preloader

Cannes Yat Festivali 2021

31.08.2021
Cannes Yat Festivali 2021

Yazı Boyutu:

Cannes Yachting Festival 2021, 7 Eylül’de kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Avrupa’nın bu en ünlü yat fuarı yine birbirinden lüks ve görkemli yatı dünyanın karşısına çıkaracak.

Avrupa’nın en ‘havalı’ yat fuarı Cannes Yachting Festival, 7-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Pandemi nedeniyle geçen sene yapılamayan fuarın bu sene Avrupa’nın birçok yerinden binlerce ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. Beş gün sürecek festivalde yaklaşık 600 tekne, deniz tutkunlarının karşısına çıkacak. Biz de OGGUSTO okurları için bu yıl ilk kez Cannes Yachting Festival ile dünyaya tanıtılacak en yeni 14 modeli derledik.

Sirena 68

Cannes Yat Festivali 2021

Gövde tasarımı German Frers’e ait Sirena 68, deplasman süratlerinde sunduğu uzun seyirler sayesinde birinci sınıf menzile sahip. Yeni Sirena 68, sayısız iç mekân yerleşim seçeneğinin yanı sıra farklı renk paletleriyle kişiye özel yaşam alanları yaratma olanağı sağlıyor. Sirena’nın, müşterilerinin talepleri doğrultusunda tasarladığı model bir denizcinin aradığı tüm nitelikleri üzerinde barındırıyor. Üç kamaranın yer aldığı standart yerleşim düzeninde, alt güvertede artı bir salonun yanı sıra uzun süreli seyirleri konforlu hale getirmek için düşünülmüş çamaşır yıkama ve bakım/temizlik alanı yer alıyor. Bu alan istenirse tuvalet olarak da değerlendirilebiliyor.

Cannes Yat Festivali 2021

Fountaine Pajot Tanna 47

Cannes Yat Festivali 2021

Fountaine Pajot Tanna 47, flybridge’te 5,5 metrekare ve ön güvertede 9 metrekarelik güneşlenme ve dinlenme alanlarıyla dikkat çekici. Mutfak ve salonda 1400 litre üzerinde depolama alanı bulunurken 1700 W entegre güneş paneli opsiyonu sunuyor. Maestro versiyonunda üç kamara ve üç banyo, Quintet versiyonunda ise beş kamara ve beş banyo bulunuyor. Eğer istenirse mürettebat kamarası da eklenebiliyor. 13,94 metre boyundaki Tanna 47’nin yakıt kapasitesi 2×470, su kapasitesi ise 2×350 litre.

Cannes Yat Festivali 2021

Sanlorenzo 120A

Cannes Yat Festivali 2021

Görkemli yatlarıyla tanınan Sanlorenzo’nun amiral gemisi olarak tanımlanan bu yepyeni modelinin boyu 36,88 metre. Hem içi hem de dışı Zuccon International Project tarafından Sanlorenzo için tasarlanan motoryat, maksimum yaşam alanı sunmayı hedefliyor. Bunu fazlasıyla başaran modelin iç alanların genişliği gerçekten göz alıcı. Modelin garajı, kapağı açıldığında beach club’a dönüşüyor ve 45 metrekare genişliğe kavuşuyor. Beş kamarasında 10 misafiri ağırlayabilen Sanlorenzo 120A‘nın maksimum hızı 26 knot.

Cannes Yat Festivali 2021

{774184}

Benetau Grand Trawler 62

Cannes Yat Festivali 2021

Benetau Grand Trawler 62, tam deplasman gövdesiyle 70 feet’lik bir motoryatın konforunu sağlıyor. 18,95 metre boyundaki motoryat düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. İsteğe göre üç ya da dört kamaralı olarak tercih edilebiliyor. Teknenin kıç tarafında kompozit malzeme yerine cam kullanılması ve arka kokpitin büyük olması sayesinde ev terası gibi açık bir alan ve kullanım rahatlığı sağlıyor. Benetau Grand Trawler 62, 2×730 HP motorla sunuluyor.

Cannes Yat Festivali 2021

Lagoon Sixty 5

Cannes Yat Festivali 2021

Lagoon Sixty 5‘ın bordasına çıkanlar 360 derece görüş açısıyla manzaranın tadını çıkarabiliyor. Salon, açık alanlar ve doğal ışıkla birlikte rahat ve lüksü bir arada sunuyor. Aynı tasarım konsepti kamaralarda da kendini gösteriyor. Mimari tasarımı VPLP Design, iç mekan tasarımı Nauta Design ve dış mekan tasarımı Patrick le Quément’e ait modelin boyu 20,55 metre boyunda. Lagoon Sixty 5 katamaranın yelken alanı genişliği ise 268 metrekare.

Cannes Yat Festivali 2021

Prestige X70

Cannes Yat Festivali 2021

Prestige X70, lüks bir villanın konforuyla denizdeki keyfi bir araya getiriyor. Havuzluktan kayar cam kapılarla ulaşılan hem çok ferah hem de çok aydınlık. Havuzluktaki oturma grubuna büyük bir yemek masası eşlik ediyor. Salondan merdivenlerle ulaşılabilen flybridge’te de hem oturma grubu ve yemek masası hem de küçük bir mutfak yer alıyor. Tüm vasata yayılan çift kişilik iki kamara ve tek kişilik iki kamarasıyla sekiz kişiyi ağırlayabilen 21,83 metre boyundaki Prestige X70’in iç mekanları kişiye özel hale getirilebiliyor.

Cannes Yat Festivali 2021

{774236}

Cap Camarat 7.5 WA

Cannes Yat Festivali 2021

Cap Camarat 7.5 WA konforu, güvenliği ve lüksü birleştirerek geliyor. Prisma Process üretim tekniğinin getirdiği yeniliklerden biri olan aerodinamik tasarımlı gövde, serinin en dikkat çekici özelliklerinin başında geliyor. Sportif ve agresif çizgileriyle öne çıkan serinin dikkat çeken bir diğer özelliği ise kullanışlı kumanda merkezi. Kendinden büyük modellerden aldığı ilham ile üretilen kumanda merkezi ile 7,19 metre boyundaki Cap Camarat’ları kullanmak adeta çocuk oyuncağı olarak tanımlanıyor.

Cannes Yat Festivali 2021

Absolute 48 Coupé

Cannes Yat Festivali 2021

Absolute Yachts, sportif, konfora adanmış ve çok yönlü yeni Coupé serisinin ilk modeli 48 Coupé ile karşımıza çıkıyor. 14,9 metre boyundaki Absolute 48 Coupé’nin öne çıkan özellikleri arasında güneş panelleri, panoramik açıklıklara sahip büyük gövde camları ve yeni yapılandırılabilir dekorun maksimum çok yönlülüğe izin verdiği geniş bir teraslı havuzluk yer alıyor. Sürdürülebilirliğiyle de öne çıkan modelde üç konforlu kamara bulunuyor.

Cannes Yat Festivali 2021

Galeon 325 GTO

Cannes Yat Festivali 2021

Galeon 320 GTO’nun en karakteristik özelliği, geniş ve konforlu bir oturma grubunun entegre edildiği ön bölümü. Bowrider tip yeni 325 GTO’nun ön tarafında ayarlanabilir masa, bardaklık ve kol dayamalıklar gibi konfor artırıcı detaylar dikkat çekiyor. 9,99 metre boyundaki 325 GTO’nun yanaşma operasyonları bir joystick yardımıyla kolayca yönetilebiliyor, sanal demirleme fonksiyonuyla rahatça demir atılabiliyor. Arka kısımda çift kişilik yatak, sancak tarafta ise duş ve elektrikli tuvaletin yer aldığı banyo bulunuyor. Ön bölümdeki oturma grubu da rahatlıkla yatağa dönüşüyor.

Cannes Yat Festivali 2021

{774224}

Riva 68’ Diable

Cannes Yat Festivali 2021

İlham verici teknolojik ve tasarım yeniliklerini bir araya getiren 68’ Diable projesinin anahtar kelimeleri yaşanabilir, zarif ve sportif olarak ifade ediliyor. Modelin yeni ve güçlü özelliklerinden biri, tam olarak yaşanabilirlikten fayda sağlamayı amaçlaması. Sade ve doğrusal bir tasarıma sahip olan yeni hard top tavan teknik ve teknolojik ekipmanları gizliyor, aynı zamanda modelin merkez bölümünü ve ana güvertedeki yemek alanı ile kumanda istasyonunu koruyor. Alt güvertede mutfak, yemek alanı ve üç kamara bulunuyor. 20,67 metre boyundaki model en yüksek 37 knot hıza ulaşıyor.

Cannes Yat Festivali 2021

Bluegame 72

Cannes Yat Festivali 2021

Dış yaşam alanlarının genişliği ve konforuyla dikkat çeken Bluegame 72, misafirlerinin denizle özel bir iletişim kurmasını sağlıyor. Havuzluğu, yüzme platformuyla kesintisiz bir şekilde buluşan Bluegame 72’nin alametifarikası da burası. Zira havuzluk, her teknede olduğu gibi oturma ve yemek grubuyla donatılmak yerine iki şezlonguyla tamamen güneşlenmeye ayrılmış. Yemek alanı ise flybridge’te yer alıyor. 22,71 metre boyundaki modelin salonu da oturma grubu ve yemek masasıyla son derece modern bir tasarıma sahip. Modeldeki üç kamara da kendi banyosuna sahip.

Cannes Yat Festivali 2021

Magellano 66

Cannes Yat Festivali 2021

Geniş iç hacmiyle ferah yaşam alanları sunan Magellano 66, geniş camlarıyla da son derece aydınlık. Salonda merdivenle ulaşılabilen kamalaralar bu sayede misafirlere mahremiyet sağlıyor. Alt güvertede bir ana kamara ve iki misafir kamarası yer alıyor. Ek olarak bir kamara daha var ancak burası istenirse depolama alanına dönüştürülebiliyor. 20,15 metre boyundaki Magellano 66, Dual Mode gövde tipi sayesinde zorlu denizlerde dahi konforlu bir seyir sunuyor. Model, 23 knot hıza ulaşabiliyor.

Cannes Yat Festivali 2021

{88270}

Azimut 68

Cannes Yat Festivali 2021

Azimut’un Flybridge koleksiyonunun en yeni modeli olan Azimut 68‘in boyu 20,98 metre. Yat sahiplerinin talepleri göz önünde bulundurularak ortaya çıkarılan Azimut 68, üç farklı yerleşim seçeneğiyle sunuluyor. Dört kamara ve üç banyoya sahip Azimut 68’de bir ya da iki mürettebat için ayrı bir kamara daha yer alıyor. Modelin dış tasarımcısı Alberto Mancini, Azimut 68’i bir spor otomobilden ilham alarak ortaya çıkarmış ve spor görünümle modern tasarımı bir araya getirmiş. Azimut 68’in seyir hızı 28, en yüksek hızı ise 32 knot.

Cannes Yat Festivali 2021

OGGUSTO Yat Editörü Şule Kaya’nın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Şule Kaya
Şule Kaya Tüm Yazıları