preloader

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™

24.05.2024
OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™

Yazı Boyutu:

OGGUSTO Beauty Club, antioksidan etkili bakım kapsülü MATRICIUM™️‘u bir ay boyunca kullandı ve yorumlarını sizlerle paylaşıyor!

Cildin kendi doğasından ilham alan Bioderma, kolajen sentezini destekleyen ve antioksidan kapasitesine sahip MATRICIUM™‘u sizlerle buluşturuyor! Cildin kendisinde bulunan 53 elementten oluşan MATRICIUM™, cildin kendini yenilemesine uygun ortam sağlayan yüksek toleranslı 30 kapsülden oluşan bir ürün. İçerdiği aminoasit ve peptitler, ciltteki kolajen üretimini destekleyip yaşlanma karşıtı etki sunuyor ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Hyalüronik asit, nem desteği sağlarken mineral tuzlar ve vitaminler, cilt matrisinin bütünlüğünü koruyarak erken yaşlanmayı önlüyor. İçeriğindeki bileşenler, hasarlı hücrelerin onarımını sağlıyor ve hücre canlılığı için ortam oluşturuyor.

Gelin, OGGUSTO Beauty Club kadınlarının deneyimlerini inceleyelim…

Çisem Çakır
Dijital İçerik Üreticisi & Skinfluencer

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Bioderma MATRICIUM™️, vaadettiği özellikleriyle çok ilgimi çeken bir üründü. İşi ürün deneyip yorumlamak olan, cilt bakım üzerine düzenli içerik üreten biri olarak, piyasada ürün bolluğu ve benzerliği sebebiyle diğerlerinden farklarıyla öne çıkan, sıyrılabilen ürünler üretmek zor. Bioderma, teknolojilerini sıkıyla takip ettiğim NAOS şemsiye firmasına ait dermokozmetik markalarından biri, yeni çıkardıkları her üründe patentli içerikler ve farklı teknolojiler kullanıyorlar, bu üründe de farklı değil. 14 yıllık araştırma ve 70’ten fazla bilimsel çalışma sonrası ortaya Matricium patenti ortaya çıkmış. Gelin vaatlerine bir bakalım;

 • Cilt matrisinin bütünlüğünü korur ve hücre uyumunu güçlendirme
 • Maruz kalınan günlük stres ile antioksidan etki sağlama (Sigara, hava kirliliği, medikal tedaviler, stres, iklim, güneş ışınları…)
 • Cilt yaşlanmasının nedeni olan oksidatif stresi önleme
 • Tüm yaşlanma belirtilerine karşı etki gösterme
 • Kozmetik prosedür & medikal estetik işlemler sonrası tedaviyi destekleme ve tedavi uyumunu arttırma
 • Akne, Rozasea, Hiperpigmentasyon, Hasar Onarımı gibi cilt bakım sorunlarını gidermeye yardımcı olma

Marka elbette bu kadar iddialı bir ürünün in vivo çalışmalarını da yürütmüş;

 • %85 İnce Çizgi ve Kırışıklık Görünümünde Azalma
 • %85 Cilt Bariyerini Güçlendirme
 • %75 Daha Sıkı Cilt
 • %100 Daha Nemli Cilt
 • %90 Cildi Aydınlatma
 • %80 Yenilenmiş Cilt

Dermatolojik teste katılanların yorumları da bu şekilde.

Ürünün içeriğini ve formülasyonunu özel kılan özelliklere de bir bakalım;

 • Ürün su bazlı ve %100 biyomimetik yani cildin kendi içerisinde bulunan 53 elementten oluşuyor. Bu sebeple de çabuk bozulmaya uğrayabileceği için tek kullanımlık kapsül şeklinde günlük kullanmanız gereken miktarlara ayrılmış.
 • Üründe herhangi bir parfüm ve esansiyel yağ yok, en hassas en bariyeri zarar görmüş cildin bile kullanabileceği müthiş nazik bir formülü var.
 • Aminoasit ve peptitlerle kolajen sentezini desteklemeye, glusitler ve nükleotidler ile hasarlı hücrelerin onarımını sağlamaya, mineral tuzlar ve vitaminler ile cildin matriksinin bütünlüğünü korumaya, antioksidan etki sağlamaya, hyalüronik asit ile cildi nemli tutmaya, eser elementler ile de hücresel fonksiyonların düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı oluyor.

Kendi deneyimime gelirsek; 30 gün boyunca her gün 1 kapsül olacak şekilde, yüz ve boyun bölgeme kullandım. Benim cildim hassas, akneye meyilli, kuruya dönük karma. Toleransı çok yüksek bir cilt de değil, yeni ürün denerken çok tedirgin oluyorum. Şu anda emziriyor olduğum için de kullandığım ürünlere çok dikkat etmem gerekiyor. Bu ürün hamile ve emziren kişilere de uygun. İlk gözlemlediğim faydası sürekli kızarıklık yaşadığım yerlerin çok hızlı normalleşmesi oldu. Özellikle hassasiyet yaşadığım bölgelerde çok hızlı sakinleştirme etkisi gözlemledim. Bu süreçte çıkan sivilcelerin de çok hızlı iyileşmesini sağladı. Yani cildin yenilenme ve iyileşme hızını kat kat arttırdığını rahatlıkla söyleyebilirim. Yaşım 35 olmasına rağmen halen ince kırışıklıklarım yok o yüzden o konuda bir yorum yapamayacağım ama cildi rahatlatma konusunda çok başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum. Özellikle cildimin zor bir dönemden geçtiğini düşündüğüm zamanlarda kullanmak adına her daim elimin altında olmasını isteyeceğim ürünlerden biri oldu.

Kimlerin faydalanabileceğini düşünüyorum?

 • Özellikle çok hassas, bariyeri zarar görmüş kişiler
 • Dermatolojik ve estetik prosedürler gören (lazer, peeling, dermabrazyon gibi)
 • Oksidatif stresi fazla olan kişiler (ofis ortamında çalışan, sigara içen, çok fazla güneşlenen)
 • Erken yaşlanma belirtileri gösteren
 • Akne, roza gibi problemler yaşayan ve tedavi gören kişilere yardımcı ürün olarak her cilt tipine ve 25 yaş üstüne uygun olduğu fikrindeyim.

Kısacası beklentimi fazlasıyla karşılayan bir ürün oldu, en güzel özelliklerinden biri de “neyle kullanacağım” derdi olmaması. Bütün rutinlerime rahatlıkla ayak uyduruyor. Memnuniyet oranının da çok yüksek olacağı bir ürün olacağını öngörebiliyorum şimdiden.

Ceyda Sinağ
Doktora Adayı & Skinfluencer

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Cilt bakım rutinimde ilk kez, cildin kendisinde var olan fakat içsel ve dışsal etkenler sebebiyle kaybettiği elementleri yerine geri koyan bir ürün deneyimledim. 53 elementin yer aldığı ve cilt için adeta bir takviye niteliğinde olan bu ürünün, Bioderma gibi alanında klinik ve uzman bir markanın buluşu olması en güvendiğim ve umutlu olduğum noktaydı. Öncelikle rutinime çok kolay dahil ettim, rutinimdeki hiçbir ürün ile çakışmadı, rutinde birden fazla değişiklik yapmamış oldum. İlk gördüğüm etkisi kimyasal peeling sonrası cildimin çok hızlı toparlanmış olmasıydı, kızarıklıklar çok hızlı sönümlendi. Uzun vadede cildimin sağlamlaştığını ve dışarıdan ihtiyaç duyduğu konularda daha dirençli olduğunu gözlemledim. Bunun en açık örneği, ürünü sürdüğünüzde nemlendirme etkisini hissetmiyorsunuz, bir nemlendirici gibi değil, zaten kıvamı su gibi. Fakat ay sonuna yaklaştığımda, sağ elimin yaralanmasıyla sadece sol elimi kullanmak zorunda kaldığım dönemde cilt bakımı yapmam çok zorlaştı ve bazı günler sadece bu bakım kapsüllerini kullandım, nemlendirici dahi sürmediğim birkaç gün oldu. O dönemde cildimin gergin olmaması, nemli hissi cildimin daha dirençli olduğunu gösterdi bana. Bir de retinolü göz çevreme yaklaştırmıyorum, Matricium bakım kapsüllerinin göz çevreme uygulanabilmesi benim için çok büyük artı oldu.

Begümhan Coşkun
Avukat & Skinfluencer

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Benim cildim oldukça akneye yatkın, karma-yağlı bir cilt. Eskisine göre daha kolay lekelenen, hafif sarkmaların görülmeye başladığı ve çizgilere fırsat verirsem derinleştikleri yaşlardayım. Önceden, cildimin daha genç olduğu yıllarda orta etkide ürünlerle de cildimin durumunu belirli bir seviyede tutabiliyordum. Artık, kullandığım ürünlerin kalitesi çok önemli bir noktaya geldi. Gerçekten etkili bir ürün değilse, bu kadar düzenli cilt bakımı yapan biri olarak anlık etkiler dışında kalıcı bir etki gözlemlemem pek mümkün olmuyor. Bioderma Matricium ile benim cildimin tam da en problemli olduğu mevsim geçişinde 1 ay geçirdik. Cilt bakım ürünlerinde kullanılan aktifler hakkında bilgi sahibi olduğum için içerik listesi beni daha kullanmadan etkiledi. O yüzden büyük bir merak ile denemeye başladım. 30 günün sonunda cildimin çok daha sıkı olduğunu hissedebiliyorum. Nazolabiallerimdeki derinleşme bir süredir gözüme batıyordu. Burada açılma olması hem cildimin iyi nemlendiğinin hem de aslında özellikle yanak ve elmacık bölgemde cildimin dolgunlaştığının göstergesi bence. Çok niş, çok etkili ve çok keyifli bir bakım kürü almış. Mevsim geçişlerinde birlikteyiz artık 🤍

Esra Er Kursan
OGGUSTO – Güzellik Editörü

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Normalde “sonrası” fotoğrafları için daha çok özenli çekilmelidir belki ama size yoğunluktan dolayı bir haftadır uykusuz ve stresli geçen bir dönemin ardından bildiriyorum; tüm bu tempoya rağmen cildimi sağlıklı hissediyorum :)). Akneye ve kızarmaya aşırı meyilli bir cildim var ve mevsim geçişleri benim için özellikle en zor geçen zamanlar olabiliyor. Bu ürünü kullanmaya başlamam cilt bariyerimi daha zayıf hissettiğim bir döneme denk gelmişti ve mevsim koşullarından dolayı daha kızarık ve hassas bir cilde sahip olacağımı düşünürken bir ay içerisinde cildimin çok daha sağlıklı ve aydınlık bir görünüme kavuştuğunu söyleyebilirim. Ürünün ampul formatında tek kullanımlık olması bende büyük güven uyandırdı, çünkü açılır açılmaz havayla temasa girip bozulmadan cildime en yoğun bakımı sağlamasından çok etkilendim. İlk gün ürünü gece açmam büyük avantaj oldu, böylece sabah erkenden ve 12 saat dolmadan, ürün hala çok aktifken, ampulün kalan yarısını cildime uygulayabildim. Bu süreçte bir haftalık bir seyahatim oldu (yine normalde cilt bariyerimi düşüren başka bir etkendir), sadece kalacağım gün sayısı kadar ampülü makyaj çantama koymak da büyük bir rahatlıktı. Yağsız ve kokusuz bir yapısı olmasını ve hızlıca emilmesini çok sevdim. Bu ürün özellikle mevsim geçişlerinde, cilt bariyerimin zayıfladığını hissettiğim dönemlerde ve özellikle bir seyahate gidiyorsam, mutlaka tekrar kullanacağım.

Aydan Onursal
KOM – Tasarımcı

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Matricium antioksidan bakım kapsüllerini kullandığımda cildimde belirgin bir sıkılaşma ve güçlenme hissettim. Kapsülleri düzenli olarak kullanmaya başladıktan sonra cildim daha sıkı ve canlı göründüğü çevrem tarafından fark edildi. Ayrıca cildimin dokusunda da belirgin bir iyileşme oldu. Bu ürünü kesinlikle denemenizi tavsiye ederim!

Doğa Girinti
Kenaroğlu Avukatlık Bürosu – Avukat

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Yağlanmaya ve akneye yatkın bir cildim var, hava değişikliğine göre çabuk kuruyabiliyor bu yüzden iyi nemlendirmem gerekiyor. OGGUSTO Beauty Club ile MATRICIUM’un Antioksidan Etkili Bakım Kapsülünü her gün 1 kez temiz ve kuru cildime uygulayarak kullandım. Günlük nemlendirme ihtiyacımı çok rahat karşılayan, küçük ama etkili bir kapsüldü. Öte yandan daha gündüz kullanımında rahat olduğunu, gece birkaç ürün ile desteklemek gereği olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra rutinime dahil edeceğim kesinlikle!

Gönül Turanalp
Dalyan Club – Satış Sorumlusu

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Kapsülü kullanmaya başladığım andan itibaren ciltte hızla emilmesi ve bir ampulün hem sabah hem akşam kullanmaya yeterli miktarda olması da işleri kolaylaştırıyor. Hem yüz hem boyun bölgesinde bir aylık deneyim sonucu cildimdeki renk eşitsizliğinin gözle görülür oranda ortadan kalktığını ve özellikle göz altlarındaki aydınlık görüntü en en en sevdiğim oldu diyebilirim. Dermokozmetik de gözü kapalı her zaman Bioderma ♥️

Pelin Bakan Bilir
Aydem Plus – İş Geliştirme Yöneticisi

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Cilt tarafından kolay emilen ve uygulaması yormayan bu serum, kullandığınız andan itibaren farklı hissettiriyor. Her kullanımda cildinizin daha parlak ve gergin olduğunu fark edeceksiniz. Yüzünüzdeki renk geçişlerini dengeliyor, netlik sağlıyor. Göz çevresi ve boyun bölgesine de uygulanabilir olması, tek ürün ile komple bakım yapabilmenizi sağlıyor. Kullandım, farkı gördüm, en önemlisi iyi hissettim:) Tavsiye ederim.

Sezin Naz Erciyas
Eczacıbaşı – İnovasyon Uzmanı

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Ürünün etkilerini 5 kapsülü kullandıktan sonra net bir şekilde gözlemleyebilmeye başladım. Cildimde gözle görünür bir gerginlik ve iyileşme ortaya çıktı. 10. kapsülü kullanmam ile birlikte cildim ışıldamaya başladı ve oldukça sağlıklı bir görünüm ve his verdi. Henüz 27 yaşında olduğum için belirgin kırışıklıklarım olmadığı için kırışıklıklara olan etkisine yorum yapamıyorum ama cildimi kesinlikle yeniledi. Bir eleştiri olarak ürünün ambalaj kullanımı zor. Kapağı açmaya çalışırken ürün etrafa sıçrayabiliyor. Ek olarak ürünün düzenli kullanımı ile ilgili daha fazla açıklama olabilirdi. Sürekli kullanılması gereken bir ürün mü yoksa yılda bir iki kere gibi mi? Daha fazla açıklama olabilir. Sonuç olarak üründen oldukça memnun kaldım ve yeniden alacağım.

Umay Pelin Özak
Beymen Club – Senior Designer

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Ürünü kullanmadan önce cilt problemi yaşadığım bir dönemdeydim fakat ürünü kullanmaya başladığım süre boyunca cilt tonumun eşitlendiğini gözeneklerimin sıkılaştığını ve benim için en güzeli özellikle cildimdeki kızarıklıklarımın dindiğini gözle görünür şekilde fark ettim. Ürünü artık kesinlikle kullanmaya devam edeceğim ve beni bu ürünle tanıştırdığınız için teşekkür ederim.

Begüm Zengin
İNZİO Mimarlık ve Tasarım – Kurucu & Mimar

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Matricium ilk haftadan etkisini gösterdi. Cildimdeki leke ve gözenek problemimi ciddi oranda azalttı. Daha parlak ve canlı bir görünüm kazandırdı. Üründen çok memnun kaldım.

Merve Okur
Stylist

OGGUSTO Beauty Club Deniyor: Bioderma MATRICIUM™
Öncesi / Sonrası

Bu ürünü kullandığım süreçte cildim herhangi bir alerjik reaksiyon göstermedi. Ürünü kullandığım süreçte cildimde bir yumuşaklık hissi ve parlaklık oluştu. Uzun vadeli gözlemlemek gerekir.

*Bu içerik Bioderma iş birliğinde hazırlanmıştır.

İlayda Cemoğlu
İlayda Cemoğlu Tüm Yazıları