preloader

Avrupa’nın En İyi Marinaları

26.04.2023
Avrupa’nın En İyi Marinaları

Yazı Boyutu:

İster yelkenliniz ister süperyatınız ile seyriniz sırasında ziyaret edip bağlanmak isteyeceğiniz Avrupa’nın en şık, en lüks ve pahalı marinalarını keşfedin.

İster yelkenliniz ister süperyatınız ile seyriniz sırasında ziyaret edip bağlanmak isteyeceğiniz en şık, en lüks ve pahalı marinalar… Avrupa’nın en iyi marinaları arasından favorilerimizi sizin için seçtik.

Port de Saint Tropez

Güney Fransa’da yer alan ve 1950’li yıllarda Bridget Bardot tarafından meşhur edilen Saint Tropez dendiğinde akla ilk gelen jet-set, modeller ve marinası. 70 metreden büyük süper yatların marina dışında demirleyebildiği bu marinada Amadeus, Maltese Falcon gibi dünyanın en ikonik yatlarını görebilir, şehrin en pahalı plajı olan La Voile Rouge’da ünlüler ile birlikte eğlenebilirsiniz.

Marina di Porto Fino

Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü olan Porto Fino yıllar içinde evrilerek bugün dünyanın tartışmasız en güzel limanı Marina di Porto Fino’ya da ev sahipliği yapıyor. Sadece 14 demir yeri olan bu marinada yaz aylarında bağlanma ücretleri astronomik seviyelere yükselirken eğer bir yer bulma şansınız olursa yan komşunuz Steven Spielberg veya Rihanna bile olabilir.

Porto Cervo

Porto Cervo, Avrupa’nın en iyi marinaları arasında özel bir yere sahip. Sardunya Adası’nda, 1959 yılında Ağa Khan’ın kendisi ve arkadaşları için dizayn edip oluşturduğu bu küçük köy artık daha çok high-end butikleri ve egzotik gece kulüpleri ile anılıyor. Dilbar ve Serene gibi dünyanın en büyük süper yatlarını demirlemiş görebileceğiniz Porto Cervo’da bir zamanlar ünlü aktör George Clooney’in en sıra dışı kulüplerden içeri alınmadığını da aktaralım.

Marina di Capri

İtalya’nın Capri sahillerinde yer alan bu marina uzun yıllardan bu yana zenginlerin ve ünlülerin en önemli destinasyonlarının başında geliyor. Clark Gable, Sofia Loren ve Jackie Kennedy bu ünlülerin sadece bazıları. Rising Sun, Pelorus gibi süperyatların yanı sıra Beyonce, Jay Z adanın müdavimleri arasında.

{58492}

İbiza Magna

Akdeniz’in ortasındaki İbiza adası ve marinası daha çok gençlerin uğrak noktası. İbiza Magna adanın merkezine ve dünyaca ünlü gece kulübü Pacha’ya sadece birkaç dakika uzaklıkta. Dünyanın en büyük yatı olarak bilinen ve Roman Abramovic’e ait Eclipse yatını genellikle İbiza Magna’nın tam karşısında demirli görmek mümkün. Teknenizi marinaya emanet ettikten sonra adayı keşfe çıkabilir ve muhteşem güzelliklerini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Port Hercule

Avrupa’nın En İyi Marinaları

Eski zamanlardan beri kullanılan marina, prensliğin zenginliğinin ortasında yer almaktadır. Monaco’nun önemli noktalarına yakınlığı bu marinayı mükemmel bir seçim haline getiriyor. Monaco’nun tek derin su marinası olan Port Hercule, içerisinde 700 tekneyi aynı anda barınabiliyor. Marinada su derinliği standart tekneler için 7 metre, büyük tekne ve yatlar için 40 metreye kadar değişmektedir. Marinanın esas olarak kraliyet düğünleri ve Formula 1 Grand Prix’leri için ayrıldığı düşünülse de Port Hercule, ekim-kasım ayları arasında her yıl düzenlenen bir fuar olan Foire de Monaco’ya ev sahipliği yapmaktadır.

Port Vauban

Fransız Rivierası’ndaki Antibes’te bulunan bu marina, doğaseverler için mükemmeldir. Burada bir rıhtım rezervasyonu yaparsanız, kendinizi Cannes ve Monaco’nun yakınında, Avrupa’nın en iyi yelken alanlarından birinde bulacaksınız. Dünyanın en şık yatları burada demirliyor. Aynı adı taşıyan sahil köyünde yer alan Port Vauban, tarihin ve lüksün nefes kesici bir manzarada mükemmel bir şekilde harmanlandığı bir yerdir. Bozulmamış plajlar ve yemyeşil parklar, Chateau Grimaldi gibi tarihi yerler ve müzelerin tümü yerel cazibeye katkıda bulunur. Ünlülerin nadiren görülmediği Hotel du Cap-Eden- Roc, özellikle Cannes Film Festivali sırasında Sylvester Stallone, Clint Eastwood ve Leonardo Di Caprio’nun yanı sıra çok sayıda sanatçı ve aristokratı ağırladı.

{15476}

Marina Grande

Avrupa’nın En İyi Marinaları

Dünyanın en pahalı marinası olduğu bildirilen Capri adasındaki Marina Grande, heybetli kayalıkların ve şirin, renkli binaların arasında yer alıyor ve gerçekten unutulmaz bir deneyim vaadediyor. Bu son derece seçkin marinada olmak için, özellikle yoğun sezonlarda, aylar öncesinden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Marina, 60 metreye kadar olan süper yatlar için alan dahil olmak üzere 300’den fazla rıhtım barındırabilir. Marina Grande, dünyanın en muhteşem manzaralarından bazılarına sahip lüks oteller ve restoranlarla çevrilidir. Buraya gelirseniz zengin ve ünlülerle, onların abartılı yatları ve gezi tekneleriyle omuz omuza olacaksınız.

Port Adriano

İspanya’da marina arıyorsanız, Port Adriano kesinlikle seçeneklerinizden biri olmalı. Calvia’da, Palma de Mallorca’ya sadece birkaç km uzaklıkta yer alan Port Adriano, egzotik bir kaçış noktasıdır. Burada Balear Adaları’nın ihtişamını keşfedebilecek ve günlük kaygılardan tamamen kopabileceksiniz. Bölge saf sular ve uzun kumlu plajlarla çevrilidir. Sunulan aktiviteler arasında su sporları yer alır ve marina, kaliteli yemeklerden basit atıştırmalıklara kadar her zevke ve bütçeye hitap eden geniş bir restoran yelpazesine sahiptir. Genç ve modaya uygun olduğu kadar küçük çocuklu aileler için de ideal bir yer. Bölgede alışveriş mağazalarının yanı sıra sanat galerileri ve barlar bulunmaktadır. Oldukça şık ve modern bir ortama sahip marina geniş bir kapasiteye sahiptir; 80 metreye kadar 480’den fazla gemiyi ağırlayabilir.

One Ocean Port Vell

İspanya’nın Barselona şehrinin tam kalbinde yer alan marina aslen 1992 Olimpiyatları için inşa edilmiştir. Yakın zamanda iyileştirildi ve 190 metreye kadar yatlar için yeri olan beş yıldızlı, 151 yatak kapasiteli bir marinaya dönüştürüldü. Barselona’nın kalbinde yer alan ve şehir ve okyanus manzaralarına sahip olan marina, dünyanın trend belirleyicileri ile birlikte olunacak bir yer haline geldi. Yakınındaki plaj ve ikonik Las Ramblas ve Sagrada Familia dahil olmak üzere birinci sınıf cazibe merkezleri ile marina, Katalonya’nın güzel manzarasını keşfetmek için mükemmel bir üstür. Işık solmaya başladığında, Barselona canlı ve çeşitli bar, kulüp ve restoran seçenekleriyle hayat buluyor. Buraya gelirseniz marinada Ferrán Adrià, Cristian Escribà, Bar Rafaeli, Uri Nachoom, Johan Cruyff gibi birçok ünlü ile karşılaşmanız da mümkün.

{109532}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları