preloader

İtalyan Güzelliğinin Sırları

01.10.2022
İtalyan Güzelliğinin Sırları

Yazı Boyutu:

Sophia Loren, Monica Bellucci, Carla Bruni, Chiara Ferragni; İtalyan güzelliği denince akla ilk gelen isimlerden sadece birkaçı. Peki, pürüzsüz ciltleri ve doğal güzellikleriyle dünyaya nam salan İtalyan kadınlarının sırları neler?

İtalyanların “güzel olan her şeye” tutkusunu bilmeyen yoktur; bunu moda, mimari, gastronomi ve kozmetik alanındaki yerlerinden anlamak mümkün. Doğallıklarıyla öne çıkan İtalyan kadınları ise bakım ve güzellik rutinleriyle daima merak konusu. Sophia Loren ve Monica Bellucci gibi sinema dünyasının ikonik aktrisleri İtalyan güzelliğinin de adeta birer sembolü. Kıvrımlı vücut hatları, pürüzsüz ciltleriyle öne çıkan bu kadınlar; güzelliklerini aslında beslenmeden tutun da doğal içeriklere verdikleri önemle şekillendirdikleri yaşam stillerine borçlu. Ve tabii estetik kaygıları daima göz önünde bulundurdukları, abartıdan uzak ve minimal diyebileceğimiz kozmetik uygulamalarına. İşte İtalyan güzelliğinin sırları…

Dengeli Beslenme

İtalyanları asla karbonhidrattan mahrum, katı diyetler yaparken göremezsiniz; onlar için önemli olan daima denge! İtalyan kadınları fiziksel ve zihinsel sağlıkları için kendilerine dilediklerini yeme izni veriyor ancak porsiyon kontrolü yaparak. Taze ve doğal yiyeceklerle beslenmek, İtalyanların içten dışa parlamasının en büyük sırrı. Bununla birlikte zeytinyağı gibi faydalı yağları beslenmelerinde bonkörce kullanıyorlar. Sophia Loren’in zeytinyağını sadece beslenmede değil aynı zamanda tüm cildine sürerek de kullandığını biliyor muydunuz?

Az ama Öz Makyaj

İtalyan Güzelliğinin Sırları

İtalyan kadınlarını gözünüzün önüne getirin; daima doğal ama canlı görünürler. Bunda makyaj uygulamalarındaki titizliklerinin payı oldukça büyük. Öncelikle makyaja başlamadan cildi nemlendirme konusunda oldukça hassaslar. Cilde nefes aldıran uygulamalar tercih eden İtalyan kadınları, renklerle ise oldukça barışık. Makyajda aşırıya kaçmıyor ve trendlere körü körüne bağlı kalmayarak daima kendilerine en yakışan görünümü hedefliyorlar.

Güneş Koruması

Her ne kadar güneşin zararlarına dair uzun uzun makaleler okusak da güneşin aslında dostumuz olduğunu inkar edemeyiz. Önemli olan güneşten olabildiğince yararlanırken cildi maksimumda korumak. D vitamininden yararlanmak için cildinize mutlaka kaliteli ve güneş koruması yüksek bir krem sürün ve sabah saatlerinde ya da öğleden sonra güneşlenerek güneşin tadını çıkarın; İtalyan kadınları tam da böyle yapıyor.

Stressiz Bir Hayat

İtalyanların belki de verebilecekleri en önemli güzellik sırrı! Stresi azaltmak genç kalmanın ve zinde görünmenin adeta anahtarı. İtalyan kültüründe de rahatlamak, dingin ve keyifli hissetmek oldukça önemli. O nedenle stresi minimuma indirin ve size iyi gelecek aktivitelere yönelin. Unutmayın; stres sizi olduğunuzdan çok daha yorgun ve yaş almış gösterir.

“Made in Italy” Ürünler

İtalyan Güzelliğinin Sırları

Avrupa’da oldukça öne çıkan İtalyan kozmetik endüstrisi, popüler ve yenilikçi kozmetik ürünler yaratma konusunda fark yaratmayı da başarıyor. İtalyan güzelliğinde bu ürünlerin payı da son derece büyük. O halde size güzel bir haber verelim: Tam 75 İtalyan kozmetik üreticisi Türkiye’ye geliyor! Bu markaları keşfetmeye ne dersiniz? Doğal ve sürdürülebilir ürünleriyle dikkat çeken, Made in Italy üretim zincirlerine sahip, İtalya’nın en önemli kozmetik üreticileri ile tanışmak ve birbirinden özel ürünleri incelemek için 13-15 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Beauty Istanbul Fuarı’nı ziyaret edebilirsiniz. Beauty İstanbul’a katılan tüm İtalyan firmalar, ICE-İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı ile iş birliği içinde ve Made in Italy tanıtım kampanyası çerçevesinde üretim yeteneklerini ve olağanüstü potansiyellerini özgün ve yenilikçi bir şekilde sunacak. İtalya son dönemde dünya çapında başlatılan bir ulus markalama kampanyası olan be IT ile de dikkatleri çekiyor. Kampanyanın hedefi ise tutku, yaratıcılık, çeşitlilik, stil, inovasyon ve miras olmak üzere altı temel “sütun” aracılığıyla İtalya’yı yenilenen bir görünümle tanıtmak.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları