preloader

Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

10.12.2019
Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

Yazı Boyutu:

Tepeden tırnağa bakım söz konusu olduğunda güzellik dünyasının gizli silahı; yağ ve kuru yağlar, antioksidan, antienflamatuvar ve antimikrobiyal gibi özellikleriyle birçok kişinin vazgeçilmez ürünü arasında. Cilt, saç ve vücut bakım rutinimize neden yağ ve kuru yağ dahil etmemiz gerektiğini şimdi keşfedin.

Son yıllarda belli başlı yağların antioksidan, antienflamatuvar ve antimikrobiyal özelliklerinin ön plana çıkmasıyla birlikte, cilt, saç ve vücut bakım rutinimize neden daha fazla yağ dahil etmemiz gerektiğini listeledik.

Ciltteki Nemsizlikle Savaşmada Çok Etkilidir

Yağlar, hidrofobik -suyu iten- özelliğiyle, cilt ve saç yüzeyinde nemin kaçmasını engelleyici bir tabaka oluşturur. Bu amaçla tek başına veya hidrofilik (suyu seven, hyalüronik asit vb.) bir nemlendirici üzerine uyguladığınızda nemi cildinize veya saçınıza hapsederek, nemsizliğin neden olduğu birçok problemi önlemede fayda sağlamayı destekler.

Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

Kırışıklıkların Görünümünü Azaltmaya Yardımcıdır

Nem kaçısını engelleyerek, nemsizlik çizgileriyle savaşmalarının yanı sıra, argan veya tsubaki gibi bazı yağlar, antioksidan etki de gösterek çevresel hasarların neden olduğu yaşlanma belirtileriyle de savaşmaya yardımcı olur. Özellikle argan yağı saçlardaki kırık görünümü azaltmada ve elektriklenmeyi yatıştırmada çok etkilidir.

Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

Çok Etkili Bir Koruyucu Kalkan ve Rahatlatıcıdır

Özellikle hodan yağı gibi antienflamatuvar etkisi bulunan yağlar, ciltte hava koşulları gibi nedenlerden dolayı oluşabilen hassasiyeti ve sızlama, batma hislerini azaltmayı destekler. Böylece cildi rahatlatarak daha fazla nem kaybetmesini de engellemiş olur, dolayısıyla da hem korumaya, hem de rahatlatmaya yardımcıdır. Saçlarda ise, oluşturduğu koruma kalkanı sayesinde sıcak fön gibi dış etkenlerin zararlarını azaltır.

{772582}

Saç ve Makyajınızın Pürüzsüz Görünmesini Sağlar

Tatlı badem yağı gibi, cildi nemlendirme etkisi bulunan yağların bir diğer etkisi de cilt yüzeyinde, makyajınızın kusursuz duracağı pürüzsüz bir zemin oluşturmaktır. Nemli ve pürüzsüz bir cilt ten makyajınızın çizgilere dolmasını ve pul pul durmasını engellerken, daha uzun dayanmasını da destekleyecektir. Makademya gibi elektriklenme karşıtı etki sağlayan yağlar ise saçlarınızın daha kolay şekil almasını ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

Nuxe’un Favori Ürünü: Huile Prodigieuse®

Yağları cilt bakımınızda kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Öncelikle sabit yağlar ve uçucu yağlar olarak ayrılan bu mucize içerikler, bazı durumlarda ciltte tahrişe neden olabilir, bu nedenle konusunda uzman bir aromaterapistten yardım alarak veya spesifik amaçlarla uzmanlar tarafından oluşturulmuş hazır yağ karışımlarından faydalanmak büyük önem taşıyor.

Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

Önerimiz; Nuxe’ün cildi, saçı ve vücudu nemlendirmek, beslemek, korumak ve rahatlatmak için tasarladığı ve satışta olduğu birçok ülkede en çok satan kuru yağı olma özelliğine sahip kült ürünü Huile Prodigieuse®. Tsubaki, makademya, tatlı badem, argan, japon kamelyası, hodan yağı gibi 7 değerli bitkisel yağ ve %98,1 oranında doğal içerikleriyle, en hassas ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilen bu özel yağ; antioksidan özelliği sayesinde hava kirliliğine karşı da koruyucu bir kalkan oluşturuyor. Odunsu, çiçeksi tatlı koku sevenler için portakal çiçegi, manolya ve vanilya kokuları içeren klasik versiyonunun yanı sıra, daha taze ve çiçeksi kokuları tercih edenler için greyfurt kabuğu, manolya ve misk içeren Floral kokulu alternatifi de bulunuyor. 4 mevsim, her yaş ve cilt tipi için kullanılabilen ürün, seyahatlerinizde de tüm ailenin, saç, vücut ve cilt nemlendiricisi olarak pratik kullanım sağlıyor.

Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

{772506}

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları