preloader

2019 Tuzla Boat Show

07.02.2019
2019 Tuzla Boat Show

Yazı Boyutu:

aaa

Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan Tuzla Boat Show, 16-25 Şubat tarihleri arası Viaport Marina’da gerçekleştiriliyor.

İstanbul için yat fuarı vakti! Şubat ayında İstanbul iki önemli yat fuarına ev sahipliği yapıyor. Bunlardan ilki olan Tuzla Boat Show 16 Şubat’ta kapılarını açıyor. Viaport Marina’daki fuar 25 Şubat’a kadar yat tutkunlarını ağırlayacak.Tuzla Boat Show’un ardından CNR Avrasya Boatshow başlayacak. Ama önce, çoğunluğunu Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan 10 teknelik Tuzla Boat Show seçkimize göz atmaya ne dersiniz?

Sirena 58

2019 Tuzla Boat ShowÜlkemizin seri üretim yapan tek markası Sirena Marine’in, 2018 World Yacht Tropies’de “En İyi Çıkış Yapan Tekne” ödülüne layık görülen modeli Sirena 58’in üç kamaralı yeni versiyonu ilk kez Türkiye’de sergilenecek. 18,58 metre boyundaki model, 1,5 metreden uzun yüzme platformuna sahip. İki farklı iç yerleşim seçeneğiyle sunuluyor, her iki seçenekte de kamaraların kendi banyosu var. U şeklindeki oturma grubuna sahip salon, açık renk mobilyaları ve geniş camları sayesinde çok ferah.

Lagoon 50

2019 Tuzla Boat Show“Denizci ve modern” bir tekne olarak tanımlanan Lagoon 50, ilk kez Türkiye’de sergilenecek. Yaklaşık 15 metrelik boyu 8,10 metrelik genişliği sayesinde yüzen bir ada gibi Lagoon 50. Üç, dört, hatta altı kamaralı olarak tercih edilebiliyor. Geniş depolama alanlarıyla dikkat çeken katamaranın birbiriyle bağlantılı alanlar sunan yenilikçi bir salon konseptine sahip. Ayrıca kısa bumbası rahat manevra, kendinden tramolalı floku da kolay kullanım imkanı sağlıyor.

Bavaria Nautitech Open 40

2019 Tuzla Boat ShowYaklaşık 12 metre boyunda bir yelkenli katamaran Bavaria Nautitech Open 40. Havuzluk ve salonun hemzemin yapısı teknenin içindeki hayatı çok daha rahat ve güvenli hale getiriyor. Kendinden tramolalı cenoası, mükemmel bir görüş açısına sahip çift dümen mahalli güvenlik unsurunu artırıyor. Üç ya dört kamaralı olarak tercih edilen modelin salonu, yaklaşık 7 metrelik eni sayesinde çok konforlu ve ferah.

Galeon 640 Fly

Sınıfında daha önce görülmemiş yeniliklerle sunulduğu belirtilen Galeon 640 Fly, ilk kez Türkiye’de sergilenecek. Geçen yıl Cannes Yachting Festival’de En Yaratıcı Yat ödülüne layık görülen modelin en dikkat çekici özelliklerinden biri yan duvarlarının açılarak balkona dönüşmesi. Ayrıca salon ön camı elektrikli sistemle açılarak baş bölümdeki oturma grubuna ulaşıyor. 20,80 metre boyundaki Galeon 640 Fly, 34 knot hıza ulaşabiliyor.

Dufour 360 Grand Large

2019 Tuzla Boat ShowTürkiye’de ilk kez sergilenecek Dufour 360 Grand Large yeni gövde yapısıyla daha dinamik bir şekilde karşımıza çıkıyor. Fransız markanın son modeli. 10,30 metre boya sahip. Dümen palasındaki optimizasyon, daha geniş kıç bölümü daha yüksek çene yapısı sayesinde model her hızda çok daha dengeli. Geniş kokpiti yelken yapmayı kolaylaştıran Dufour 360 Grand Large iki ya da üç kamaralı tercih edilebiliyor.

{771673}

Absolute 58 Fly

Türkiye’de ilk kez sergilenecek bir diğer tekne Absolute 58 Fly, IPS 800 motoru ve yeni gövde tasarımı sayesinde daha az yakıt tüketimi vaat etmekle kalmıyor, daha rahat manevra, daha sessiz seyir olanağı da sunuyor. Yedi kişiyi rahatlıkla ağırlayabilen 17,27 metre boyundaki Absolute 58 Fly’da üç kamara bulunuyor. Geniş havuzluğu ve yüzme platformu sayesinde kıç bölümde keyif noktaları yer alıyor.

First 18

2019 Tuzla Boat ShowTürkiye’de ilk kez sergilenecek olan First 18 tam bir yarışçı, aynı zamanda keyifli bir günübirlik gezgin. Büyük ve çeneli gövdesi sayesinde 5,5 metrelik boyuna rağmen son derece güvenli. Dengeli yapısı, hafifliği ve yüksek performanslı arma yapısı sayesinde hafif rüzgarda dahi istenen hızı yakalayabiliyor. Dört kişilik mürettebata uygun olan ama aynı zamanda tek başına da rahatlıkla kullanılabilen First 18’in ağırlığı sadece 500 kilogram. Üstelik içeride çift yataklı bir kabin de bulunuyor.

Beneteau Oceanis 46.1

Satış rakamlarıyla dünya çapında başarı yakalayan ve 2012 yılında “Avrupa’nın En İyi Teknesi” seçilen Oceanis 45’in geliştirilmiş hali olan Oceanis 46.1, Finot-Conq tarafından tasarlanan ve bu sayede yelken performansından ödün vermeden geniş iç mekanlar sağlayan kademeli gövdeye sahip. Vinçlerin gruplandırılması ile dümen manevraları çok daha kolay hale gelirken, geçişler her iki yan güvertede de kolaylıkla yapılabiliyor. Beş kamara planı bulunan modelin boyu 14,60 metre ve Türkiye’de ilk kez sergilenecek.

Sunseeker Manhattan 52

Mini beach club’ı, geriye dönük oturma grubu. Katlanır barı ve duşuyla dikkat çeken model, 17,21 metre boya sahip. Mutfakla bir araya gelerek kesintisiz alan sunan havuzluk, bu sayede çok daha geniş görünüyor. Salonun arka kapısının, mutfağın gerisinde kalan kısmı elektrikli olarak indirilerek menteşeli tezgahın altında gözden kayboluyor. Üç kamaralı Sunseeker Manhattan 52, çift 725PS motorlarla en yüksek 33 knot hıza ulaşıyor.

Jeanneau 54

İki, üç, dört hatta beş kamaralı olarak tercih edilebilen Jeanneau 54’ün boyu 16,16 metre. Farklı yelken planlarıyla sunuluyor, dümene yakın konumlandırılan vinçleri sayesinde tek merkezden kolaylıkla idare edilebiliyor. Gizlenebilir biminisi sayesinde ön güvertede bulunan güneşlenme minderi tekne kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için ideal. Geniş lumbozları, yataktan dahi denizin seyredilebilmesine olanak sağlıyor.