preloader

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

03.04.2024
En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

Yazı Boyutu:

Sürdürülebilir dünyanın vazgeçilmezi olan elektrik tekneler arasından en yeni ve en dikkat çekici 10 modeli keşfedin.

Su taşımacılığında sürdürülebilirliğin ve çevre dostu teknolojilerin önemi giderek artarken, elektrikli tekneler sektörde dikkatleri üzerine çekiyor. İnovasyon ve teknolojik gelişmelerle birlikte su üzerinde sessiz, temiz ve verimli seyir imkanı sunan yeni nesil elektrikli tekneler su sporları ve rekreasyon alanlarında heyecan uyandırıyor. Bu yazımızda ise ulaşımın geleceğini şekillendiren en yeni ve dikkat çekici 10 elektrikli tekneye birlikte göz atacağız.

1

Hinckley Dasher

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

Hinckley’in elektrikli güç için yatırım yaptığı ilk ürün olan 28 fitlik tamamen elektrikli Dasher, lüks ve sürdürülebilirlik arasındaki mükemmel dengeyi sunuyor. BMW tarafından geliştirilen lityum iyon pil paketi ve çift 80hp Torqeedo Deep Blue motorlarla donatılan Dasher, 23 knot hıza kadar çıkabiliyor ve böylece hız severler için bile tatmin edici bir deneyim sunuyor. Hinckley’in özgün çizgileri ve üstün kalitesi Dasher’ı göz alıcı bir tekne haline getirirken teknolojik yenilikler sayesinde çevre dostu ve verimli bir seyir sağlıyor.

2

Magonis Wave e-550

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

İspanyol üretici Magonis elektrikli teknelerin uygun fiyatlı bir seçenek olarak sunulabileceğini kanıtlıyor. Hafif bir reçine enjekte gövdeye sahip olan Magonis Wave e-550 bütçe dostu olmasına rağmen güçlü performans ve kullanım kolaylığı sunuyor. En güçlü modeli 22 knot hıza kadar çıkabilen bu model aynı zamanda heyecan arayanlar için ideal bir seçenek. Magonis’in mükemmel işçiliği ve uygun fiyatlı elektrikli tekneleriyle su üzerinde keyifli bir deneyim yaşamak artık daha erişilebilir bir hal alıyor.

3

Marian M800 Spyder

Avusturyalı tersane Marian, tamamen elektrikli tekneler konusunda uzmanlaşmış ve her biri müşteri taleplerine göre özelleştirilen benzersiz tasarımlar sunuyor. Retro tarzı spor tekneler ve göl kruvazörleri arasında yer alan M800 Spyder zarif görünümü ve yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Müşteriler, 19ft ila 26ft arasında değişen boyutlarda bir teknede istedikleri tüm detayları belirleyebiliyor. Marian’ın tamamen elektrikli tekneleri çevre dostu seyirin yanı sıra lüks ve konforu bir araya getiriyor.

4

Alfastreet 28 Cabin

Slovenya yapımı bu tekneler Thames Nehri’nde sıkça görülen zarif hatları, geniş kokpitleri ve kaldırılabilir sert tembelleri ile ufak gezinti günler için oldukça ideal. Çoğu model güçlü benzinli dıştan takma motor veya içten takma motorlarla hızlı kıyı geçişleri için kullanılabilirken Alfastreet tüm modellerinin iç kısımlarda kullanılması için fabrika çıkışı elektrikli tekne versiyonlarını sunuyor. Alfastreet 28 Cabin’in en üst modeli çift 10kW motorla geliyor ve yaklaşık 7.5 knot hıza çıkabiliyor. Çift 25kWh bataryalarından güç alan bu model 5 knot hızında 50 deniz mili tahmini menzile sahip.

5

Cosmopolitan 66

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

Sektördeki yeni oyuncu Cosmopolitan Yachts dikkat çekici yeni 66ft güneş enerjili bir katamaran olan Cosmopolitan 66 ile büyük elektrikli tekneler pazarını sarsmayı amaçlıyor. Tüm alüminyum çok gövdeli tasarım, maksimum 10 metre genişlikte iç mekan alanı sunuyor. Dış güverte alanları da geniş olan bu modelde önde ve arkada eğlence terasları, geniş yan güverte ve devasa bir flybridge bulunuyor.

6

Four Winns H2e

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

Beneteau Grubu’nun üyesi olan Four Winns dünyadaki ilk tamamen elektrikli seri üretim bowrider olan 22ft uzunluğundaki modeli H2e’yi geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdü. Vision Marine’den bir 180hp elektrikli dıştan takma motorla güçlendirilen Four Winns H2e, 35 knot hıza sahip.

7

Frauscher 740 Mirage

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

Avusturya yapımı olan bu tekne göz kamaştırıcı performans sunan en iyi görünümlü teknelerden biri. Frauscher 740 Mirage sessiz ve emisyonsuz elektrikli güç seçeneği sunan küçük teknelerden biri. İki farklı elektrikli Torqeedo motor seçeneği olan modelin daha güçlü olan versiyonu 26 knot hıza ve 60 deniz miline kadar menzile sahip.

8

Navier N30

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

Silikon Vadisi’nden çıkan ve Sergey Brin tarafından desteklenen Navier, geleceğin su taşımacılığına yön veriyor. Navier N30, çekilebilir kanatlar ve çift 90 kW elektrikli motorlarla donatılmış ve bu da onu suyun üzerinde zarif bir şekilde uçabilen bir hidro-foiling tekne haline getiriyor. Karbon gövdesi ve ileri teknoloji özellikleriyle Navier N30 performans ve çevre dostu seyir arayanlar için mükemmel bir seçenek. Teknenin sunduğu ileri teknoloji özelliklerine ek olarak kendi kendine yanaşabilme özelliği de kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunuyor.

9

Nimbus 305 Coupe E-Power

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

İsveçli tersane Nimbus’un elektrikli modeli olan 305 Coupe E-Power, geleneksel içten yanmalı motorlara alternatif bir seçenek sunuyor. Torqeedo Deep Blue elektrik motoru ve çift 12.8kWh lityum iyon bataryalarla donatılmış olan bu tekne çevre dostu seyir imkanı sunuyor. Nimbus’un ünlü kalitesi ve tasarım uzmanlığı, 305 Coupe E-Power’ı yüksek performans ve konforla birleştiriyor. Teknenin kullanıcı dostu özellikleri ve çevre dostu tasarımı su üzerinde keyifli bir deneyim sağlıyor.

10

Boesch 750 Portofino Deluxe

En Yeni ve Dikkat Çekici 10 Elektrikli Tekne

Bu özel İsviçre tersanesi göl ve deniz kullanımı için şık retro spor tekneler üretme konusundaki uzmanlığıyla biliniyor. Hafif tik lamine yapısını kullanan Boesch, modern GRP gövdelere eşit derecede sağlam ve bakımı kolay olduğunu iddia ediyor. Tüm tekneleri geleneksel bir şekilde orta monte motor, düz mili pervane ve dümenli yönlendirme kullanan markanın bu en üst model elektrikli versiyonu çift 50kW Piktronik motorla donatılmış olup 21 knot hıza ve 14 deniz mili menzile sahip.

{774499}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları