preloader

Saten Dolgu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

28.01.2020
Saten Dolgu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yazı Boyutu:

Yüz hatlarında herhangi bir şekil değişikliğine neden olmadan sadece cilt kalitenizi artırmayı sağlayacak çok özel bir uygulama olan Saten Dolgu’yu, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanının öncü ve yenilikçi isimlerinden Op. Dr. Bora Özel’e sorduk.

Estetiğe mesafeli bakmak için birçok sebebiniz olabilir. Belki beklentinizi ne kadar karşılayabileceğinden endişe ediyorsunuz, belki kendinize özgü ifadenizden ödün vermek istemiyorsunuz, belki de çok daha genel bir kanıyla; ağrılı ve uzun bir iyileşme süreci öngörüyorsunuz.

Tam tersi bir durumda ise, tüm estetik yenilikleri yakından takip ediyor ve bu uygulamalarla sinerji yaratacak, cildinizin genel kalitesini ve görüntüsünü de iyileştirecek ek bir destek arıyor olabilirsiniz…

Her koşulda ihtiyaç ve endişelerinize cevap verebilecek, canlı ve ışıldayan bir cilt görünümüyle aynaya baktığınızda pürüzsüzlüğün sizi daha mutlu etmesini sağlayabilecek Saten Dolgu uygulamasını, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanının öncü ve yenilikçi isimlerinden *Op. Dr. Bora Özel’e sorduk.

Saten Dolgu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Saten dolgu uygulaması nedir ve diğer dolgu işlemleriyle arasında nasıl bir farkı vardır?

Cildimizde orta tabakada bulunan ve cildin nem dengesini koruyarak esneklik sağlayan hyalüronik asit oranının 28 yaşından itibaren her yıl %1 düştüğünü, yaş ilerledikçe bu değişimin daha da hızlanarak cildimizin yaşlanmasına, kırışmasına, kuru ve yorgun görünmesine sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Saten Dolgu uygulamasının farkı ve en büyük özelliği, cilde kaybettiği bu hyalüronik asiti geri kazandıran ve cildi derinden besleyen bir uygulama olması. Yani bilinen dolgu uygulamalarından farklı olarak yüz hattını şekillendiren veya yüze hacim veren değil, cilt kalitesini değiştirmeye yönelik bir uygulama diyebiliriz. Burada özellikle altını çizmem gereken bir nokta; NASHA adı verilen özel bir teknoloji ile üretiliyor olması. Bu teknoloji ile içeriğindeki hyalüronik asit maddesi daha stabil bir formda bulunuyor ve hem cilt altına enjekte edildiğinde uzun süre kalıyor, hem de ciltle uyumlu olduğu için etkisi aylarca devam ediyor.

Saten Dolgu uygulamasının aslında cildin kendi yapısında bulunup ancak zamanla kaybettiği şeyleri ona geri kazandıran, diğer dolgu vb. cilt işlemleriyle de sinerji içerisinde çalışabilecek çok etkili bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Saten Dolgu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

{772503}

Kimler bu uygulamayı tercih etmeli?

Saten Dolgu uygulaması 20’li yaşlardan itibaren herkese uygulanabilir. Yüz, boyun, dekolte ve ellerin üst kısımları en çok uygulanan alanlar. Hyalüronik asit cildimizde doğal olarak bulunan bir madde olduğu için alerji riski oldukça düşük. Son 15 yıldır güvenle kullanılan bu uygulamada bugüne kadar herhangi önemli bir yan etkisi görülmedi.

Saten Dolgu, estetik gelişmeleri yakından takip eden kişilerin çok tercih ettiği bir uygulama çünkü sağlıklı ve genç bir görünüm, aslında ışıldayan bir cilt ile başlıyor. Bir bu kadar da estetikten çekinceleri olan, ancak cilt sağlığına ve görünümüne önem veren kullanıcısı bulunuyor. En popüler uygulamalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Saten Dolgu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Nasıl bir uygulamadır? Etkisi ne zaman ortaya çıkar ve ne kadar sürer?

Saten Dolgu uygulaması cildin orta tabakasına enjeksiyonlar şeklinde yapılıyor. Uygulamanın içeriğinde anestezik madde olduğu için uygulama neredeyse ağrısız veya acısızdır diyebiliriz. Toplamda 10 dakika kadar sürüyor ve aynı gün içerisinde gündelik hayata dönmenize olanak sağlıyor. Uygulama cildin durumuna ve yaşa göre, birer ay aralıklarla, 1 ila 3 seans yapılabilir.

Saten Dolgu uygulamasının etkisi 7 ila 10 gün içerisinde ortaya çıkmaya başlar. Ciltte parlaklık, cildin esnekliğinde artış, ince kırışıklıklarda azalma gibi etkileri gözlemleyebilirsiniz ve bu etkiler 12 aya kadar sürmektedir. Yapılan bilimsel çalışmalar da bu verileri destekliyor.

Saten Dolgu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

*Yurt içi ve yurt dışında makale ve bildirileri bulunan ve bir çok ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrede yer alan Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bora Özel, 2016 yılında sağlık bakanlığınca verilen başarılı hekim ödülünü almıştır.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları