preloader

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

13.05.2024
Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Makyaj yaparken cilt sorunlarını gidermek kulağa harika gelmiyor mu? Yeni nesil makyaj ürünleriyle sizleri tanıştırıyoruz!

Çoğumuz için kendimizi iyi hissettiren rutinler arasına giren makyaj, yoğun uygulandığında ya da hakkıyla temizlenmediğinde cilt sağlığı açısından sorun yaratabilir. Özellikle üst üste uygulanan ve cildin nefes almasına engel olan katmanların, bir süre sonra gözenek tıkanıklığı, akne ya da siyah nokta olarak geri döndüğüne sıkça şahit olabiliyoruz. Yeni nesil makyaj ürünleri bu tip sıkıntılara sebep olma riskini elemenin de ötesine geçerek ciltte var olan sorunları çözmeyi hedefliyor. Sizce de makyaj yaparak cilt sorunlarını gidermek kulağa gerçek olamayacak kadar güzel gelmiyor mu?

Bobbi Brown Vitamin Enriched Skin Tint

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Kaktüs çiçeği ile cilt bariyerini güçlendiren ve doğal bir kapatıcılık görevi gören 2’si 1 arada cilt renklendirici, pigment-flex teknolojisi ile çeşitli cilt tonlarına uyum sağlama özelliğine sahip.

Satın Al

Shiseido Revitalessence Skin Glow Fondöten

Nemsizlikten oluşan ince çizgileri iyileştiren serum fondöten, fermente kefir ve niasinamid içerikleriyle cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirme iddiasında.

Satın Al

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Clinique Even Better Clinical Serum Fondöten

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

İçeriğindeki C vitamini, salisilik asit ve hyalüronik asit ile cilt bakımının tamamlayıcısı olan serum fondöten, saten-mat bitişiyle tüm ciltlerin kullanımına uygun.

Satın Al

Bade Natural Multi Perfection BB Drops

Güçlü antioksidan yapısı ile yoğun nem sağlayan BB Drops, akne ve komedon karşıtı olması sebebiyle denemeye değer. Sünger, fırça ya da parmaklarınız yardımıyla 2-3 damla yüzünüze eşit şekilde uygulayın. Kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın.

Satın Al

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Kiko Skin Trainer CC Blur

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Hafif dokulu CC baz, cildin görünümünü düzeltirken, pürüzleri yumuşak bir filtreyle yok etme iddiasında. E vitamini ve üzüm özü içeren ürünü makyaj öncesi tüm yüzünüze az miktarda uygulayabilirsiniz.

Satın Al

Biologique Recherche Eye Care Concealer

Gün geçtikçe koyu halkaların renginden sorumlu pigmentleri azaltmayı hedefleyen kapatıcı, ince çizgilerde birikme yapmaması ve şişkinlik önleyici aktif bileşenler içermesi ile tercih sebebi.

Satın Al

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Gülsha Güllü Dudak Bakımı

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Esansiyel gül yağının nemlendirici ve antioksidan özelliklerini barındıran besleyici ruj farklı renk seçenekleriyle dudaklarda doğal formülü tercih edenler için güzel bir alternatif.

Satın Al

Ladan Renkli Nemlendirici Yüz Damlası

Cilt tonunu eşitlerken SPF 30 ile UVA/UVB ışınlarına karşı koruyan renkli yüz damlası, hyaluronik asit, fito kolajen ve skualen ile cilde çok yönlü bakım yapıyor. Sabahları az miktarda temiz cilde uygulamanız tavsiye ediliyor.

Satın Al

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Cream Co. 3in1 Lip Balm

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Dudaklar için üç işlevi bir arada sunan 3in1 Lip Balm’ı maske, balm ve renkli parlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Nemlendirici ve bariyer onarıcı özelliklere sahip olan bu ürünün yıldız içerikleri; hyalüronik asit, seramid, shea yağı, Hindistan cevizi yağı ve kakao çekirdeği yağı.

Satın Al

INO Renkli Dudak ve Yanak Nemlendiricisi

Formülündeki hidrolize kolajen ile cilde yoğun nemlendirme sağlayan INO Catch Bloom Daylily, SPF30+ ile güneşin zararlı ışınlarına karşı dudak ve yanakları koruyor. Güzellik rutinini kolaylaştıran çok amaçlı ürün, turuncu ve pembe renk seçeneğiyle ciltte parlak bir bitiş sevenlere önerilir.

Satın Al

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Pelcare Dudak & Yanak Balmı

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Tamamen doğal, bitki bazlı ve vegan bu balm rengini sadece mineral kaynaklı kırmızı kil ve pancar gibi bitkilerden alıyor. Ürün, shea, avokado, nar gibi antioksidandan zengin ve yenilebilir içeriklere sahip.

Satın Al


Shiseido Eğitim Müdürü İnna Aldinç’in Görüşleri

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Fondötenler genel olarak cilt gözeneklerini tıkama riski sebebiyle pek çok kadının kaçındığı ürünler arasında yer alıyor. Serum fondötenleri bu açıdan değerlendirir misiniz?

Bu konunun doğru bilinen yanlışlardan biri olduğunu söyleyebilirim. İyi ve kaliteli içeriklere sahip ürünleri kullandığınız sürece bu konuda endişe etmenize gerek yok. Örneğin; Revitalessence Skin Glow Foundation gözenekleri tıkamadığı gibi sahip olduğu içeriklerle cilde bakım yapıyor. Yapısı ve dokusu ince olduğu için cildin nefes almasına olanak tanıyor ve kolayca temizleniyor.

Fondöten serum hangi beklentileri karşılıyor? Özellikle hangi ciltler tercih etmeli?

Cilt bakım içerikleri ile zenginleştirilmiş cilt bakım fondöteni, cildin hem içeriden hem de dışarıdan sağlıklı ışıltısını ortaya çıkarmayı hedefliyor. Dolayısıyla cildin durumunu iyileştiren, orta kapatıcılığa sahip ve ışıltılı bitiş sunan bir fondöten isteyen herkes bu ürünü kullanabilir.

Prebiyotik, fermente kefir ve niasinamid içerikler cilde hangi anlamda bakım yapıyor?

Revitalessence Skin Glow Foundation özel bir teknolojiye sahip; cildin mikrobiyomunu destekleyen iki biyotik içeriyor. Niasinamid ve fermente kefir, bu ürünün ana içeriklerini oluşturuyor. Niasinamid, gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı oluyor, cilt bariyerini güçlendiriyor, rengini eşitliyor ve nem kaybından kaynaklı oluşan ince çizgi görünümünü azaltıyor. Fermente kefir ise hücrelerin oksidasyonunu önleyerek cilde sürekli nem ve besin kaynağı sağlıyor. Bu sayede cilt daha parlak ve sağlıklı görünüyor.

Bade Natural Marka Kurucusu Sinem Kapar Şahindere’nin Görüşleri

Cilde Bakım Yapan Makyaj Ürünleri

Sizce vegan makyaj hangi artılarıyla tercih sebebi olmalı?

Sürdürülebilir bir dünya için doğaya ve doğanın canlılarına karşı duyarlı olmak en önemli adım. Yüzde 100 doğal ve vegan içerikler sayesinde yaşanabilir yarınlara farkındalık yaratıyoruz. Vegan kaynaklar, insanın doğasına ve cildine daha uyumlu olmasıyla da dikkat çekiyor. Doğanın bizlere vermiş olduğu yenilenebilir ve sürdürülebilir kaynaklarla yol almak hepimizin sorumluluğu ve yarınların mutluluğu. Koleksiyonumuz, vegan olmasının yanı sıra refill seçkiler sunması ve geri dönüştürülebilen ambalajlamalarıyla doğaya ve canlılara saygılı sürdürülebilir yarınlar için çalışıyor.

Ürünler antioksidan içeriklere sahip olmalarıyla da ilgi çekici. Özellikle öne çıkarmak istediğiniz yıldız içerikler neler?

Yaşlanma karşıtı ve daha genç görünen bir cildin olmazsa olması antioksidanlar. Skualan, değerli yağ asitlerinden oluşan çok güçlü bir antioksidan kaynağı. Yine koleksiyonumuza güç veren doğanın harikası kırmızı meyveler, pancar ve tatlı patates birer antioksidan deposu.

Mineral pigment ve faydası nedir?

Mineral pigmentler direkt doğadan elde ediliyor. Yani bizim ve cildimizin doğasına uyumlu. Mineral pigmentler, içeriğinde ağır metaller olmayan pigmentlerdir. Sentetik içermemeleriyle birlikte tüm cilt tipleri, ve hatta çok hassas cilt tipleri için dahi kullanıma uygundur. Uygulama noktasında, daha iyi bir dağılım göstererek homojen görünümü destekler. Mineral pigmentlerin öne çıkan özelliği ise, çevresel faktörler ile cilt arasında bariyer oluşturması ve aynı zamanda zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlamasıdır.


Pelin Hasçalık
Pelin Hasçalık Tüm Yazıları