preloader

Benetti Mediterraneo 116: Bir İtalyan Klasiği

17.06.2017
Benetti Mediterraneo 116: Bir İtalyan Klasiği

Yazı Boyutu:

Ünlü İtalyan gemi yapımcısı Benetti, iç ve dış mekan tasarımcıları Maria Cassetta ve Achille Salvagni ile sahibinin uzun yıllar süren işbirliği sonucu üretilen ve geçen yıl denize indirilen ilk Mediterraneo 116 olan Oli isimli motor yatı sizler için mercek altına aldık.

Daha çok çocuklu aileler için tasarlanmış bu motor yat, özellikle ana salon, köprü ve ön güvertede yeralan son derece başarılı bir şekilde ölçülendirilmiş sosyal alanları ile 35 metrelik bir tekneye göre çok daha büyük duran Mediterraneo Oli yekpare camları ile gün ışığını doğal yollardan teknenin içine alıyor.

Beyaz lounge’lar, deri kaplanmış masalar, ahşap koltuklar ile oldukça minimalist dekore edilmiş bu Benetti’de, mat Tai meşe duvar kaplamaları, teak zeminler ve gri-mavi duvarlar ile hoş bir kontrast oluşturulmuş.

{8859}

Pierluigi Ausonio tarafından tasarlanan gövde keskin hatlı pruvası ve üzerindeki güverteler ile klasik Benetti görünümünü gözler önüne seriyor. Herbiri 1400 beygir güç üretebilen 2 adet MAN V12-1400 motoru ile maksimum 15 knot seyir hızına erişebilen Oli 3.000 millik bir menzile sahip.

Murat Güsar
Murat Güsar Tüm Yazıları