preloader

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

05.04.2022
Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Yazı Boyutu:

Watches and Wonders 2022’de yer alan markaların “Saatler ve Harikalar” konusundaki sunumlarını ve dikkat çeken ayrıntılarını sizler için derledik.

Watches and Wonders 2022 etkinliği kapılarını kapattığı günden itibaren, etkinliğin olumlu etkisi saatçilik dünyasında olduğu kadar meraklıları arasında da devam ediyor. Markaların model, tasarım, işçilik, inovasyonlar ve mekanizmalar, kısacası “Saatler ve Harikalar” konusundaki sunumlarını ve dikkat çeken ayrıntılarını sizler için derledik.

Zenith, Chronomaster Sport

Pembe Altın Şıklığı ile Chronomaster

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Zenith Chronomaster modelleri, mükemmel kronograf mekanizması El Primero ile çalışıyor. 41 mm çapında iki ton pembe altın ve çeliğin estetik birleşiminde veya altının şık parlaklığına sahip. Kadranında üç alt kadran gri, açık gri ve mavi renkleri ile yer alıyor. Altın versiyonu siyah ve beyaz kadran çeşidi ile sunuluyor. Zamanı saniyenin 1/10 hassasiyeti gibi büyük bir incelikle ölçüm hassasiyeti gösteriyor. 100 metre su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

Patek Philippe, Perpetual Calendar Chronograph 5270p

Çağdaş Çizgileri ile Parlak Yeşil Kadran

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Patek Philippe Grand Complication ailesinden Perpetual Calendar Chronograph 5270P modelinin platin kasası içerisindeki yeşil kadranının şıklığı, degrade renk kullanımı ile daha da derinlik kazanıyor. 41 mm kasa çapına sahip olan saat, altı konumunda ay fazı, 12 konumunda gün ay penceresi yer alıyor. Platin kasanın arkası safir kristal cam ile korunuyor. 30 metre su basıncına dayanıklılık özelliği bulunuyor. Yeşil el dikimi siyah parlak kayışı ise aligatör derisinden yapıldı.

Vacheron Constantin, Historiques 222

En Çok Beğenilen Klasik Model

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Watches & Wonders 2022’nin en çok konuşulan ve saat meraklılarının ilgisini üzerine toplayan modeli Vacheron Constantin Historiques 222, markanın 222. yılı için yeniden üretildi. İlk kez 1977 yılında tanıtılan saat, tekrar üretilerek 37 mm kasa çapı korunarak sunuldu ve kasa kenarında markanın Malta haçı gravür olarak işlendi. Saat üç konumunda tarih penceresi yer alıyor ve zaman indekslerle gösteriliyor. Otomatik mekanizması ve 40 saat güç rezervi ile çalışıyor. Özellikle bileziğinin sarı altın olarak devamı tam bir tasarım üstünlüğünü koruyor.

A.Lange & Söhne, Odysseus Titanium Limited Edition

Markanın İlk Titanyum Spor Modeli

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Saatçiliğin önemli Alman markası A. Lange & Söhne’nin Odysseus modeli, yaklaşık üç yıl önce tanıtılan bir tasarımdı. Yeni Odysseus Titanium Limited Edition, Watches and Wonders’da ilk kez ürettiği titanyum kasa özel limitli edisyon olarak sunuldu. Modelin tek özelliği markanın ilk titanyum saati olması değil. Ayrıca dışında ilk spor modeli özelliğini de taşıyor. 40.5 mm kasa çapı içerisinde otomatik mekanizmaya ev sahipliği yapıyor. Saat dokuz konumunda gün ve üç konumunda iki pencereli tarih büyük markörlerle yer alıyor. Saat altıda ise küçük saniye göstergesine sahip. Çelikten yüzde 40 oranında daha hafif titanyum yapısı, Odysseus’un eski modeline göre mat ve kumlanmış bir yüzeye sahip. Saat, dalga desenli buz mavisi kadranın üzerinde indekslerle gösteriliyor. İndeks ve ibreler beyaz altından üretildi. 250 adet limitli olarak üretimi gerçekleştirildi.

IWC, Pilot’s Watch Chronograph 41 Top Gun Ceratanium

Komple Ceratanium®’dan Üretilen İlk 41 Milimetrelik Kronograf

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

IWC’nin pilot kronograf modeli, TOP GUN serisinden IWC’nin patentli yüksek teknoloji ürünü yeni materyali olan Ceratanium’dan üretildi. Çizilmelere ve zorlu şartlara dayanıklı, yumuşak görüntüsü olan malzeme, modele hem güçlü bir hava kazandırıyor hem de zamanın okunmasını netleştiriyor. Mat siyah rengi IWC ve Pantone’nin “IWC Ceratanium®” diye adlandırılıyor.

Rolex, Oyster Perpetual Air King

Yenilenen Kasası ile En Dikkat Çekici Model

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Rolex, Oyster Perpetual Air King ile özellikle havacılık saat modellerine meraklı olanları heyecanlandıran bir yenilik sundu. Yeni kasası ve kadranı oldukça ilgi uyandırdı. Air King, tüm DNA’sında markanın havacılık genlerini taşıyan bir model. Daha da büyük kasa çapı 40 mm içerisinde şekillendirildi. Büyüyen etkili kasasına uyum sağlayan bilezik ve kasaya bağlantı kulakçıkları, saatin bilekteki rahatlığını arttırıyor. Siyah kadranı üzerinde sayılar çift haneler ile ifade edilirken sadece 3,6 ve 9 konumunda büyük markörler görüyoruz. 70 saat güç rezervi ve 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip.

Chanel, J12

Efsanevi J12 İki Farklı Kasa Çapında

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri
Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Chanel J12 ilk kez tanıtıldığında spor saat çizgisinde bir modeldi. Watches and Wonders 2022’de ise çeşitli kasa ölçülerinde yeni modellerini sundular. 38 mm ve 33 mm olan kasanın ayrıca limitli edisyonu da tanıtıldı. Parlak siyah veya beyaz seramik kasaya sahip. Tek yöne dönen çelik bezeli bulunuyor. Seramik bileziği çelik toka ile kilitleniyor. 200 metre suya dayanma özelliği sahip.

Ressence, Type 8

Type 8 Modeli Titanyum Kasasında

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Ressence, her zaman saatçiliğe farklı yaklaşımları ile dikkat çeken modellerin yaratıcısı olan bir marka. Type 8 markanın daha ulaşılabilir seviyede modeli olarak karşımıza çıkıyor. Titanyumdan yapılmanın verdiği hafiflik ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Modern, minimal ve şık model markanın çağdaş görünümünü mavi kadranı ile iletiyor.

Louis Moinet, Time To Race

Kolesiyonerler İçin Kişiselleştirilen Özel Model

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Louis Moinet, Time to Race serisini limitli sayıda değil, türünün tek örneği olarak nitelendirerek üretti. Koleksiyonerleri hedefine alan saat, istenilen şanslı numarayı kadranına yerleştirme imkanı veriyor. Saat altı konumunda yer alan sayı ile Louis Moinet saatini kişiselleştirme özelliği bulunuyor. Rosso Corsa, Racing Green veya Frence mavi renkleri ile tanıtıldı. Renkler özellikle motor sporlarının efsane arabalarından esinlenilerek uygulandı. Böylece saatlerin birbirine benzemesini de imkansızlaştırdılar. 5 G titanyum parlatılmış ve saten fırçalanmış kasası 40.7 mm çapına sahip. Kendinden kurum mekanizma ile çalışıyor. 50 metre su basıncına dayanıklı ve 48 saat güç rezervi ile zamanı kesintisiz gösteriyor.

Van Cleef And Arpels, Rêveries De Beryline Automaton

Otomat ve Mücevher Ustalığının Mükemmel Birleşimi

Watches And Wonders 2022'nin Dikkat Çeken Modelleri

Özellikle doğa ve aşk temalarını ustalıkla saatlerine aktaran ünlü mücevher firması Van Cleef & Arpels, Watches and Wonders’da otomat bir masa saati tanıttı. Model çiçek bahçesi ve ortasından çıkan bir sinek kuşu ile canlanıyor. Mücevher ve otomatın kısımları tamamıyla farklı ustaların ellerinden uzun çalışmaların sonucunda çıktı. Marka, mücevher seçim ve uygulama uzmanlığını modelin üzerinde net bir şekilde yansıtıyor. Sekiz günlük güç rezervi ile çalışıyor. Yüksekliği ise 27 cm.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları