2020 Boat Show Tuzla'da Öne Çıkan Yat Modelleri

2020 Boat Show Tuzla'da Öne Çıkan Yat Modelleri

Motoryat ve yelkenlilerin yanı sıra ekipman, charter, tekstil ürünleri markalarının ziyaretçilerle buluştuğu 2020 Boat Show Tuzla’da öne çıkan yat modellerini keşfedin.

İstanbul Viaport Marina'nın ev sahipliğinde gerçekleşen Boat Show Tuzla, 7 Kasım Cumartesi günü kapılarını ziyaretçilere açıyor. 15 Kasım Cumartesi gününe kadar devam edecek fuarda sergilenecek motoryat ve yelkenlilerin yanı sıra ekipman, charter, tekstil ürünleri markaları da ziyaretçilerle buluşacak. 200'ün üzerinde teknenin sergileneceği fuarın öne çıkan modellerini boy sırasına göre büyükten küçüğe bir araya getirdik. 

Seleda

 

 

Mengi Yay Tersanesi'nin ürettiği, 2018 yılında Design Et Al dergisi tarafından verilen Yacht & Aviation Ödülleri'nde 25-40 metre poweryacht kategorisinde ödüle layık görülen 27 metrelik Seleda, ahşap lamine epoksi konstrüksiyonlu yarı deplasman bir tekne. 2 adet 800 HP Diesel MAN makinesi ile 17 knot maksimum sürate çıkabilen ve verimli yakıt tüketimiyle dikkat çeken Seleda, saatte 33 litre yakıt tüketiyor. Menzili ise 1.666 deniz mil.  Bir ana, bir VIP, iki misafir ve iki mürettebat kamarasına sahip Seleda, 25 metrekare genişliğindeki ana kamarasıyla rakiplerine fark atıyor. 

Lagoon Seventy 7

 

 

Lagoon'un çok ödüllü modeli 23,28 metre boyundaki Seventy 7lüks ve zarafeti bir araya getiriyor. Ana güvertede ön kokpit, salon ile kolay etkileşiminin yanı sıra etkileyici keyifli bir yaşam alanı sağlıyor. Kıçtaki bot platformu dinlenme ve eğlence için deniz odaklı keyifli bir alan. Lagoon Seventy 7'ın en dikkat çekici özelliği ise tekne sahibi kamarasından denize açılan platformu. İsteğe göre üç, dört, beş kamaralı olarak sunulan modelde iç mekanlar yüksek tavan ve büyük camlar sayesinde çok ferah ve aydınlık.

First Yacht 53

 

 

Beneteau, 2018 yılının sonlarına doğru First serisinin yenilenmesini tamamladı ve tekne tutkunlarına dört yeni küçük spor teknesini sundu: First 14, 18, 24, 27. Bu yaz ise Yacht serisinin ilk teknesi olan First Yacht 53’ü yelken tutkunlarının beğenisine sundu. America's Cup için tekne tasarlayan Roberto Bisconti'nin kaleminden çıkan First Yacht 53'ün boyu 17,16 metre. Alçak güverte, geniş ve açık kıç, temiz kokpitiyle dikkat ekici modelin iç planları ise Lorenzo Argento'ya ait. 

 

Dufour 530 Grand Large

 

 

Dufour’un yıllara dayanan tecrübesinin bir ürünü olan modelin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış yarışçı gövdesi, Grand Large serisinin konforlu, geniş ve güvenli güvertesi ile buluştu. Birçok yeniliğe sahip 16,35 metrelik Dufour 530 Grand Large, üç farklı versiyonda üretiliyor. Tamamen yenilikçi kokpiti, devrim niteliğinde bimini konsepti, konforu ve keyfi arttıran yeni güneşlenme yatağı ile serisinin en hızlı ve kullanışlı modeli olma özelliğini taşıyor. Dufour 530 Grand Large, Türkiye'de ilk kez sergilenecek.

Absolute Navetta 52

 

 

Absolute Navetta 52 'de gövdenin tam genişliği iç mekanlarda kullanılarak ferah kamaralar yaratılmış. Tekne üst güvertesindeki konforlu oturma grubu, yemek masası ve barbekü tekne konuklarına açık havada ev rahatlığının en güzel örneklerini sunuyor. Üst güverte opsiyonel olarak hard top tavan ile kapatılabiliyor. Ana güvertede, güneşli bir günü kaçırmak istemeyenler tekne önündeki şık ve fonksiyonel güneşlenme alanından faydalanabiliyor. 15,90 metre boyundaki modelde üç kamara ve iki banyo bulunuyor. Absolute Navetta 52, 27 knot hıza ulaşabiliyor.

Nautitech 46 Fly

Denizde seyahat etmeyi tutkusu olarak benimsemiş olanlar için tasarlanan 13,79 metre boyundaki Nautitech 46'nın iç yerleşimi üç kamara üç banyo ya da dört kamara dört banyo olarak konfigüre edilebiliyor. Kendi sınıfındaki en geniş dış yaşam alanına sahip olduğu belirtilen teknenin genişliği ise 7,54 metre. Tekne yönetiminin tamamen flybridge'de gerçekleştirildiği modeldeki sarma ana yelken seçeneği seyir keyfini artırıyor. Geniş pencerelerle donatılmış, Nautitech 46’nın salonu 360 derecelik görüş açısı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda çok ferah bir ortama zemin hazırlıyor. Bütün bunlara ek olarak ise baş tarafa iki adet, bağımsız girişleri bulunan mürettebat kamarası eklenebiliyor.  

 

Elba 45

 

 

Türkiye prömiyerini yapacak olan Elba 45, manevra kabiliyeti ve performansıyla dikkat çekiyor. 13,45 metre boyundaki Elba 45; 8,5 metrekarelik ön güvertesi, lounge alanları, ferah kokpiti, kaptan kamarası ve misafir kamaralarıyla konforlu dinlenme ve rahatlama alanlarına sahiptir. Sınıfının en büyük salon alanına sahip model, etkileyici bir ana kamaraya ve konuklar için geniş misafir kamaralarına sahip.

Rivarama Super

 

 

İki yıl üst üste 40-60 ft arası kategoride En İyi Avrupa Açık Yatı ödülüne layık görülen klasik Rivarama'nın geliştirilmiş bir versiyonu olan modelin boyu 13,40 metre. Tamamen maun kaplı güvertesi önceki efsanevi modellerden izler taşıyor. Bir çift için tasarlanan Rivarama Super'in ön bölümünde konforlu bir ana kamara bulunuyor. Özel malzemelerin kullanımı, değerli el yapımı yüzeyler, konforlu yaşam alanları ve etkileyici performansı ile Rivarama Super, standart olarak sunulan 2xMAN R6 800 motorlarla 41 knot en yüksek hıza ulaşıyor. Seyir hızı ise 36 knot. 

Galeon 485 HTS

 

 

13,28 metre boyundaki Galeon 485 HTS de Türkiye'de ilk kez sergilenecek. Sportif açık güverte modeliyle, yüksek manevra kabiliyetiyle hem keyifli bir sürüş hem de konfor sunan Galeon 485 HTS'nin yerleşim planı konforlu ve ferah bir yaşam alanı sunmak üzere tasarlandı. Yekpare ön cam sunduğu kesintisiz görüş açısıyla seyirleri daha güvenli kılıyor. 485 HTS’nin donanımına eklenen hidrolik açılır/kapanır tekne giriş kapısı ve yan cam (hydraulic drop down door/window) özelliğiyle arka havuzluk ve salon birleşerek tek ve geniş bir mekana dönüşüyor. İki kamaralı modelde deniz oyuncaklarını saklamak üzere bir de garaj bulunuyor. 

 

Mazu 38 

 

 

İlk kez sergilenecek modellerden biri de Mazu 38. Dünya lansmanı 2018 Düsseldorf Boat Show’da yapılan, 11,90 metre uzunluğundaki Mazu 38'in teknede güvenlik ve stil arayan denizciler için olduğu belirtiliyor. Alt güvertenin ön tarafında çift kişilik yatak yer alıyor. Banyo, ayrı duş kabinine sahip. Alt güvertede konumlandırılan tam donanımlı mutfak ile geniş ve konforlu yaşam alanları Mazu 38’de yerleşim planı kullanıcı tercihine göre belirlenebiliyor. Güçlü ve hafif yapıdaki karbon gövdeye sahip Mazu 38, 2xIPS 500 Volvo Penta motorlarla 36, 2xIPS 650 motorlarla 43 knot en yüksek hıza ulaşabiliyor. Mazu 38'de dört kişilik yatak kapasitesi bulunuyor.

Boston Whaler 330 Outrage

Boston Whaler 330 Outrage ustaca tasarlanmış derin V gövdesi, yüksek borda yapısı ve özel batmaz Unibond üretim teknolojisiyle hem kıyıda hem de açık denizde güvenli, pürüzsüz ve kuru bir seyir imkanı sunuyor. Son teknoloji navigasyon cihazları ve kullanım mahalli sürüşü kolaylaştırırken, ergonomik koltuklar teknedeki herkes için seyri keyifli hale getiriyor. Sahip olduğu balıkçılık özellikleri de cabası. 10,08 metre boyundaki modelin ön bölümünde yer alan güneşlenme yatağının altında geniş bir depolama alanı bulunuyor. Boston Whaler 330 Outrage'in fiber hardtop tavanına ekstra olta tutucular eklenebiliyor. 

Antares 11

 

 

Türkiye'de ilk kez sergilenecek olan, Antares filosunun yeni amiral gemisi Antares 11; güvenlik ve yeniliğin yanı sıra konfor ve fonksiyonel mekan kullanımına odaklanıyor. Sarrazin Designile yapılan yeni işbirliğinin de ilk sonucu olan model, performans ve konforu garanti etmek için 300 HP'lik iki adet dıştan takma motorla donatıldı. Akılcı çözüm önerileriyle dikkat çeken Antares 11'in kokpitinde bulunan L şeklindeki koltuk güneşlenme alanına dönüşebiliyor. Havuzluktaki oturma alanı, salondaki kanepeye neredeyse kesintisiz olarak bağlanıyor ve geniş bir dinlenme alanı yaratıyor. Bu arada belirtelim Antares 11, aralık ayında Paris Boat Show'da dünyanın karşısına ilk kez çıkacak.

Bavaria C42

Bavaria C 42, C serisinin yeni mensubu olarak, serinin karakteristik özelliklerini taşırken, kendine has özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Bavaria Yachts tarafından geliştirilen, modern ve devrimsel nitelikteki omurgalı gövde ve V şeklindeki baş tasarımı; hem iyi bir yelken performansı hem de alışılmışın dışında bir ferahlık vaat ediyor. Bavaria C42’nin kullanım tarzına göre kişiselleştirilebilen yerleşim planında çok geniş bir banyoya sahip lüks iki kamaralı versiyondan iki banyo ve üç kamaralı versiyona kadar farkla seçenekler bulunuyor. 12,38 metre boyundaki model, yüksek tavanı sayesinde de daha ferah iç mekanlar sunuyor.

 

Gran Turismo 32 

Gran Turismo 32, Gran Turismo serisinin gösterişini korurken, Flyer 10’un güverte planından yararlanıyor. Modelin tüm genişliğini kullanan kokpitin yerleşim düzeni, alanın en iyi şekilde kullanılmasının güzel bir örneği. Arka tarafta yer alan dinlenme alanları, büyük bir güneşlenme alanına dönüştürülebiliyor. Sancak tarafta yer alan mutfak; buzdolabı, lavabo, fırın, depolama alanları ve hatta bir tezgah üzerinde ikiz ocak ile donatılmış. 9,95 metrelik Gran Turismo 32'de iki adet çift kişilik yatak ve bağımsız bir duş alanı var. İçten ya da dıştan takma motor seçenekleriyle sunulan model, 35 knot hıza ulaşabiliyor. 

Sea Ray 320 Sundancer Coupe

 

 

Türkiye'de ilk kez sergilenecek olan Sea Ray, 320 Sundancer Coupe yeni ve pratik özellikleriyle dikkat çekiyor. İçten takma motorlu modelin boyu 9,82 metre. Modelin en önemli yeniliklerinden biri iskele taraftan tekne önüne uzanan geçiş yolu. Kullanışlı bir oturma grubuna sahip teknenin ön bölümü oldukça keyifli. Bölümdeki üç kişilik geniş güneşlenme yataklarının baş ve kol dayama bölümleri maksimum konfora göre ayarlanabiliyor. Havuzluktaki oturma grubu masanın indirilmesiyle güneşlenme alanına dönüşüyor. Dört kişinin konaklayabildiği model duş-tuvalet, mikrodalga fırın ile buzdolabı yer alıyor. 

XO 260 Cabin

XO yelpazesine son eklenen XO 260 Cabin, Boot Düsseldorf 2020'de ilk çıkışını yaptı. 8,1 metre boyundaki model, alüminyum derin V gövde yapısına sahip. İskandinav ortamından ve koşullarından esinlenerek tasarlanan konaklama kapasitesi ve hava koşullarına dayanıklı tasarımı ile XO 260 Cabin, dünyanın her köşesinde seyahat edebilecek kapasiteye sahip. İçerisinde iki kişilik yatağın bulunduğu model 200-400 HP aralığında dıştan takma motorlarla kullanılabiliyor.

OGGUSTO Yat Editörü Şule Kaya’nın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyanın en yeni haberlerini ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültene kaydolun.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.