preloader

Makyaj Rutininize Dahil Edebileceğiniz Doğal Ürünler

02.11.2022
Makyaj Rutininize Dahil Edebileceğiniz Doğal Ürünler

Yazı Boyutu:

Kusursuz bir makyajın sırrı önce cildimizle başlar. Sizler için makyaj rutininize dahil edebileceğiniz doğal içerikli, cilt ve çevre dostu ürünleri derledik.

Yediğimiz yiyecekler gibi cildimizi de dışarıdan ne ile beslediğimiz çok önemli. Hem doğaya hem kendine daha iyi bakmak üzerine bilinçlenen tüketici de artık ürünlerin içindekilere dikkat ediyor. Aslında endüstrileşme öncesi zamana geri dönüş, anneanne reçeteleri ve hatta Kleopatra’nın güzellik sırları kimyasal formüllerden daha fazla değer kazanmaya başladı. Doğal içeriklerin diğer ürünlerden farkı cildi yıpratmadan istenilen dokuya kavuşturması… Cilt bakımınıza ve makyaj rutininize dahil edebileceğiniz temiz içerikli ürünleri gülsha‘dan seçtik…

Temiz Bir Tuval İçin

Makyajın altında kalan cildin hem kirleri hapsetmemesi hem de makyajın istenilen profesyonel görüntüye ulaşması için temiz bir cilt şart. gülsha’nın Gül Misel Suyu ise burada yardımınıza koşuyor. Hassas misel teknolojisi ile geliştirilmiş içeriği cildinizi temizlerken aynı zamanda gül suyu ile hassas bölgeleri sakinleştirerek cilt tonunda eşitlenme sağlayacaktır. Tazelenen cildiniz görünümünüze temiz bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır. Pamuk ile yüzünüze ve boynunuza uygularken gül suyunun verdiği ferahlık ve rahatlamayı bir arada hissedeceksiniz.

Nemli Cilt Görünümü İçin

Kışın soğuk havalarla yazın da sıcak havalarla mücadele eden cildimiz, hem doğal koşullar hem de hava kirliliği gibi hayatımıza eklenen faktörlerle neme ihtiyaç duyuyor. Gerekli nemi vücudumuza geri kazandırmak için en iyi formül ise Hyalüronik Asit. Nemlendiriciden önce cilde uygulanan Hyalüronik Asit, cildin nemi hapsetmesini ve sonrasında kullanılan üründen maksimum fayda alınmasını sağlıyor. Cilt elastikiyetini geri kazandıran Hyalüronik Asit, makyajınıza pürüzsüz ve ışıldayan bir baz hazırlıyor. gülsha’nın Güzellik Misti de Hyalüronik Asit içermesi sebebiyle hem cildinize ihtiyacı olan nemi verecek, hem de makyaj öncesi veya günün her saatinde spreyli kolay uygulamasıyla sizi ferahlatacaktır. İçeriğindeki ayçiçeği filizleri ve Peru Tara taninlerinden elde edilen aktif ise aynı zamanda cildinizde ekrandan gelen mavi ışık ve hava kirliliğine karşı bir bariyer oluşturur ve yaşlanmanın en büyük sebeplerinden kolajen kaybını da azaltır. Aynı zamanda makyaj sonrası cilde nemli bir görünüm vermek için de ihtiyacınız bir iki fıs Güzellik Misti.

Bir Doğu Tıbbı Mucizesi; Makyajsız Şekillendirme İçin

En eski güzellik sırlarından biri de Asya’dan geliyor; Gua Sha. Geleneksel Çin tıbbının bir parçası olan bu alet, hem bütün vücuda hem de yüze uygulanır. Derinin üstünden yapılan hareketlerle doku içinde kan akışını yönlendirerek oksijen taşınmasını sağlar. Bu sayede hücre yenilenmesiyle doku kendini iyileştirir ve güçlendirir. Son dönemlerde batıda da popülerleşen Gua Sha birçok profesyonel makyöz ve cilt uzmanı tarafından da öneriliyor. Sosyal medyada da hem nasıl kullanılacaklarını öğreten hem de etkilerini bizlere sunan birçok içeriğe ulaşmak mümkün. Cildin yenilenmesini sağlayan bu alet aynı zamanda düzenli kullanımda yüzü şekillendirmek için de oldukça etkili. Çene ve elmacık kemiklerini belirginleştirirken kırışıklıklarda da gözle görülür bir azalıma neden oluyor. gülsha’nın Yüz Masaj Taşı da üretildiği doğal taş ile cildinizdeki yorgun ve şiş görünümü alacaktır. İçerisindeki kullanım şablonu bu etkilere ulaşmanız için tasarlanmıştır. Taşın kullanımını kolaylaştırmak ve ciltte hassasiyete sebep olmaması için gülsha eşsiz gül iksiri ile kullanılması tavsiye edilir.

İçindeki esansiyel gül yağıyla gülsha’nın mucizelerinden biri de Eşsiz Gül İksiri. Yüz masajınıza yardımcı olurken aynı zamanda içeriğindeki Omega 3, 6, 9 yağ ile cildi yeniler ve yumuşatır. Üzerine uygulayacağınız fondöten için pürüzsüz bir zemin hazırlar. Aynı zamanda cildinizin makyaj altında bile nemini korumasını sağlar.

Şimdi Sıra Dudaklarda…

Makyajın son aşaması ise dudaklar. Çatlamamış, yumuşak ve parıldayan dudaklar en kötü gününüzde bile iyi hissetmenizi sağlar. Özellikle soğuyan havalardan oldukça etkilenen dudaklarımız yoğun bakımı hak ediyor. Gül yağına ek olarak içeriğindeki shea, kakao çekirdeği, jojoba ve tatlı badem yağı ile gülsha, dudaklarımızı da unutmuyor. Şeffaf, pembe ve nude tonlarıyla Güllü Dudak Bakımı hem makyaj rutininizin hazırlığı hem de kendisi olabilir. Hangimiz çantamızda bir dudak nemlendiricisi taşımıyoruz ki. Esansiyel gül yağıyla şımaran dudaklarınız size teşekkür edecek.

Makyaj Sonrası Cildi Temizleme ve Besleme

Makyajdan sonra ise cildimize yapabileceğimiz en büyük iyilik onu derinlemesine temizlemek. Ciltte kalan makyaj; gözenekleri tıkarken, cildin nefes almasını engelliyor ve hem nem dengesini bozuyor hem de cildin yaşlanmasına sebep oluyor. Yüz ve boyun için derinlemesine temizlikte de gülsha, tüketiciye Arındırıcı Gül Tozu’nu sunuyor. Toz şeklinde gelen bu ürünü avucunuzda bir miktar gül suyu veya suyla köpürtüp yüzünüzü ve boynunuzu temizleyebilirsiniz. Ovaladıkça içerisindeki parçacıklar tüm gözeneklerinizi nazikçe temizleyecek. İçeriğindeki pembe kil ise cildinizi arındırırken cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlayacak. Esansiyel gül yağıyla desteklenen bu formül, kuru ciltleri de cildin nemini çalmadan temizler.

Temizlenmiş bir cilt, makyajın verdiği yorgunluktan kurtulmak için neme ihtiyaç duyar. Cildi canlandırmak için gül suyunun kendisinden daha ferahlatıcı bir seçenek var mıdır? gülsha’nın Isparta gülü yapraklarından geleneksel metotlar ile üretilen ve esansiyel yağından ayrıştırılmamış gül suyu sizin de güzellik sırrınız olabilir. Toniğinizin yerini alabilecek bu doğal ürün içeriğindeki antioksidanlarla cildi korurken C vitamini ile de dengeler ve besler.

Cildinizi biraz daha şımartmak için bir de gece yağı şart. Gece yağları biz uyurken cildimizin yenilenmesini ve yarına hazırlanmasını sağlayan sihirli periler gibi. gülsha’nın Gece Gül İksiri de bu periler tarafından hazırlanmış hissi veriyor… İçeriğinde ise Hyalüronik Asit ve esansiyel gül yağı var. Gece boyunca cildin kendini onarmasını destekler ve nemli kalmasını sağlar. Peptid karışımıyla cilt elastikiyetini arttırırken yaşlanma etkilerini ortadan siler.

Şima Kurt
Şima Kurt Tüm Yazıları