preloader

Aydınlık ve Doğal Görünümlü Yaz Makyajı Önerileri

Aydınlık ve Doğal Görünümlü Yaz Makyajı Önerileri

Yazı Boyutu:

Işıltınızı anında yükseltecek aydınlık makyaj stili, özellikle yaz mevsiminin vazgeçilmezi! Aydınlık ve doğal görünümlü makyaj için bu adımları takip edin.

Doğru makyaj deyince artık hepimizin aklına ilk kural olarak aydınlık ve taze bir ten görünümü geliyor, öyle değil mi? Peki, cildin içten gelen kendi ışıltısıymış gibi duran, sağlıklı bir ten görünümü makyajla nasıl elde edilir? İşte ışığı yansıtan, aydınlık bir cilt için izlemeniz gereken adımlar…

Makyaj bazı ile kusurları flulaştırın

Aydınlık ve Doğal Görünümlü Yaz Makyajı Önerileri

Gözenek görünümünden ince çizgilere, ciltteki kusurları hafifletmenin, yorgun cildi anında canlandırmanın ve ten makyajınızın kalıcılığını atırmanın en kolay yolu, makyaj bazı uygulamaktır. Işığı cilde yayan bir makyaj bazı seçerek, daha pürüzsüz ve aydınlık görünen bir cilt yüzeyine sahip olabilirsiniz.

Kusursuz bir makyaj görünümü için Giorgio Armani Luminous Silk Nemlendirici Makyaj Bazı ile cildinizi makyaja hazırlayın.

Işığı cilde yayan ince yapılı bir fondöten seçin

Çıplak cilt etkisi yaratarak cildin doğal ışıltısı gibi duran, aydınlık bitişli yeni nesil fondötenlerin yapısı oldukça ince. Özellikle sıcak havalarda cildinize ağırlık yaratmaması için bu ince yapılı fondötenleri makyaj çantanıza ekleyin.

Giorgio Armani Luminous Silk Fondöten, ipeksi ve hafif dokusuyla cildi aydınlatmaya, dokuyu iyileştirmeye ve kusurları gidermeye yardımcı olan özel Micro-fil™ teknolojisine sahip formülüyle, gün boyu kalıcı kapatıcılık sağlıyor ve doğal görünümlü parlayan bir cilt görünümünü yaratıyor. Bunun yanı sıra cilt dokusunu iyileştiriyor ve aydınlatmaya yardımcı oluyor.

Concealer ile göz çevrenizi aydınlatın

Hiç kuşkusuz ki yorgunluk izleri kapatılmış ve aydınlanmış göz altları makyajın bir bütün olarak daha güzel ve kusursuz görünmesini sağlıyor. Koyu halkaları çizgilere dolmadan kamufle eden ve göz çevresine ışık kazandıran bir concealer tercih edin.

Giorgio Armani Luminous Silk Kapatıcı içeriğindeki kafein, E vitamini ve gliserin ile göz altındaki koyu halkaların görünümünü iyileştirip uzun süreli nemlilik veriyor. Hafif dokusu sayesinde kolayca dağılıyor ve mükemmel bir ışıltı sunuyor.

{771018}

Fondöteninize birkaç damla likit highlighter ekleyin

Aydınlık ve Doğal Görünümlü Yaz Makyajı Önerileri

Likit highlighter’ların gücünden mutlaka faydalanın! Onları elmacık kemiği, burun kemiği gibi yüzünüzün yüksek noktalarına uygulayabileceğiniz gibi fondöten, bb krem veya renkli nemlendiricinizle karıştırarak tüm yüzünüzde istediğiniz yoğunlukta ışıltı elde edebilirsiniz.

Giorgio Armani Fluid Sheer Likit Aydınlatıcı, hafif yapısıyla şeffaf kapatıcılık sağlıyor ve cildinize doğal nemli bir görüntü veriyor. Aydınlatıcı, bronzer veya allık olarak kullanabileceğiniz ürünü, Luminous Silk fondötenin altına uygulayabilir ya da fondötenle karıştırabilirsiniz.

Allıkla yanaklarınıza tazelik katın

Işığı iyi yansıtarak daha ışıltılı bir bitiş sağlayan allıklarla, teninize güneşten yanmış gibi doğal bir pembelik ya da bronzluk verebilirsiniz. Allığı yanaklarınızın yanı sıra burnunuzun üstüne ve kenarlarına, alnınıza ve çenenize uygulamayı ihmal etmeyin.

Aydınlık ve Doğal Görünümlü Yaz Makyajı Önerileri

Giorgio Armani Luminous Silk Glow Blush, yumuşak dokusuyla cildinizde ipek gibi dağılırken yanaklarınıza doğal bir ışıltı veriyor. Her cilt tonuna uygun renkleriyle uzun süre kalıcılık sunuyor. Bronz görünüm için Luminous Silk Glow Blush 30 ve 40 tonlarını kullanabilirsiniz. Şeftali ve kırmızı tonlar ise elmacık kemiklerinize harika bir renk verecek. Ekstra ışıltı için Fluid Sheer #2 tonunu yanakların üstüne ve kaş altına uygulayabilirsiniz.

Göz kapaklarınıza ışıltı verin

Aydınlık ve Doğal Görünümlü Yaz Makyajı Önerileri

Gözlerinizin mücevher gibi parlaması için göz kapaklarınızda koyu gölgeler yerine şampanya, kum ve uçuk şeftali tonlarında sedefli yansımalar tercih edin. Natürel görünüme odaklanın; seçeceğiniz renklerin baskın bir altın, pembe veya bakır olmamasına dikkat edin. En son likit highlighter ile göz kapağınızın tam orta noktasına parmağınızın ucuyla ufak bir dokunuş yapmayı unutmayın.

Bunun yanı sıra tek dokunuşla harika bir göz makyajı için Giorgio Armani Eye Tint kullanabilirsiniz. Eforsuz likit göz farı, hafif görünümlerden sofistike göz makyajlarına her stile uyarlanabiliyor. Canlı görünüm için yüksek pigmentlerle geliştirilen Eye Tint’i yanaklarınıza da uygulayabileceğinizi unutmayın.

{773135}

Dudaklarınızı renklendirin

Aydınlık ten makyajının tamamlayıcısı olarak saten bitişli rujlar kullanıp dudaklarınızı renklendirebilirsiniz.

Giorgio Armani Lip Power, özellikle konforundan ödün vermek istemeyenlerin tercihi. Hafif dokusuyla gün boyu rahatlık ve kalıcılık sunan ruj, yağların ve yüksek konsantrasyonlu pigmentlerin benzersiz bir kombinasyonu… Saten bitişli ürün, canlı renkleri en gerçek haliyle dudaklarınıza yansıtıyor.

*Bu içerik Giorgio Armani iş birliğinde hazırlanmıştır.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları