preloader

Çene Dolgusunda Yepyeni Bir Dönem: Diamond Lift

02.10.2019
Çene Dolgusunda Yepyeni Bir Dönem: Diamond Lift

Yazı Boyutu:

Diamond Lift Çene Dolgusu yöntemiyle, ameliyat dolayısıyla anestezi olmadan ağrısız ve acısız bir şekilde çok daha orantılı, genç ve güçlü bir ifadeye sahip olabilirsiniz.

30’lu yaşlardan itibaren cilt altındaki yağ dokusunun azalıp yer değiştirmesi, kemik yapısının zayıflaması nedeniyle çenede oluşan sarkmaları ve bozulan yüz şeklini eskisinden güzel ve daha belirgin hale getirmek mümkün! Merkezi İsviçre’de bulunan ve dermatolojik tedavilerin araştırılması ve geliştirilmesinde uzmanlaşmış, alanının en güvenilir isimlerinden Galderma‘nın estetik portföyünde yer alan çene dolgusuyla anestezi, bıçak, ağrı ve acı olmadan, tüm ifadeniz çok daha orantılı görünecek. Bu yöntemle daha genç, güçlü ve belirgin bir çene yapısına sahip olabilirsiniz. Son dönemin en fark yaratan uygulamalarından olmasına rağmen farkedilmeyecek kadar doğal duran Diamond Lift Çene Dolgusu uygulamasını, Op. Dr. Ali Duman’a sorduk;

”Çene başta dudaklar ve burun olmak üzere yüzün diğer bölümleriyle orantılı ve uyum içerisinde olmalıdır. Çenenin geride olması ve çene hattının belirsizliği bu uyumu olumsuz etkiler.”

İdeal çene yapısı nasıl olmalıdır?

Çene, yüzümüzün şeklini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Kadınlarda gençliğin ve çekiciliğin simgesi olarak kabul edilen “Diamond” (pırlanta) gibi V şeklinde bir yüz yapısına, sivri, üçgen bir çene şekli ve belirgin bir çene hattı ile ulaşılabilir. Yaşla birlikte yağ ve kemik yapısında meydana gelen değişimler bu görünümün zamanla kaybolmasına, çene hattının netliğini yitirmesine neden olur. Bazı kişilerdeyse, yaştan bağımsız olarak çene geriliği ya da kemik yapısı nedeniyle, çene hattı belirsizdir ve bu da yüzün bütünündeki dengeyi bozarak yüz hatlarının görünümünü olumsuz etkiler.

Çene Dolgusunda Yepyeni Bir Dönem: Diamond Lift

Bu şekilde bir çene yapısına nasıl sahip olabiliriz?

Hyaluronik asit içeren Diamond Lift uygulamasıyla çene ve çene hattında kontür oluşturmak, birbiriyle uyumlu üst yüz, orta yüz, alt yüz elde etmek çok kolay. Diamond Lift uygulaması ince uçlu iğne veya kanülle cilde enjekte edilerek yapılıyor. Bu iğne ve kanüller dokulardan kolayca geçiyor ve ürünün içerisinde yer alan anestezik madde sayesinde, uygulama oldukça ağrısız ve acısız şekilde gerçekleşiyor.

Çene Dolgusunda Yepyeni Bir Dönem: Diamond Lift

Biz cerrahların çene şekillendirmede kullandığımız protezler ile karşılaştırdığımızda, Diamond Lift uygulamasının iyileşme süresi gerektirmemesi ve günlük hayata hemen dönüş imkanı sağlaması, bu uygulamayı çok cazip hale getiriyor.

Diamond Lift’in diğer uygulamalardan farkı nedir?

Bizim kullandığımız dolgular hakkında bilinmesi gereken en önemli şey; bunların vücutta zaten mevcut olan bir maddeden yani hyaluronik asitten yapılıyor olması. Dolayısıyla vücut dokuları ile inanılmaz bir uyum sağlayabiliyoruz.

Peki vücuttaki bütün dokular birbirinin aynısı mı?

Hayır, tabii ki değil. Kemik ile kıkırdağın, yumuşak doku ile ligamentin arasında her anlamda birçok farklılık var. Dolayısıyla kullanmamız gereken dolguların da kullanılan bölgeye ve elde etmek istediğimiz sonuca uygun olarak farklı olması gerekir.

Çene ve jawline dediğimiz çene hattını şekillendirmek için kullandığımız dolgunun, lifting kapasitesinin yüksek olması, kemik üzerine yerleştirilerek doku içerisinde yayılım göstermeyecek şekilde özel bir teknoloji ile üretilmiş olması önemli. Uluslararası otoritelerin ve FDA’in de onayladığı Diamond Lift uygulaması, bu özellikleriyle diğer uygulamalardan ayrılıyor ve arzu edilen netliğe, güvenli bir uygulamayla kavuşmayı mümkün kılıyor.

Çene Dolgusunda Yepyeni Bir Dönem: Diamond Lift

Bu uygulama kimlere yapılabilir?

Diamond Lift; görünümünü hem önden hem de profilden belirginleştirip, güçlendirerek, ideal bir güzellik ölçüsü olan üçgen yüz görünümüne sahip olmak isteyen ama bunu yaparken de doğal görünümlü sonuç isteyenlerin tercih ettiği bir uygulama. Bunun yanı sıra çene ucunun geride olduğu durumlara, çenedeki sarkmalara, çene ucunda yer alan gamzelere, asimetrilere, ilerleyen yaşla çene hattının belirginliğini kaybetmesi gibi problemlere, Diamond Lift ile hızlıca çözüm sağlayabiliyoruz. İşlem sonrasında herhangi bir rahatsızlık duyulmuyor ve günlük hayata son derece normal bir şekilde devam edilebiliyor.

“İdeal bir güzellik ölçüsü olan üçgen yüz görünümüne, doğal bir şekilde sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir uygulama.”

Diamond Lift nasıl uygulanır ve etkisi ne kadar süre devam eder?

Uygulama topikal bir krem ile anestezi oluşturduktan sonra başlıyor. Son derece kolay, ağrısız ve her anında hasta ile interaktif bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ben aradaki farkın hasta tarafından da anlaşılması için önce bir tarafı bitiriyorum ve hastama ayna veriyorum.

Her zaman bir kontrol ve rötuş randevusu oluşturmakta fayda var. Bu kontrolü 15 gün sonra yapmak mantıklı oluyor çünkü oluşan ödem bu süre içinde azalmış oluyor. Kalıcılık kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak 1,5-2 yıl diyebiliriz. İşlem sonrasında herhangi bir rahatsızlık duyulmuyor ve günlük hayata son derece normal bir şekilde devam edilebiliyor. Yeme-içme, duş veya spor yapma açısından da herhangi bir kısıtlama olmuyor.

Çene Dolgusunda Yepyeni Bir Dönem: Diamond Lift

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları