preloader

5 Adımda Kusursuz Göz Makyajının Sırları

5 Adımda Kusursuz Göz Makyajının Sırları

Yazı Boyutu:

Kusursuz bir göz makyajınızla çarpıcı bakışlara sahip olmaya hazır mısınız? Tüm gözleri üzerinize çekecek makyaj sırlarını öğrenin.

“Yeni normali” yaşadığımız bu günlerde, maskelerle dolaşmak makyaj alışkanlıklarımızı değiştirdi. Neredeyse hiç ten makyajı yapmaz, göz makyajıyla günü kurtarır hale geldik. Dolayısıyla gözlerde etkili bir görünüm yaratmak artık çok daha önemli. Uygulayacağınız 5 adım ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Kusursuz bir göz makyajı için sürüş teknikleri kadar ürün kalitesi de çok önemli diyerek söz başlıyor ve göz makyajının sırlarını açıklyoruz.

1. adım: hazırlık yapın

5 Adımda Kusursuz Göz Makyajının Sırları

Aynı ten makyajında yaptığınız gibi göz makyajında da bir hazırlık yapmalısınız. Göz kapaklarınıza, göz makyaj bazı veya kapatıcı uygulayın. Bazın üzerine ise bej tonlarında bir far uygulayarak bu adımı tamamlayın. Yapacağınız hazırlık, göz makyajınızın kalıcılığını arttırır, farın gözünüzün katlanma bölgesinde birikmesini, bulaşmasını ve akmasını engeller. Özellikle sıcak günlerde bu adımı atlamamanızı öneriyoruz.

2. adım: far ile buğulu bakışlar yaratın

5 Adımda Kusursuz Göz Makyajının Sırları

İkinci adım için, aynı renk ailesinden biri açık biri koyu olmak üzere iki farklı tonda far kullanın. Açık renk farı, göz kapaklarınızın tamamına uygulayın ve iyice dağıtın. Göz kapağınıza uyguladığınız farın bir iki ton koyusunu, gözünüzün dış kenarına “v” şeklinde sürün ve yuvarlak fırça darbeleriyle farı iyice dağıtın. Göz kapağınız düşük ise katlanma bölgenize koyu far sürerek gölgelendirme yapın. Böylece göz kapaklarınızı olduğundan daha kalkık gösterebilirsiniz. Gözünüz ve kaşınız arasındaki mesafe kısa ise, açık ve mat renkli farlar tercih ederek daha mesafeli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göz kapağınıza uyguladığınız açık renkli farı alt kirpik diplerinize, koyu renkli farınızı ise kirpik diplerinize sürün. Bu adım, gözlerinizin daha çarpıcı bakmasını sağlayacak. Sivri uçlu bir karıştırma fırçası ile yaptığınız geçişleri izsiz bir hale getirmeyi ihmal etmeyin.

3. adım: gözlerinizi aydınlatın

5 Adımda Kusursuz Göz Makyajının Sırları

Göz yapınızı biraz daha büyük göstermek ve bakışlarınızı aydınlatmak için göz pınarlarınıza açık renk ve parlak bitişli bir far ya da aydınlatıcı uygulayın. Aynı ürünü kaşlarınızın altına uygulayarak, daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

{773054}

4. adım: maskara ile hacimli kirpikler yaratın

5 Adımda Kusursuz Göz Makyajının Sırları

Maskara, göz makyajının en önemli adımı diyebiliriz. Üstteki adımları ne kadar mükemmel uygularsanız uygulayın, çıplak kirpikler makyajınızı güçlü görünmemesine neden olur. Kirpikleriniz ne kadar hacimli ise makyajınızın kendini o kadar iyi gösterir.

Kusursuz bir maskara görünümü için iyi bir ürün kullanmak kadar sürüş tekniği de çok önemli. İlk olarak maskara sürme tekniğine bir bakalım… Maskaranızı kirpik dibinize yerleştirin. Fırçayı kirpik diplerinden uçlara doğru hareket ettirirken gözlerinizi de açıp kapatarak kirpiklerinizin uzamasını sağlayın. İkinci kata geldiğinizde fırçayı sağa sola hareket ettirerek sürün. Böylece kirpiklerinizin daha kıvrımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Gür bir görünüm elde etmek için maskarayı yalnızca kirpiklerinizin altına değil üstünde de uygulayın. Alt kirpiklerinizi belirginleştirmek için fırçayı dik bir şekilde tutarak hafif dokunuşlar yapın.

5. adım: eyeliner uygulayın

5 Adımda Kusursuz Göz Makyajının Sırları

Üst kirpik diplerinizden ten renginizin görünmesini engellemek için eyeliner sürün. Tek seferde hatasız eyeliner uygulamak, el alışkanlığı istiyor. Bu alışkanlığı kazanmak ve eyeliner uygulamasını daha kolay bir hale getirmek için kirpik diplerinize noktalar koyun ve o noktaları birleştirin. İnce uçlu likit eyelinerların kullanım kolaylığı sunduğunu hatırlatalım.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları