preloader

En Güzel Tırnak ve Manikür Modelleri

07.08.2023
En Güzel Tırnak ve Manikür Modelleri

Yazı Boyutu:

Güzel ve bakımlı gözüken tırnaklara sahip olmak sandığınızdan daha kolay! Zevkinize hitap eden en güzel tırnak ve manikür modellerini sizin için derledik.

Güzellik ve bakımın en özenli detaylarından biri olan tırnaklar için kişisel tarzımızı yansıtan küçük tuvaller diyebiliriz… Tırnakların sadece birer aksesuar olarak değil, kişisel bir sanat olarak görüldüğü günümüzde, her sezon yeni renkler, desenler ve tekniklerle tırnak dünyası şekilleniyor. Kısa modellerden balerin tırnaklara, her zevke hitap edecek tırnak ve manikür önerilerimizi keşfedin. Önerilere geçmeden önce evde manikür yapmanın püf noktalarını öğrenmek isterseniz bu rehbere bakabilirsiniz!

Kısa Tırnak Modelleri

En Güzel Tırnak ve Manikür Modelleri

Kısa tırnaklar hem kullanımı hem de bakımlı ve klas bir görünüme ulaşma açısından en elverişli tırnak modellerinden biri. Kısa tırnakları şekillendirmek için ise birden fazla opsiyon bulunuyor; elegant kısa-kare tırnak, kolay kullanımlı kısa-oval tırnak veya kare tırnaklarınıza yumuşak bir görünüm katmak isterseniz kare-oval tırnak modellerini deneyebilirsiniz. Kısa tırnaklara nude seçenekler ve güzel bir kırmızı en çok yakışan zamansız seçenekler arasındayken; minimalist nail art’lar veya inci gibi parlak bir bitişe sahip olan bu yılın en trend manikürü “Glazed donut” görünümünü yakalayabilirsiniz.

Fotoğraf: @imarninails

Badem Tırnak Modeli

Kalın parmakları zarifleştirmeye yardımcı olan badem tırnak modeli, stiletto ve oval tipi manikürün ortasında bir tasarıma sahip. Badem tırnak stiline sahip olmak için aynı oval tırnak tipi manikürü gibi tırnağın yanlarını törpüledikten sonra, uçları aynı badem şekli gibi sivrileştirerek ulaşabilirsiniz.

Badem tırnak modeline trendleşen “Aura Nails” gibi her türlü nail art veya sade bir oje yakışıyor. Klasik french manikürün konforlu alanının dışına çıkarak renkli french veya modern çizgilerden oluşan bir french ile havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Fotoğraf: @amberjhnails

En Güzel Tırnak ve Manikür Modelleri

Sade ve Doğal Tırnak Modeli

En Güzel Tırnak ve Manikür Modelleri

Şık, asil ve her kombininizle uyumlu bir tasarım istiyorsanız, sade bir manikür tam size göre! Kısa ve orta uzunluktaki tırnaklarınıza beyaz, pembe veya pastel tonlarını kullanarak doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Doğal tırnak stilinizi korumak istiyorsanız fakat biraz daha havalı ve hareketli tasarımlara da hayır diyemiyorsanız; minimalist dokunuşlarla şeffaf ojenin üstüne geometrik desenlere veya nude ve yumuşak bej renklerinin hakim olduğu ombre geçişli tasarımlara göz atabilirsiniz.

Fotoğraf: @iramshelton

Oval Tırnak Modeli

Oval tırnak şekli, her tırnak yapısına uygunluğuyla ve yakışmasıyla en çok tercih edilen manikür modeli olarak bilinir. Oval manikürün kırılma olasılığı diğer modellere göre daha düşüktür ve kısa-orta-uzun fark etmeksizin her uzunluktaki tırnağa estetik bir görünüm kazandırır. Oval tırnak modelini yapmak da oldukça pratik; tırnaklarınızın kenarlarını çaprazlamasına yumuşak hareketlerle törpüleyerek, sonrasında üstlerini de yarım ay şekline getirerek elde edebilirsiniz.

Fotoğraf: @imarninails

En Güzel Tırnak ve Manikür Modelleri

Balerin Tırnak Modeli

En Güzel Tırnak ve Manikür Modelleri

Oldukça elegant bir görünüme sahip olan balerin tırnak modeli, parmakları uzun göstermek için oldukça ideal. Uzun tırnaklara oldukça yakışan balerin tırnak modeline erişebilmek için tırnaklarınızı her iki yandan törpüleyerek uçlarını sivri bıraktıktan sonra, uçların kütleştirilmesiyle ulaşabilirsiniz.

Balerin modeli manikür her ne kadar zarif ve feminen dursa da güçlü bir tırnak yapısına sahipseniz yaptırmanızı öneririz; modele dar bir törpüyle ulaşılacağı için kullanım esnasında kolayca zedelenme ihtimaline sahip. Balerin tipi maniküre yeni bir hava katmak isterseniz, son zamanların yükselen tırnak trendi olan keskin hatlı french nail art uygulayabilirsiniz.

Fotoğraf: @overglowedit

Ürün Önerileri

Vakko

Oje

Dior

Oje

Mavala

Tırnak Eti Bakım Yağı

Burt's Bees

Tırnak Eti Bakım Kremi

Abtira

Kütikül ve Tırnak Serumu

Sephora Collection

Tırnak Sertleştirici

*Kapak fotoğrafı @overglowedit

Sıla Naz Pala
Sıla Naz Pala Tüm Yazıları