preloader

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

05.11.2021
İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Yazı Boyutu:

Bottega Veneta’nın İtalya'nın Palladian bahçelerinden ilhamla tasarlanan ve 15 özel kokudan oluşan Parco Palladiano Koleksiyonu, bizleri koku evreninde ultra lüks bir yolculuğa çıkarıyor.

Parfüm imzamızdır… Üzerimizde taşırken modumuzu fazlasıyla etkilerken, çevremizdekiler üzerinde de etkileyici bir izlenim bırakmamızı sağlar; parfümler için kendimizi ifade etmenin en kestirme yolu diyebiliriz. İtalya'nın Veneto Bölgesi'ndeki Palladian bahçelerinde, pek çok farklı notayı içinize çekebileceğiniz bir geziye çıkmaya ne dersiniz? 16. Yüzyıl’ın Rönesans mimarı Andrea Palladio tarafından tasarlanan bu bahçeler, klasik mimarinin çevredeki manzarayla mükemmel bir denge içinde birleştiği bir yaşam hayalini de temsil ediyor. Doğa tarafından yüceltilen bir vizyon sunan Bottega Veneta Parco Palladiano serisi, 2016 yılında kadınlar ve erkekler için özel olarak yaratılıyor. Serinin her bir kokusu, kültür ve doğanın kesişimini, Palladian bahçelerinin idealize edilmiş halini yansıtıyor. Bu özel parfümler, yetiştiği bölgedeki mükemmel hammaddelerle hazırlanıyor. Kokular; çiçeksi, odunsu, aromatik bitkiler ve meyvemsi olmak üzere dört botanik aileye ayrılıyor.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Moda evi, yarattığı kokulara yüklediği anlamlarla İtalyan anlarını çağrıştırmakla kalmıyor, toprağın zamansız güzelliğini ve geçmişten günümüze aktarılan mirasını da yakalıyor. Parco Palladiano Koleksiyonu, Bottega Veneta'nın kurulduğu 1966 yılından bu yana, zamansız tasarımın çevresindeki doğayla mükemmel bir uyum içinde olduğu İtalya’nın Veneto bölgesinde kök salmış bir kültürün temsili olarak karşımıza çıkıyor. Yüzyıllardır nesilden nesile aktarılan tekniklerle Veneto; dünyanın en büyük sanatkar ve zanaatkarlarına ev sahipliği yapıyor.

Tasarım Detayları

Parco Palladiano koleksiyonundaki her bir şişe, kapağı ve kutusuyla Bottega Veneta’nın ikonik örgü stili “intrecciato” ile Veneto bölgesinin geleneklerini yansıtıyor. Parfüm şişesinin tasarım detaylarına baktığımızda klasik Venedik cam işçiliğinden esinlenildiğini görüyoruz. Intrecciato, moda evinin zanaatkarları tarafından el işçiliği ile geliştirilmiş özgün deri dokuma tasarımı; Bottega Veneta'nın anında tanınmasını sağlayan bir imza niteliğinde. Her bir kokunun imza notasının İtalyanca'da ismi, şişenin üzerindeki sade, beyaz etikette yer alıyor ve her koku yaratılış sırasına göre Roma rakamlarıyla temsil ediliyor. Saydam şişelere baktığımızda tüm parfümlerin farklı renklerde olduğunu görüyoruz; bu da kokuları anında tanınır hale getiriyor. Parco Palladiano koleksiyonunu Zorlu Center Sephora mağazası, sephora.com.tr ve Sephora mobil uygulamasında bulabilirsiniz.

Kokuları yakından tanımak ister misiniz?

Magnolia

Parco Palladiano I Magnolia, doğan güneşin halen çiğle kaplı bir bahçeyi aydınlatmaya başladığı ilk anı çağrıştırıyor. Bahçelerin en asil ve zarif ağacı manolyadır; bu koku sadece çiçeği değil, aynı zamanda manolya ağacının altında oturmanın tüm duyusal deneyimini de yakalıyor.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Cipresso

Parco Palladiano II Cipresso, açılmamış selvi yapraklarının kokusunu yakalayarak baharın canlılığını temsil ediyor.

Pera

Parco Palladiano III Pera, sonbaharda bir meyve bahçesinde armut ağacının yanından geçme anını canlandırıyor. Armutlar neredeyse olgunlaşmış ve hasata hazır; dallardan yeşil çimenlere düşüyor.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Azalea

Parco Palladiano IV Azalea, bir yaz günü güneşin altında Palladian bahçesindeki açelyalardan yükselen büyüleyici kokuları yakalıyor.

Lauro

Parco Palladiano V Lauro, bir villanın yakınındaki aromatik bitki bahçelerine doğru yürüyüş yapmayı çağrıştırıyor. Ağaçlı yol, bu mükemmel akşamüzerine kısa süreli bir gölge ve koku sağlıyor. Odunsu, hafif baharatlı aromatik esinti, defnenin gevrekliğini güçlü biberiye ve yumuşak adaçayı yapraklarıyla birleştiriyor.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Rosa

Parco Palladiano VI Rosa, gün boyu güneşin altında kalan, toplanıp akşam için villaya getirilen şehvetli bir gülü çağrıştırıyor. Baharatlı ve lezzetli kokusu, mobilyaların sıcak odunsuluğuyla birleşiyor.

{773916}

Lillà

Parco Palladiano VII Lillà, bahçedeki leylakların üzerine doğan beyaz gün ışığını çağrıştırıyor. Nazik bir sabah esintisi, Venedik lagünlerinin hafif tuzlu suyu ve çiçeklerin taze, pudralı kokusunu birleştiriyor.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Neroli

Parco Palladiano VIII Neroli, güneşin yüksekte olduğu bir öğle sonrasında portakal bahçelerinin arasında huzurlu bir gezintiye çıkarıyor. Palladian villasının yanında portakal çiçeği ile dolu ağaçlar, havayı ağaç kabuğuyla kaynaşmış nerolinin tatlı ve ballı aromasıyla dolduruyor.

Violetta

Parco Palladiano IX Violetta, gün sonunu akla getiriyor; güneşin ufukta alçalmasıyla başlayan, erken akşamların havadaki serin kokusu… Duyusal menekşe çiçeği, sadece karanlık kendini göstermeye başladığında büyüyor ve villanın taşları arasında yoğun misk kokusu yayıyor.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Olivo

Parco Palladiano X Olivo, zeytin ağacının güçlü varlığını çağırıyor. Yaşam Ağacı olarak bilinen zeytin ağacı, güneşe doğru yükselen dallarıyla toprağın derinliklerinde kökleniyor. Yeşil zeytin akoru ile ortaya çıkan bu odunsu bileşim, karizmatik zeytin ağacının özünü yakalıyor.

Castagno

Parco Palladiano XI Castagno, çevresini eşit derecede tatlı ve dumanlı bir koku ile sarmalıyor. Köklerin derinliğinden meyvelerin yoğunluğuna ve kestane ağacının özünü hatırlatan, tüm bölümleri ile yaratılmış nefis bir karışım.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Quercia

Parco Palladiano XII Quercia; meşe ağacının yoğun enerjisini canlandırıyor, topraksı köklerinden yatıştırıcı yeşil gölgesine kadar… Venedik bahçelerinin bu görkemli bekçisi, yosunlu dallarıyla gökyüzünde dantel gibi desen çizerek Palladian villaları arasında yükseliyor. Görkemli meşe ağacı ruhunun ifadesi; güçlü ve hoş, ağacın kalbi, zengin bir koku.

Quadrifoglio

Parco Palladiano XIII Quadrifoglio aromatik bitkileri uyandırıyor, hafif bir esintiyi koklamak gibi… Koku hemen çözülemeyen ama yine de güçlü bir bileşimden ve duyusal alt notalardan oluşuyor. Buğulu bir tazelik ve canlılık, turunçgillerin canlandırıcı rüzgarı ve aromatik yaprakların bitkisel dokusu.

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Melagrana

Parco Palladiano XIV Melagrana, sabahın erken saatlerinde saf güneş ışığı ile yoğrulmuş olgun narın canlılığını anımsatıyor. Mandalina özü ve frenk üzümü ile kombine edilmiş, yoğun sedir ağacı bazı ile bağlı nar akoru içeren ışıltılı bir koku.

Salvia Blu

Parco Palladiano XV Salvia Blu, şafak vaktindeki doğanın mavi senfonisinin kokuya bürünmüş hali. Kadifemsi adaçayının, gül ve doğanın yeniden doğuşunu anımsatan lavanta ile birleşmiş hali. Zıtlıklar arasındaki ortaklığın ve yükselişin kokusu…

İlhamını Palladian Bahçeleri’nden Alan Kokular

Satın Al

Fiyatı: 3.437 TL

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları