preloader

Montblanc'ın Türkiye’ye Özel İlk İş Birliği: 1858 Geosphere Limited Edition

18.07.2022
Montblanc'ın Türkiye’ye Özel İlk İş Birliği: 1858 Geosphere Limited Edition

Yazı Boyutu:

Montblanc ve Horobox, Kapadokya’nın benzersiz coğrafyasından ilham alarak yarattıkları “1858 Geosphere Limited Edition” saat ile dünyanın dört bir yanındaki saat koleksiyoncularının beğenilerini topladı.

Yaratıcı tasarım ve zanaatkârlık söz konusu olduğunda ilk akla gelen markalardan biri şüphesiz ki Montblanc’tir. Marka, 1906’da lüks yazı araç gereçleriyle çıktıkları yola saatler, deri ürünler, yeni teknolojiler ve aksesuarlar gibi ürünler ekleyerek zamana karşı koyan, dayanıklı ve elegant tasarımlarıyla yeniliğin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Türkiye’de uzun bir geçmişe sahip olan Montblanc, ülkemize özel ilk iş birliğini ise dünyaca ünlü Türk saat platformu olan Horobox ile yapıyor.

Montblanc'ın Türkiye’ye Özel İlk İş Birliği: 1858 Geosphere Limited Edition

Kapadokya’nın göz alıcı doğasının en önemli parçası olan peri bacalarının ilginç dokusu ve tonları, kadranın renginde ve degrade kaplamasında karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Montblanc’ın kendi üretimi olan, Geosphere’e de adını veren, iki dönen yarım küre de kadranda göze çarpıyor. Türkiye, saatin kadranında kuzey yarımkürede kırmızıyla vurgulanmış olarak dikkat çekiyor. Yalnızca 15 adet ile sınırlı olan ve 42 mm titanyum kasalı “1858 Geosphere Cappadocia Edition by Horobox”, pusula görevi gören ve 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliği gösteren, seramik bir bezel ile çevrili. Otomatik mekanizması 42 saatlik güç rezervine de sahip olan saatin kasa arkasında, bölgenin en önemli simgelerinden olan sıcak hava balonlarının yanı sıra masalsı bir Kapadokya manzarası gravürü de bulunuyor. Nubuk kayışın “sfumato” tekniği ile oluşturulmuş dumanlı, gölgeli rengi de yine Kapadokya’nın sıcak renklerini çağrıştırıyor.

Montblanc'ın Türkiye’ye Özel İlk İş Birliği: 1858 Geosphere Limited Edition

Montblanc Orta Doğu, Hindistan & Afrika Başkanı Franck Juhel, Horobox ile yaptıkları iş birliğinin Türkiye’ye verdikleri önemin bir göstergesi olduğunu vurguluyor. Horobox’ın kurucusu Serdar Oal, limited edition saatin üretildiği Montblanc’ın İsviçre’deki Minerva atölyesine aktif katılım sağlarken, 164 yıllık efsanevi fabrikanın zanaatkârlarıyla çalışmanın unutulmaz bir deneyim olduğunu ve yaratılışın her adımına ruhlarını ve sevgilerini katarak ortaya çıkardıkları benzersiz ve yüksek komplikasyonlu 1858 Geosphere Limited Edition saatin, dünyanın dört bir yanındaki saat koleksiyoncularından heyecan verici yorumlar aldığını ifade ediyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları