preloader

15 Dakikada Vücut Şekillendirme Yöntemi: Soğuk Dalga Teknolojisi

13.05.2019
15 Dakikada Vücut Şekillendirme Yöntemi: Soğuk Dalga Teknolojisi

Yazı Boyutu:

aaa

Alanında En İyi Teknoloji ve En İyi Non-Invazif Vücut Şekillendirme Teknolojisi ödüllerine sahip, Onda Coolwaves teknolojisini Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahu Birol Kocaalp’e sorduk.

Sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam tarzıyla desteklendiğinde harikalar yaratan vücut şekillendirme sistemlerine eklenen en yeni teknoloji Onda Coolwaves ile öğle yemeği aranızda bile uygulama yaptırabilir, devamında yürüyerek günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Alanında En İyi Yeni Teknoloji ve En İyi Non-Invazif Vücut Şekillendirme Teknolojisi ödüllerine* sahip, Onda Coolwaves teknolojisini Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahu BİROL KOCAALP’e sorduk.

Onda Coolwaves nedir?

Bölgesel yağlanma ve selüliti azaltırken cilt sıkılığını artıran Onda Coolwaves, dünyada soğuk dalga teknolojisini kullanan ilk sistem. Ameliyatsız ve ağrısız bir şekilde gerçekleşen bu uygulamada kullanılan mikrodalga teknolojisi, yağ dokusunda delikler açarak yağı sıvılaştırıyor ve hücre dışına çıkararak vücuttan atılmasını sağlıyor.

Hangi bölgelere uygulanabiliyor?

Onda Coolwaves; karın, kalça, bel, kol ve uyluk iç ve dış kısmına uygulanabiliyor.

15 Dakikada Vücut Şekillendirme Yöntemi: Soğuk Dalga Teknolojisi

Uygulama esnasında ağrı veya acı hissediliyor mu?

Özel bir teknoloji ile üretilen başlığının içerisinde yer alan soğutma sistemi sayesinde, tedavi uygulanan kişi ağrı veya acı hissetmiyor. Onda bu anlamda güvenli bir uygulama ve bildirilen herhangi bir ciddi yan etkisi de bulunmamakta. Bu da alternatif yöntemlerle kıyaslandığında, Onda’yı daha tercih edilebilir kılıyor.

{77628}

Peki uygulama yapılması sakıncalı olan durumlar var mıdır?

Birçok tedavi gibi Onda da ciddi kalp ve damar hastalığı veya kalp pili bulunan kişilere, aktif damar iltihabi (flebit), gebelik, karaciğer, böbrek disfonksiyonu durumlarında, organ transplantı yapılan, aktif kanser hastalığı bulunan veya son 5 yılda kanser öyküsü olan, trigliserid ve kolesterol düzeyleri çok yüksek kişilere ve kontrolsüz şeker hastalığı olan kişilere uygulanamıyor.

15 Dakikada Vücut Şekillendirme Yöntemi: Soğuk Dalga Teknolojisi

Sonucu kaç seanstan sonra görebiliriz?

İlk seans sonrasında bile düzelme görülüyor. Ancak daha etkili bir sonuç için tabii hastanın da ihtiyacı durumunda, üç hafta ara ile 3-6 seans uygulanabilir. Devamında ise mevcut görünümü korumayı tercih edenler için 3 ayda bir tek seans uygulama yapılabilir.

Son olarak uygulama sonrası önerileriniz nelerdir?

Bu uygulamayla birlikte, faydayı maksimize etmek için haftada 3 kez 30 dakika egzersiz, günlük iki litre su tüketimi ve metabolizmayı hızlandırmak için yeşil çay etkili olacaktır.

*Aesthetic Industry Award – Las Vegas, 2018; Best New Technology

* Aesthetic and Anti-Aging Medicine World Conference – Monte Carlo, 2018; Best non-invasive technology for body shaping.