilirsiniz. Evet, şehir hayatı hepimizi doğadan uzaklaştırıyor ancak sağlığınız için her hafta iki veya üç kere deniz kenarında veya yeşil bir alanda yürüyüş, koşu veya yoga gibi sevdiğiniz bir egzersizi yapmaya özen gösterin. Bedeninize oksijeni etkili şekilde alacağınız için kan dolaşımınız artar ve kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Açık havada egzersizi, motivasyonunuzu arttırmak için sabah saatlerinde, günün yorgunluğunu atmak için ise akşam saatlerinde yapmanızı öneriyoruz.

Doğanın Sırrını Keşfedin

Yeşil alanda meditasyon yapın

Meditasyon yapmak zihni ve ruhu dinlendiren bir uygulama. Bunu yeşil alanda, örneğin çimlerin üzerinde oturarak yapmak ise çok daha etkili… Gün içerisinde bedeninize yüklenen kötü enerjiyi ve elektriği atmanın en etkili yollarından biri topraklanma yani doğa ile iletişime geçme. Üzerinizdeki tüm negatif enerjiyi çeken toprağa veya çime temas ederek meditasyon yapmak, sizi çok rahatlatır. Bunun yanı sıra vücudunuzun temel savunma mekanizmasını güçlendirip kan hücrelerinizin artmasını sağlar ve sağlıklı bir beden ve ruha sahip olursunuz.

Doğanın Sırrını Keşfedin

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları