preloader

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

28.03.2021
Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Yazı Boyutu:

Kadınların ayrılmaz parçası kol çantalarında daima bulunması gereken A’dan Z’ye tüm malzemeleri listeledik!

Kadınlar ve kol çantaları, bir elmanın iki yarısı! Kadınlar nereye, çantaları da oraya… Öyle ki o çanta her gün değişse bile içindekiler pek değişmiyor; bazıları her daim kullanılan, bazıları ise lazım olduğu an hayat kurtaran malzemeler. İşte şık bir kol çantasının, temelden başlayıp içten içe acil durum kitine bile dönüştürebilecek tüm olmazsa olmazlarını listeledik!

Cüzdan ve Kartlık

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Kullanışlı bir cüzdan, içine her şeyi attığımız kol çantasını düzenli tutan belki de en önemli ihtiyaç. Kredi ve bankamatik kartları, mağaza kartları, kartvizitler, kimlik, ehliyet, fişler ve tabii ki içinde sevdiklerimizin vesikalık fotoğraflarına bile bir yer ayırdığımız cüzdanlar, kol çantasının içinde yaşanacak kaosun önüne geçiyor. Ancak çantanıza atacağınız minik bir bozuk para cüzdanı da hızlı alışverişlerde pratiklik sağlar, taşımakta fayda var. Kol çantanızı küçük bir çantayla değiştirdiğiniz zamanlarda ise içinde yalnızca kullanacağınız kartlarınız, ehliyetiniz ve bir miktar nakit para taşıyabileceğiniz bir kartlık tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Arko Nem Prebiyotik Krem Serisi

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Bakımlı ellere sahip olanların sırrı; daima çantalarında el kremi taşımaları, bizden söylemesi! Üstelik ellerimizi sık sık yıkayıp dezenfekte etmeye başladığımız pandemi dönemi itibariyle herkes ellerinin kuruduğundan, çatladığından ve hatta bu şikayetlerin egzamaya bile sebep olduğundan yakınırken, el kremleri kol çantasının yeni kahramanları arasında yerini almış durumda. Ancak cilt bu kadar hassaslaşmışken kullanılan ürünlerin içeriğine dikkat etmekte fayda var. Bunun için Yeni Arko Nem Prebiyotik Krem Serisi vegan içeriğiyle bitkisel sütler ve prebiyotikler içeriyor.

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Cilt için tam bir kurtarıcı rol üstlenen prebiyotikler cildi nemlendirerek beslerken, cilt üzerinde çevresel faktörlere karşı koruyucu kalkan oluşturup, cildin bariyer özelliğini destekleyerek onarılmasını sağlıyor. Paraben, silikon ve alkol içermeyen güçlü formülüyle 48 saate kadar nemlendirme etkisi sağlayan Arko Nem Prebiyotik Krem Serisi bu özellikleriyle kolonya ve dezenfektandan kuruyan ellerin imdadına yetişmekle kalmıyor, daima bakımlı ellerin sırrına sahip olmayı da sağlayışıyla kol çantasının vazgeçilmezleri listesinde üst sıradan kendine yer ediniyor.

{773810}

Not Defteri ve Kalem

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Yoğun çalışma temposunda, koşuşturmaca içinde yaşarken, unutkanlıklara mahal vermemek, düzenli ve planlı olabilmek için ajanda tutmak şart. İster dijital olsun ister büyük veya küçük bir not defteri olsun, işlerin ve planların takibini düzenli yapabilmek için not almak şart. Tercihi planlarını ayrı bir yerde tutmaktan yana olanların, kol çantasının olmazsa olmazları arasında ise not defteri ve kalem yer alıyor.

Maske, Dezenfektan ve Kolonya

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Pandeminin hayatımıza kattıklarının yanı sıra bir de çantalarımıza getirdikleri var; maske, dezenfektan ve kolonya. Yalnızca kol çantasının değil hayatımızın olmazsa olmazları haline gelen bu üçlü, artık daima yanımızda yedekleriyle birlikte taşıdığımız ihtiyaçlar arasında. Evden çıktığımız andan itibaren minimum temas halinde olmaya özen göstersek de yeni normalimizde temas halinde bulunduğumuz sürece ellerimizi sık sık dezenfekte ederek riski azaltabiliyoruz. İşi biraz daha eğlenceli hale getirmek için ise mis kokulu kolonyalar çoktan çantamızın favorileri arasında yerini aldı bile. Sonuç olarak maske, dezenfektan ve kolonya kol çantasının yalnızca vazgeçilmezleri değil adeta kahramanları haline gelmiş durumda.

Güzellik Ekipmanları

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Pek çok kadının çantasında bulundurduğu, kurtarıcı bir güzellik ekipmanı mutlaka vardır. Kimisi buna makyaj malzemeleriyle ağırlık verirken kimisi daha temel malzemeleri bulundurmayı tercih eder. Makyaj malzemeleri kişiden kişiye değişse de bazı ürünler neredeyse tüm kol çantalarının olmazsa olmazı. Kuruyan dudakların imdadına yetişen renkli veya renksiz bir lip balm, gün içinde tazelenebilecek bir parfüm, tırnak kırılmalarına karşı bir törpü ve koşturmaca içinde birbirine dolanan saçların kurtarıcısı çanta boyu bir tarak kol çantasındaki vazgeçilmez güzellik ekipmanın başrol oyuncuları.

{773894}

Elektronik Yardımcılar

Kol Çantasının Vazgeçilmezleri

Teknoloji çağında yaşayıp da kapsama alanı dışında kalabilmek mümkün mü? Biz istesek bile yaşam tarzımız, işimiz ve ihtiyaçlarımız buna pek olanak sağlamıyor. Bunun için de şarj aleti veya bir powerbank kol çantalarından eksik olmuyor. Telefonlar gibi ayrılmaz bir parçamız haline gelen kulaklıklar ise kol çantasının bir diğer vazgeçilmezi.

Bu içerik Arko Nem sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları