preloader

L’Occitane Tüm İnsanlar İçin Engelleri Kaldırıyor

16.02.2024
L’Occitane Tüm İnsanlar İçin Engelleri Kaldırıyor

Yazı Boyutu:

Toplumsal sorumluluk ve kapsayıcılık alanındaki yaklaşımlarıyla öne çıkan L’Occitane en Provence, engellenebilir körlük için dünya genelinde çalışıyor. Markanın attığı adımlar radarımızda…

L’Occitane, yalnızca güzellik ve bakım ürünleriyle değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk ve kapsayıcılık alanındaki yenilikçi yaklaşımlarıyla da dikkat çekiyor. Marka, her bireyin eşsiz güzelliklerini keşfedebilmesi ve yaşayabilmesi için engelleri kaldırma misyonunu benimsemiş durumda. Bu vizyon, görme engelli bireylere yönelik hassasiyeti ve onlara sunduğu destekle somut bir şekle bürünüyor. 1997’den beri ürün ambalajlarının çoğunda Braille alfabesini kullanan ve engellenebilir körlük için dünya genelinde çalışan marka, görme engelli aktris, yazar, akademisyen ve insan hakları aktivisti Aria Mia Loberti ile iş birliğine imza attı ve Aria 2024 yılı marka yüzü oldu.

Yakın zamanda Toronto Uluslararası Film Festivali (TIFF) tarafından 2023 TIFF Yükselen Yıldızlarından biri olarak seçilen Aria, Anthony Doerr’ın 45 dile çevrilen ve 15 milyon okuyucuya ulaşan Pulitzer Ödülü kazanan romanı, Netflix’de bir süredir yayında olan “Göremediğimiz Tüm Işıklar”ın dört bölümlük dizi uyarlamasında başrolde.

L’Occitane Tüm İnsanlar İçin Engelleri Kaldırıyor
Aria Mia Loberti

Yükselen oyuncu, çevresiyle derin bağlantı kurmak için beş duyusunun tamamını kullanarak dünyaya benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Bu, L’Occitane’ın tüketicileri duyusal deneyimler yoluyla güzelliği ve sağlıklı yaşamı keşfetmeye teşvik eden kendi felsefesini ve yaklaşımını harika bir şekilde yansıtıyor. Loberti’nin Shea el kremi posterleri, shea yağının dokunsal doğasına, tüm duyuları uyandırmasına ve elleri nasıl beslediğine ve en önemlisi de Burkina Faso’lu Shea fındığı üreticisi kadınların hikayesine tam bir övgü niteliği taşıyor.

Shea el kreminin özellikleri ve Shea yağının hikayesi

İkonik Shea El kremi, elleri bambaşka bir duyguyla sarıyor, koruyor ve besliyor. Omega 6 bakımından zengin olan Shea, yoğun nem verme özelliğiyle öne çıkıyor. Yoğun ve zengin yapısı ellerde hızlıca emilip ciltte yağsız bir bitişle sonlanıyor. Sadece fiziksel olarak değil, duyularınızı canlandırarak fiziksel ve zihinsel olarak da rahatladığınızı göreceksiniz! %96 doğal kökenli bileşenlerden oluşan ürün, günlük bakımınızın vazgeçilmezi olacak.

Shea yağının hikayesine gelecek olursak…

L’Occitane, 1980’den beri Burkina Faso’lu yerli kadın üreticilerden Shea yağı tedarik ediyor. Onların faaliyetlerini destekliyor ve geliştirmeye odaklanıyor. Shea yağı tedarik zinciri 2009’dan bu yana %100 Adil Ticaret sertifikalı. Burada da L’Occitane’ın diğer bir değerini görüyoruz; “Kadınların Güçlenmesine Destek!”

L’Occitane Tüm İnsanlar İçin Engelleri Kaldırıyor

Çalışmaya başladığından beri 50 bin kadına destek olan L’Occitane’ın hedefi, 2025 yılına kadar 60 bin kadına ulaşmak. Burada kadınların Shea Yağı üretmesine destek olarak, ekonomik olarak daha özgür olmalarına yardımcı oluyor. L’Occitane Vakfı sayesinde onların mikrokrediler kullanabilmesine, okuma yazma programlarından faydalanabilmesine ve çocuklarının eğitim almasına katkı sağlıyor.

L’Occitane’ın etik ve sorumlu çiftçilik ve üretime olan bağlılığından hem çevresel adalete hem de işçi haklarına önem vermesinden derinden ilham alıyorum.

Arıa

Tüm insanlar hayattaki güzellikleri görebilsin diye…

L’Occitane Tüm İnsanlar İçin Engelleri Kaldırıyor

L’Occitane en Provence, tüm bireylerin doğanın sunduğu olağanüstü güzelliği görebilmesi ve deneyimleyebilmesi için fırsatlar sunmaya adeta kendini adadı. 1997’den bu yana kapsayıcılığı savunan L’Occitane, ürün ambalajlarının çoğuna braille alfabesi ekleyerek yasal olarak kör olan veya az gören kişilere yardım ediyor. Marka 20 yılı aşkın süredir dünyanın her yanında L’Occitane Vakfı aracılığıyla önlenebilir körlükle mücadeleye yönelik proje ve girişimleri destekliyor.

*Bu içerik L’Occitane iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları